Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#5776

2014-01-09 21:14

sint f multumita ca am putut si noi sa ne exprimam dorinta de a fi alaturi de toti romanii concetatenii nostri cu aceasta semnatura sa fie de folos la schimbarein bine si sa scapam de mintile bolnave care ne conduc ma refer la basisti
Dan din Bucuresti.

#5777 Abuzurile din Romania trec oceanul

2014-01-09 21:14

Subscriu la aceast demers dar as dori ca prin dvs. sa transmit emisarului S.U.A. nemultumirea mea si cred ca si a altora fata de interventiile publice nedemne ale Ambasadei S.U.A. care constituie un amestec in problemele interne ale Romaniei in diferite ocazii, dar mai ales in sensul apararii fatise a abuzurilor comise la cel mai inalt nivel in stat de catre presedintele "jucator" impreuna cu sistemul represiv aservit lui. Un pensionar care a fost afectat material si moral de mai multe ori de acest dictator.

Musafir

#5778

2014-01-09 21:14

Romani daca e o problema de a iesi in strada, atunci semnati aici. Vedeti ca avem si posibilitatea de fi anonimi. Curaj ca depinde noi sa o facem cunscut lumii

Musafir

#5779

2014-01-09 21:14

Bravo,dl Gidea

Musafir

#5780

2014-01-09 21:14

Felicitari initiatorilor.

Musafir

#5781 Re:

2014-01-09 21:14


Musafir

#5782

2014-01-09 21:14

Este strigator la cer ca, dupa 24 de ani de asa-zisa "democratie", un om obisnuit din Romania nu-si poate permite sa cumpare un apartament cu doua camere sa-si intemeieze o familie; apartamentul trebuie renovat, trebuie verificate instalatiile, inlocuite, trebuie mobilat si asigurat; cate si ce feluri de salarii ar trebui sa aiba un singur om cu o pregatire medie pentru a putea face fata unei astfel de provocari?? Dar daca omul respectiv a trait cinstit si a muncit curat vreme de 25 de ani si nu a reusit acest deziderat?? Nu toti vor in vile, Mercedesuri de top, sau iahturi! Vietile noastre au ramas ancorate in mizeria nivelului de cumparare a anilor premergatori revolutiei; Nimic bun si trainic in acesti 24 de ani pentru românul de rand ... Pacat ca emisiunile domnului Gâdea, atât de apreciate si gustate de o mare parte a poporului român, sunt sterile deoarece nu poti interveni telefonic sa exprimi un punct de vedere la subiectele discutate, dincolo de parerile mai mult sau mai putin avizate ale invitatilor emisiunii! Si ... oricum, in afara de aspectul politic al vietii noastre, am mai avea voie sa ne intereseze si altceva???


Musafir

#5783

2014-01-09 21:14

Sunt de acord cu petitia

Musafir

#5784

2014-01-09 21:15

M-AM SATURAT DE PRESEDINTELE TRAIAN BASESCU, AR FI BINE SA-SI IA VAPORUL SI SA PLIMBE PE MARE CACI, CA PRESEDINTE NE-A DITRUS TARA!
elena

#5785 demiterea lui Basescu

2014-01-09 21:15

Va multumim pentru initiativa. As dori ca acest dusman al apoporului sa picee, sa nu termine mandatul, nu vreau sa beneficieze de casa, de salariu, de nici un privilegiu al unui fost presedinte.Nu merita.A adus numai ura si dezbinare intre oameni.

Musafir

#5786

2014-01-09 21:15

FELICITARI PENTRU CEEA CE FACETI. SA DEA DUMNEZEU SA NE AUDA CINEVA STRIGATELE DE NEMULTUMIRE SI DORINTA DE A SCAPA DE ACEST REGIM, DE OAMENII LUI BASESCU , SI MINUNAT AR FI DACA TOTI AR PLATII PENTRU CE AU FACUT ACESTUI POPOR IN ACESTI ANI IN CARE EI S-AU IMBOGATIT SUBIT, IAR NOI AM SARACIT , SI NE MAI RAD SI IN FATA CU NONSALANTA .

Musafir

#5787

2014-01-09 21:15

TRAIASCA ROMANIA LIBERA !

Musafir

#5788

2014-01-09 21:15

multumim pentru ca existati,santeti alaturi de noi,ca luptati impotriva sistemului mincinos si corrupt indifferent de urmari,aratand romanilor faptele lor.DESTEAPTATE ROMANE!

Musafir

#5789

2014-01-09 21:15

Semnez aceasta petitie cu speranta ca SUA sa nu-l mai sprijine pe Traian Basescu, pe acest presedinte impostor, care se comporta ca un inamic al democratiei incalcand grav Constitutia Romaniei.

Musafir

#5790

2014-01-09 21:15

Este trist pentru ca tot ce s-a scris in petitie este adevarat. Domnule Presedinte Obama, luati-ne si pe noi in calcul!

Musafir

#5791

2014-01-09 21:15

Mafia prezidenţială condusă de Băsescu trebuie să dispară, trebuie să facem tot ce ne stă în putinţă
pentru a anihila această organizaţie teroristă.

Musafir

#5792

2014-01-09 21:15

Si pentru servitorii care vor sa blocheze accesul la petitie-aveti voi acum putera,dar buboiul e mare si face POC!!!!grija mareeee!!!!De care parte sunteti????Ganditi bine!~!!!

Musafir

#5793

2014-01-09 21:15

Basescu, si camarila lui a-u instaurat dictatura,jaful,coruptia si dezinformarea {metoda securista-comunista}. DUMNEZEU sa finecuvinteze poporul ROMAN de a revenire la normalitate.

Musafir

#5794

2014-01-09 21:15

sut dezamagit ca mam nascut roman. suntem o natie de lasi mincinos hoti si nu mai gasesc cuvite.FRATI ROMANI UNITIVA HAI SA SALVAM CEA MAI RAMAS DIN ROMANIA

Musafir

#5795

2014-01-09 21:15

Sa plece tradatorul si ai lui! Sa triumfe adevarul!
euu

#5796 Re:

2014-01-09 21:15

#25: Doctoru' Andy -

handicapat sau din servicii ,de unde esti?

Ignat Pascu

#5797

2014-01-09 21:15

Cred ca Basescu a tras concluzii imprtante dupa cazul Nixon. Fara a subjuga justitia nu ai sanse de castig atunci cand faci abuzuri nenumarate fata de constitutie. Nu pot crede ca presedintele SUA nu stia/stie situatia reala din Romania. Cred ca primeaza interesele SUA( mi se pare normal) in relatiile cu alte state.
Daca Obama ar angaja un imprumut extern pentru SUA, proportional cu PIB-ul, fara a consulta parlamentul, cat ar mai sta la Casa Alba? Daca Obama si-ar schimba parerile e la o zi la alta( mai diret spus daca ar minti) precum Basescu, cat ar mai sta la Casa Alba? Daca Obama si-ar insulta adversarii politici cu mahalagismele folosite de Basescu, cat ar mai sta la Casa Alba? Daca Obama ar umbla ca ultimul trepadus cu o hartie in mana, asemanatoare pactului de coabitare, pe langa sefii altor state la un G8 si acestia ar refuza sa i-l ia, cat l-ar mai suporta americanii la Casa Alba? In acest ultim caz, mi-a fost rusine ca sunt roman. Ne-a facut de ras tara. In acele clipe a crescut in mine o ura uriasa impotriva acestui individ care a a ajuns sa ne conduca tara si sa ne faca de rusine.
Oare daca i s-ar pune aceste intrebari presedintelui ameican, ce ar raspunde?
Cat despre americani as aminti un proverb mai vechi: Pielea iti este mai aproape decat camasa.( sa nu uitam ce interventii murdare au avut serviciile americane in schimbarea unor regimuri de stat sau guverne cu ani in urma.

vio

#5798

2014-01-09 21:15

foarte bine

Musafir

#5799

2014-01-09 21:15

Consider ca este prima initiativa ,corecta si dreapta ,ptr.acest popor greu incercat. Va multumesc f mult ptr ca a sosit timpul sa spunem adevarul despre noi.

Musafir

#5800

2014-01-09 21:15

traiasca antena3 si sa scapam de basisti