GRATIEREA SI AMNISTIA

GRATIEREA SI AMNISTIA / Anunțuri / GRATIEREA SI AMNISTIA. / Comentarii


Musafir

#1

2015-01-01 20:56

da,asa este!!! puscariile din Romania nu isi dau de loc interesul pt detinutii care ii au..bine k primesc atatia bani pt a avea detinutii conditiile necesare cat de cat si pe cei ce conduc penitenciarele ii doare undeva de km se descurca acei detinuti...nu ma refer la cei cu fapte trecute de orice limita!! dar totusi,nu sunt animale k sa ii trateze asa cu indiferenta...si daca sunt bolnavi,nu inteleg de ce nu le acorda ingrijiri medicale,k poate la randul lor si "CÂINII" astia care fac pe desteptii vor ajunge acolo si atunci sa vada ei km este sa doara pe cineva undeva de tine...daca esti bn sau nu!!! cel mai bn ar fi sa se dea o gratiere pt cei cu pedepse mici si care nu au facut lucruri atat de periculoase,pt k poate unii nu au avut ce manca si pt a putea supravietui a trebuit sa fure...sa nu judecam oamenii acestia...scopul nostru pe pamant este sa iertam si sa oferim intelegere...de restul lucrurilor este altcineva care sa se ocupe la momentul portivit...

Musafir

#2

2015-10-17 09:44

Renzo tu esti,ma?

Musafir

#3

2016-05-27 09:20

pai,gata,acum de ce nu continuati sa sustinem/ti amnistia si gratierea? haide-ti ,ca trebuie sa se intample odata,prea multi nevinovati acolo sau cei care au gresit odata,merita o sansa,dar la noi sanse nu li se da decat infractorilor care repeta greselile. PENTRU AMNISTIE SI GRATIERE! DOAMNE AJUTA!

Musafir

#4

2016-07-04 13:49

Dați grațierea pt cei cu pedepse ușoare, pt cei care sunt la prima abatere,pt cei cu fapte ușoare..este păcat sa stea acolo ani de zile pt o fapta gen" găinărie"

Musafir

#5

2016-07-10 17:43

sunt de acord cu decret pt detinuti

Musafir

#6

2016-07-10 17:45

sunt de acord cu decret pt detinuti

7

#7 amnistie

2016-07-12 15:49

deacord...amnisita este mai buna dekat un decret,,,,AMNISTIE AMNISTIE AMNISTIE...sustin


Musafir

#8

2016-08-10 11:05

De acord cu gratietea si amnistia,dar ce facem cu madam minostru care nu vrea sa propuna un proiect de amnistie si gratiere. Madam oricum e plecasta cu p!uta.

Musafir

#9

2016-10-21 18:56

Si EU sunt pentru decret bine ar fi.ca "doamna.p..la"sa.tina cont.de ceea ce.vor.multi.oameni,dar daca.se.da.moare.pruna.de.foame,doar.traieste dupa.spinarea.lor.

Musafir

#10

2016-11-13 16:57

Sunt de acord cu amnistia si gratierea

Musafir

#11

2017-01-04 09:03

Sunt de acord cu grațierea și amnistia
#13

#12

2017-01-09 07:58

Sunt de acord cu grațierea. Semnați cât mai mulți petiția online a grațierii.

gabi

#13 Re:

2017-01-19 17:06

Este necesara si foarte uegent.tot nou vom #1: -plati pentru ei.si daca sta acolo nu ne ajuta cu nimic.mai bine ar trebui sa fie liberi si sa munceasca si sa se integreze.cea mai mare prostie este sa-i tii inchisi.mai bine sa plateasca ce au de platit si la munca cu ei nu acolo pe banii statului adica ai nostrii.goliti peninteciarele ca nu avem bani pentru ei.

 


Musafir

#14

2017-01-20 15:05

contra amnistiei!!

Musafir

#15

2017-01-22 13:39

Cel mai probabil ai un interes !
ia d-aici cu paine http://www.pna.ro/comunicat.xhtml?id=7956.
Sau daca nu ai un interes nu esti corect informat sau mai exista posibilitatea sa nu prea ai discernamant .
Mai e o problema legea propusa vizeaza anumite categorii fapt suparator de evidenet !
Concluzionand ori esti prost ori ai un interes ori nu ai capacitatea intelectuala sa te joci cu chestiuni de aces gen .

Am sa revin pe pagina sa vad daca acesc mesaj a fost sters.

Musafir

#16 Re:

2017-01-22 13:40

#12: #13 -  

 

Cel mai probabil ai un interes !
ia d-aici cu paine http://www.pna.ro/comunicat.xhtml?id=7956.
Sau daca nu ai un interes nu esti corect informat sau mai exista posibilitatea sa nu prea ai discernamant .
Mai e o problema legea propusa vizeaza anumite categorii fapt suparator de evidenet !
Concluzionand ori esti prost ori ai un interes ori nu ai capacitatea intelectuala sa te joci cu chestiuni de aces gen .

 


Musafir

#17

2018-05-12 05:18

Sunt de acord cu gratieria si aministia deci iohanis sa merga la scola sa dei lecții copiilor ca o fost profesor si sa o dei jos pe Kovesi sa merga cu ia an tote țările membre UE o dat gratierie si aministia daca stiti cazu Cindria a stat omu 12 an pușcărie pentru viol si crima nu o fost nevinovat și că a ieșit nevinovat stat trebuie sa dei daune de 5000 mi de euro nu a mai apucat să iei banii ca o murit omu ce justitie este an Romania daca nu ai banii stai la pușcărie până ati face cine dreptate mori acolo sunt multe cazuri care stai si mori acolo sa nu vorbim de gardienii din pușcărie care sa îmbogățit pe spatele hotii care gardienii care carcasei de porci acasa si hotii mânca mâncare ca la porci aiud sunt doi frați popa dorin cam asa se numesc unul din iei are abator an aiud si restaurant multe cam asta fac legi la aiud nu ai banii nu ai telefon nu si libertate stai an camera daca dai jpaga ai tot .

Musafir

#18

2018-10-11 07:47

Urgent gratierea ! suntem o tara de comunisti , in toate tarile civilizate se da gratiere si aminstie.

Musafir

#19

2018-12-14 12:05

Cu ce te deranjează hn Italia se da din 3 hn 3 ani dacă shnt email hn UE nu shnt email mai diferiți pe romani i deranjează lucruri pe care nu afecteaza

Musafir

#20 Re:

2018-12-14 12:06

#1: -  

Da shnt de acord

 

La ce tederanjaza

#21 Re:

2018-12-14 12:09

#14: -  

 


Musafir

#22

2019-11-27 22:38

Eu sunt de acord cu amnistia!

Musafir

#23

2020-01-02 08:22

Dati o data gratierea suntem oameni cu toti avem famili avem copii de crescut ce ce nu va ganditi si la noii

Musafir

#24

2020-01-12 05:37

Galea ionel

Musafir

#25

2020-03-30 06:57

Buna ziua,si eu sunt de acord,am copilul acolo,are o pedeapsa de 2 ani ,pentru prima data,a fost gasit cu marihuana,si l-au bagat in rand cu ceilalti ,un nemernic de procuror,in fine ,sunt multe de zis,si imi este teama ca cei care nu au comis crime,violuri ,si alte infractiuni grave,vor iesi mult mai afectati si inraiti ,cu gand de razbunare,sau cei mai sensibili ,anxiosi(cum este si fiul meu),pot sa cada in extrema cealalta ,sa isi faca singur rau... Si ,acum ,fiind si aceasta situatie,este normal sa le dea drumul acasa,asa cum fac atatea tari ,din mai multe motive,focarul de infectie se poate extinde si mai este o problema ,care ar trebui sa dea de gandit celor,cu ”rang mare”,din Guvern, economia tarii deja este praf ,si din ce in ce mai rau,noi nu o sa mai avem cu ce ne intretine,dar ce vor face cu atatia oameni inchisi in Penetenciare,cu ce ii vor intreetine,chir si pe angajatii lor,care sunt o gramada,utilitatile din Penetenciare,mancare ,etc.Ar trebui sa le dea de gandit capetelor ”rotunde”...Va multumesc ,ca mi-ati acordat timp pentru a-mi citi ,necazul.Multa sanatate,si am speranta ca ni se vor adeveri sperantele.