Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia

nic99

#12276 Re:

2014-01-17 10:32

#14: ION -  

 Unitatea de masura pentru el si gasca lui este veacul si nu anul

Apocalipsa Securistilor Ceausisti

#12277 Re:

2014-01-17 10:32

#12255: - Sa aiba grija Basescu sa nu-I spuna cineva "copil" lui cand o ajunge la Rahova.

La Rahova o sa-l intrebe Ce faci, păpuşe?

Heil Hitler

#12278 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator

2014-01-17 10:33

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nu cred ca e si posibil. Si nici scopul meu nu este sa va judec moralmente. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate fiindca nu esti inteligent, fiindca poate nu ai viziune, sau mai rau, poate ca nu ai vrut.

Nu ai reusit sa pui acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dai o speranta, sa se vada ca ai "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice. Fiindca ai crezut ca daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapi tara de hoti, pentru ca poate daca o sa dati nu stiu ce Lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI TIN DE MENTALITATE, MORALITATE.

Aici trebuia actionat. Si cum trebuia sa faceti asta?
In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate fortele, toate actiunile posibile, de ce trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie, ca de ce nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga. Ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga, Trebuia explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator bun. Ati avut la dispozitie 10 ani. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3,voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale........ ;'

Musafir

#12279

2014-01-17 10:33

Iesi afara javra ordinara.

Musafir

#12280

2014-01-17 10:33

Prea mulă ură adresată celor ce-l întreabă.....!

Musafir

#12281

2014-01-17 10:33

jos
dragosceahor@yahoo.com

#12282

2014-01-17 10:33

BASESCULE ,esti rusinea acestei tari si daca vei ramine in istorie vei ramine doar ca HAHAILA VODA ,cu dosul lustruit de lingaii tai gretosi din toate mediile.Rusine sa-ti fie si sa le fie.
Escrocul paranoic Bashescu

#12283

2014-01-17 10:33

Voi trebuie sa ma respectati sau mai bine-zis trebuie sa ma iubiti ca pe un idol! Neam de neamul vostru nu a avut parte de un Conducator mai competent decat mine! Eu sunt Conducatorul unic si mafiotul 'capo di tutii capi' ! Daca va opuneti vreunul, va arestez! Ati inteles ?!

Musafir

#12284

2014-01-17 10:33

sustin cu toata convingerea aceasta petitie,chiar cred ca ar fi cazul sa ne lase in pace cu aberatiile lui,ajunge,ne-am saturat de idioteniile lui.

Musafir

#12285

2014-01-17 10:33

pt.ca mi-a furat banii in 2010, pt.ca este hot,marsav,bandit, smecher, jucator, antiroman,urat,chior,si chiar pt.acest rusinos nume pe care-l poarta
Ovidiu

#12286 Iesi afara!

2014-01-17 10:33

Mars din tara asta!!! Asa ii salvezi tu de 10 ani pe prosti de "comunisti"?!
la parnaie

#12287 Adio...

2014-01-17 10:33

Chiorul a prostit poporul.

Musafir

#12288

2014-01-17 10:33

Ma simt jenat ca acest personaj imi este presedinte.Accident al istoriei.

Musafir

#12289

2014-01-17 10:33

Din suflet dorim plecarea acestui om care a adus numai rau tarii noastre. Este pata neagra asupra tarii noastre.

Musafir

#12290

2014-01-17 10:33

Jos cu el ca destul a mancat tara!E timpul sa facem o schimbare

Musafir

#12291

2014-01-17 10:33

Mi-e sila de tot ce inseamna basescu si familia, clanul si mafia politica si securista personala! Mi-e sila de udrea si de fetele lui alea agamate si proaste, imbogatite doar de ta-su, presedintele impostor!
Vina cea mai mare pentru ca basescu e in continuare presedinte o poarta Ponta si Antonescu, pe care i-am votat si au ignorat milioane de voturi, nu si pe americani si vest-europeni. Suntem o colonie! Orice am vota, nu conteaza decat vointa strainilor nu a noastra.

Musafir

#12292 Demisia GOLANULUI basescu

2014-01-17 10:33

BRAVO VOUA!Desi nu stiu ce efect va avea petitia(inclin sa cred ca nu va avea nici un efect),dar macar putem spera ca vad si cei din exterior care este adevarata pozitie a romanilor fata de GOLANUL,IMPOSTORUL,ESCROCUL,MIZERABILUL care s-a cocotat prin frauda si teroare pe scaunul de presedinte.Daca alesii nu au vointa si puterea sa actioneze,macar asa ne mai potolim dezamagirea si lunga asteptare pana in decembrie,cand,doamne fereste sa nu avem o alta surpriza ca si cea de la referendum!

Musafir

#12293

2014-01-17 10:33

lehamite?!...

Musafir

#12294

2014-01-17 10:33

Demisia

Musafir

#12295

2014-01-17 10:33

Ma numesc Nicorut iustina,impreuna cu sotul meu Nicorut Florian cerem demisia acestui presedinte care si-a batut joc de toti cetatenii acestei tari de la nou nascut pana la pensionar.
JOS BASESCU,DORIM UN TRAI MAI BUN!


Musafir

#12296

2014-01-17 10:34

Este inacceptabil comportamentul acestui om care din pacate, inca mai este presedinte.

Musafir

#12297

2014-01-17 10:34

DEMISIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Musafir

#12298

2014-01-17 10:34

sa dispara din viata politica basescu si sa mearga unde ii este locul adica dupa gratii

Musafir

#12299

2014-01-17 10:34

la anul multi ani!
musafir

#12300

2014-01-17 10:34

HALAL ...ce presedinte avem...s'a vazut dupa iesirea nervoasa de aseara cand CUCUL iar a iesit sa ne povesteasca noua ca el e bun si ca a mers sa ne rezolve noua toate problemele....A MERS CU PARA LA INALTA POARTA.........ce sa mai spuna?...el nu vede ca deja este lasat din brate......sa se duca impreuna cu acoliti lui.......e bine sa-si de-a demisia de ONOARE daca mai are...sa se gandeasca ca si asa nu va scapa...sunt 24 capete de acuzare, oare el chiar nu vede?......cum a fost lasat Ceausescu din brate asa va fi lasat si el, nimic nu e vesnic...e puternica camarila lui si ar trebui sa se trezeasca cat inca nu e tarziu....BOGDAN OPREA care da comunicate ca sa-l scoata pe BASE...trezeste-te BOGDANE ca altfel vei sta langa el..poate tu nu ai nici o vina ca esti pus acolo sa le zici bine........dar ai o limita si nu te preta la murdariile lui ..valabil si pentru toti BASISTI.....TREZITI-VA dragi cetateni TURMENTATI si vedeti pe cine aparati...va rade in nas pentru cate averi a acumulat in regimul asta ..........daca vreti sa patiti ca cei care au aparat pe Ceausescu e foarte bine, nu cred ca va obliga nimeni sa mai stati langa el si sa participati la murdariile lui..........lasa-ti din mana acest om ca nu merita , a murdarit o tara intreaga, ne-a umilit crezand ca noi suntem prosti si vom sta sub adormire...fereasca Dumnezeu de razbunarea oamenilor!!!......e bine sa-si de-a demisia si sa plece decent ca si asa nu mai are sansa de a scapa..locul lui deja se pregateste la racoare...cum a trecut 9 ani mai trec si 47 de saptamanii...nu suntem o tara de prosti poate cum ne-a crezut...am tacut dar nu se mai poate..........HAI SA FIM UNITI si sa mergem pana la capat chiar daca USL a promis si nu s'a tinut de cuvant..........a facut PACT cu diavolul........JOS BASESCU ...PLEACA CA NU TE MAI SUPORTAM...PLEACA CUCULE IN LUME .