Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#6801

2014-01-09 22:38

multumim pentru toate eforturile si sacrificile facute de toti membri antenei 3 ,nu va lasatzi ,cat putem suntem alaturi de voi..

Musafir

#6802

2014-01-09 22:38

Ce as mai putea adauga?Ceea ce se intampla in Romania este strigator la cer. Cu dumnezeu inainte....

Musafir

#6803

2014-01-09 22:38

Abuzurile din Justitie vor inceta numai atunci cind judecatorii si procurorii vor plati pentru erorile facute , pentru distrugerea vietilor unor oameni .
musafir

#6804

2014-01-09 22:38

Sper sa nu fie o vizita ca la referendum si sa traga numai concluziile lui BASESCU si sa nu ia in considerare cele 4,2 mil. voturi ptr. suspendare .Sau vine sa ne ceara scuze pentru voturile de la referendum care s-au facut ca nu le vad, fiindca este pacat de drumul facut, deoarece poporul acesta nu-i va crede. SA nu ne invete ce reprezinta STATUL DE DREPT al lui BASESCU si sa ignore dorinta poporului de a scapa de excrocul care a lasat tara fara flota si acum vrea sa treaca la sapa,sau in brazda ca un palmas, ca nu crede nimeni.

Musafir

#6805

2014-01-09 22:38

suntem alaturi de voi semnam petita si va uram succes cred ca ar fi bine ca aceasta petitie sa fie insotita de un documentar cu toate faptele urate si cu toate minciunile inregistrate ale acestui impostor basescu.

Musafir

#6807

2014-01-09 22:39

la puscarie cu tovarasul guvernator basescu
Exa

#6808

2014-01-09 22:39

Cred ca emisarul a fost trimis la Bucuresti pentru a-si cere scuze in numele emisarului Gordon care, la vizita din 2012 in Romania a afirmat ca au fost peste doua milioane de voturi furate la referendum, fata de numai cateva zeci de cazuri descoperite de ancheta fara precedent efectuata de procurori cu biblia pe capota masinii prin satele Romaniei...

Daca e asa, acceptam scuzele cu conditia verificarii in viitor a integritatii persoanelor trimise pentru a se informa asupra situatiei reale din Romania.

Nu-mi fac insa iluzii asupra motivului vizitei...

 

Ana
Musafir

#6809

2014-01-09 22:40

Sunt impresionata, imi dau lacrimile, sunt mandra ca m-am nascut in frumoasa mea tara cu voinici destepti si curajosi ca voi Adrian Ursu si Mihai Gadea. Am stiut sigur ca voi veti gasi o cale sa faceti cunoscuta in lume durerea romanilor de calitate a celor care traim aici la noi acasa,  profunde umilinti. Nu pot sa exprim  nimic mai mult decat ati facut-o voi prin continutul petitiei, la care subscriu si achiesez. Dumnezeu sa ne ajute sa scapam de mafia care domina astazi Romania! Felicitari barbati destepti si viteji! D-zeu sa le dea sanatate parintilor care v-au adus pe lume si v-au dat aceasta minunata buna crestere ! Succes va doresc, ne dorim.


Musafir

#6810 Re: Abuzurile din Romania trec oceanul

2014-01-09 22:40

#6681: Ioan Furtuna - Abuzurile din Romania trec oceanul

Pai asta cu regele cred ca da! Eu traind aci in UK si vazand ca merge altfel!

Cel mai mult imi place la ei ca stiu sa puna pret pe lucrurile vechi-pe istorie-vezi emisiuni,reportaje cu ce face Charls in satele din Romania-! Noi ,din pacate  distrugem ce-i "vechi" si ne distrugem istoria!   Am lasat -de fapt am si participat,unii -la distrugerea combinatelor si uzinelor=si asta doar ca erau,oarecum,un produs al comunistilor-asa credeau cei mai multi!  Nu,nu era un produs al comunistilor,NEBUNILOR, era un produs al clasei muncitoare-al tuturora in final,ca toti beneficiau de produse de calitate=fabricat in Romania=,de otel,de ciment de ......ohoho,cate nu mai avea ROMANIA-MUNCITOARE-nu comunista-NEBUNILOR!  Ce mai are Romania acu?!?  MIlioane de Romani plecati in strainatate,are Can-Can,Waw-bau,saraci,someri,oameni care nici nu se mai uita in sus-ci numa cu capul plecat,cersetori,o imagine de toata tristetea-ca sa nu zic altfel-peste hotare....ce sa mai zic?!?  Aveam sportivi si oameni de cultura-si de calitate...........N'are rost...RUSINE .....RUSINE NOUA,TUTURORA

MIE IMI ESTE RUSINE SI IMI PARE RAU CA NU AM FACUT NIMICA-SAU PREA PUTIN,crezand ca ceea ce fac eu nu conteaza....

 


Musafir

#6811

2014-01-09 22:40

Tot ce as comenta se reflecta in aceasta scrisoare....am ajuns sa urasc sa mai traiesc aici, eu care niciodata n-am incetat sa-mi iubesc tara si oamenii de aici, dartot ce se intampla acum, va avea repercursiuni grave in viitorul tarii...

Musafir

#6812

2014-01-09 22:40

am semnat desi nu cred ca americanii vor intelege ceea ce trebuie. cand au interese sunt frati cu rusii, la fel de orbi si poate mai hoti decat ei.

Musafir

#6813

2014-01-09 22:42

La vremuri noi tot noi,copii nostri sefi vostri.
Acestia sunt in toate partidele.Ma refer la cei din justitie pusi pe criteri politice.Inainte am avut-o pe Rodica Stanoiu.Acum avem pe Cheovesi,fica de procuror comunist,recomandata de procurorul din Sibiu fiu de general.Macovei fica de procuror.La CSM un sef este fiu de general comunist.Ei lucra pentru sistem nu pentru romani.
Wizard of Găoz

#6814 Dicksuckers

2014-01-09 22:42

Honourable John Kerry,
The is a bunch of cock suckers here in Romania whose mouths are dirrectly connected to Felix Securistu's dick (a.k.a. Dan Voiculescu). This bunch of cock suckers manipulated through the TV station Antena 3 ( better known as Latrina 3 or Haznaua 3) some rednecks especially from the south of the country as they are less educated and easily to be manipulated. The main dicksucker is Gâdea Maicăl a.k.a. Gâzelu, followed by Ady the Bald Bear, Mircea the Clown Badea, Maicăl Hawkeye Ciuvică and a few others who are feeded by the fester that sprung from the main's dicksucker mouth. I am sure that the American ambassador is eager to take information only from this TV station asthe other ones are obbeyed to Basescu.

Musafir

#6815 Re: URARE catre tine pentru 2014-2023

2014-01-09 22:42

#6799: -

abcdef

Basescu este doar un gunoi, intr-un munte de mizerie din care si tu faci parte.

De aceea acum la inceput de an 2014 ITI UREZ din toata inima ca-n urmatorii 9 ani :

- sa ai parte de  justitia pe care o aperi,

- sa traiesti intr-o economie ca cea pe care ai creat-o,

- sa te bucuri de educatia pe care ai conceput-o,

- sa beneficiezi de toate neajunsurile  la care ai contribuit la sistemul de sanatate,

- sa ti se raspunda la orice solicitare asa cum ai raspuns tu aici

- Si in cele din urma, obosit, cand o sa speri la un miracol, sa ai parte de cosmarul pe care l-ai sustinut

NU TE MAI OBOSI SA ARUNCI VENIN CATRE NIMENI, PASTREAZA-TI URA PENTRU APROPIATII TAI ...  Incearca sa nu te dai de gol cu aceasta ura in fata cunostintelor sau a urmasilor.... asta asa pentru tine, nu pentru cartea de ISTORIE

Musafir

#6816

2014-01-09 22:42

va sustin in tot ce faceti in potriva lu tovarasu traian basescu . in dezvaluirile facute inpotriva poporului roman

Musafir

#6817

2014-01-09 22:43

TOTI ROMANII SUNT PACALITI,NU JUSTITIA FACE ABUZURI CI SERVICIILE SECRETE ROMANESTI CARE SANTAJEAZA JUSTITIA DEOARECE SUNT IN SLUJBA ALTOR INTERESE STRAINE
Without Fear

#6818 America and the European Union

2014-01-09 22:43

Everyone, America, European Union, must understand that, are not a colony and we will not. We know that you intervene in the presidential election. To abstain! We are not sclvii anyone. If you do not want us, we do not want you. We have alternatives! But we took the road of democracy. America has imposed a head of state that has divided the country. American guarantee that the next president will not allow a novel state authority to be called to order. We are a nation and was the time when I trageati bow. Let's be clear: you are strong, but we are here without fear.

Musafir

#6819

2014-01-09 22:44

Sund in totalitate de acord cu aceasta petitie mai ales pt ca domnul presedinte vrea ca toti sa taca si el sa isi faca toate coruptile si neregurile incontinuare.



Musafir

#6820

2014-01-09 22:44

CSM SRI SI JUSTITIA SINT ARMELE LUI BASESCU CA DOVADA CA E VAI DE TARA NOASTRA VREM DREPTATE

Musafir

#6821

2014-01-09 22:44

AM semnat cu toata familia mea,sperand intr-o viata mai buna mai ales pentru copii nostri,batranii care nu mai au nici o speranta,la o viata mai buna si linistita din cauza hotilor de la Cotroceni......

Musafir

#6822

2014-01-09 22:44

Jos comunismu! Basescu la puscarie...Ponta daca nu ai ce trebuie in pantaloni lasa pe altu...
henry 8

#6823

2014-01-09 22:45

Cu mare bucurie, chiar cu un inceput de euforie, simt desperarea antenelor - sic ! - si pe a lui felix, desigur - sic ! - . Cu usurinta putem observa ca sunt incoltiti si au ajuns sa lupte cu spatele la zid. Ii presupun blocati in timp. La acest moment, in Europa, se consolideaza domnia Legii. Chirac, Berlusconi, fostul presedinte al Croatiei, fostul prim-ministru al Sloveniei au fost condamnati definitiv. Deci, se poate. Din fericire, Romania si-a luat avant si merge pe aceasta cale, pentru ca noi, toti cetatenii, sa fim egali in fata Legii.

Musafir

#6824

2014-01-09 22:46

Sa nu mai spune-ti ca basescu sa isi plimbe nepoţii din decembrie linistit,sa se duca la puscărie sau dupa ceausescu sa-i spuna ca atentam la statul dedrept .Pe timpul lui ceausescunu sefacea întrerupere de sarcină in spital,când ajungeai de urgenţă numai dupa ce spuneai procurorului cum ai provocat sau cine te-a ajutat sa provoci avortul Puteai chiar sa mori ca nu seuitau la tineAsta a fost monica macovei si alti procurori ticăloşi

Musafir

#6825

2014-01-09 22:46

Bine facut,in lipsa de cel mai usor, vorba lui Badea in strada sa se vada concret citi sint nemultumiti si izgoniti de la putere unul cite unul,ca purici de pe vulpea moarta al lui Nastase. Oare va veni ziua cind ne v-om aduna toti din toate zarile lumi?????!!!