Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#6576

2014-01-09 22:00

Felicitari d-lui Gadea si Ursu pentru initiativa avuta. Sa speram ca nu a fost in zadar, ca votul meu de la referendum. Cred ca ar trebui aflat ce le-a promis Basescu americanilor incit il sustin. Ambasadele sint niste agentii de spionaj oficiale care transmit guvernului lor situatia din tara unde sint acreditat, in rapoarte. Asa ca nu se poate sustine ca tarile occidentale nu cunosc situatia exacta din tara noastra, ci sint alte motive de a-l sustine pe Basescu

Musafir

#6577 Re: basescu

2014-01-09 22:00

#6560: Mirel - basescu

la puscarie basistilor toti


Musafir

#6578

2014-01-09 22:00

minunat bravo antena 3

Musafir

#6579

2014-01-09 22:00

Acum 24de ani si 13zile imi ingropam fratele, ce a fost impuscat la TVR, in noaptea de22 dec.'89. Oare s-a varsat atata sange pe pamantul ROMANESC degeaba?!? Câtă rabdare mai poate avea poporul cu "guvernatorul"? Scadenţa e aproape, bate ceasul desteptarii.......Vreau sa strig, ca si atunci,in '89, din toti plamanii LIBERTATE!!!!!!!! Jos cu comunisto-securistii care inca mai actioneaza ca acum 25de ani!

Musafir

#6580

2014-01-09 22:00

jos coruptia = jos BASESCU

Musafir

#6581

2014-01-09 22:00

Ai 19 ani de studii in tara si strainatate faci un serviuciu tarii tale dar esti tot un pierde vara in tara ta pentru ca altii au intaietate - sclavii si cateii celor influenti pe linie politica si de bussines.DACA NU AI BANI RELATII NU POTI FACE CARIERA IN SPECIALIZAREA TA SAU CEVA ASEMENATOR.
In SUA oare politicienii tot asa corupti sunt? Un ex.Tunul financiar la stat al Directorului CFR care e liber si nu pateste nimic si unul ca Becali care schimba niste terenuri cu statul dar suspecte dar in schimb ajuta multa lume face degeaba puscarie. SUA AR ADMITE asa TUNURI Financiare?
SUA isi bate joc de oamenii sai ?
SUA nu se preocupa de sanatatea locuitorilor sai?
SUA nu se preocupa de economia ei sa fie in avantaj?
SUA nu se preocupa de cercetare si invatama? Eu zic ca da pentru are interes sa fie un corp puternic in lume . Noi de ce nu putem inlatura abuzurile din justie,economie si politica in frunte cu PRESEDINTELE
Eu prefer sa fie inchisi toti politicienii si afaceristii inIBERIA in PUSCARIE.

Musafir

#6582

2014-01-09 22:01

VOICULESCU LA PUSCARIE !

Musafir

#6583

2014-01-09 22:01

Desi nu-mi fac mari sperante cu aceasta petitie... totusi sper;niciodata n-as fi crezut ca va cadea Ceausescu,dar a cazut.Poate acum se va petrece iar un miracol de asemenea fel.

Musafir

#6584

2014-01-09 22:01

Cel mai ticalos mincinos, fost turnator platit de Securitate, escroc si infractor, acestea sunt calitatile principale ale mafiotul si betivului notoriu, Traian Basescu, care ocupa ilegal scaunul prezidential impotriva vointei poporului roman. Speram ca americanii sa-si deschida ochii si sa vorbeasca si cu reprezentantii electoratului roman, nu numai cu impostorul Basescu. Doamne ajuta....

Musafir

#6585

2014-01-09 22:01

daca tot ne coordoneaza viata cotidiana occidentul sa ne si finanteze suficient pt. ai ajunge ca dezvoltare economica si financiara.

Musafir

#6586

2014-01-09 22:01

Jos, basescu ! ocupa scaunul de presedinte doar pentru afacerile sale de familie. In loc sa medieze intre puterile statului de drept el dicteaza dupa bunul plac.Pe posturile tv se lauda ca are "cele patru chei" ale justitiei in Romania in buzunar. E acuzat de afaceri cu flota Romaniei, case si terenuri.
eugen334

#6587 SUA

2014-01-09 22:01

La cei 66 de ani ai mei fac parte din generatia care si-a pus toate sperantele privind viitorul democratic al tarii mele in SUA. Acum consider aceasta tara ca fiind groparul sperantelor mele si a altora ca mine care au avut naivitatea de a crede in extraordinara propaganda desfasurata pe multiple planuri de statul american. Intre SUA si Rusia asemanarile sunt esentiale iar deosebirile nu!


Musafir

#6588 Degeaba

2014-01-09 22:02

Daca o sa stati dupa petitii si vaicareli ...Base tot acolo o sa fie . In strada si pana nu pleaca chioru nu ne miscam . Asa nici UE nici USA nu o sa mai aiba ce zice...1-2-3-4-5 zile...pana cand pleaca mizeruu de Presedinte Ales de 3 insi si 2 insi .

Musafir

#6589

2014-01-09 22:02

as dori ca informatiile corecte sa nu mai vina de la acei vinzatoru de tara {M.Macovei...cateii de la Cotroceni..pana la acel LAPUSNEANU al zilelor noastre.... BASESCU pe care poporul nu l-a mai vrut iar el cu ajutorul unora a ignorat legea calcand fsra rzitare pe
HOTARAREA POPULARA

Musafir

#6590

2014-01-09 22:02

Ajunge ...
Mircea Filipescu

#6591 Basescu este un presedinte FICTIV

2014-01-09 22:02

#6538: -

Basescu NU mai este presedinte al Romaniei din vara anului 2012! Nici legal sau institutional. Ideea ca ar mai fi este o fictiune inventata de Curtea Constitutionala... pe care din nefericire multi o accepta. Cel care se afla zilnic la Palatul Cotroceni este un cetatean de rand fara vre-o slujba sau functie in stat... pe care insa portatul il lasa sa stea in biroul presedintelui. Banuiesc ca domnul Crin Antonescu este in continuare presedinte interimar... nu stiu daca institutional altcineva tine locul atunci cand un presedinte ales nu exista. Indiferent, aceasta situatie halucinanta care dureaza de peste un an trebuie sa se opreasca, iar Basescu fortat sa deblocheze functia si sa opreasca aceasta piesa de teatru!


Musafir

#6592 Re: #6582: -

2014-01-09 22:02

#6582: -

bine,ma,stai pe aproape....


Musafir

#6593

2014-01-09 22:02

va dau perfecta dreptate, dle Gadea. Sant in asentimentul celor mentionate in petitie.
Mihaela Mihai
Musafir

#6594

2014-01-09 22:02

JUSTITIA este cancerul Romaniei ! Arma cinica, incompetenta si discretionara a Administratiei publice mafiote hulpave, vulgare si primitive.
Incepand din 2008, cand am indraznit sa candidez la Primaria Capitalei, sunt tinta unor hartuieli clasic securiste. Métode tipic "basiste", impingerea pe panta umilitoare de a te obliga sa te aperi in fata unor acuzatii absurde pentru subiecte derizorii ( vezi si cazul Adrian Nastase).
Folosirea unor functionari incompetenti, informatori SRI , care folosesc structurile pentru a distruge reputatia persoanelor publice care gandesc si actioneaza in oameni liberi constienti de drepturile lor si ale comunitatii acestei tari.
Calomnie, insulte, tipete, spargerea casei cu complicitatea Politiei, marginalizare, sabotaj profesional ,construite pe fundalul crancenului sentiment de frica din maruntaiele romanului si al blocajului mediatic organizat.
Sase ani de lupta solitara in fata unei mascarade numita "Justitie" pentru a-mi apara demnitatea si drepturile democratice, cerand,strict si simplu, punerea in aplicare a Codului Penal. Au fost achitati pe toata linia, in ciuda probelor materiale directe, pentru ca sunt functionari. Inca o rusine nationala !)

Intelege oare cineva ca nu este doar interesul meu ci al NOSTRU ?

Ion Patraulea

#6595 Abuzurile...

2014-01-09 22:02

Galmea si Ursu cred ca-l mai pot scapa pe Felix de bulau?!
Dreptate pana la capat! :) :) :)
TRIBUNALUL MUN. BUCURESTI
“*…condamnă pe inculpatul VOICULESCU Dan la pedeapsa de 5 ani închisoare… interzice inculpatului exerciţiul drepturilor prev. de art. 64 lit a teza a II -a, lit b din Cp. În temeiul disp. art 65 din Cp interzice inculpatului exerciţiul drepturilor prev. de art. 64 lit. a teza a II -a, lit. b din Cp, pe o perioadă de 3 ani după executarea pedepsei principale.

*…dispune confiscarea de la inculpatul VOICULESCU Dan a sumei de 2.984.358,3 lei reprezentând contravaloarea a 9.947.861 acţiuni deţinute la SC Compania de Cercetări Aplicative şi Investiţii SA (fostă SC ICA SA), donate fiicei sale Voiculescu Camelia Rodica şi a sumei de 2.984.358,6 lei, reprezentând contravaloarea a 9.947.862 de acţiuni deţinute la SC Compania de Cercetări Aplicative şi Investiţii SA (fostă SC ICA SA), acţiuni ce au fost donate fiicei sale Voiculescu Corina-Mirela.

*... îi obligă în solidar, pe inculpaţii VOICULESCU Dan, Popa Corneliu, Sandu Jean Cătălin, Mencinicopschi Gheorghe, Pantiş Sorin, Săvulescu Vlad- Nicolae , Sin Gheorghe, Baciu Constantin, Petre Alexandru, Marinescu Grigore, Pop Flavius –Adrian, Ene Vica şi pe moştenitorii inculpatului decedat, Domnişoru Gheorghe Marian, numiţii Domnişoru Mihaela şi Domnişoru Ciprian la plata echivalentului în lei a sumei de 60.482.615 Euro la cursul BNR din ziua efectuării plăţii către partea civilă Ministerul Agriculturii şi Dezvoltării Rurale.”
http://tmb.ro/index.php/dosare_ecris?id_dosar=300000000520995

Musafir

#6596

2014-01-09 22:02

Felicitari pentru toata activitatea intregului colectiv de la Antena 3. Sunteti singura salvare a Romaniei si a oamenilor onesti si necajiti intrucat USL ne-au inselat asteptarile,

Musafir

#6597

2014-01-09 22:02

O INITIATIVA EXCELENTA ! SUCCES !
Musafir

#6598 Re:

2014-01-09 22:03

#325: -

Basescu,cel mai mare tradator,prin politica care a promovat-o si-a subordonat procuratura si justitia indreptand-o impotriva tuturor adversarilor politici,nu si-a iubit poporul,in schimb la invrajbit,la dezbinat,a contribuit la generalizarea coruptiei ,la cresterea permanenta a saraciei impreuna cu guvernul Boc.Se pot scrie zeci de pagini de abuzurile facute de el si clientela lui.Sa-i fie rusine,dar sper ca intr-o zi va raspunde pt tot raul care la facut acestui popor


Musafir

#6599 Atentie!

2014-01-09 22:03

semnalati pe facebook antenei 3 ca mai este o petitie cu acelasi nume.Sa reclame sitului,sa faca ceva pentru a nu risipi semnaturile.Este ciudat sa site-ul a permis acelasi titlu....
mândru, demn, cetătean al ROMÂNIEI

#6600 problema este doar la noi, asumarea responsabilităţii doare, FRICA ESTE ŞEFUL. Halal educaţie,!

2014-01-09 22:03

Ce să vrem? Fulminant, avem totul! Dar suntem nişte mincinoşi toleranţi.
Toată media nu ne face decât o pierdere de energie pe care am putea-o dirija
în scopuri mult mai profunde, mai benefice nouă. Dar totuşi, recunosc este unicul catalizator!
Din totdeauna am avut totul! Dovadă că nu am murit încă (ca şi naţie/naţiune şi chiar EXISTĂM contrar...).
Chiar când nu am avut totul acasă,pretinzând doar că nu avem, am ştiut de unde ne dădea "punga" să ne rezolvăm ale noastre probleme, cu DIPLOMAŢIE, şi s-a putut aceasta când pe ochii ţării nu a existat "văl orbitor."
Reiau ideea de mai sus spre a fi mai explicit mai exact mult mai direct,MONARHIA SALVEAZĂ ROMANIA!