Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#10126

2014-01-17 08:20

Ne-am saturat de atata regim Basescu deoarece in tot acest timp am strans cureaua si la salarii ( mai ales bugetarii cu acele taieri masive ) si la cosul zilnic.
Paharul a inceput sa se verse din ce in ce mai rapid, caci s-a umplut deja pana la refuz.
Deasemenea suntem luati de prosti chiar pe fata.
Ne intrbam de ce nu se respecta legile din Romania? Pai daca seful statului da tonul la incalcare lor, noi cei de jos ce exemplu sa urmam ? A-ti prezentat atatea cazuri disperate ( pentru modul de atrata aceste probleme ale oamenilor va felicit din toata inima. continuati tot asa. Aveti initiative care se bucura ( din " sondajul " facut zi de zi pe unde i-mi desfasor activitatea ) de tot respectul oamenilor cu capul inca pe umeri. Sunte-ti postul cel mai urmarit si respectat. De un miliard de ori bravo. Desi se incerca aplicarea Legii pumnului in gura este greu sa stamanest 7.500.000 de oameni care spun la unison " PLEACA PENTRU CA AVEM TREAB SI NE TII IN LOC ". Sa speram ca si aceasta initiativa si cele ce vor urma vor da roade si vor trezi acest popor aflat in letargie blegoasa la realitate.
Va doresc sanatate si emisiuni la fel de bune pe viitor si considerati-ma un prieten si telespectator fidel pentru intreaga echipa ( familie)a Antenelor, dar mai ales pentru domnii : Mircea Badea, Ursu, Mihai Gadea, Radu Tudor, doamna Dana Grecu si ca " un sfat " aveti grija de dumneavoastra si de familii. Cu un respect deosebit.

Musafir

#10127

2014-01-17 08:20

acest ticalos trebuie sa plateasca pt tot ce a facut

Musafir

#10128

2014-01-17 08:20

Ce putem noi sa facem ? Sa-i sustinem pe realizatorii Antenei 3 in caz ca teroarea basista va incerca sa le bage pumnul in gura si sa-i faca sa taca. Sa le oferim confortul sustinerii celor 7.4 milioane de romani. Nu ca le-asi duce grija, se descurca admirabil si singuri, dar e bine sa stie ca sunt multi romani care vor sari pentru ei la nevoie.

Musafir

#10129

2014-01-17 08:20

Stiti care e "pacatul" nostru? Ca ne-am nascut intr-o romanie corupta si condusa defectos dupa revolutie... Ceausescu, asa cum a fost el, ne-a lasat o tara stabil financiara, i-ar oamenii pe care i-am ales sa ne conduca au vandut si privatizat tot, nu in interesul nostru a romanului de rand, doar in interesul propriului buzunar. Daca nu ar fi inchis sute de fabrici si atatea combinate astazi am fi avut de unde sa avem un buget rezonabil si nu ar mai fi fost nevoiti sa adauge taxe peste taxe sa aiba ei de unde sa-si reintregeasca veniturile... Ei cresc salariu minim pe economie tot in interesul lor ca sa colecteze mai multe taxe si in scimb abar scumpiri peste scumpiri care ne lasa mai saraci decat am fost inainte. Ceusescu a fost dictator dar s-a zbatut pentru romania, Basescu a fost si e dictator si s-a zbatut doar pentru el. Cum se poate ca in 2014 sa nu poata fi cercetat pentru ce a facut??? In 10 ani de "domnie" basesca ne-a FALIMENTAT tara!!! Sa nu uite un lucru, poate nu va fi tras la raspundere de lege pentru ce a facut, dar o sa fie tras la raspundere de Dumnezeu mai devreme sau mai tarziu. Speram la mai bine dar din pacate Romania e intr/o ceata densa din care nu cred ca v-om iesi prea curand si prea bn... Dar traiesc cu speranta ca MAI RAU DE ATAT NU SE POATE...

Musafir

#10130

2014-01-17 08:20

Sunt revoltata pentru un asemena comportament .Dar nu surprinsa de atitudinea acestui sarpe care ne conduce .De ce oare nu ne mobilizam sa facem ceva .Pur si simplu as cere expulzarea din aceasta tara acestui Basist ,cat si pentru odrasnele lui care habar nu ai de viata asta .
Ma chinui de 4 luni de zile sa pot obtine un credit , nu foarte mare si nu pot pentru ca mi se pun tot felul de bete in roate .
Cu biroul de credit , ca nu ma inadrez. Va rugam ajutati=ne sa scapam de viermele asta
Cum a obtinut aceasta notarita de doi lei asa un credit , in ce conditii .
Ar trebui demisi toti cei care si-au pus semnaturile pe acest contract de credit .
Va rog ca si dumneavoastra cei din Antena 3 , sa luati mssuri de a fi protejati.Nu se stie de ce mai este in stare nemernicul asta .
Va multumesc si va urmaresc .

Musafir

#10131

2014-01-17 08:20

Discriminarea, abuzurile nenumărate și tare greu de imaginat, comportamentul aflat sub orice posibilitate de apreciere, manifestările totalitare, corupția fără nici o limită, minciuna sfruntată, obrăznicia și tupeul dus până la paroxism, reprezintă manifestări comportamentale care caracterizează fiecare secundă a vieții lui Băsescu ! Cred că le manifestă și în somn ! Iar toate aceste incalificabile și grave racile comportamentale am fost obligați și trebuie să le mai suportăm în continuare până-i va sosi însfârșit sorocul ?! Oare chiar nu putem scăpa de cel mai periculos parazit ivit de vreo 9 ani în istoria milenară a poporului român ?! Consider că am putea să o facem singuri și oricând nu vom mai suporta însă, așa cum am văzut, măsura drastică din 1989 nu este caracteristică românilor așa că ... Am apelat legal și la referendum însă lichelele plătite de el din banii noștri au aburit rezultatul măsurii și sprijinit de cohortele de agenți secreți și ceilalți complici aflați în solda extrem de generoasă achitată de Băsescu, cu sfidarea voinței clare și ferme a națiunii, individul s-a reinstalat la Cotroceni precum în Cazinoul de la Constanța de unde toacă în continuare și fără preget banii Țării ! Eu cred, presimt și îmi închipui că Națiunea asta a noastră POATE va mai reuși să rabde tot acest calvar un timp oarecare însă nu este deloc exclus ca într-o bună zi să explodeze mămăliga și să facă prăpăd !! MULTE ȘI SINCERE FELICITĂRI PENTRU ACEASTĂ NOUĂ INIȚIATIVĂ PATRIOTICĂ !! Cu tot respectul meu și în mod special, întreaga mea susținere pe măsura forțelor pe care le mai am, col. (r) Constantin-Ștefan Șelaru

Musafir

#10132

2014-01-17 08:20

Basescu este un impostor pentru c-a fost demis in urma referendumlui.
un romin

#10133

2014-01-17 08:20

rominii trebuie sa-si gaseasca curajul si demnitatea pentru ase delimita total de acest surogat de presedinte care arunca ROMINIA in epoca fanariota.Parlamentele si guvernele vin si pleaca dar poporul ROMIN ramine VESNIC . Aaratati cava PASA

Musafir

#10134

2014-01-17 08:20

Toate mizeriile suportate de acest popor,in plan social, economic,politic, au la baza aceasta justitie libera,"CU NASUL IN SUFLET"

Musafir

#10135 Re:

2014-01-17 08:20


Musafir

#10136

2014-01-17 08:21

Va multumesc ca ne reprezentati si ne ajutati sa ne exprimam opiniile.

Musafir

#10137

2014-01-17 08:21

JOS BASESCU SI TOTI CEI CARE AU FURAT TARA ASTA SA FIE JUDECATI SI SA PRIMEASCA CE MERITA
CU STIMA SI MULTE FELICITARI
M. MIHALCEA

Musafir

#10138

2014-01-17 08:21

nu-l mai pot suferi, ma inbolnaveste

Musafir

#10139

2014-01-17 08:21

Felicitari,Ionut Cristache ! Felicitari,Antena 3 !Cred ca veti reusi voi ce nu au putut face politicienii adormiti din scunele lor parlamentare !

Musafir

#10140

2014-01-17 08:21

A ajuns cutitul la os!Este un strigat disperat catre cer1Doamne indura-te de noi si scapa-ne de el.Nu mai putem suporta,nu ma mai pot uita la tv.acolo unde este el.imi este scarba!!!Doamne ajuta-ne sa scapam de el!

Musafir

#10141

2014-01-17 08:21

Traian Basescu trebuie sa plece.Trebuia sa plece din august 2012,dupa referendum.Nu a facut-o pentru ca e un mare mincinos si un un om fara peincipii si valoare.Daca noi toti vom fi uniti el trebuie sa plece si va fi obligat sa plece. Trebuie sa se schyimbe ceva in Romania. Dupa alegeri prectic nu s-a schimbat nimic. Tot Basescu e la comanda,tot mafia conduce Romania din pacate. Sa nu cumva sa fie un mare bluf si alegerile din 21012 si cele prezidentiale din 2014 ca va fi dramatic.

Musafir

#10142

2014-01-17 08:21

Da!

Musafir

#10143

2014-01-17 08:21

cu ce am gresit de ne-a pedepsit dumnezeu cu un astfel de presedinte?

Musafir

#10144

2014-01-17 08:21

Sa inteleaga acest cetatean ca un post de televiziune reprezinta publicul care il urmareste. Atacand Antena 3, nu este atacat Voiculescu ci sunt atacat eu, cel care trebuie sa fiu informat. Acest comportament nu este unul democratic. Personal imi doresc un presedinte democrat pur-sange!

Musafir

#10145

2014-01-17 08:21

jos basescu!!!

Musafir

#10146

2014-01-17 08:21

Romania nu are nici o sansa de a se ridica din noroiul in care a fost bagata de un asemenea parazit!Un astfel de sobolan nu are ce cauta in fruntea unei tari,pe care de altfel a distrus-o!

Musafir

#10147

2014-01-17 08:21

Un profesor este linsat public pentru ca ridica tonul la un elev! Presedintele acesta ramane in functie? Nu, jos cu el! Si femeia de serviciu de la mine de la scoala e muuuult mai buna ca presedinte! Votati-o pe tanti Nunutza!

Musafir

#10148

2014-01-17 08:21

Vreau sa scap de basescu si de familia lui. Ne-a terorizat.

Musafir

#10149

2014-01-17 08:21

Mai scarnavie, lasule, fricosule, macar in ultimul ceas fa un efort si da-ti demisia!Lasa-ne! Nu intelegi? Esti bolnav? Ne-ai imbolnavit si pe noi, derbedeu de Constata , ce ai fost si ce ai ramas!!!!

Musafir

#10150

2014-01-17 08:21

Ionut Cristache i-a adresat civilizat o intrebare si nu el i-a varsat paharul cu whisky !