Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul

# 6558

#6701 Cat va mai Suferii Romanii ? Au trcut 24 de ani !De la Comunism !

2014-01-09 22:17

Au trecut 24 de ani de Comunism libertatatea cuvantului pot spune este libera ! Dar in Continuare in Romania este o Dictatura Comunista ! Inca Romanii traiesc in saracie , pensii de mizerie , salarii de mizerie , preturile mai mari la alimente ca in alte Tari , Traiul este mai scazut inca mai rau ca in 1989 ! Sunt de toate dar nu poti cumpara, facturile si taxele au crescut nivelul de trai este tot mai scazut ! Justitia nu este justitie , se fura sub ochii Romanilor se imbogatesc peste noapte politicienii pe care fac legile dupa bunul plac al lor ! Iar daca am scapa de Basescu si de fii Comunistilor care au terorizat Romania ar fi bine ! Nu ne vindem Tara aceasta bogata si cu un pamant care este sanatos si cu legume si fructe nemodificate genetic ! Avem o Tara bogata atat in aur cat si in Traditii Istorice ! Industria Romanesca este la pamant ! Avem nevoie de Politicieni competenti nu de Coruptii Romaniei si jefuitori si vanzatori de Tara care mai sunt si Tradatori ! Romania are nevoie de Ingineri capapili , doctori , oameni de stiinta , agricultori in special de tineri care sa gandeasca atat pe plan Economic cat si politic ! Cei Depasiti Politic si jefuitorii nu au ce cauta in politica locul lor este la Puscarii sa raspunda Penal de faptele de Coruptie cati sunt din aceea ! Dispar mai mari Hoti ai Romaniei care fura miliarde de lei si de Euro si Dolari aceea sunt liberi iar Romanul trebuie sa plateasca ceea ce se fura ! Unde este Dreptatea in Romania ? O singur lucru mai salveaza Romania de acesti Ticalosi ce-si bat joc de aceasta Tara Strada ! Sai dam jos si sa alegem oameni capabili sa conduca Tara aceasta care este sleita de puteri ! Basescu este cel mai mare Dictator si Corupt din lume ! 7,4 milioane de Romani au fost la Referendum si au spus pleaca unde se mai intapla asa ceva decat in Romania ! Sau facut imprumuturi FMI pentru hotii din Parlament si Senat hotii din PDL , hotii ce fura si ne rad in fata noastra in batjocura spunand voi ne-ati ales ! Rusine , Rusine sa le fie unde se mai intampla asa ceva decat in Romania ! Va multumesc Dragii mei si un singur lucru mai spun Desteaptate Romane ! Trezitiva-ti fratilor ca azi maine nu vom mai putea vorbi nimic ni se va pune pumnul in gura ! Roamania Trezeste -te !


Musafir

#6702

2014-01-09 22:17

ELICITARI DOMNULE GADEA pentru intitiativa.
Adevarul crud doare

#6703 Basescu de ce nu afacut ninic ?

2014-01-09 22:17

Metodele de lucru ale Procuraturii amintesc de ani Procuraturii comuniste . Am avut un unchi caruia in anul 1958 i s-a intocmit un dosar penal politic absurd , a fost ridicat noaptea si condamnat la 8 ani de puscarie . Nici unul din procurorii comunisti nu a fost judecat pentru abuzurile comise. Ba din contra au pensii foarte mari in timp ce fostii condamnati au pensii de supravetuire. Nu am inteles , daca Basescu a condamnat comunismul din gura de ce nu a corectat si in fapt ororile comise . Pentru redusii mintali care pun totul pe propaganda lui Felix , a Antenei 3 , vreau sa-i avertizez ca pot fi orcand abuzati de o justitie incorecta indiferent daca sunte-ti de partea lui Base sau nu. Daca Base era anticomunist ar fi dat Lege Lustratiei si ar fi desecretizat toate dosarele securitatii . Oare de ce nu a facut nimic ?

Musafir

#6704

2014-01-09 22:17

"NU EXISTA GENEROZITATE FARA DORINTA DE DREPTATE PENTRU CELALALT SI FARA RECUNOASTEREA DEMNITATII SALE" Familia cu dizabilitati-handicapata grav si accentuat Raduta Cristian si Raduta Cristina Gina

Musafir

#6705 Re:

2014-01-09 22:18

#6652: -

Da-mi tu o sugestie ca eu o fac la jepatii astia

 

cetătean responsabil de minim propria existenţă

#6706 Re: şi tu ce procent pretinzi din realizare, câte acţiuni ai inevstit ?

2014-01-09 22:18

#36: -  

 bănuiesc că ai trimis acest mesaj naţiunii tale dragi,

 tu fiind minim cu imagianţia personală în o piscină, extra,ultra, super, sau

orice alt maxim confort superamerican, stare care necesită strigătul: HELP!

DRUM  BUN !


Musafir

#6707

2014-01-09 22:18

Multumim din inima jurnalistilor care se bat din rasputeri cu aceasta coruptie basista si cu acest ,,specimen'' spanchi si fara pic de inima ptr.poporul care l-a pus in functie. Dupa mintea mea acest ,,ciclop'' politic ar trebui ,,conservat'' intr-un borcan cu ,,alcool'' (dar nu din acela care-i place lui) si prezentat publicului vizitator ca cel mai negativ specimen pamantesc care a existat (din nefericire in Romània). De asemenea ar trebui explicat publicului ca daca intamplator ar avea ocazia sa se intalneasca cu un alt specimen asemanator ,,sa-l omoare din scutece'' ptr. a nu crea aceleasi ,,pagube'' pe care le-a creat predecesorul sau.Multumesc mult initiatorilor acestei petitii si le doresc sanatate si numai bine, sa fie atenti pe unde merg ptr.ca dusmanii (basistii) sunt multi si rai. De amintit ca cel mai bine e sa mori de batranete. Mult respect si Antenei 3 (care ii sta in gàt lui Basescu si fam. lui)......

Musafir

#6708

2014-01-09 22:19

Sper sa ajunga unde trebuie si sa fim auziti

Musafir

#6709

2014-01-09 22:19

ne unim -basescu e demis !JOS BASESCU

Musafir

#6710

2014-01-09 22:19

Nu am votat USL-ul,ca sa vad coabitari cu Basescu.
Cu Basescu trebuie sa lupte toti pe fata.

Musafir

#6711

2014-01-09 22:19

bravo!felicitari pentru initiativa! sa fim mai rai ca ei![desi nu cred ca putem,la acest capitol sunt greu de depasit!]

Musafir

#6712

2014-01-09 22:19

nu sunt multumita deloc de politicieni ! toti ne fura

Musafir

#6713

2014-01-09 22:19

frate ce sa facem ca cel putin io o fac dar ce ??????????

Musafir

#6714

2014-01-09 22:20

Sa vedem ce se intampla si acum...


Musafir

#6715

2014-01-09 22:20

SA FIE JUDECATI TOTI CEI CARE AU FURAT TARA ASTA FRUMOASA, DE CE SE DA NUMAI IN ADRIAN NASTASE SI ALTI CATIVA? NU INTELEG NIMIC DACA NOI AVEM LEGI SAU NU? LEGILE SUNT FACUTE NUMAI PENTRU CEI CARE NU SUNT PE PLACUL UNORA? TREBUIE SCHIMBATA LEGISLATIA SI INTRODUSA IAR PEDEAPSA CU MOARTEA.

Musafir

#6716

2014-01-09 22:20

Unul dintre cei 7,4 milioane pusi la colt de Administratia SUA si UE. Poate ca acum vor fi luati in calcul de "judecatorii" Curtii Constitutionale la acest referendum

Musafir

#6717

2014-01-09 22:20

Bravo pentru inițiativă!!!

Musafir

#6718 Re: Dicksuckers

2014-01-09 22:20

#6694: The Wizard of Găoz - Dicksuckers

ha ha ha ...asta e ala din csat....supraponderalul ala retardat care credea ca stie engleza fota parca:)...ma si cand te gandesti ca astia ne-au furat de ne-au rupt ...chiar ca suntem fraieri


Musafir

#6719

2014-01-09 22:20

Bravo ,bravo,bravo Mihai Gidea si Antena 3.Trebuia sa facem mai mult anul trecut.Acum e timpul sa nu mai stam nepasatori si sa ingaduim unor nemernici sa-si mai bata joc de tara asta si de oamenii ei.Nemernici ca basescu,udrea,funeriu nu mai trebuie lasati sa faca ce vor.Va iubim siva sustinem in tot ce faceti.Mioara si Ovidiu,Sighisoara
Cruduta

#6720 Re: Nu mi se pare! Tu te simti?

2014-01-09 22:20


Musafir

#6721

2014-01-09 22:21

CE INTERES ARE AMERICA, SĂ NE BAGE PUMNUL ÎN GURĂ LA 7400 DE CETĂŢENI ROMÂNI,PENTRU CĂ L-AM DEMIS PE CELE MAI MARE INFRACTOR DIN ROMÂNIA TRAIAN BĂSESCU ?

Musafir

#6722

2014-01-09 22:21

buna

Musafir

#6723

2014-01-09 22:21

In noua Constitutie sa fie stipulat expres faptul ca toti cei platiti din bani publici,ale caror decizii afecteaza mase de oameni(peste 1000),sa fie obligati sa faca Vizita Medicala(psihiatrica si psihologica,cu anamneza bolilor transmisibile din familie)!!! ARTICOL NOU!!!

Musafir

#6724

2014-01-09 22:21

oare o sa reusim ceva

Musafir

#6725

2014-01-09 22:22

DomnulPresedinte Basescu ,a gresit si greseste in continuare referitor la Justitie si la altele. .Trebuie{scutuirat}si inlaturat.