Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#8276

2014-01-10 07:33

Impreuna sa sustinem adevarul !

Musafir

#8277

2014-01-10 07:33

Nu mai suportam jocul acesta imbecil de-a soarecele si pisica intre guvern si acest nelegitim presedinte.Acest om de 10 ani isi joc de aceasta tara.Este un MAFIOT care tot prin santaj dupa parerea mea i-a capturat si pe acei slugoi din justitie , din servicii si mai ales cei de la CCR-handicapatul cu certificat ZEGREAN.Raspund la comanda lui fara nici un fel de discernamint si executa intocmai.Daca pe Ponta il descoperea ca a furat un pix era condamnat.Acest impostor si familia lui-care erau vinzatoare la aprozar daca era regimul Ceausescu au furat toata tara.Cum poate sa justifice familia '' Bandi'' toata averea?O casnica si doua neputincioase?Astept ziua in care vor fi toti incarcerati si condamnati la ani grei de inchisoare cu EXECUTARE.Nici dzeu nu cred ca -l mai poate RABDA.O CANALIE.

Musafir

#8278

2014-01-10 07:34

Stimata redactie va multumesc din suflet pentru aceasta initiativa minunata si corecta totodata. In sfirsit cineva a reusit sa ia aceasta initiativa. Cu siguranta voi transmite mai departe oricarui roman intilnit de mine.
mariana

#8279

2014-01-10 07:34

Bine ar fi ca aceasta petitie sa poata fi semnata de peste 7 milioane de persoane, ca sa vada si Parlamentul European si Administratia Americana cat au fost de "dezinformati"!
Fac aceasta afirmatie ca sa par naiva si "increzatoare" in "democratia" pe care aceste doua institutii vor sa se asigure ca Romania si-o va insusi!
In realitate sunt sceptica - cred ca nu le pasa absolut deloc de noi (romanii)...ne trateaza ca pe o "colonie" - subscriu opiniilor si teoriilor exprimate si sustinute de prof. Ilie Serbanescu!
Baietii lor destepti + baietii nostrii destepti ne-au devalizat economia, maine poimane ne vor cumpara si terenurile...iar noi vom devenii "negrii pe plantatiile LOR" !
Ne vor da si noua atat cat sa nu murim...dar nu cat sa "Traim BINE"! cum in bascalia caracteristica ne-a promis "SUSPENDATUL"...caci Basescu pentru asta este tinut la Cotroceni...pentru functia de EXECUTANT...
Cine mai crede ca noi ne hotaram alesii si soarta este NAIV!
Dar pentru inceput si aceasta petitie este foarte importanta, ete bine scrisa...in norme si termeni diplomatici corecti.E bine sa le aratam ca nu ne pot ABURII la infinit, ca nu suntem totusi o "mamaliga" si cred ca Mircea Badea are dreptate , in final tot in STRADA vom putea REZOLVA aceste probleme..asa ca in Ucraina...purtand oglinzi in brate .

Musafir

#8280

2014-01-10 07:34

apropo de plebiscit ! consider a fi CRIMA INPOTRIVA NATIUNII INSTIGAREA NATIUNII DE A NU MERGE LA VOT ! secondo me , daca ai votat POTI VORBI ,DACA NU , TACA-TI GURA....!ala are tupeu dar voi nu prea va miscati ! sorry !

Musafir

#8281

2014-01-10 07:34

mai trece 50 de ani pina romania va fii corecta cu cetateanul de rind.

Musafir

#8282

2014-01-10 07:34

Sintem din ce in ce mai dezamagiti atit de fosta
putere cit si de actuala guvernare.

Musafir

#8283

2014-01-10 07:34

E bine venita aceasta petitie,de mult poporul roman a asteptat aceasta petitie prin care sa-si poata exprima parerea cu privire la ce-l care ne conduce.

Musafir

#8284

2014-01-10 07:34

La multi ani cu executare

Musafir

#8285 Re: bau bau

2014-01-10 07:34


Musafir

#8286

2014-01-10 07:35

O initiativa laudabila si necesara .Poate va avea si efect.Felicitari initiatorilor !

orbul

#8287 Re: justitia vrea sa o fure "FELIX"

2014-01-10 07:35

#8159: - justitia vrea sa o fure "FELIX"

NU mai poate Felix.Justitia este deja furata.


Musafir

#8288

2014-01-10 07:36

Sper din tot sufletul sa se termine aceste abuzuri ale regimului Basescu.
Succes tuturor implicati in aceasta actiune.

Musafir

#8289

2014-01-10 07:36

FELICITARI ANTENA 3 SI EMISIUNI LUI MIHAI GADEA SPER CA CETATENI ROMANIEI SA SE TREZEASCA , DE LA O ZI LA ALTA NE MERGE TOT MAI RAU IN ACEASTA TARA .
DACA NOI CETATENI NU FACEM CEVA VOM AJUNGE DIN CE IN CE MAI RAU . DELIA

Musafir

#8290

2014-01-10 07:36

SUA este jandarmul mondial! Cine nu se supune este eliminat; daca nu se poate politic atunci fizic 1 Vezi Sadam Huseim, Hosni Mubarak, Gadafi, etc . Iar ce se intimpla in nordul Africii este tot mina lor . Unora le fac revolutii de catifea, altora revolutii portocalii , altora revolutie de iasomie ... Pentru ca, nu-i asa, trebuiau sa poarte un nume . Eu zic la le punem mai pe scurt ACTIUNI ALE SUA DE FERICIRE A POPOARELOR !
RazvanC21

#8291 Domnule Gadea de la Antena 3,

2014-01-10 07:36

Sunteti un om cu totul deosebit, nu cred ca altcineva era capabil sa faca munca dvs. zi de zi. Datorita dvs. mama mea crede cu tarie ca adevarul se face auzit numai si numai la Antena 3, care ar trebui sa se re-denumeasca ADEVARATUL TV sau chiar INFORMATORUL TV (pentru ca ne informeaza pe noi, chiar si atunci cand nu vrem sa fim informati). Domnule Mihai Gadea, eu cred ca dvs. ati avea un real succes daca ati incepe sa spuneti INTREG ADEVARUL, va rog sa va dati seama de aceasta oportunitate pe care sa o valorificati...

Musafir

#8292

2014-01-10 07:36

Sper ca acest fariseu care plînge la comanda,să ajungă unde este locul, pentru minunatele realizări pe care le-a realizat în aceşti 10 ani cînd a condus alături de camarila sa ROMÂNIA, pe CULMILE SĂRĂCIEI.

Musafir

#8293

2014-01-10 07:36

Bravo

Musafir

#8294

2014-01-10 07:36

Ne-am saturat de mafia basista.

Musafir

#8295

2014-01-10 07:37

felicitari pentru initiativa !

Musafir

#8296

2014-01-10 07:37

Simt ca ma sufoc cu acest nenorocit care niciodata nu a castigat alegerile ca presedinte au fost numai furturi grosolane de voturi apoi a inceput sa strige hotii pe principiul "hotii striga hotii". Da ne-a fost impus la capitala ca primar de catre cetatenii capitalei unde a infiintat fara nicio rusine "zeciuiala" la orice proiect lucru adus inca decand era ministrul transporturilor cu "aici sunt banii d-voastra" unde a aplicat prima data "zeciuiala".Un mincinos ca nimeni altul,nu e om politic din Romania dar ca asta nimeni altul.

Musafir

#8297

2014-01-10 07:37

Din pacate asemenea demersuri de informare corecta a situatiei politice si chiar democratice din Romania este foarte tardiva.Este pacat ca nu ati mentionat nimic si de faptul ca prin intrarea in vigoare a Noul Cod Penal,care practic a fost legiferat personal de domnul Basescu,acestuia i se prescriu mai multe acuzatii de mare coruptie.

Musafir

#8298

2014-01-10 07:37

imi pare foarte rau ca la refer endum nu am putut vota deoarece eram la munca in Italia si acolo nu s-a organizat nimic desi eram vreo 20 de persoane care vroiam sa votam poate ca votul nostru ar fi inclinat balanta si poate ca noi erau foarte multe persoane care nu au putut sa-si exprime dorinta. Jos basescu!

Musafir

#8299

2014-01-10 07:37

felicitari pentru initiativa

Musafir

#8300

2014-01-10 07:37

indepartarea lui basescu si trimiterea lui in fata trbunalului poporului.