Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#8001

2014-01-10 06:56

Treuie sa terminam cu coruptia si cu NEOcomunismul din tara noastra. Poporul roman merita o viata mai buna,iar voi, Antena 3 puteti ajuta poporul sa traiasca intr.-o democratie adevarata.

Musafir

#8002

2014-01-10 06:57

Scapati-ne de hoti..Vrem sa traim decent...!!!

Musafir

#8003

2014-01-10 06:57

justitia e un moft sub noua asa zisa democratie

Musafir

#8004

2014-01-10 06:57

cum este posibil ca un singur om sa conduca tara noastra asta insemna DICTATURA , USLare 70% si nu este in stare sa conduca este un semn de intrebare sa inteleg ca si ei sunt la fel ca basescu , si nu vad ceva normal sa cer ajutor ,asta inseamna ca sundem condusi de alti asta este parerea mea , va multumesc ca suneteti ca sunteti singuri din tara care ne aparati.cu respect gabor ilie

Musafir

#8005

2014-01-10 06:57

Ati uitat!

Politica traditionala romaneasca: independenta, suveranitate,neamestec in treburile interne

Musafir

#8006

2014-01-10 06:57

Traian Basescu nu este presedintele nostru,el a fost demis in 2012 la referendum,iar acum ne conduce un impostor,sustinut de interesele celor din exterior si pupincuristi din interior. Pacat de acest popor si de reprezentanti lor cu cele 70% voturi,ca nu stiu sa schimbe ceva, sau sant impotenti politic. Imi este rusine cu ceea ce s-a intamplat in tara mea in ultimi 9 ani.

Musafir

#8007

2014-01-10 06:58

Va multumim pentru initiativa
L Berbec
Musafir

#8008

2014-01-10 06:58

Ce-as mai putea comenta?...e suficient sa privim in jur...tristete, amaraciune, saracie pe o parte...pe alta parte opulenta, tupeu si ignoranta. La varsta mea, 60 ani,foarte bolnava, cu o pensie de mizerie din care mi se tot taie de cateva luni, nu-mi mai ramane decat sa ma alatur sufleteste celor care vor sa ne redea demnitatea si ROMANIA de altadata.


Musafir

#8009

2014-01-10 06:58


La inchisoare! Arestati-l!
A distrus cariera tinerilor, cu facultati, masterate nu au cu ce trai.

Musafir

#8010 antena trei canalul cel mai corupt din romania

2014-01-10 06:58

banditi si corupti ce sunteti.antena trei canalul hotilor din romania. dumnezeu sa-l apere pe presedinte,si pe voi sa va puna langa nastase ca acolo va e locul

Cetatean Roman
Musafir

#8011

2014-01-10 06:58

Nu-l mai suportaaaaaaaaaaaaam.....


Musafir

#8012

2014-01-10 06:58

Asa cum ei au trecut (atat de usor) peste vointa a 7.400.000 de romani ce si-au expus vointa prin vot, asa vor face si acum. Suntem o cantitate neglijabila pt marile puteri. Noi, cei mici, cei ce semnam aceasta petitie, suntem demni, dar majoritatea politicienilor au adoptat pozitia slugii, pozitie ce o lasa "mostenire" urmasilor urmasilor lor, ce le vor urma.

Musafir

#8013

2014-01-10 06:59

VA FELICIT!!! DORESC O ROMANIE DEMNA,FARA ABUZURI,CU O JUSTITIE CORECTA SI OAMENI FERICITI!

Musafir

#8014

2014-01-10 06:59

;Democratia este guvernarea poporului de catre popor pentru popor!-ABRAHAM LINCOLN-1809-1865
D-NUL OBAMA sunt sigur ca a citit biografia acestui conducator american -un parinte al democratiei!

Musafir

#8015

2014-01-10 06:59

Daca dupa 24 de ani de asa zisa "democratie" am ajuns si la aceasta forma de protest,eu nu mai am nici un comentariu.

Musafir

#8016

2014-01-10 06:59

Am semnat aceasta petitie cu speranta ca in Romania se va mai putea face ceva.In aceasta tara totu-i politizat. Nu mai exista justitie, decat pentru PDL-isti. Nimeni nu se intreaba cum s-au putut imbogati unii, dupa 1990, daca veniturile lor DECLARATE , abia le acopereau cheltuielile??? Cum pestele de la cap se impute, ar trebui facuta aceasta analiza incepand din varful piramidei , cu conducatorul. Referitor la creditul acordat de CEC pentru pamanturile de la NANA : ar trebui verificate VENITURILE DECLARATE, pentru care FIICA SEFULUI STATULUI trebuia sa plateasca impozite. Numai asa sunt certe veniturile din care aceasta ar putea plati ratele la credit si totodata impozitele pe venituri.....Asemenea credite a acordat si BANCOREX. De ce nu a verificat nimeni lista marilor datornici(cu imprumuturi uriase) existenti , la data preluarii BANCOREX de catre BCR si de ce nu s-au recuperat creditele acordate???? De ce nu se recupereaza colosalele sume furate, care fac obiectul unor dosare ale marilor corupti,dosare existente la DNA???? De ce Domnul Traian Basescu nu respecta legislatia tarii??? De ce Domnul Traian Basescu isi minte propriul popor si isi denigreaza propria tara ??? De ce avem parlamentari europeni, care provin din SRI si care isi vand propria tara??? Pentru ce ii platim noi romanii pe acesti parlamentari??? Cred ca as putea scrie 20 pagini cu intrebari carora nu le mai gasesc un raspuns. Va multumesc. Nu este frumos ca trebuie sa ne adresam altor tari, care sa ne cunoasca necazurile, dar vad ca actualii conducatori sunt in imposibilitatea solutionarii acestor lupte interne. Domnul Basescu nu a fost si nu va fi niciodata un bun conducator.In permanenta si-a mintit propriul popor.

Musafir

#8017

2014-01-10 06:59

Sper din suflet sa aiba un mare efect ,sa ne putem reveni cat de cat ,si noi astia nascuti ceva mai devreme.....multumim

Musafir

#8018

2014-01-10 06:59

Nu inteleg,cum de este Basescu inteles si sutinut de unele personalitati din SUA.Nu cumva este un agent...???...lucreaza impotriva statului si poporului raman...Eu ma gandesc sa renunt pana la sfarsitul mandatului sau de presedinte demis,la cetatenia romana.

Musafir

#8019

2014-01-10 06:59

daca il mai sustine administratia americana pe basescu,sa-l ia la schimb cu obama

Musafir

#8020

2014-01-10 06:59

Este o idee excelenta ca aceasta petitie sa ajunga la presedintele Obama , dar nu stiu ce ecou ar putea trezi si ce schimbari ar putea produce ea ,atata timp cat si americanii il sustin pe Basescu pentru foloaele economice pe care le-a promis lor !
Strainu'

#8021

2014-01-10 07:00

Daca Basescu ar fi un "justitiar" corect si bine-intentionat, ar baga la puscarie si mafiotii din P.D.L. dar,se vede clar ca este un ticalos care-si arestesteaza rivalii si oponentii politici din U.S.L.si isi protejaza clientela politica.Mi-ar place sa-l vad pe Basescu in penitenciar langa Nastase deoarece este cel mai ticalos presedinte pe care l-a avut Romania dupa revolutia din 1989.Doctoru'Andy scrie numai prosti.Oare,o fi doctor ?

Musafir

#8022

2014-01-10 07:00

sa ne ajute Dumnezeu sa scapam de coruptii din toate sistemele si aservitii politic

Musafir

#8023

2014-01-10 07:00

Chiar si pentru a face cunoscut inafara ce fac gunoaiele astea in tara merita semnata aceasta petitie
Miron

#8024 Oficialii SUA cunosc realitatea

2014-01-10 07:00

Nimeni nu ma poate convinge ca oficialii unui stat cu un sistem informational atat de bine pus la punct cum este SUA nu cunosc adevarata fata a sistemului opresiv al lui Basescu. Eu cred ca, vorbind simplist, Basescu este omul lor care le ofera pe tava toate resursele pe care americanii le doresc de la noi. Pe Basescu nu il intereseaza bunastarea noastra. Ar sacrifica o natiune intreaga pentru bunastarea lui si a celor cativa acoliti pe care i-a instalat in posturi cheie. Fara ajutorul americanilor si al germanilor Basescu acum era de mult demis si inchis iar Romania mai stapana pe resursele ei. Credeti ca ei nu stiu asta?

Musafir

#8025

2014-01-10 07:01

va rugam sa transmiteti ace







va rog sa trasmiteti aceasta petitie si la comisia europeana.d/l barroso si d/na reding . cu multa stima








asta
s



t