GRATIEREA SI AMNISTIA

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția GRATIEREA SI AMNISTIA


Musafir

#1

2014-04-17 16:21

Libertate

Musafir

#2

2014-05-16 09:38

DE CE SA NU FIE DATA O AMNISTIE SAU GRATIERE PENTRU CEI CARE AU GRESIT O DATA, DE CE SE DA DOAR PENTRU ALESII CARE AU NEVOIE DE O ASTFEL DE LEGE? FIECARE DIN NOI AVEM DREPTUL LA UN NOU INCEPUT...CINE E INVATAT CU PUSCARIA, SE VA DUCE INAPOI, DAR CINE A FACUT ODATA PUSCARIE PENTRU INFRACTIUNI LA LEGEA CIRCULATIEI, CRED CA NU MAI DORESTE SA AJUNGA ACOLO !!!

Musafir

#3

2014-06-11 07:21

dati legea gratieri si a amnistiei multi dintre noi de afara cat si din penitenciare am votat pt voi PSD tinetiva promisiunea si ganditiva ca si uni din voi ati grsit si alti vor gresi aici fac parte marea majoritate din parlam,ent sau oameni ai justitiei sau oameni simpli toti gresim santem o tara libera sau mai rau ca pe vremea dictatorului
mirela

#4 Re:

2014-06-11 15:01

#3: -

susti din tot sufletul aceasta lege


Musafir

#5

2014-06-24 17:57

Nu am avut ce da de mancare la copii si cineva ne-a chemat sa il ajutam ajuns la furat iar acum sotul meu e inchis pentru 4 ani nu ma pot descurca cu 2 copii singura si m-as bucura enorm sa se dea gratierea pentru ca sprijinul nostu sa se intoarca acasa copii plang si intreaba se el deoarece nu au fost despartiti de tatal lor niciodata va rog semnati petitia poate se va schimba ceva si pentru noi

Musafir

#6

2014-06-24 18:08

Dati gratierea pentru cei cu fapte mici nu merita sa stea acolo
Sebastian

#7 Ajutane doamne

2014-06-30 01:23

Consider că liberattea este cea mai profundă nevoie a sufletului omenesc

Musafir

#8

2014-08-11 07:26

Nu cred ca se va da vreo gratiere pt. oamenii necajiti care stau in penitenciarele mizerabile din Romania,nu au nici un interes si nici timp pt. asa ceva,sunt oameni care stau acolo nevinovati,cei care merita trebuie sa stea acolo dar nu se face nici o diferenta intre detinuti toti sunt la fel,au noroc de regim bun tot hotii care au furat si au distrus tara,asta este,nimic nu se va schimba degeaba semnam noi petitii ca oricum nimeni nu le ia in considerare.

Musafir

#9

2014-08-16 03:20

amnistia si gratierea urgent!!!

Musafir

#10

2014-08-16 03:28

statul ia in custodie detinutul,practic garanteaza pentru sanatatea lui. la noi te mananca insectele, sobolanii. detinutilor le este frica sa faca plangeri pentru lucrul acesta pentru ca li se fac rapoarte din ,, te miri ce,, . eu nu cred ca acei politici contrari amnistiei si gratieri stiu cum sta treaba in inchisoare. in ITALIA ptr ca stau 4 in camera de 3 au fost amendati cu 100 milioane de euro de cedo ptr ca sant multi care lupta ptr semenii lor.. cine greseste sa fie pedepsit dar dati-le conditii sanitare si igenice cat de cat normale.. cand este vorba despre amnistie politicii si statul in general zic ca ue nu este de acord cu asa ceva in romania, atunci invocam ue  dar  cand este vorba de conditii o , ardem,, romaneste . in puscariile din romania te manaca insectele sobolanii si nimeni nu face nimic.. rusine politicienilor rusine traian basescu..


Musafir

#11

2014-09-20 13:04

Da cred ca este nevoie de o ada gratiere.si amnistie

Musafir

#12

2014-09-20 13:06

Da cred ca este nevoie de a da gratiere.si amnistie chiar urgent

Musafir

#13

2014-09-20 13:11

Va rugam sa dati urgent gratierea ca sunt multi nevinovati anchisi

Musafir

#14

2014-09-22 18:08

Mai repede castigam decat sa mai pirdem tinand oameni in puscarii nu ma refer la crime violuri furturi etc pe linia asta oricum romanul gandeste la urma

Musafir

#15

2014-10-24 17:59

Sa fie votata
oana oana
timis

#16

2014-10-30 15:10

doamne ajuta!!! sa fie votata !!!


Musafir

#17

2014-11-05 08:58

Sunt foarte multe persoane,printre care si sotul meu.care pentru o greseala minora au ajuns acolo cu o condamnare exagerat de mare pentru fapta comisa neintetionat.Sa se dea amnistia si gratierea celor care o merita,care isi doresc sa traiasca o viata normala,sa stea alaturi de familie,sa munceasca cinstit.

Musafir

#18

2014-11-11 20:45

salut , am fost si eu in penitenciarul rahova , pentru infractiunea de furt calificat , fiind primar am ajuns intr-un final pe arest la domiciliu. pot spune doar ca regimul penitenciar este la pamant , plosnite , paduchi in unele cazuri , iar daca vrei putina carne in ghium adika in mancare trebuie sa dai spaga 3 pachete de tigari persoanei care vine cu deservirea , binenteles asta o data la 2 saptamani , iar mancarea ciorba , painea ghiveciul , fasolea , varza sunt meniurile fiecarei zi a saptamanii , as avea mult de scris deapre asa ceva , persoane care nu au ce cauta acolo sunt multe , iar daca te plangi te asteapta ori raport ori transfer ... da e adevarat pe sectia a 5 a de pe penitenciarul rahova aveam access la apa calda doar marti si joi , o singura ora pentru 8 persoane . si daca erai plecat la instanta fi sigur ca te intorceai la ora 4 dupamiaza asta in conditiile in care apa venea la ora 1 dupamiaza si o ora mai tarziu era oprita . sunt multe de spus , mancarea e pt porci , magazinul are preturi de te ia durerea de cap ... exemplu un kg de rosii in magazinul penitenciarului costa in vara aceasta 9 lei .... si erau si mici strivite .. sau aproape negre ... fratilor suntem oameni nu animale , am gresit platim , dar macar lasati ne sa traim cat de cat ca oamenii nu ca animalele

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-11-11 21:37


un roman suparat pe justitia romaniei

#20 Doamne ajuta!!!

2014-11-16 11:51

Votati psd.. singura sansa ! Iohanis e cu dictatorul de Basescu care a infintat niste institutii de mizerie ce fac doare pe banda rulada si baga oameni la puscarie fara probe fara sa fi facut ceva.. doar pentru faptul ca vorbesc la telefon si ei interpreteaza cuvintele cum le convine lor..Sa dea dumnezeu sa ajunga si ei prin puscarii sa vada cu este. DARAR DARCUL IN SUFLETELE LOR DE JANGHINE

cici

#21 Re:

2014-12-19 19:43

#17: -  

 si al meu sot e inchis tot asa :(  nici nu s-a gandit ca va ajunge la asa ceva ,si a luat o pedeapsa enorm de mare..e greu ,foarte greu.

privat

#22

2015-01-01 20:30

  1.    da,asa este!!! puscariile din Romania nu isi dau de loc interesul pt detinutii care ii au..bine k primesc atatia bani pt a avea detinutii conditiile necesare cat de cat si pe cei ce conduc penitenciarele ii doare undeva de km se descurca acei detinuti...nu ma refer la cei cu fapte trecute de orice limita!! dar totusi,nu sunt animale k sa ii trateze asa cu indiferenta...si daca sunt bolnavi,nu inteleg de ce nu le acorda ingrijiri medicale,k poate la randul lor si "CÂINII" astia care fac pe desteptii vor ajunge acolo si atunci sa vada ei km este sa doara pe cineva undeva de tine...daca esti bn sau nu!!!   cel mai bn ar fi sa se dea o gratiere pt cei cu pedepse mici si care nu au facut lucruri atat de periculoase,pt k poate unii nu au avut ce manca si pt a putea supravietui a trebuit sa fure...sa nu judecam oamenii acestia...scopul nostru pe pamant este sa iertam si sa oferim intelegere...de restul lucrurilor este altcineva care sa se ocupe la momentul portivit...

 


Musafir

#23

2015-01-07 14:54

Aveti perfecta dreptate ...asta se intampla in romania.. din pacate sau din fericire ...dar asta e adevarul ..!Ni s epoate intampla oricui ..azi sunt eiu ..dar maine vei fi si TU cel ce faci legea .
mercedeza

#24

2015-01-07 14:57

Aveti perfecta dreptate ...asta se intampla in romania.. din pacate sau din fericire ...dar asta e adevarul ..!Ni s epoate intampla oricui ..azi sunt eiu ..dar maine vei fi si TU cel ce faci legea .


Musafir

#25

2015-02-08 10:46

Dati amnistierea si gratierea mai repede ca mor di se chinuie multe suflete cate traiesc in conditii inumane