Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#7726

2014-01-10 06:04

D/le Gadea .Trimiteti aceasta scrisoare si principalelor posturi de stiri T.V di lume.La fel si agentiilor intrnationale de stiri.
ROMAN din Romania

#7727 Jos TIRANUL BASESCU

2014-01-10 06:04

Sa ne ajute Dumnezeu sa scapam de acest tiran ticalosit; minciunile si crimele facute de acest personaj trebuie sa ia odata sfarsit si sa o luam pe drumul cel bun;

Musafir

#7728

2014-01-10 06:05

Nu este prima data in istorie , cand o super putere , protejeaza un regim corupt ca cel al securistului de la Cotroceni,sau criminal(cazul Siriei) pentru a-si promova interesele politice, economice sau militare.Strigator la cer este faptul ca acea superputere pozeaza in campionul democratiei pe aceasta planeta.Pe unchiul Sam in cazul Romaniei il doare de scutul de la Deveselu(printre multe alte interese de diferite culori), nu daca nea Gheorghe din Romania are paine pe masa ,etc. Ar fi cazul ca marele Democrat de peste ocean sa ne dea un semn de mila Mariei Sale ! si sa-l mai tempereze pe Ultimul Mare Securist al Neamului(intre timp ,a aparut o noua generatie din aceasta specie), daca doreste respectul Coloniei de romani.Amin!

Musafir

#7729

2014-01-10 06:05

Da in cuvinte putine am votat USL pentru nimic altceva decat sa ne scape de tiranul BASESCU dar se pare ca Ponta ne-a inselat.Asa cum am atata timp im saracie si bataie de joc nu ami muream daca asa cum a spus se creea haos in tara ca si cand acum este bine da poate pentru Ponta nu si pentru noi.Ca presedinte singurul in care mai am incredere este domnul Voiculescu sa cineva recomandat de dansul are destui oameni patrioti adevarati langa dansul.Altfel v-a fi ca si pana acum poate si mai rau pentru ca se mai poate rautate nu are limite.Cu toata dracoste pentru TRUSTUL dvs.si pentru oameni adevarati care lucraza ii admir si este postul meu preferat ANTENA 3,adorm in emisiunile foastre .Cu multa dragoste BORA IOANA

Musafir

#7730

2014-01-10 06:05

Este un gest laudabil pe care il face antena 3.multe felicitari si sa dea dumnezeu ca toti cei care trebuie sa stie despre ce se intampla in tara asta sub regim basist,sa afle adevarul.felicitari Mihai Gadea si Adrian Ursu.


Musafir

#7731

2014-01-10 06:05

va felicitam si va iubim

Musafir

#7732

2014-01-10 06:06

La referenul din vara anului 2012 POPORUL prin votul a 7,4 milioane,Traian basescu a fost demis in mod DEMOCRATIC! Unii reprezentanti al tarilor straine care au luat un consideratie minciunile mafiei basiste si fara a tine cont de votul ROMANILOR,impreuna cu justitia care este servila lui basescu si alor lui l-au mentinut in functie dandu-i posibilitatea sa distruga tot ce mai poate fi distrus distrugere pe care a facut-o de cand a aparut in politica romaneasca.Consider ca acest individ nu mai trebuie sustinut din exteriorul tarii contar vointei votului poporului roman. La finele anului 2014 se fac alegeri prezidentiale,dar este foarte mult timp pana atunci tinand cont de atitudinea hitleristo- stalinista basista care ar putea implica tara si poporul roman chiar si in conflicte mari!Asa cum la-ti ajutat sa ramana la Cotroceni pe el ca persoan singura,ajutati Romania si romanii sa scape cat mai repede de pericolul basist!

Musafir

#7733

2014-01-10 06:06

Faptele rele nu raman nepedepsite undeva pana la a 7-a generatie si cred ca românii platesc mai repede ca au omorât pe Ceausesti chiar de craciun (sper sa se termine pedeapsa la generatia mea), atat cei care au contribuit la asta cat si cei care s-au sau bucurat. Si eu am fost unul din inconstientii care s-au bucurat, iar acum dupa mai bine de 24 de ani s-a dovedit ca nu ei au fost cel mai mare rau ci masinaria de opresiune pe care au perfectionat-o si care si-a batjocorit si molestat propriul popor. Aceasta masinarie formata din nomeclaturisti, securitate si alte persoane privilegeate ale sistemului a fost creata si functioneaza fara incetare de atunci. Ea a fost construita de comunisti (perioada Groza-Dej)si perfectionata apoi de urmasi acestora (perioada Ceausescu). Dupa Revolutie masinaria acesta nu a fost destructurata fosti nomenclaturisti , securisti si privilegiati ai sistemului s-au regrupat in spatele lui Ion Iliescu si si-au vazut in continuare de treaba in detrimentul Romaniei si in folosul lor. Astazi masinaria e formata din copii acelor nomenclaturisti, securisti sau privilegiati ai sistemului si s-a autoupdatat ajungând sa patrunda in toate sferele de putere (in capitalism i se spune mafie).Noutatea la acesta masinarie consta in faptul ca acesti privilegiati sau cum se numesc au inceput sa se manânce intre ei nu le mai ajunge doar distrugerea Romaniei si a populatiei. Daca in perioada urmatoare nu apare un personaj care sa iubesca Romania si românii si care sa fie in stare sa destructureze acesta masinarie , acesta tara precum si populatia ei va disparea incet incet.Cum e posibil ca Romania cu atatea resurse sa ajunga in halul in care e si tari cu resure mai putine sa fie prospere ca de exemplu Japonia, tarile producatoare de petrol cele arabe, Norvegia. E clar diferenra o fac oamenii de acolo care au stiut sa se feresca de masinaria descrisa mai sus.
Eu doresc sa mai prind perioada in care aceaasta masinarie e destructurata si sa trecem si noi in normalitate, respectiv sa ne întoarcem la perioada interbelica si continuam de acolo fara comunisti.
Dumnezeu sa ne ajute. Eu sunt de nationalitate germana dar am refuzat sa plec din Romania, desi am avut posibilitatea si mare parte din familia mea a facut-o. In rezumat pot spune ca am avut o copilarie fromoasa si apoi o tinerete grea pana in 1990 iar cum dupa 24 de ani im dau seama ca am trait un calvar in acesta perioda (cu exceptia copilariei). Astazi sunt batrân bolnav si uzat ,de efortul depus in realizarea de obiective energetice, si am nevoie de ajutorul societatii pe care si eu am ajutat-o la vremea mea cu 39 de ani de munca. Copii au luat drumul occidentului ca sa traiasca mai bine si sper pana la ultima suflare ca va veni o zi când o sa ne fie mai bine si copii se vor intoarce din strainatate si vor putea trai decent in Romania. Traiasca Romania !

Musafir

#7734

2014-01-10 06:06

In dictatura, "tacerea e de aur"; in democratie, "tacerea e lasa"!

Musafir

#7735

2014-01-10 06:06

sper ca americanii vor tine cont de cererea noastra, dar -da-ti-mi voie sa ma indoiesc!ei ne considera o colonie, iar basescu accepta totul din partea lor pentru a-si pastra sacunul si privilegiile!
succes in demersul dumneavoastra!

Musafir

#7736

2014-01-10 06:06

Va iubesc !

Musafir

#7737

2014-01-10 06:07

ar fi foatebine daca as apuca s-a scapam de CEAUSESCU 2la ani mei nu stiu

Musafir

#7738

2014-01-10 06:07

Foarte bine, bravo. Romania trezestete.

Musafir

#7739

2014-01-10 06:07

Initiativa foatte buna .

Musafir

#7740

2014-01-10 06:07

sper sa fim foarte, foarte multi!!!

Musafir

#7741

2014-01-10 06:07

E timpul ca si Administratia americana sa cunoasca si sa reactioneze la abuzurile unui regim prezidential corupt si abuziv nemaiintalnit in Romania.
Lup

#7742

2014-01-10 06:07

Va iubesc!

Musafir

#7743

2014-01-10 06:08

Ce sa comentam???? Mafia din justitie, coruptie, incopetenta, etc!!!!

Musafir

#7744

2014-01-10 06:08

Uneori este necesar sa mai dai si explicatii daca nu esti inteles asta ne e o forma de slugarnicie

Musafir

#7745

2014-01-10 06:08

DESTEAPTA-TE ROMANE !!!!!

Musafir

#7746 Re:

2014-01-10 06:08

#12: - Numai ASA se poate REZOLVA problema.Restul este pierdere de timp

 


Musafir

#7747

2014-01-10 06:09

A VENIT ZIUA CAND NE-AM TREZIT!!!!TOATA ROMANIA SA CANTE IMNUL NATIONAL!!!

Musafir

#7748

2014-01-10 06:10

sint ranit in rvolutie nu am iesit in strada atunci ca sa ne dicteze americni si europeni cum sa ne facem politica in tara .america vorbeste de dmocratie ei care au impartit lumea in doua ca pe o piine rusilor luati voi o bucata si noi restu sa le fie rusine.asa ne trebui daca suntem an popor de lasi si curv...daca stiam ca o sa traiesc timpurile astea va spun sincer ca nu mai eseam nimeni pe 21 decmb.in strada si ramineam cu regimul ceausistcare sa recunoastem a facut si lucruri bune.va multumesc antena 3 si tinetio tot asa.dnl.gidea cind aveti invitati in emisiune politicieni indiferent de apartenenta lor politica ceretile ferm sa dea raspunsuri directe la intrebarilor dnv.sa no mai dea dupa dud ca toti au fost securisti si amintitile ca daca nu eram noi cei care am esit in strada atunci cu miinile goale ei na-r fi exzistat astazi.am multe sa va mai spun dar nui nici locol si nici momrntul potrivit.va multumesc

Musafir

#7749

2014-01-10 06:10

nu te aud acesti politicieni pe cre i/am ales...credeti ca cei de peste ocean o sa i/a masuri ...........??????sa vedem ...........tie schirba de toti politicienicare interesele personale primeaza .....pacat ,,....pacat......pacat ...........



Musafir

#7750

2014-01-10 06:11

Sper ca ne vom ridica in picioare, fiindca suntem si-n genunchi, si ingenuncheati.