Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#7076

2014-01-09 23:40

Va dorim sanatate si reusita in acest an greu si decisiv. A.

Musafir

#7077

2014-01-09 23:40

Nu vreau sa îmbătrânesc in alte tari!Dati jos toți Hoții de la guvern!
FLO

#7078 JOS DEMISUL BASESCU,JOS MAFIA LUI DIN JUSTITIE,JOS PONTA COABITACUL

2014-01-09 23:40

89% DIN ROMANI AU VOTAT IMPOTRIVA TRADATORULUI MAFIOT BASESCU.NU L-AU VOTAT PE PONTA CA SA COABITEZE CU VANZATORUL DEMIS,ASA CUM CU TUPEU ISI AROGA MERITE INFANTILUL ASTA.PONTA,AI INGENUNCHEAT SI TU POPORUL ROMAN IN FATZA UE SI AMERICANILOR,DE ASTA NE CALCA IMPOTENTZII ASTIA PUTUROSHI IN PICIOARE ,DE ASTA NE UMILESC. AI ACCEPTAT NUMIREA LU KOVESI AIA LA DNA,LU STANCIU SI MATEI ALA LA ICCJ,LU MORAR IN CCR,A LU HAINEALADANILETZGHIKA IN CSM SI PE URMA TE PLANGI DE JUSTITIE,CA E A MAFIOTULUI DE LA COTROCENI? DACA AM AJUNS SA IMI APERE UNGURUL FRUNDA DEMNITATEA MEA DE ROMAN,AM AJUNS RAU ! DACA AM AJUNS SA-L APRECIEZ PE ORBAN CA NU VINDE PUSTA MAGHIARILOR SAI STRAINATII IAR TU VINZI PAMANTURILE MOSILOR MEI,FARA SA AI NICI UN DREPT,AM AJUNS RAU IARASI ! DACA IN PROGRAMUL TAU AI FI SCRIS CA VREI SA FACI ASTA,NU TE-AR FI VOTAT NIMENI,ORICATA URA AM FI AVUT PENTRU DEMIS.RUSINE PONTA.

Musafir

#7079

2014-01-09 23:40

Scrie un comentariu...sa cante Base ca Spataru, sa vina sa-i dau daru' ! Or something...

Musafir

#7080

2014-01-09 23:40

Va multumesc pentru oportunitatea de a fi alaturi de dv.si de a impartasi aceleasi ganduri curate pentru Romania .
Cu stima !

Musafir

#7081

2014-01-09 23:41

Asa zisii "paraciosi" de fapt nu sunt decat niste denigratori care nu ar merita nici macar sa mai fie considerati ROMANI!!!!!!

Musafir

#7082

2014-01-09 23:41

Am plans inauntrul meu, cand am plecat din Romania, cu toata familia, intr-o tara cu un nivel de trai decent, dar sunt convins ca primavara va veni cu adevarat in inima mea odata ce voi hotari ca s-a sfarsit "exilul" Un roman ce abia asteapta sa rasara lumina peste cea mai frumoasa tara din lume!
Arpi

#7083 TREBUIA SA FACEM ASTA IN VARA LUI 2012

2014-01-09 23:41

NICIODATA NU E PREA TARZIU, dar daca initiativa asta ar fi avut loc in vara lui 20912, acum base era la racoare, nu DOMNUL PRESEDINTE, PROFESOR UNIVERSITAR ADRIAN NASTASE...!!! Rusine regim tiranic basist !!!

Musafir

#7084

2014-01-09 23:41

Sper că aţi ales cea mai bună formă de adresare.Eu m-am gândit de multe ori să scriu o scrisoare personală la Casa Albă în care să le arăt cât de nemeritat de umilit, cât de dezamăgit şi de nefericit este poporul român în această "democraţie" pe care ei au susţinut-o din plin în ultimii ani, şi nu cred că din naivitate. Cum să le atribuim prezumpţia de naivitate celor care ţin frâiele lumii... Să dea Domnul ca vocea noastră să se facă auzită. Vrem mai multe petiţii, către mai mulţi şefi de state şi, de ce nu, ziare importante din străinătate. D.Niţoiu

Musafir

#7085

2014-01-09 23:41

Hotii stau la cotroceni si Romani pleaca din tara .

Musafir

#7086

2014-01-09 23:41

With all-do respect

It is the right time for the White House & US-State Dept. to find out that:
- ROMANIA IS BY NO MEANS A COLONY, neither shall it be so, no-matter WHO & WHY has so such (crazy) wishes.
- DO NO BEHAVE LIKE "DEMOCRACY-TEACHERS"- USA is BY FAR THE VERY LAST COUNTRY TO "EXPORT DEMOCRATIC PATTERNS & MODELS"

PERIOD, Like it or not.
PS Your "preferred" one here.. just take a DEEP look into his past activities in Belgium.
PERIOD AGAIN.

Musafir

#7087

2014-01-09 23:42

bravo dati-o peste nas tuturor celor care ia romania in deridere

Musafir

#7088

2014-01-09 23:42

Initiativa acestei petitii este extrem de bine venita. Trebuie trimisa Presedintelui SUA dar si Congresului SUA, Parlamentului EU, Comisiei EU, si bineinteles Cancelarului Germaniei ...
Poate era bine sa fi mentionat si eforturile paratului de a pacali opinia publica internationala in toti acesti ani precum si sprijinul pe care acesta l-a avut de la ultimul fost ambasador american in acest sens!
Ati putea face in urmatoarele zile si un montaj video cu diverse declaratii si actiuni ale paratului, care demonstreaza afirmatiile din petitie (cu traducere in l. engleza).
Mircea badea

#7089 Bv gaidea

2014-01-09 23:42

Bravo domnu gaida
Voi sunteti Romani?!

#7090

2014-01-09 23:42

Cei care ii apara pe hotii neamului, gen Felix Motanul, sunt romani??!! Oamenii cinstiti vor ca mafiotii sa stea la inchisoare! Alde maimutoiul de Badea si raspopitul de Gadea, Ursu, Ciuvica, Tudor, Grecu et comp. sunt platiti regeste ca sa il apere pe Voiculescu, plimbati in vacante exotice, dar voi?!! Voi il aparati pe Felix si pe cei ca el pe o bere sau pe un 50 de lei! Mergeti mai bine si prestati o munca cinstita decat sa postati prostii! Nu il apar pe Basescu, dar vreau sa traiesc intr-o tara in care justitia sa fie independenta, nu la dispozitia Mafiei!

Musafir

#7091

2014-01-09 23:42

felicitari pentru luarea acestei decizii.
trezitiva romani!

Musafir

#7092

2014-01-09 23:43

Am un singur regret: daca nu va fi demis, vom plati in continuare intretinerea nesimtitului astuia!
CU baniii astfel irositi, mai bine am ajuta sutele si miile de amarati (orfani, batrani, bolnavi, handicapati) fara speranta si viitor.... Nu stiu ce-am putea spera de la emisarul lui John Kerry :( Uitati oare ca Base a fost mentinut in scaun tocmai cu sprijinul americanilor?Iar cand va fi la o adica, tot americanii-l vor "extrage" frunusel, facandul scapat, doar le-a facut destule servicii..

Musafir

#7093 Re: Pathetique

2014-01-09 23:43

#101: Marius Ursu - Pathetique

Mars in pula mea de basist ordinar. Trebuie sa termine ca Ceausescu!


Musafir

#7094

2014-01-09 23:43

Va salut,nu stiu daca cititi-
sunt un simplu cetatean care muncesc si platesc taxele secunda cu secunda..dar cum domnule Gadea,am votat la referndum am votaT cu USL pe 9 dec prin omatul mare,,dar ce am votat analfabeti in parlament daca eu aveam cascaval sigur deveneam un senator sau deputat,si eu poate faceam ceva ,dar fomisti astia din parlament,nu fac nimic pnt acest popor..Iar voi jurnalisti ne manipulai sistematic....IMI PARE RAU DAR SUNTETI CU TOTI JOSNICI..vreti mai multe ascultati poporul...
Chivu Geta

#7095

2014-01-09 23:43

Se vede clar ca in disperarea de a-l scapa pe Voiuculescu de puscarie si trustul de faliment va folositi de tactici securiste de manipulare spunand doar jumatati de adevar,invrajbiti oamenii simpli si le inoculati ideea tampita ca e unul vinovat pentru toate relele din tara asta.Hai sa ne mai facem odata de rahat si sa mergem cu pricea pe la poarta altora ! Pai parca il persiflati cu orice ocazie pe Marele Licurici iar acum orbecaiti dupa el? Cat ridicol si cat cinism dragi jurnalisti de omenie ce sunteti!Cum plangeti voi pe umarul tarisoarei ca o duce rau si cum va cresc voua conturile in banca proportional nu numarul de repetitii ale numelui Basescu pe post 24/24 !!! Va jucati voi de-a care scuipa mai mult si mai departe dar vedeti sa nu va aduca vantul scuipatul inapoi !
O pleiada intreaga de ministri si parlamentari au grave probleme cu legea,Aceia sunt Mafiotii si sper sa-i tina de urat curand lui Nastase in puscarie.Si bineinteles sa dea si banii furati inapoi ca de asta a ajuns tara in sapa de lemn si plina de datorii.Intrebarea este:va vota acest Parlament o lege pentru confiscarea extinsa a averii celor condamnati definitiv pentru coruptie si spalare de bani? Intrebarea e retorica...fireste.
Ati uitat sa mentionati in petitie ca Asociatia Magistratilor din România "exasperati si ei de controlul politic" la care faceti referire are ca presedinte de onoare pe Viorica Costiniu.Sotul distinsei doamne ,fost judecator la Înalta Curte de Casatie si Justitie(Florin Costiniu) a fost condamnat definitiv pentru fapte de coruptie la patru ani de inchisoare, cu suspendare,
Si daca despre Presedinte afirmati ca este "banuit pe baza unor indicii temeinice de legaturi cu fosta Securitate" sper ca o puteti dovedi,eu in locul dansului v-as da in judecata!,Pe de alta parte stapanul care va plateste,Voiculescu Dan este recunoscut ca securist cu acte in regula si deja condamnat pentru coruptie, spalare de bani si trafic de influenta.Daca nu demisiona ca un las din Parlament de doua ori ar fi fost de mult dupa gratii.
Inca odata dovediti ca aschia nu sare departe de trunchi si cine se aseamana se aduna (la puscarie)

Musafir

#7096

2014-01-09 23:43

ce s-ar fi intamplat fara dezvaluirile antenei 3 ?
cum am fi trait in romania? asa, cel putin , exista o voce care dezvaluie, acuza si se identifica cu ce gandim 7.5 milioane oameni...
Atena

#7097 Re:

2014-01-09 23:44

Mircea gadea

#7098

2014-01-09 23:44

Va uitam la voi la teve an fiecaeeree seara

Musafir

#7099

2014-01-09 23:45

va doresc mult succes pentru rezolvare

Musafir

#7100

2014-01-09 23:45

Mai devreme sau mai târziu americanii își vor da seama ca au avut încredere si au bătut palma cu un înalt reprezentant al Securității Ceaușiste care a reprezentat Romania la Anvers, Traian Basescu.