Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#6001

2014-01-09 21:24

Un presedinte care a fost suspendat de 2 ori pentru ca a incalcat constitutia (el fiind garantul respectarii constitutiei) si care la referendum a fost sanctionat prin vot cetatenesc pentru demitere de peste 7 milioane de cetateni, ce mai cauta acolo???????? Din respect fata de cetateni trebuia sa demisioneze.

Musafir

#6002

2014-01-09 21:24

Apreciem mult initiativa voastra . Sper sa reusim.

Musafir

#6003

2014-01-09 21:24

ACEASTA PETITIE ESTE SI IMPOTRIVA GUVERNULUI TICALOS SI IMPERTINENT AL USL-ului care isi bate joc cu aceeasi nesimtire de cetatenii acestei tari si in special GUNOIULUI DE PONTA CARE ESTE UNUL DINTRE CEI MAI TICALOSI SI NESIMTITI DINTRE TICALOSI!

Musafir

#6004

2014-01-09 21:24

apreciez enorm idei-a de a semna aceasta petitie,trebue sa facem ceva sa salvam tara din mainile murdare a unor persoane care nu stiu decat sa ne faca de ris,poporul roman sa invatat sa traiasca cu speranta,sa speram ca vom reusi cumva ,doamne ajuta:

Musafir

#6005

2014-01-09 21:24

bravo ,domnule Gadea ,va respectam mult .asteptam demult decizia asta !!!

Musafir

#6006

2014-01-09 21:24

credeti ca se mai poate face ceva bun in ROMANIA?!?!.> CU JUSTITIA,CU CORUPTIA CU............
AM O PROFUNDA DURERE IN SUFLET CA NU SE MAI POATE FACE NIMIC . CU STIMA SI RESPECT PENTRU TOT CE FACETI. MIHAI V.

Musafir

#6007

2014-01-09 21:24

Doamne-ajuta sa avem succes ,,
Elena Vintila

Musafir

#6008

2014-01-09 21:24

Nu sunt,nu am fost,probabil nici nu am sa fiu vreo data implicat in in vreun partid politic, dar nu ai cum sa te faci ca nu VEZI unde ne-a adus "presedintele nostru",am ajuns sa ne uram intre noi,de parca nu-i destul ca trebuie sa ne luptam pur si simplu pt.fiecare zi din viata noastra,la vremurile ingrozitor de grele pe care le traim.Sper ca D-zeu ne v-a ajuta sa trecem si anul asta,iar anul viitor,tarisoarea asta sa se ridice in picioare,pt.ca acum oameni buni....suntem in genuchi!

Musafir

#6009

2014-01-09 21:24

Dumneavoastra sinteti singurul care mai puteti face ceva pentru noi romani. Asteptam demult o astfel de petitie.

Musafir

#6010

2014-01-09 21:24

Astăzi, când avem sentimentul că şi Dumnezeu ne-a uitat, când ţara şi poporul ni se prăpădesc, căci forţe ale întunericului vor să le tragă spre Tartar, şi toate speranţele noastre de bine se năruiesc văzând cu ochii, aşijderi naufragiaţilor de pe o corabie în derivă, ridicăm fruntea, şi ce zărim departe, la orizont? O corabie cu stindardul american pe catarg. Încercăm să strigăm. Facem gesturi disperate, poate-poate ne va auzi! Încercăm, deci, să ne ajute altul. Dar noi, românii, am făcut oare totul pentru a schimba răul în bine? Se pare că nu...

Musafir

#6011

2014-01-09 21:24

Daca am ajunge la cifra de sapte milioane patrusute de cetateni cu atitudine civica, sunt sigur ca ar fi un adevarat miracol si, poate ca de data aceasta ar intelege si campionii democratiei caci noi, romanii, suntem cu adevarat un popor demn si curajos.

Musafir

#6012

2014-01-09 21:24

Salvati Romania de Basescu !

Musafir

#6013

2014-01-09 21:24

Ne-am saturat ca pensionari cu saracia care o avem,ar trebui dusi an America sa fie trasi la raspundere.



Musafir

#6014

2014-01-09 21:24

Mam saturat ...?!,, Nimeni nu e mai presus de lege " doar ca institutiiele statului sa o dovedeascã prin fapte si moral"

Musafir

#6015

2014-01-09 21:24

Interesele individuale guverneaza viata fiecarui politician si absolut deloc interesele societatii civile. Indiferenta la gravele probleme de "sanatate" a societatii civile sunt vizibile prin lipsa de eroim si profesionalism a celor care ar trebui sa ne apere viitorul. Sunt convins ca adevarul te face un om liber insa noi ca natie suntem orbiti fara viziune , suntem condusi fara a avea o reactie, suntem prea multi indolenti, comozi si fara principii . Suntem fricosi fata de ziua de maine si de aceea preferam mizeria si o acceptam , sperand ca va fi mai bine, si fara sa ne dam seama viitorul copiilor nostri este si el tribut.

Musafir

#6016 Re: O RUSINE !!! O PETITIE [BOLSEVICA !!!

2014-01-09 21:24

nicu

#6017 situatia rea in care se afla Romania

2014-01-09 21:24

Domnule secretar de stat din SUA nu mai putem sa rabdam acest regim a lui Baescescu pentru ca am suportat un regim mai mult de 20 ani . Acesta il intrece pe Ceausescu oameni nevinovati sint bagati la puscarie si seful cfr care a pagubit tara de 95 miliarde de euro justitia l-a achitat. Si ADRIAN SI GIGI BECALI care au facut ceva pt Romania sint inchisi in puscarie.Vrem sa avem un presedinte care sa tina la poporul roman nu unul care ignora poporul roman se aseamana cu Ceausescu numai acela a mai trimis armata impotriva celor care protestau in dec 1989.Romani care sint impotriva regimului basescu sint arestati de securisti care sint jandarmi , si cei care sint de partea lui Basescu sint protejati ex NICOLAELCIUC a fost achitat.Basescu este impotriva protestatarilor a trimis jandarmi sa-i bata. Noi vrem o schimbare in Romania vrem ca acest Basescu sa -si dea demisia . Timp de zece ani a distrus tara romani traiesc foarte greu sint saraci . Nu mai suportam mult si v-om iesi iar in strada ca in ianuarie 2012 . Cind protestari au cerut demisia lui Basescu a fost si suspendat de votul a 7 milioane de oameni. Dar a reusit din nou sa se intoarca la Cotroceni.Basescu are politia si jandarmeria de partea lui si justitia la fel . Multi romani sint arestati ca in vremurile lui Ceausescu. In Romania inca mai exista un regim de tip comunist exact ca regimul lui Ceausescu.


Musafir

#6018

2014-01-09 21:24

Asa nu se mai poate!

Musafir

#6019 Re:

2014-01-09 21:24

#1: -  

 bravo! ai zis-o direct !


Musafir

#6020

2014-01-09 21:25

hai sa fim din ce in ce mai multi

Musafir

#6021

2014-01-09 21:25

Daca as mai putea spera la o oarecare relaxare ar fi ca acest exponent al nesimtirii,grobianismului,spagar,farsor,nesimtit si lipsit de cel mai elementar bun simt,sa fie scos din functie inainte de terminarea mandatului pentru ca eu,copii mei,nepotii mei sa nu fim obligati sa mai platim bunastarea acestui nimeni si a haitei lui.

Musafir

#6022

2014-01-09 21:25

Mr. President Obama, please take account of our voices, not only those of our president`s men (as in july 2012 after the referendum).
Thank you.

Musafir

#6023

2014-01-09 21:25

Sunt convins ca in urma acestor demersuri la care poate participa fiecare cetatean cu drepturi depline , sa punem umarul sa indepartam aceasta dictatura Basista si clientela sa politica . Cred ca timpul ne va da si se va face dreptate . pentru chinurile la care noi cei de jos am fost supusi si subjugati, condamnati la saracie, bagarea pumnului in gura de autoritati cu o justitie oarba si nedreapta .
petrulenco

#6024

2014-01-09 21:25

Ar mai fi o problema pentru romani, in mass media apar tot felul de specimene, care nu au pregatirea necesara, se dau atotcunoscatori prezinta scenarii apocaliptice care strica si mai mult imaginea romaniei. Madam TATOIU pe toate le stie, dar in prostia ei elimina valorile acestei tari, contesta capacitatile si profesionalismul celor ce au recunoastere intenationala, daca nu nationala, Grav este ca multimea se lasa pacalita de acresivitatea prezentarii unor cauze mincinoase, cauze ce prin forma de prezentare fac mult rau imaginii tarii.

Musafir

#6025

2014-01-09 21:25

Este incredibil ca o mare putere adepta a valorilor DEMOCRATICE sa nu faca un minim efort de a intelege corect situatia politica dintr-o tara.....este incalificabil sa admiti ca adevar afirmatii de genul :''lovitura de stat '' '' doua milioane de voturi fraudate la referendum''''statul de drept in pericol''......pentru mine , personal , este o mare deezamagire pozitia Guvernului American fata de realitatile din Romania