Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul

Fiti romani adevarati!

#7276

2014-01-10 00:41

Am convingerea ca postacii sunt platiti pentru numarul de postari, de aceea sunt atat de harnici! Cat va plateste Felix ca sa scape de puscarie? 50 de bani postarea??!!! Nu-l sustin pe Basescu, daca a furat, sa fie pedepsit si el! Basescu oricum pleaca foarte curand de la Cotroceni, se pare ca ceea ce va doare este ca Voiculescu trebuie sa plateasca pentru hotie! Nu mai pozati in patrioti! Nu sunteti! Gresiti inclusiv fata de copiii vostri, pe care ii aveti sau ii veti avea! Ce fel de tara le lasati, daca aparati o justitie ingenuncheata politic? Cei care ne-au adus in situatia de azi, cu someri, copii saraci, batrani bolnavi, o tara depopulata de neamul ei, obligat sa cerseasca pe la porti straine un job umilitor, acei infractori care au saracit Romania vor ramane nepedepsiti cu ajutorul vostru, al nesabuitilor, al inconstientilor, al lipsitilor de responsabilitate fata de viitor! A gresit Basescu? Sa mearga la puscarie! A gresit Voiculescu? Sa se duca langa Nastase! V-a placut casa lui Nastase? Chemase si televiziunile sa le arate casa lui, transformata in muzeu de arta, cu tablouri de valoare, cu carti vechi. Daca ar fi fost obtinute prin munca si nu prin furtisag, prin spaga, jos palaria! Dar a fost corupt si s-a inconjurat de o lume la fel corupta! Si-a creat un sistem, din care voi nu ati facut parte. Poate de aceea nici nu ar trebui sa va judec atat de aspru, mi-e si mila de voi, dar daca intr-adevar v-ar pasa de Romania, ati face mai bine sa va uniti cu cei care vor o Romanie curata, cinstita, in care sa avem locuri de munca si salarii decente, in care sa ne crestem copiii in cinste si in demnitate! Ii inteleg poate pe hoti, ca le tremura izmenele de frica sa nu ajunga la inchisoare, dar voi ceilalti, cinstiti dar necugetati, poate fara sa va dati seama faceti jocul mafiotilor! Fiti fara grija, lor le va fi mereu bine! Nu vedeti ce pedepse modice primesc pentru furturi masive, de milioane de euro? Ba sunt batrani si fac o treime din pedeapsa, ba mai scriu o carte, ba isi mai aranjeaza o internare fictiva..., scapa usor si raman cu ce au apucat sa fure! E vorba de milioane de euro din banii nostri! Avem o tara cu oameni harnici, priceputi, care s-ar fi redresat cu usurinta daca nu ar fi fost un Voiculescu, un Nastase, un Rusanu, un Videanu, un Fenechiu si cati altii ca ei! Americanii au apucat sa se lase pacaliti sau au crezut ca exista vointa politica pentru o democratie adevarata, dar se pare ca s-au inselat. Au acorduri cu statul roman, iar ceea ce se intampla nu le place deloc. Se vor amesteca, in virtutea acordurilor incheiate si a banilor investiti in Romania, ca sa nu mai spun de increderea pe care au avut-o in noi! Stiu ei foarte bine cine apara justitia si cine vrea sa o subordoneze intereselor proprii! Iar voi nu veti avea nici de acum incolo nici un viitor, daca va lasati manipulati de hoti!! Repet, fiti convinsi ca Obama stie exact ce se intampla la noi, nu va imaginati ca va putea Gadea sau Ursu sa le bage sub nas aceasta mizerie de scrisoare. Basescu este aproape istorie, de ce s-ar lupta cu o persoana care nu cere decat ca infractorii sa mearga la puscarie, daca nu spre a o face scapata si pentru a-si prezerva sursa de venituri generoase!!! Pe cine aparati voi?! Pe Voiculescu, infractorul, manipulatorul, si pe toti cei ca el! Aparati un sitem corupt?! Voiculescu a platit bani grei sa cumpere voturile amaratilor de romani si sa aiba un parlament si un guvern care sa-l scape de inchisoare! Cu un 50 de lei sau cu o punga cu malai, date celor mai amarati dintre romani, Voiculescu, cu propaganda mincinoasa a slugilor lui, inclusiv prin scalambaielile lui Badea, a facut posibila alegerea unui Parlament de 70%, cu puteri mai dictatoriale decat dictatura lui Basescu de care tot vorbesc. Un Parlament care urma sa aprobe legi clemente fata de hoti, un govern care sa emita ordonante de urgenta prin care tot ei sa fie avantajati, o justitie pe care sa o controleze tot ei, ca sa se puna la adapost! Voi ce aparati?! Ce fel de romani sunteti voi?! Pe cine aparati voi? Treziti-va, oameni buni! E vremea sa cerem ca institutiile statului sa lucreze in favoarea celor multi, nu a catorva nemernici! Fiti romani adevarati!

Musafir

#7277

2014-01-10 00:41

Am fost educata intrun spirit de dragoste ptr tara mea, dar am ajuns sa-mi fie rusine sa declar ca sunt romanca. Vreau sa mai traiesc suficient ptr a vedea ca s-a desteptat in noi patriotismul si curajul de a NE revendica tara.


Musafir

#7278

2014-01-10 00:42

Ajunge cu discriminarile va multumim ca sunteti aici pentru a ne face dreptste

Musafir

#7279

2014-01-10 00:42

Nu inteleg de ce asumati ca cei ce conduc SUA nu ar cunoaste realitatea din Romania, ca si cand acesti dumnezei ai planetei (vezi NSA) nu ar avea cunostinta de ce se intampla in tara asta...au spionat-o ei pe D-na Merkel si voi aveti impresia ca ei nu cunosc? Ridicol!
Sa ne aducem aminte cum Basescu vorbea de licuriciul cel mare...oare de cine vorbea?
Fiti romani responsabili!

#7280

2014-01-10 00:42

Am convingerea ca postacii sunt platiti pentru numarul de postari, de aceea sunt atat de harnici! Cat va plateste Felix ca sa scape de puscarie? 50 de bani postarea??!!! Nu-l sustin pe Basescu, daca a furat, sa fie pedepsit si el! Basescu oricum pleaca foarte curand de la Cotroceni, se pare ca ceea ce va doare este ca Voiculescu trebuie sa plateasca pentru hotie! Nu mai pozati in patrioti! Nu sunteti! Gresiti inclusiv fata de copiii vostri, pe care ii aveti sau ii veti avea! Ce fel de tara le lasati, daca aparati o justitie ingenuncheata politic? Cei care ne-au adus in situatia de azi, cu someri, copii saraci, batrani bolnavi, o tara depopulata de neamul ei, obligat sa cerseasca pe la porti straine un job umilitor, acei infractori care au saracit Romania vor ramane nepedepsiti cu ajutorul vostru, al nesabuitilor, al inconstientilor, al lipsitilor de responsabilitate fata de viitor! A gresit Basescu? Sa mearga la puscarie! A gresit Voiculescu? Sa se duca langa Nastase! V-a placut casa lui Nastase? Chemase si televiziunile sa le arate casa lui, transformata in muzeu de arta, cu tablouri de valoare, cu carti vechi. Daca ar fi fost obtinute prin munca si nu prin furtisag, prin spaga, jos palaria! Dar a fost corupt si s-a inconjurat de o lume la fel corupta! Si-a creat un sistem, din care voi nu ati facut parte. Poate de aceea nici nu ar trebui sa va judec atat de aspru, mi-e si mila de voi, dar daca intr-adevar v-ar pasa de Romania, ati face mai bine sa va uniti cu cei care vor o Romanie curata, cinstita, in care sa avem locuri de munca si salarii decente, in care sa ne crestem copiii in cinste si in demnitate! Ii inteleg poate pe hoti, ca le tremura izmenele de frica sa nu ajunga la inchisoare, dar voi ceilalti, cinstiti dar necugetati, poate fara sa va dati seama faceti jocul mafiotilor! Fiti fara grija, lor le va fi mereu bine! Nu vedeti ce pedepse modice primesc pentru furturi masive, de milioane de euro? Ba sunt batrani si fac o treime din pedeapsa, ba mai scriu o carte, ba isi mai aranjeaza o internare fictiva..., scapa usor si raman cu ce au apucat sa fure! E vorba de milioane de euro din banii nostri! Avem o tara cu oameni harnici, priceputi, care s-ar fi redresat cu usurinta daca nu ar fi fost un Voiculescu, un Nastase, un Rusanu, un Videanu, un Fenechiu si cati altii ca ei! Americanii au apucat sa se lase pacaliti sau au crezut ca exista vointa politica pentru o democratie adevarata, dar se pare ca s-au inselat. Au acorduri cu statul roman, iar ceea ce se intampla nu le place deloc. Se vor amesteca, in virtutea acordurilor incheiate si a banilor investiti in Romania, ca sa nu mai spun de increderea pe care au avut-o in noi! Stiu ei foarte bine cine apara justitia si cine vrea sa o subordoneze intereselor proprii! Iar voi nu veti avea nici de acum incolo nici un viitor, daca va lasati manipulati de hoti!! Repet, fiti convinsi ca Obama stie exact ce se intampla la noi, nu va imaginati ca va putea Gadea sau Ursu sa le bage sub nas aceasta mizerie de scrisoare. Basescu este aproape istorie, de ce s-ar lupta cu o persoana care nu cere decat ca infractorii sa mearga la puscarie, daca nu spre a o face scapata si pentru a-si prezerva sursa de venituri generoase!!! Pe cine aparati voi?! Pe Voiculescu, infractorul, manipulatorul, si pe toti cei ca el! Aparati un sitem corupt?! Voiculescu a platit bani grei sa cumpere voturile amaratilor de romani si sa aiba un parlament si un guvern care sa-l scape de inchisoare! Cu un 50 de lei sau cu o punga cu malai, date celor mai amarati dintre romani, Voiculescu, cu propaganda mincinoasa a slugilor lui, inclusiv prin scalambaielile lui Badea, a facut posibila alegerea unui Parlament de 70%, cu puteri mai dictatoriale decat dictatura lui Basescu de care tot vorbesc. Un Parlament care urma sa aprobe legi clemente fata de hoti, un govern care sa emita ordonante de urgenta prin care tot ei sa fie avantajati, o justitie pe care sa o controleze tot ei, ca sa se puna la adapost! Voi ce aparati?! Ce fel de romani sunteti voi?! Pe cine aparati voi? Treziti-va, oameni buni! E vremea sa cerem ca institutiile statului sa lucreze in favoarea celor multi, nu a catorva nemernici! Fiti romani adevarati!

Musafir

#7281

2014-01-10 00:43

cu speranta ca nu va fi la fel de inutil ca votul de la referendum.

Musafir

#7282

2014-01-10 00:44

Bravo Antena 3 pentru initiativa! Sa speram ca, de data aceasta, se va tine cont si de opinia celor multi!

Musafir

#7283

2014-01-10 00:44

Antena 3 este EUROPA LIBERA din copilaria si tineretea mea, sau poate chiar mai mult.
Este singura mea speranta ca adevarul sa ajunga la suprafata si sa se schimbe ceva in sfarsit in Romania.
Ingerii nostril dragi din 1989 nu s-au jertfit inutil.
Georgiana

#7284 Re: Pt Roman

2014-01-10 00:45

#6950: Roman -

Esti praf frate, orice amarat de abonat la un internet din tara asta stie ca pt abonamentul sau de internet primeste UN SINGUR I.P.. Noi suntem o familie de 5 persoane cu net de la RDS si am semnat toti petitia, deci avem acelasi I.P., dar avem nume diferite si mail-uri diferite. Salutam initiativa Antena 3 si ne dorim o viata mai buna in Romania, fara Basescu. Din pacate eu nu cred ca o voi avea aici si de aceea am si plecat din tara.


Musafir

#7285

2014-01-10 00:45

CEI MAI MARI MAFIOTI DIN GALATI SUNT PROCURORI ,POLITISTI SI CHIAR JUDECATORI. AICI STIE TOATA LUMEA DAR NE E FRICA SA VORBIM CACI SUNT PERICULOSI.ITI FABRICA REPEDE UN DOSAR SI TE INCHIDE IN SECUNDA DOI ! Si mai e ceva... un mare PDL-ist implicat in tot.Mafia sponsorizeaza pardidul si el,(fiind un basist) le acopera faptele.
florica
Musafir

#7286

2014-01-10 00:46

Basescu a luat toate masurile pentru ca poporul sa nu-l poata da jos respectand Constitutia dar sa-si aminteasca ca mai e o solutie -- Solutia Ceausescu -- Doamne ce slut si nesuferit a devenit acest om.' ne sperie nepotii aparand asa de des la televizor Nu mai vrem sa -l vedem Ne este scarba pur si simplu Este mincinos sarlatan si lipsit de cel mai mic bun simt Am si o urare pentru el: SA nu aiba parte de nimice obtinut ilegal , prin hotii si prin smecherii nici el nici familia lui


Musafir

#7287

2014-01-10 00:46

cu cat vom fi mai multi cu atat sansele ca abuzurile asupra celor nevinovati poate inceta ,sau se vor reduce .Institutiile statului mai precis PRESEDENTIA ar trebui sa gaseasca solutii pentru scoaterea statului din criza si sa se ocupe mai putin defabricat dosare anumitor persoane incomade pentru csmsrila BASISTA .multumesc
Treziti-va, romani!

#7288

2014-01-10 00:46

Am convingerea ca postacii sunt platiti pentru numarul de postari, de aceea sunt atat de harnici! Cat va plateste Felix ca sa scape de puscarie? 50 de bani postarea??!!! Nu-l sustin pe Basescu, daca a furat, sa fie pedepsit si el! Basescu oricum pleaca foarte curand de la Cotroceni, se pare ca ceea ce va doare este ca Voiculescu trebuie sa plateasca pentru hotie! Nu mai pozati in patrioti! Nu sunteti! Gresiti inclusiv fata de copiii vostri, pe care ii aveti sau ii veti avea! Ce fel de tara le lasati, daca aparati o justitie ingenuncheata politic? Cei care ne-au adus in situatia de azi, cu someri, copii saraci, batrani bolnavi, o tara depopulata de neamul ei, obligat sa cerseasca pe la porti straine un job umilitor, acei infractori care au saracit Romania vor ramane nepedepsiti cu ajutorul vostru, al nesabuitilor, al inconstientilor, al lipsitilor de responsabilitate fata de viitor! A gresit Basescu? Sa mearga la puscarie! A gresit Voiculescu? Sa se duca langa Nastase! V-a placut casa lui Nastase? Chemase si televiziunile sa le arate casa lui, transformata in muzeu de arta, cu tablouri de valoare, cu carti vechi. Daca ar fi fost obtinute prin munca si nu prin furtisag, prin spaga, jos palaria! Dar a fost corupt si s-a inconjurat de o lume la fel corupta! Si-a creat un sistem, din care voi nu ati facut parte. Poate de aceea nici nu ar trebui sa va judec atat de aspru, mi-e si mila de voi, dar daca intr-adevar v-ar pasa de Romania, ati face mai bine sa va uniti cu cei care vor o Romanie curata, cinstita, in care sa avem locuri de munca si salarii decente, in care sa ne crestem copiii in cinste si in demnitate! Ii inteleg poate pe hoti, ca le tremura izmenele de frica sa nu ajunga la inchisoare, dar voi ceilalti, cinstiti dar necugetati, poate fara sa va dati seama faceti jocul mafiotilor! Fiti fara grija, lor le va fi mereu bine! Nu vedeti ce pedepse modice primesc pentru furturi masive, de milioane de euro? Ba sunt batrani si fac o treime din pedeapsa, ba mai scriu o carte, ba isi mai aranjeaza o internare fictiva..., scapa usor si raman cu ce au apucat sa fure! E vorba de milioane de euro din banii nostri! Avem o tara cu oameni harnici, priceputi, care s-ar fi redresat cu usurinta daca nu ar fi fost un Voiculescu, un Nastase, un Rusanu, un Videanu, un Fenechiu si cati altii ca ei! Americanii au apucat sa se lase pacaliti sau au crezut ca exista vointa politica pentru o democratie adevarata, dar se pare ca s-au inselat. Au acorduri cu statul roman, iar ceea ce se intampla nu le place deloc. Se vor amesteca, in virtutea acordurilor incheiate si a banilor investiti in Romania, ca sa nu mai spun de increderea pe care au avut-o in noi! Stiu ei foarte bine cine apara justitia si cine vrea sa o subordoneze intereselor proprii! Iar voi nu veti avea nici de acum incolo nici un viitor, daca va lasati manipulati de hoti!! Repet, fiti convinsi ca Obama stie exact ce se intampla la noi, nu va imaginati ca va putea Gadea sau Ursu sa le bage sub nas aceasta mizerie de scrisoare. Basescu este aproape istorie, de ce s-ar lupta cu o persoana care nu cere decat ca infractorii sa mearga la puscarie, daca nu spre a o face scapata si pentru a-si prezerva sursa de venituri generoase!!! Pe cine aparati voi?! Pe Voiculescu, infractorul, manipulatorul, si pe toti cei ca el! Aparati un sitem corupt?! Voiculescu a platit bani grei sa cumpere voturile amaratilor de romani si sa aiba un parlament si un guvern care sa-l scape de inchisoare! Cu un 50 de lei sau cu o punga cu malai, date celor mai amarati dintre romani, Voiculescu, cu propaganda mincinoasa a slugilor lui, inclusiv prin scalambaielile lui Badea, a facut posibila alegerea unui Parlament de 70%, cu puteri mai dictatoriale decat dictatura lui Basescu de care tot vorbesc. Un Parlament care urma sa aprobe legi clemente fata de hoti, un guvern care sa emita ordonante de urgenta prin care tot ei sa fie avantajati, o justitie pe care sa o controleze tot ei, ca sa se puna la adapost! Voi ce aparati?! Ce fel de romani sunteti voi?! Pe cine aparati voi? Treziti-va, oameni buni! E vremea sa cerem ca institutiile statului sa lucreze in favoarea celor multi, nu a catorva nemernici! Fiti romani adevarati!

Musafir

#7289

2014-01-10 00:47

sint mindra de voi va iubesc
sovati

#7290

2014-01-10 00:47

Ce treaba are A3 decat sa manipuleze poporul, SUA ar trebui sa stea deoparte sa nu ne impuna noua ce viata trebuie sa traim.

Musafir

#7291

2014-01-10 00:47

Bravo dl. GADEA $ dl. URSU. o excelenta si curajoasa idee!

Romanii sufera foarte mult datorita conducatoriilor de mentalitate comunista (Iliescu) si speculativa (bisnitar basescu).
Daca pe timpul lui ILIESCU s-a inceput jaful, in cei 9 ani cu Basescu s-a perfectionat.


Musafir

#7292

2014-01-10 00:47

Bv Badea !!!

Musafir

#7293

2014-01-10 00:49

nici ceausescu nu avea curajul sa iese la televizor si sa spuna ala face puscarie,ala nu face,la asta ma mai gandesc. un dictator imputit,ultimul dictator din europa.sper sa aiba aceeasi soarta

Musafir

#7294

2014-01-10 00:49

Ce tara poate fi mai blestemata decat aceea in care statul, prin Guvernul Boc, a furat in 2010 pensia de urmas unei vaduve al carei sot, pilot, s-a imbolnavit de leucemie acuta mieloblastica in timpul si din cauza exercitarii atributiilor de serviciu, iar judecatorii romani nu i-au dat castig de cauza in instanta?

Musafir

#7295

2014-01-10 00:49

felicitari

Musafir

#7296

2014-01-10 00:50

M-am săturat demult de matelotul bețiv și clica lui!Orice cale de a lupta împotriva lor este bună!Felicitări pentru inițiativă!

Musafir

#7297

2014-01-10 00:51

Va multumesc pentru initiativa.

Musafir

#7298 Re:

2014-01-10 00:52

#7261: -

Stimate domn chiar nu realizzi ca la toti hoti si derbedei le este frica d Justitie care incepe, cei drept timid sa nu mai faca jocul mafiotilor. Stii cat a furat Nastase ? stii cat a furat Felix Voiculescu? Stii cat a furat Copos ? Despre asta este vorba , le este frica .Au o scoala de partid si tehnici de manipulare dulai astia de la Antene, penrtu cine cunoaste tehnicile , este foarte usor de descifrat. Incearca sa faca tot felul de "petiti sa nu se vada ca se incearca intoarcerea spre rasarit si jaful care se face . Le tremura si ultimul fir de par asta este!. Multi din cei care sunt chemati pe la emisiuni sunt ffffffff bine platiti sa spuna ce vor ei , si se vand pentru 1 litru de ulei dar pentru mai mult .

 


Musafir

#7299

2014-01-10 00:52

Meritam ceva mai bun.

Musafir

#7300

2014-01-10 00:53

Ca de fiecare data ideile voastre sunt excelente si converg adesea cu ideile mele! De aceea,am si semnat petitia! Mi-as dori,deasemenea, sa fie semnata, de tot atatea ori,cam ca la referéndum,de 7.400.000!Sunt mahnit ca si voi de ceea ce se intampla in Romania,cu Romania!Inainte de a-mi termina comentariul,as vrea sa le aduceti aminte celor ce le-am incredintat votul nostru la referéndum,ca s-ar putea,ca pe viitor sa nu mai avem atata rabdare ca pana acum,si toate oalele sa se sparga in capul lor!Asadar,va rog sa le transmiteti, de cateori aveti ocazia,......PENTRU CE,SI DIN CE MOTIV,LE-AM ACORDAT,SI....ANUME,V.O.T.U.L NOSTRU!! Va multumesc!