Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#26701

2014-01-18 18:46

- Pleaca a-i nostri vin a-i nostri noi raminem tot ca prostii!
- Muntii nostri aur poarta noi cersim din poarta-n poarta.
-În luna Decembrie în România de obicei se intîmpla fenomene stranii vizavii de normalitate;
--A fost obligat sa abdice MAJESTATEA SA REGELE MIHAI DE ROMÂNIA.
--A fost executat NICOLAE CEAUSESCU, cel care ne-a dus in urma cu 50 ani, din pct, de vedere economic vorbind.
--V-a fi inlaturat de la putedre train basescu (BAŞINESCU) CEL CARE NE-A SECĂTUIT REZERVELE ECONOMICE ALE ŢĂRII ŞI ALE ROMĂNILOR...!!!!
--Ei nu se multumesc să fie batuţi, ei vor să fie inpuscaţi (guvernatorul, Premierul cu tot cu guvern, inclusiv PARLAMENTARII (cei 300.!?))
-UN DAC LIBER ŞI FĂRĂ FRICĂ DE MOARTE-

Musafir

#26702 Ne meritam soarta

2014-01-18 18:49

Ok, l-am ales in 2004, am vrut sa scapam de PSD. Am scapat, dar am vazut cu cine avem de-aface. De ce nu l-am dat de pamint la primul referendum. De ce l-am votat in 2009 ???? (asta chiar nu am inteles-o). De ce am plecat capul cind la al doilea referendum UE si SUA s-au cacat pe noi si votul nostru? A iesit cineva? A protestat cineva? In alte tari pentru mult mai putin s-a iesit in masa in strada. In Ungaria unde un prim-ministru a recunoscut in particular (!) ca a mintit poporul s-a iesit in masa in strada, iar la proximele alegeri partidul sau abia a intrat in parlament.

Basescu Demisiache

#26703 Basescu demisia !!!

2014-01-18 18:53

Basescu demisia
Alege numele de user

#26704 Re: PETITIE ONLAIN

2014-01-18 18:58


Musafir

#26705

2014-01-18 19:05

Cu cat mai multe petitii,cu atat mai bine pentru romani! Poate reusim sa indreptam coloana vertebrala a Romaniei! Ma alatur tuturor petitiilor pe care dl.Mihai Gadea le va initia!Sanatate la toti,la toti ziaristii,jurnalistii,redactorii si directorii de emisiuni ale Antenei 3.In fiecare seara ma culc dupa emisiunea lui Mircea Badea.Va doresc sa realizati emisiuni cat mai frumoase si interesante.La multi ani tuturor!
Dorin G. (Bistrita)

#26706 Re:

2014-01-18 19:14

#1: -

DA AM AJUNS IN GENUNCHI SA SCRIEM PETITII LA INALTA POARTA

dupa 23 de ani de furat tara asta eu as fii de parere sa urcam in 2 avioane usl-isti si 2 de pdl-isti sa nu poata se se certe si sa le dam combustibil din greseala pentru 15 minuta de zbor si tot asa pana scapam de rasa asta si de blestemul asta de tara.Dupa care sa ne recuperem resursele inapoi si cu alti conducatori poate o sa traim mai bine.


Musafir

#26707

2014-01-18 19:24

Am semnat cu toata convingerea si speranta ca va avea un efect, aceasta petitie, si pot afirma,fara a face un comentariu exaltat, ca daca se doreste pot furniza toate probele (materialele) pentru citeva emisiuni cu toate abuzurile justitiei asupra intereselor mele personale,cazuri elocvente care va pot umple de uimire.Eu sunt consternat dar ma bucur ca nu am luat-o razna si sunt inca sanatos. Pentru mine moto-ul - "justitia e oarba"
sau "unde-i lege nu-i tocmeala" de multa vreme sunt numai vorbe goale. Numai ginduri bune !

Musafir

#26708

2014-01-18 20:02

Tiranul nu se mai trezeste din betia puterii!!!
ko

#26709

2014-01-18 21:53

ba ce penibili sunteti

Musafir

#26710

2014-01-18 22:04

sa se termine odata cu abuzurile sa devenim o tara libera si civilizata ca suntem de rasul lumii si inapoiati ca nivel de traicu o suta de ani,Basescu umbla in toata lumea pe banii nostri, nu vede si el cum o duc oamenii in tarile democratice si ce nivel de trai au? il intereseaza doar viata lui si a acolitilor lui,ne-a secatuit de sanatate,bani si umilinta cat cuprinde nu existam decat ca sa ne minta,nu-si da seama ca nu mai putem cu salarii minime pe economie cum suntem platiti in provincie nu se mai poate el nu-i are in buzunar nici pt o zi,jos cu el sa traiasca si el din 600 pe luna cu familia lui si sa i se confiste totul sa o ia de la 0 si sa o duca bine cum o ducem noi prostimea.Jos cat mai curant Basescu, Pe voi Antene 3 va sustinem caci luptati pt noi nu va fie frica Dumnezeu e cu noi si voi si ne va scapa de toate capusele iar ei vor fi judecati nu doar de popor ci mai cu seama de Cel Sfant nu stie ce au patit in vechime conducatorii rai si cum le-a fost pedepsita inclusiv tot neamul pana la al patrulea neam iar celor care au suferit si au crezut in El ia binecuvantat pana la al miilea neam.Sa avem credinta ca El ne va scoate la lumina.Dumnezeu sa va binecuvanteze

Musafir

#26711 Re:

2014-01-18 22:10

#26: -

Bine ar fi sa fie bine.

Heil Hitler

#26712 "Treziti-va"

2014-01-18 22:19

"TREZITI-VA" oameni buni. Nu vedeti ca toti politicienii nostri de dupa 89, hoti de tara, ne-au furat toata tara, au vandut tot, au inchis toate fabricile. Voi stiti ca si acum, cand noi vb aici, astia vand o parte din Transgaz, o parte din Transelectrica, vor sa vanda Oltchimu, vor sa vanda CFR. etc... Jumatate din forta de munca a plecat in strainatate sa spele la cur babele, sa le culeaga capsunile si portocalele, am ajuns sclavii lumii.

Treziti-va. Nu intelegeti ca toti politicienii nostri, doar se rotesc la furat tara

Si de ce ei ne fura tara? Pentru ca nimeni nu ii deranjeaza. Ne-au dezbinat, impartindu- ne in iliescieni si anti-iliescieni, in basisti si anti-basisti, ne-au redus la tacere, fiindu-ne frica sa vb si in familie.

Oameni buni, hai sa ne unim, sa iesim in strada cu sutele de mii si sa le spunem politicienilor ce vrem noi si ce trebuie sa faca ei pentru tara, si nu doar pentru ei sa faca. Ia sa vedeti ca nu or sa isi mai faca ei de cap, sa vanda tot, sa fure tot, daca o sa ne vada pe toti in strada.

"Treziti-va" o data. Nu intelegeti ca ei "chipurile" se cearta intre ei. De fapt ei astfel ne manipuleaza si ne tin dezbinati, impartiti. Nu intelegeti ca ei vor sa ne tina needucati, saraci si prosti, pentru a ne putea manipula (prosti cu o galeata sa ii votam). Nu intelegeti ca ne mint ca noi nu suntem in stare sa muncim ca italianu, ca spaniolu, si de aceea noi trebuie sa avem salarii mici. Alta minciuna de a lor e ca altii de afara ne conduc, astfel scuzandu-si ei furaciunile. Cei de afara nu ne pot fura fara complicitatea lor (i-ati vazut legandu-se pe vreunul de gardurile fabricilor).

Hai sa ne unim si sa iesim in strada sa le spunem noi ce trebuie sa faca, nu sa isi faca ei smenurile.

E singura noastra sansa,..
Zaza

#26713 Re: Abuzurile din Romania

2014-01-18 22:28

#1: -  

 am citit prima pagina cu cele cateva comentarii. In afara de una toate sunt la fel....PUERILE! Mai oameni buni, chiar nu v-ati tezit inca??? Desteapta-te Romane! Dupa 25 de ani de " democratie" chiar mai credeti ca o sa vina americanul sau alta natie sa ne curete tara de hoti? Ce natie de creduli mai suntem! Atata timp cat nu ne schimbam mentalitatea si nu ne facem dreptate SINGURI nu o sa fie bine in Romania! Traiesc peste ocean de foarte multi ani si daca am invatat ceva, un lucru e sigur: Libertatea si dreptatea nu ti-o da nimeni; se castiga prin efort comun! Cu alte cuvinte, "hai sa dam mana cu mana cei cu inima Romana!"


Musafir

#26714

2014-01-18 22:46

Nu va mai crede nimeni.

Musafir

#26715

2014-01-18 23:11

Eu nu am semnat nicio petitie.
Mi s-a comunicat acest mail, fara ca eu sa fi acesat site-urile dvs.
Va rog sa nu mai faceti acest lucru, cel putin in ceea ce ma priveste.
Cu stima,
Avocat Roxana Diaconu


Musafir

#26716

2014-01-19 03:15

Base4scu si mafia sa personala, trebuie sa plateasca pentru faradelegile comise, si acest lucru va fi posibil daca puternicii lumii, care il apara cu indarjire, vor tine seama de vointa democratic exprimata a electoratului din Romania.

Musafir

#26717

2014-01-19 03:16

Basescu trebuie sa fie pedepsit pentru zece ani de faradelegi !

Musafir

#26718 Re:

2014-01-19 08:17

#26715: -

Minciună„ doamnă avocată ” , nimeni nu-ți pune mâna pe mouse și să dea click în locul tău. Ori ești idiot/idioată ori vrei să bagi strâmbe .   Indiferent care dintre cele două ar fi, cert este că ai obrazul „ gros ” .


Musafir

#26719 Re: chiorule!

2014-01-19 08:54

#25: Doctoru' Andy -

TARE MAI ESTI CHIOR SI TU,"DOCTORE" ANDY...CARE TE MAI PROCLAMI SI DOCTOR...doctorii sunt destepti,bre ,nu ca tine...care nu vede si nu aude nimic!


Musafir

#26720 Re:

2014-01-19 08:55

#26715: -

ti-e frica,MADAME AVOCATA DE CATI LEI??


Musafir

#26721 Re:

2014-01-19 08:58

#26678: MOSU -

Mosule,  SA=i  FEREASCA DZEU...de asa ceva caci,lumea e in stare sa-i scalpeze pe toti!

lumea nu mai suporta si cand...mamaliga izbucneste...ai vazut ce se poate intampla!


Musafir

#26722 Re: Re: Abuzurile din Romania

2014-01-19 09:02

#26713: Zaza - Re: Abuzurile din Romania

Asa este,Zaza...ai dreptate,dar nu stiu de ce suntem asa...cred ca ne-am saturat de toate si de toti!

MAI BINE II VAD CA SE SINUCID,DECAT SA RECURGA LA NISTE GESTURI NECESARE!

Stalin

#26723 Re: Re:

2014-01-19 09:35

#26706: Dorin G. (Bistrita) - Re:

NICIODATA NU O VOM DUCE MAI BINE CA POPOR...ATAT TIMP CAT FIECARE DIN ASA ZISII REPREZENTANTI AI NOSTRII NU AU ALTCEVA IN CAP DECAT INTERESUL LOR PERSONAL. IAR SPERANTA DE A AVEA OAMENI DE VALOARE CARE SA NE REPREZINTE SI SA FACA O ROMANIE PUTERNICA, PROSPERA...ESTE EXTREM DE SCAZUTA. FIECARE GENERATIE TANARA ESTE SI MAI STRICATA DECAT CEA PRECEDENTA. SPERANTA NOASTRA REALA AR TREBUII SA FIE ACEEA CA...SA NU NE INTOARCEM LA EVUL MEDIU PREA CURAND, IN REST...........................................NIMIC.

Stalin

#26724 Re: "Treziti-va"

2014-01-19 09:44

#26712: Heil Hitler - "Treziti-va"

DAR SA IASA TOATA POPULATIA ROMANIEI, NU DOAR CATIVA. CHIAR SI CEI CARE SUNT LA MUNCA..TOTI!

Stalin

#26725 Re: "Treziti-va"

2014-01-19 09:46

#26712: Heil Hitler - "Treziti-va"

SI SA AVEM O LISTA A SOLICITARILOR NOASTRE, CARE SA LE-O TRIMITEM LA GUVERN!