Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#7251

2014-01-10 00:34

Nu mai vrem sa fim condusi,de marile puteri straine! Nu mai putem suporta: batjocura si ghilotina lor! Nu mai vrem sa stam in genunchi, inaintea tuturor eunucilor straini! Iubim America si Europa dar nu cele ce-mi oprimeaza Tara si Poporul, ci: America si Europa care promoveaza: democratia adevarata, libertatea de exprimare, care nu batjocoreste un popor intreg, pentru a tine un singur vinzator de Tara, la cirma Tarii mele si a Poporului meu, in speranta ca; vor mai cumpara: bogatiile Tarii mele, pe doi centi ruginiti si de cele mai multe ori; retrasi din circulatie!. Altfel vom fi tentati sa credem ca: visul American: a fost, este si va ramine o iluzie si o himera, care nu a prins niciodata viata! In ce priveste batrina Europa, este spatiul care in loc sa promoveze: democratia profunda, dreptatea, libertatea si dreptul la opinie, promoveaza: oprimarea, batjocura, criminalitatea, nazismul si comunismul, mai rau decit o fac jivinele hamesite, care intotdeauna vineaza mai mult decit maninca! Vreti respect dati-ne respect si nu ne mai tratati ca pe o tara de mina a treia pentru ca nu sintem! Sintem un Popor: bun, blind, primitor, inteligent, cu onoare si cuvint! Cu respect pentru America profunda, libera si frumoasa, unde; troneaza visul American! Sau poate nu?

marcel

#7252

2014-01-10 00:34

Amara esti strainatate...
chiar daca multi te cred un lux,
doar cel ce a gustat din tine,
te stie cum esti tu la gust.
Pentru bani plecam in lume,
ne vindem brate si destin,
ne vindem sfanta libertate,
lasand familia plangand,
ne strangem inima in cleste,
ne-ascundem dorul in suspin,
si ne distrugem sanatatea,
lucrand ca sluga la strain.
Strainul tot strain ramane
chiar daca vrea sa para bun,
nu stim a cui e vina,
ca NOI ajungem prin STRAINI!

Musafir

#7253

2014-01-10 00:34

Succes noua!
Bassshar Al

#7254 Re: Tu le stii pe toate...

2014-01-10 00:34

#7197: Felix Cloţanu -

Mai prietene, n-am nimic cu tine, nu ma interesezi, nu-mi pasa de parerile tale, asa cum nici tie nu-ti pasa de opiniile altora. Eu sunt satul de multa vreme de acest meltean daunator numit Basescu, precum si de toate muhaialele cu competenta dubioasa si slugarnicie clara cu care s-a inconjurat. Nu am vazut, cunoscut, auzit nimic bun din partea lor, in ultimii 5 ani. Ma doare-n basca si de Voicuelscu, sa-l inchida, dar dupa aia si pe Baselu si inca vreo 20 din gasca lui, ca prea-s imaculati si imuni. Cand o sa vad lucrul asta realizat, respectiv pe Baselu coleg la Poarta Alba cu Felix, te voi crede. Cum ca justitia ar fi nu independenta, dar macar functionala. Pana atunci, pupa-i tu sub coada pe cei pe care-i iubesti, ori irational, ori din interes. Hai sictir, de asemenea!


Musafir

#7255

2014-01-10 00:35

Bravo romani. E timpul pentru o schimbare in bine. Sa fim solidari!

Musafir

#7256

2014-01-10 00:35

36911 semnaturi!!!!!!!!!!

Musafir

#7257

2014-01-10 00:35

vreau si eu baza de date cu adresele de e-amil, Numele si IP-ul

Musafir

#7258

2014-01-10 00:36

Sunt perfect de acord cu aceasta petitie am mare
imcredere in voi
o uselista

#7259 Re: Re:

2014-01-10 00:36

#7027: - Re:

:))))))))


Musafir

#7260

2014-01-10 00:36

Ce bine ar fi sa semneze cit mai multi oameni.....

Musafir

#7261

2014-01-10 00:36

Sint cetatean Romin si American. Vizitez Romania anual si ma sperie saracia 'in teritoriu' care este mult mai mare decit in timpul lui Ceausescu!!!

Va rog sa ma contactati daca pot ajuta cu ceva.
Sint cu totul de acort cu petitia Dvs. si abea astept momentul caderii lui Basescu (numit 'Basinescu' in diaspora) conform promisiunii primului ministru. Lucia Baldwin

Musafir

#7262

2014-01-10 00:36

Doresc un stat de drept,necorupt si LIBER!!!!

Musafir

#7263

2014-01-10 00:36

Am simtit pe pielea mea abuzurile,aroganta si lipsa de profesionalism a unor funcionari din institutiile administrative ale statului si justitiei Romane.Este strigatoare la cer lipsa de interes si respect fata de doleantele cetatenilor,acestia neraspunzind in nici un fel.

Musafir

#7264

2014-01-10 00:37

FELICITARI

Musafir

#7265 Re: Lasati-o jos ca macane

2014-01-10 00:38


Musafir

#7266 Re: Tu le stii pe toate...

2014-01-10 00:38

#7254: Bassshar Al - Re: Tu le stii pe toate...

perfect de acord cu tine Bassshar Al, dar slabe sperante sa-l vedem pe zeul base la racoare....Pe voiculescu insa da ,ca are base pata pusa si dupa cum am vazut ,pe cine a pus ala ochiu' nu scapa :)


Musafir

#7267 sa iesim in strada!

2014-01-10 00:38

ne imbracam si iesim din nou in strada? Oricum petitia in mediul online este egala cu zero.

Musafir

#7268

2014-01-10 00:39

cu speranta ca nu va fi la fel de inutil ca votul de la referendum.

Musafir

#7269

2014-01-10 00:39

In perioada guvernului Boc s-au facut foarte multe abuzuri, care au fost dovedite cu acte de Antena 3 si au fost trecute sub tacere. Dece acesti oameni nu sunt trasi la raspundere

Musafir

#7270

2014-01-10 00:39

Sustin petitia, trebuie sa cerem si DEMISIA lui BASESCU
Imi pare rau ca ne cunoastem asa.

#7271

2014-01-10 00:39

Cu dracii pe mine nu am comentat. Am semnat petitia. Sunt absolvent de Cibernetica (Planif.si Cib.Ec.-ASE Buc.) 1984. Nascut si Liceu Hunedoara, armata(9 luni) Focsani, fac.Bucuresti, repart.SF.Gheorghe-CV, Brasov, actualmente Corabia, jud.OLT. Am grija de parintii mei.
Domnilor ! Este o rusine cu acest IMPOSTOR. Ceausescu a fost PUI. Acesta este un criminal. Isi bate joc de oamenii care l-au votat cu mici si bere. S-a ales praful de tara asta pentru multi ani de acum incolo. Ceausescu a avut langa el SECURITATEA. ASTA are SRI, SIE, PARCHET, JUSTITIE< si ... nu mai stiu cate servicii cunoscute sau necunoscute de noi. Dai ordin si in cateva zile ala are dosar. Parca ma vad in filme cu PRoSTI. NU mai este de GLUMA. Nu suntem criminali. NU suntem puturosi, lenesi, cersetori sau escroci NOI. EL ESTE. A nenorocit 20 mil.de oameni din orgoliul lui de DICTATOR. Acest OM- pardon, NENOROCIT trebuie scos din istoria tarisoarei noastre. DE TOT. STERS. RAS. SA I SE DEA 10 trenuri, ca ale REGELUI si sa plece. CU TOT NEAMUL. Frate, copii, etc. Sa fie STERS din ARHIVELE Romaniei. SI, vorba Mariei TEREZA: s-o stergem si sa o luam de la capat. Pentru binele celor care vor ramane in acest spatiu MIORITIC. Demolat, distrus de un dictator cu camrila lui. Boc, Udrea, Videanu, Blaga, Olteanu, si cei multi lingai. Sa le dam si lor ceva. Un sut in CUR sa-l ajunga din spate pe DICTATOR. In jungle AMAZONIANA. Cu o sfoara, o bucata de sapun(pt.spalat) si un CUTIT(pentru extreme urgente). Fara undita. Eventual un(1) peste. De ala de curve.

Musafir

#7272 Re: Re: Tu le stii pe toate...

2014-01-10 00:40


Musafir

#7273

2014-01-10 00:41

NU VA BATETI JOC DE TARA MEA !!! MANDRU CA SUNT ROMAN !!!

Musafir

#7274

2014-01-10 00:41

Jos basescu, jos coruptia!!! Mama lor de nenorociti...

Musafir

#7275

2014-01-10 00:41

Nu-i pot intelege pe politicienii votati de noi.
Sunt atat de slabi ? Un singur om a tesut atat de mult in cei noua ani incat nu poate fi restrictionat sau decuplat de la comanda tarii si a serviciilor care au distrus aceasta tara ?
Nu pot crede ca tara asta, la care noi am pus umarul cu mari sacrificii in tinerete, a fost distrusa in ultimii ani de acest om care se razbuna pe acest popor care nu-l mai vrea si pe aceasta tara in care s-a nascut si el si toti ai lui. NU POT SA INTELEG CU ATATEA MILIOANE DE OAMENI NU PUTEM FACE CHIAR NIMIC !