Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

/ #10131

2014-01-17 08:20

Discriminarea, abuzurile nenumărate și tare greu de imaginat, comportamentul aflat sub orice posibilitate de apreciere, manifestările totalitare, corupția fără nici o limită, minciuna sfruntată, obrăznicia și tupeul dus până la paroxism, reprezintă manifestări comportamentale care caracterizează fiecare secundă a vieții lui Băsescu ! Cred că le manifestă și în somn ! Iar toate aceste incalificabile și grave racile comportamentale am fost obligați și trebuie să le mai suportăm în continuare până-i va sosi însfârșit sorocul ?! Oare chiar nu putem scăpa de cel mai periculos parazit ivit de vreo 9 ani în istoria milenară a poporului român ?! Consider că am putea să o facem singuri și oricând nu vom mai suporta însă, așa cum am văzut, măsura drastică din 1989 nu este caracteristică românilor așa că ... Am apelat legal și la referendum însă lichelele plătite de el din banii noștri au aburit rezultatul măsurii și sprijinit de cohortele de agenți secreți și ceilalți complici aflați în solda extrem de generoasă achitată de Băsescu, cu sfidarea voinței clare și ferme a națiunii, individul s-a reinstalat la Cotroceni precum în Cazinoul de la Constanța de unde toacă în continuare și fără preget banii Țării ! Eu cred, presimt și îmi închipui că Națiunea asta a noastră POATE va mai reuși să rabde tot acest calvar un timp oarecare însă nu este deloc exclus ca într-o bună zi să explodeze mămăliga și să facă prăpăd !! MULTE ȘI SINCERE FELICITĂRI PENTRU ACEASTĂ NOUĂ INIȚIATIVĂ PATRIOTICĂ !! Cu tot respectul meu și în mod special, întreaga mea susținere pe măsura forțelor pe care le mai am, col. (r) Constantin-Ștefan Șelaru