Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#12176 Geo

2014-01-17 10:26

Il vreau in parnaie pe Basescu. ATAT !
CLIVIAN

#12177

2014-01-17 10:26

PENTRU UN ASEMENEA INDIVID(presedintele demis traian basescu)NU EXISTA DECAT O SINGURA SOLUTIE
LOGICA (SI CARE ESTE CEL MAI PUTIN COSTISITOARE)SI ANUME INTRUNIREA IN REGIM DE URGENTA A PARLAMENTULUI (mai exact 72% cat reprezinta comozii parlamentari ai USL) SI ADUCEREA LA CUNOSTINTA OPINIEI PUBLICE SI DECI IMPLICIT A curtii constitutionale ,CA A FOST INTRUNIT CVORUMUL NECESAR VALIDARII REFERENDUMULUI DIN 29/07/2012, PE BAZA DATELOR FURNIZATE DE I.N.S. CO OCAZIA REALIZARII RECENSAMANTULUI DIN 2011

Musafir

#12178

2014-01-17 10:26

Este deajuns cat rau a facut acestei tari si de cate ori a incalcat legile . Este timpul sa raspunda pentru fapele lui si sa mearga acolo unde ii este locul: LA PUSCARIE , pentru mult timp, poate asa o sa il mai uite oamenii acestei tari, dar sigur nu-l vor ierta niciodata pentru raul facut.
catuse

#12179 jos dictatorul

2014-01-17 10:26

La puscarie iti este locul basescule.

Musafir

#12180

2014-01-17 10:26

nu mai rezistam, noi muncim zi lumina sa putem trai decent sa asiguram educatia copiilor si ei castiga (gasca) dintr-o semnatura 200.000E? Halal tara, halal presedinte.Dupa ce isi termina mandatul mai are si dreptul la o pensie nesimtita?

Musafir

#12181

2014-01-17 10:26

Sunt o persoana cu handicap gradul 1...cum pot trai u o pensie de 293 de ron acordata de domnul Basescu? Cu indulgenta numesc disriminare GENOCIDUL pe care il comite dumnealui in Romania de atatia ani de zile.Sper din tot sufletul ca macar aceasta petitie, dintre miile de petitii lansate pe net sa aiba un ecou la guvern.Din paartea mea petitia va fi promovata pe facebook si pe blogul personal...mai mult nu pot

Musafir

#12182

2014-01-17 10:26

UE nu aude , nu vede ce DEMOCRATIE are tara mea cu acest sarlatan pe tronul tarii !!!!!Sa nu ne mai oblige strainii sa-lsuportam ,sa ne umileasca ,sa ne arate ce pot INTELIGENTELE lui ...mediocre !!!! Cat il mai apara legile ? A distrus toate valorile tarii ...ca pestele de la cap se impute .Gata ! GAta ! Gata ! ca ai imbolnavit o tara !

Musafir

#12183

2014-01-17 10:26

demisia cit mai repede

Musafir

#12184

2014-01-17 10:27

7,4 milioane de Romani au votat sa plece de la Cotroceni ! Zeci de mii de Romani la minus 25 de grade au iesit in strada pentru ca Basescu sa plece de la Cotroceni dar a ramas si dupa Referendum ! Daca 7, 4 milioane de Romani au spus pleaca si nu a plecat cine este de vina ? Da este USL cu Ponta si CCR care inca sunt la ordinele lui Basescu ! Este normal ca in prezent dar si de cand Basescu CONDUCE ! Ca Primar ! Ca ministru a Transporturilor apoi ca sa nu zic Presedinte caci a fost DEMIS legal la Referendum ! Cred ca sunt implicati si cei din UE, din Rusia , America si acest Individ trebuie sa raspunda PENAL pentru ceea ce a facut inclusiv GENOCID la adresa POPORULUI ROMAN ! La PUSCARIE CU EL SI FAMILIA SI ACOLITII LUI ! DUMNEZEU ESTE MARE SI PUTERNIC 90% din Romani vor sa ajunga acolo a ras prea mult de Poporul Roman !

Musafir

#12185

2014-01-17 10:27

Doresc sa-mi duc zilele, cate mi-au mai ramas, intr-o tara normala, cu politiceni si conducatori corecti si cinstiti. Nu mai vreau minciuni. Nu mai vreau tensiuni Vreau sa vad profesionisti la toate nivelele.
O zi buna tuturor si 's-auzim numai de bine'

Musafir

#12186

2014-01-17 10:27

SA PLECE CIT MAI REPEDE, NE-AM SATURAT.

Musafir

#12187

2014-01-17 10:27

ar fi o mare victorie a poporului roman!!!!!! sa dea dumnezeu ca pana la sfarsitul anului...........sa vina sfarsitul lui!!!!!!!!......in primul lui mandat eram in usa.......l-am prins in al doilea........mi-a fost deajuns!!!!!!!!
tatae

#12188

2014-01-17 10:27

la dezalcolizare cu tine, baaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Musafir

#12189 DEMISIA ! Basescu !

2014-01-17 10:27

7,4 milioane de Romani au votat sa plece de la Cotroceni ! Zeci de mii de Romani la minus 25 de grade au iesit in strada pentru ca Basescu sa plece de la Cotroceni dar a ramas si dupa Referendum ! Daca 7, 4 milioane de Romani au spus pleaca si nu a plecat cine este de vina ? Da este USL cu Ponta si CCR care inca sunt la ordinele lui Basescu ! Este normal ca in prezent dar si de cand Basescu CONDUCE ! Ca Primar ! Ca ministru a Transporturilor apoi ca sa nu zic Presedinte caci a fost DEMIS legal la Referendum ! Cred ca sunt implicati si cei din UE, din Rusia , America si acest Individ trebuie sa raspunda PENAL pentru ceea ce a facut inclusiv GENOCID la adresa POPORULUI ROMAN ! La PUSCARIE CU EL SI FAMILIA SI ACOLITII LUI ! DUMNEZEU ESTE MARE SI PUTERNIC 90% din Romani vor sa ajunga acolo a ras prea mult de Poporul Roman !

Musafir

#12190

2014-01-17 10:27

Eu sper sa nu il gaseasca sfarsitul de an pe acest om la cotroceni si sper ca cei de la usl sa ne scape de el.....pleaca acasa javra ordinara!!!!

Musafir

#12191

2014-01-17 10:27

ar fi trbuit sa plece atunci cind au votat 7,4 milioane de romani.Este un om fara cuvint si onoare

Musafir

#12192

2014-01-17 10:27

Nu l-am votat niciodata ptr ca nu a inspirat incredere fapt ce mi-a dovedit in ce hal a dus tara asta,unul din aspectele ptr care nu-l mai pot suporta e ca sotia mea e bolnava si dupa 31 de ani de munca la pensia de boala care o are nu ne permitem tratamentul decat pe bucati....pacat de tineri daca nu scapam de raul asta nu stiu ce viitor vor avea in tara....sa fie intr-un ceas bun
...

Musafir

#12193

2014-01-17 10:27

Cum e posibil ca basescu sa i se adreseze lui Dan Voiculescu cu"securistule" si sa nu i se raspunda ca si el a fost securist,chestie cel putin de bun simt

Musafir

#12194 Gabriel

2014-01-17 10:27

Intrebati populatia romaniei daca se vrea monarhie ori sa fie asa cum este.
Heil Hitler

#12195 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator

2014-01-17 10:27

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nu cred ca e si posibil. Si nici scopul meu nu este sa va judec moralmente. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate fiindca nu esti inteligent, fiindca poate nu ai viziune, sau mai rau, poate ca nu ai vrut.

Nu ai reusit sa pui acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dai o speranta, sa se vada ca ai "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice. Fiindca ai crezut ca daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapi tara de hoti, pentru ca poate daca o sa dati nu stiu ce Lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI TIN DE MENTALITATE, MORALITATE.

Aici trebuia actionat. Si cum trebuia sa faceti asta?
In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate fortele, toate actiunile posibile, de ce trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie, ca de ce nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga. Ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga, Trebuia explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator bun. Ati avut la dispozitie 10 ani. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3,voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale........ ,,,,

Musafir

#12196

2014-01-17 10:27

ABIA ASTEPT SA SCAPAM DE ACEST om(daca poate fi numit om),DAR MAI MULT AS VREA SA-L VAD PE EL SI PE CEI DIN PREAJMA LUI IN LOCUL LUI ADRIAN NASTASE

Musafir

#12197

2014-01-17 10:28

Vorbim de lucruri Mari :cinste,demnitate si onoare.Numiti un singur politician care are asa ceva.Daca ar avea vreunul asa ceva, n-ar mai avea averile pe care le au si le sporesc in continuare in vazul si dispretul PROSTIMII(GOIMII).Multumesc!

Musafir

#12198

2014-01-17 10:28

Demisia

Musafir

#12199

2014-01-17 10:28

Jos Basescu !!! Dute Acasa Nu Ti Se Potriveste Aceasta Functie!!!!

Musafir

#12200

2014-01-17 10:28

Am o fetita la gradinita in grupa mijlocie ,, n-i se cere bani sa schimbam parchetul ,,, la Gradinita nr 47 Pinochio de pe str Mircea Voda Braila ,,, n-i sa cerut 100 lei ron ,,, va rugam face-ti ceva nu mai putem ,,, ne cer bani mereu