Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#9651

2014-01-10 10:41

sunt deacord cu cele expuse in petitie.
Mosaddd

#9652 Re: Re: SA VA FIE RUSINEEEEEEE PRIN CE INCERCATI SA PROMOVATI

2014-01-10 10:41

#9623: - Re: SA VA FIE RUSINEEEEEEE PRIN CE INCERCATI SA PROMOVATI

Si din pacate va fi si mai rau cu scarbele astea din USL . Stati putin sa ajunga la presidentie si o sa plangem dupa ceausescu si altii cu lacrimi de crocodil . Dar ma rog , sunt unii care nu gandesc decat ptr ziua de maine , nu pentru anul viitor


Musafir

#9653

2014-01-10 10:41

Felicitari Antenei 3 pentru initiativa! Pacat ca ceilalti aproape 8 mil. se ascund in spatele acestor minunati oameni de TV, tac, tac... si asteapta nu stiu ce.... sau poate vreo minune???!!!

Musafir

#9654

2014-01-10 10:41

Pentru primul mandat al lui Train Basescu am votat si eu, dar chiar de la depunerea juramintului am realizat ce greseala am facut si ce presedinte vom avea.

Musafir

#9655

2014-01-10 10:42

Felicitari Antena 3!, poate reusiti voi sa ne scapati de diavolul de la Cotroceni ca alesii nostrii sunt ca apa sfintita!

Musafir

#9656

2014-01-10 10:42

ar trebui sa ne trezim si sa realizam odata pt totdeauna ca doar noi putem decide soarta acestei tari...nu Basescu si trupele lui de comando...voturile din vara ne-au fost calcate in picioare de acestia si de prietenii europeni..
nu suntem colonie dar cu siguranta avem mentalitate si comportament de colonizati..
faceti o petitie si pt Raspunderea Patrimoniala a oricarei autoritatii din Romania in raport cu interesele cetateanului...sa vedem ce-o sa iasa....

P.S. astept sa-mi bata procurorii la usa si sa ma intrebe de ce am semnat aceasta petitie!


Musafir

#9657

2014-01-10 10:42

As vrea sa ma ocup eu de SOBOLANUL CHEL sa-l intreb eu asa cum stiu de ce si-a batut joc de tara asta. Dupa aceea ii pun sare

Musafir

#9658

2014-01-10 10:42

sistem bolnav si corupt,nu cred ca vom mai "bine" vredata...
ilie_d_vasile@yahoo.com

#9659 Justitie corupte

2014-01-10 10:42

DNA apara ucigasii (grupul infractional condus de Gheorghe Dobra care fabrica dosare penale ).
Doasrul nr. 10882/311/2010, este o facatura care pute insuportabil si duhneste a coruptie si ticalosie, manevrata de procurori si politisti de la Serviciului de Investigare a Fraudelor care isi folosesc functia publica pentru interese personale.
Documentele false sunt intocmite de „ artizanii maşinaţiilor infracţionale care au o îndelungată practică în cercetarea infracţiunilor economice” respectiv Comisarul sef Nedeloiu Constantin, Comisarul Mas Iulica, Scms de politie Corman Gabriel si alt,i ajutati de procurorul Marin Calusaru si magistratul judecator Constantin Luiz pentru care am cerut inceperea urmaririi penale insa DNA-ul Serviciul Teritorial Craiova, ii apara.
manolo

#9660 Re: manolo

2014-01-10 10:42

#25: Doctoru' Andy -

Doctoru asta are lumea lui. Asta este clar. Pentru Andy nu are nici o importanta dispretul legii introdus si cultivat de Base si camarila sa. Tara, neamul, patriotismul, sunt elemente straine clicii puse pe capatuiala. DOMNULE, LEGEA TREBUIE SA FIE UNA PENTRU TOTI. AICI NU ESTE LOC DE FAVORITISME SI PERSOANE INTANGIBILE. TOTI, DAR TOTI, CEI CARE GRESESC SA FIE TRATATI CU ACEEASI MASURA! CLAR?????


Musafir

#9661

2014-01-10 10:42

E foarte bine ca aveti aceasta initiative.America trebuie sa invete ca Romania este un partener loial si nu un vassal.Din respect ptr. romanii morti pe teatrele de operatii ca parteneri NATO, SUA ar fi trebuit sa-si trimita ambasadori competenti, care sa nu-si depaseasca atributiile diplomatice si care sa se preocupe sa cunoasca starea de spirit a tarii in care -si desfasoara activitatea ca reprezentanti ai unei tari democratice. Pacat ca Romania a asteptat America peste 50 de ani si cand acesta a venit a venit cu reprezentanti care nu-I fac cinste, cu idei preconcepute si fara sa-si ceara scuze poporului Roman ptr. greselile angajatilor lor. NOI ROMANII ASTEPTAM ALTCEVA DE LA AMERICA.


Musafir

#9662

2014-01-10 10:42

"După 22 de ani, am auzit «Libertate, Libertate, Libertate». Mă aflu aici pentru demnitate şi pentru libertatatea renăscută a românilor." Emil Hossu
un roman

#9663 Re: Re: SA VA FIE RUSINEEEEEEE PRIN CE INCERCATI SA PROMOVATI

2014-01-10 10:42

#9623: - Re: SA VA FIE RUSINEEEEEEE PRIN CE INCERCATI SA PROMOVATI

Sunt de pe vremea lui Ceausescu si nu am trait bine, dar pot sa discern corect realitatea de zi. Crd ca ai ochelari de cal de privesti asa lucrurile.


Musafir

#9664

2014-01-10 10:42

NO COMENT
Denys4

#9665

2014-01-10 10:42

Bine spus "Abuzurile din Romania trec oceanul"

Musafir

#9666

2014-01-10 10:43

Justitia inseamna totul!!! licitatii,sanse egale ,incredere in viitor pentru tinerii patriei noastre.
Trebuie sa invingem!!!!

Musafir

#9667

2014-01-10 10:43

Va multumim ca ne oferiti posibilitatea de-a ne exprima optiunea prin intermediul dumneavoastra.

Musafir

#9668

2014-01-10 10:43

Trebuia neaparat sa scapam de acest REGIM MAFIOT condus de acest DEMIS de POPOR in data de 29 iulie 2012 cu un procentaj de 89%. El acum conduce TARA ILEGITIM , dar l-a ajutat "INSTITUTIA DE FORTA :CCR !cat si Gordon {America} si UNIUNEA EUROPEANA !

Musafir

#9669

2014-01-10 10:43

1. Exista persoane care nu au nici macar televizoare, daramite abonamente pentru a prinde programele Antenei 3.
2. Nu au toti calculatoare sau nu pot folosi un calculator.
In aceasta situatie, ma gandesc ca se pierd foarte multe semnaturi.
Succes!!!!!!!
RazvanC21

#9670 Re: Re: 47.600 semnaturi de la numai 32.599 adrese IP

2014-01-10 10:43

#9616: Nedum - Re: 47.600 semnaturi de la numai 32.599 adrese IP

De ce sa o las mai moale? Deranjez, cumva? Adevarul deranjeaza?

Astea sunt datele, spalati-va pe cap cu ele!

Asumati-va realitatea intreaga! Si nu mai gasi explicatii copilaresti, ca nu suntem prosti !


Musafir

#9671

2014-01-10 10:43

Băsescu? Un ticălos. Un trădător de neam și țară. Un Mafiot.

Musafir

#9672

2014-01-10 10:43

Ne dorim un Stat de Drept...fără abuzuri din partea puterii politice, a Președintelui. In Romania, "alesii" noștri încă nu au învățat ca ei sunt "subordonati" intereselor populației, nu invers. Discretionarismul trebuie eliminat, interesele proprii si de casta, ale puterii, este absolut imperativ sa nu mai poată fi alimentate nici de grupuri rapace de sprijin externe(care susțin contracost politicienii corupți, care nu platesc aceste servicii din buzunarul propriu, ci sacrificand interesele natiunii), nici de meschinariile camarilei românești.

Musafir

#9673

2014-01-10 10:43

sunt nevoit sa renunt la cetatenia romana, pentru ca nu mai suport sa fiu mintit si furat intr-un sistem corupt!
Loredana

#9674

2014-01-10 10:44

alaturi de voi pana la capat !
roman sunt

#9675 Sa va fie rusineeeeeeeeeeeee!

2014-01-10 10:44

#9657: -

Sunteti o televiziune de rahat prin ceea ce incercati sa promovati. Nu va este rusine nesimtiti ce sunteti. Va aparati penalii in frunte cu Voiculescu pe care il aserviti, in loc sa priviti demni si cu dreptate societatea in care traim si sa criticati hotii, sa-i eliminati. Voi sunteti viitorul? Ce nesimtire va asumati. Bai gadea, (nu meriti sa fii scris cu majuscule) chiar refuzi sa vezi realitatea din aceasta tara? Te-a cumparat Voiculescu cu cativa galbeni si pentru asta mananci la rahat de nu-ti ajunge! Chiar nu vezi ce hotii la drumul mare se petrec in Romania? Incotro ne indreptam fratilor cu unul ca tine ce esti iresponsabil prin indemnul la ura si la nedreptate ce le faci prin televiziunea lui Voiculescu. Rusine, mare rusine sa-ti fie! Sa dea Dumnezeu odata sa fie condamnat acest mare HOT - Voiculescu si sa vedem atunci ce rahat o sa mai mananci. Si apoi poate o sa vina randul si al tau ca eu am timp sa astept.Traiasca ROMANIA SI SA ELIMINAM PENTRU TOTDEAUNA PE HOTI, PE MINCINOSI, PE ''DOCTORII'' CU COPY PASTE-CE AU OBTINUT DIPLOMELE PRIN METODE DE HOTIE.