Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#12301

2014-01-17 10:34

In cele doua mandate, Traian Basescu a facut foarte mult rau poporului roman. Atunci cand a fost trimis acasa de 7,4 milioane de romani, el ar fi trebuit sa plece, sa-si dea demisia. Ar fi fost un gest de onoare. Numai ca, onoarea, nu face parte din structura sufleteasca a acestui personaj extrem de trist.

Musafir

#12302

2014-01-17 10:34

BRAVO antena 3
varanalia

#12303 Jos Barbarul

2014-01-17 10:34

Jos Barbarul, POntachiorul si Varanul!

Musafir

#12304

2014-01-17 10:34

Domnul JAVRA ORDINARA a spus ca nu a fost informat de fiica sa. Atunci de unde stie ca ea nu a luat bani de la Gazprom? Este un MARE mincinos si trebuie sa plece inainte de terminarea mandatului

Musafir

#12305

2014-01-17 10:34

Iesi afara javra ordinara!
Viorica

#12306

2014-01-17 10:34

Ne-am saturat sa-l suportam pe Basescu si gasca lui, avem copii care nu au locuri de munca din cauza coruptiei din Romania. nu poti ocupa un loc de munca pentru pregatirea pe care o ai. Asa ca as fi foarte multumita daca se va termina cu acesti corupti si din cauza lor locurile de munca se ocupa numai cu bani grei pe care unii dintre romani nu-i au.ar trebui aceste locuri de munca sa se ocupe pe baza unor concursuri corecte.


Musafir

#12307

2014-01-17 10:34

Imi este imposibil sa inteleg cum o dicatatura este intrata in Uniunnea Europeana iar Aceasta o suporta fara a reactiona inlaturind-o pentru instauraea linistei si prosperitatii in Interiorul Ei. E vorba doar de un singur om(!!!???!!!)
G

#12308

2014-01-17 10:35

Puneti pe ecran titlul petitiei ,,Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia" si SMS-ul gratis pentru tot amaratul din RO.

Musafir

#12309

2014-01-17 10:35

Basescu trebuie demis din functie
Heil Hitler

#12310 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator

2014-01-17 10:35

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nu cred ca e si posibil. Si nici scopul meu nu este sa va judec moralmente. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate fiindca nu esti inteligent, fiindca poate nu ai viziune, sau mai rau, poate ca nu ai vrut.

Nu ai reusit sa pui acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dai o speranta, sa se vada ca ai "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice. Fiindca ai crezut ca daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapi tara de hoti, pentru ca poate daca o sa dati nu stiu ce Lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI TIN DE MENTALITATE, MORALITATE.

Aici trebuia actionat. Si cum trebuia sa faceti asta?
In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate fortele, toate actiunile posibile, de ce trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie, ca de ce nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga. Ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga, Trebuia explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator bun. Ati avut la dispozitie 10 ani. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3,voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.;;

Musafir

#12311

2014-01-17 10:35

Deja vu-Ceausescu la balcon,Basescu la pupitru. .Suntem copii,gaozari,imputiti si dansu-i fiinta extraordinara?

Musafir

#12312

2014-01-17 10:35

Basescu trebuia de mult sa nu mai fie presedinte da uitel cum se ambitioneaza sa ramana presedinte mai are ceva de furat nu s-a saturat jigodia de om. Nu ii ajunge cat rau ne-a facut si unde a adus Romania nu se gandeste ca si el tot aici s-a nascut si ca nu o sa fie toata viata presedinte. Sper ca toti astia ce isi bat joc de Romania si care fura fara masura sa faca puscarie sau mai grav sa fie executati. Astia nu sunt oameni sunt doar animale care merg in doua picioare.

Musafir

#12313

2014-01-17 10:35

m-am saturat de basescu
Vasile

#12314 Bineinteles

2014-01-17 10:35

Bineinteles ca nesimtitul nesimtitilor, Basescu, hot si protector al hotilor portocalii, nu va lua in seama cererea de demisie. Cand se desprimavareaza, nu incercam o mobilizare la o demonstratie la Cotroceni, facuta tot prin petitie, sa strangem 100-150.000 oameni acolo, care sa strige "IESI AFARA, JAVRA ORDINARA!!!" ? Ce ziceti?
LUTE

#12315

2014-01-17 10:35

este piaza rea.trimiteti petitia la parlament si cereti-le sa puna in dezbatere solicitarea lui ghise.daca nu pot rezolva aceasta problema insamna ca toti sunt impotenti(CASTRATI DE CIOMU)
scuzatorul

#12316 petitie

2014-01-17 10:35

PETITIA SA TREACA GRANITA, si sa ajunga la toate cancelariile mapamondului !!!. Dorec informare in legatura cu traseul celor DOUA petitii, pana in prezent. BAFTA!!!!

Musafir

#12317

2014-01-17 10:35

De 24 de ani asteptam binele,dar nu mai apare...ne simtim bataia de joc a politicienilor. Tot ce fac,fac doar pentru ei,iar noi platim toate greselile.Halal democratie..................

Musafir

#12318

2014-01-17 10:35

Am semnat ptr. sotia mea care doreste si ea, demisia mincinosului!

Musafir

#12319

2014-01-17 10:36

Vai de capul nostru cu acest infect si familia lui. Personl, nu pot sa-mi explic cum aceasta colitie, cu o asa majoritate nu este in stare sa rezolve problema "exmatricularii" d-lui Basescu din viata politica a tarii si izolarea lui intr-un penitenciar, situatie care - oricum - ar fi prea blanda in raport cu deserviciile facute Romaniei
un prieten

#12320 eu

2014-01-17 10:36

pentru cit rau a facut Romaniei sa se ia in calcul anularea tuturor drepturilor pe care le are dupa terminarea mandatului .Sa-l plateasca cei pentru care a lucrat lucreaza inca si va lucra in continuare daca va fi lasat . coada de topor.

Musafir

#12321

2014-01-17 10:36

Demisia

Musafir

#12322

2014-01-17 10:36

Jos cu dansul!

Musafir

#12323

2014-01-17 10:36

la dracu

Musafir

#12324

2014-01-17 10:36

daca va fi ridicat si Mazare sper ca antenna 3 sa fie obiectiva si sa nu-I mai faca publicitate primarului care a badjocorit un oras intreg ,Constanta , transformandu_l intr=un oras plin de gropi , cu cladiri vechi representative care stau sa cada ..... .

Musafir

#12325

2014-01-17 10:36

basescu - cel mai corupt dar si cel mai perfid politician roman - DEMISIA