Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul

Heil Hitler

#26101 Re:

2014-01-15 11:34

#26098: -

CCR e constituita sa vegheze la respectarea Constitutiei si a unor legi, nu sa constate vointa poporului. Vointa poporului trebuie constatata si respectata de Parlament si Guvern in principal

GeCo46

#26102 Tardiv....

2014-01-15 11:35

Foarte tarziu trimite(m)ti "Petitia"!
Trebuia trimisa imediat dupa invalidarea Referendumului de catre Curtea Constitutionala !!!
Totusi, mai bine mai tarziu decat niciodata !!!
xyz

#26103

2014-01-15 11:39

Ce aberanta e petitia asta...cine credeti voi ca o sa creada prostiile astea..antenelor..sper sa urmati drumul otv-ului
Alege numele de user

#26104 Re: Re: Re:

2014-01-15 11:42

#26095: - Re: Re:

Adevarul e ca, aproape toti "cei de-acolo", dreapta, stanga, centru si variantele lor incrucisate, sunt niste nemernici fara staif macar, care ne-au tocat marunt de 24 de ani incoace. Marea mea nedumerire ramane cum de este posibil si admisibil sa fie atat de destepti pentru ei insisi si pentru gasca lor (pentru ca, evident, dincolo de ecranele televizoarelor si de paginile gazetelor, sunt o mare gasca, unita si eficienta!) si atat de malefici pentru noi. Intre ei, "incrucisatorul" se "distinge" de departe, fiind suma, fara laude, a hotiei, josniciei, mitocaniei, nerusinarii si lipsei de scrupule.

Spre ne-cinstea noastra, am stat ca vitele la taiere si ar fi timpul sa ne trezim!

 

Heil Hitler

#26105

2014-01-15 11:42

Respect MIHAI EMINESCU
Heil Hitler

#26106 Re: Re: Re: Re:

2014-01-15 11:46

#26104: Alege numele de user - Re: Re: Re:

Eu iti zic mai bine: "SWEET DREAMS".  Cu "trezirea" asta e complicat rau...spre imposibil


Musafir

#26107

2014-01-15 11:46

Sint prea multe de comentat

Musafir

#26108 Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-15 11:52

#26106: Heil Hitler - Re: Re: Re: Re:

Cu "sweet dreams" ne-au tot indopat si, se pare, chiar daca nu ne-a prea placut, nu ni s-a aplecat.

Daca nici acum...


Musafir

#26109

2014-01-15 11:57

Felicitari pt.initiativa dvs.,ar fi timpul sa ne trezim din amortire,sa nu mai permitem sa fim calcati in picioare,sa aratam lumii ca traim intr-o tara frumoasa,demna,cu oameni iubitori de neam si glie,care-si respecta stramosii si traditiile.
Bravo tuturor!
Heil Hitler

#26110 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-15 12:02

#26108: - Re: Re: Re: Re: Re:

Eu nu zic ca nu e bine ca tu te-ai trezit, si sper ca te-ai trezit. Problema e cu restul.

Am mai spus, o mai repet. Conducatorii nostri sunt alesi dintre noi romanii. Asa cum suntem noi in majoritate, asa sunt si ei in majoritate. Deci ca sa fim condusi mai bine ar trebui sa se schimbe raportul de forte; adika aceasta majoritate a acestei "adunaturi" de popor, care e formata de cei cu "meseria" de hot, puturos, lenes, cersetor, corupt, jegosi, prosti, manipulabili..etc...sa devina minoritara. Si,eu cel putin, nu cred ca o sa apuc zilele alea. Si ca sa nu ziceti ca nu am dreptate, acest crez il am de pe la 20 de ani...cand am capatat ceva minte...acum am 35 ani. M-am inselat la 20 ani?


Musafir

#26111

2014-01-15 12:08

era bine sa se mentioneze in petitie si rezultatul referedumului privind suspendarea' Felicitari pentru initiatiativa. Continuati.
Heil Hitler

#26112

2014-01-15 12:10

Avocatu' asta gras a lu JIJI becali a iesit pe post sa se planga ca cica sunt masini suspecte in parcarea cladirii unde are el biroul, ca e urmarit, ca se teme pt el. Ce i-a scapat lui a fost sa vina si cu ceva poze sau filmulete ca sa ne demonstreze. Poate nu a avut cu ce sa le faca....

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-01-15 12:13



Musafir

#26114

2014-01-15 12:14

Am semnat aceasta petitie pentru ca m-am saturat de mizeriile pe care le intretine Basescu cu toata clica lui,nici nu ma pot exprima cum ar trebui la adresa lui.As vrea sa mentionez ca nu l-am votat niciodata pentru ca mi-am dat seama de calitatea omului basescu si pentru tot raul pe care la facut acestei tari as vrea sa plateasca asa cum a platit ceausescu.Nici o pedeapsa nu-i prea mica pentru ce a facut si in special sa plateasca pentru acest tineret al romaniei pe care l-a debusolat prin metodele securiste folosite.

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-01-15 12:14


Heil Hitler

#26116 Re:

2014-01-15 12:22

#26114: -

Doamna va felicit ca nu l-ati votat pe basescu. Sper sa va felicit si ca nu l-ati votat nici pe Iliescu. Credeti-ma, dupa mineriadele  lui, foarte multi tineri au fost debusolati.

Heil Hitler

#26117

2014-01-15 12:31

Noul sef TVR Stelian Tanase, e surprins totalmente ca TVR are datorii imense si ca nu are bani sa le plateasca....Cred ca, in sfarsit TVR a intrat pe mainile cui stie ce se intampla in tara asta si ce trebuie facut
musafir

#26118 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-15 12:34

#26110: Heil Hitler - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Am inteles din prima si ideea si ironia subliminala. Daca te-ai trezit atat de devreme, de ce nu depasesti stadiul constatativ, venind si cu ceva sfaturi practice pentru "inca adormiti". Data fiind tineretea si resursele mentale evidente, de la tineri ca tine ar putea veni ceva idei relativ la ce ar fi de facut.

Indiferent de resorturile care au generat ideea petitiei in cauza, este prima data cand, dupa stiinta mea, astfel de chestiuni ajung in public si sunt discutate deschis. Daca cei gata luminati se vor limita la a mustrului "prostii", pier si ultimele sperante. Daca din astfel de discutii rasar si ceva idei concrete, poate s-or lipi! Ar fi cu atat mai pretioase cu cat, exista in fiecare din noi cate o mare doza de rezerva fata de orice se mai incearca sa ni se vare pe gat(petitie, referendum, vot, etc.)! Doar un schimb larg de opinii mai poate duce la vreo lamurire privind calea de urmat. Cata vreme, cine poate si stie cum s-ar putea iesi din marasmul in care ne scufundam tot mai adanc, se codeste sa se arunce la fapte (fie ca e vorba de exprimat opinie, vot, intrare in politica, etc., pe principiul "Nu ma bag eu in cloaca aia!"), nimic nou nu se va intampla. Este fapt dovedit ca, de ce esti mai sarac, mai presat de grija zilei de maine, chiar daca nu erai vreun tampit (scuze!), iti piere orice avant,orice idee si orice chef de analiza, ajungand sa te multumesti ca, ai ce pune astazi pe masa.

nickalk

#26119

2014-01-15 12:35

Bai initiatorilor! Va faceti de ras cu petitia asta. Nu puteti face Romania de ras pe ntru ca mai de ras decat e nu se poate, iar voi oricum nu sunteti reprezentativi pentru Romania adica nimeni nu va va lua in seama. Din pacate, cei care sunt demni de luat in seama, cei care sunt reprezentativi pentru Romania sunt "penis captivus" ai sistemului politic abject.
Heil Hitler

#26120 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-15 12:45

#26118: musafir - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Daca mi-ati fi citit toate postarile (cam 3000) ati fi observat ca am ceva idei constructive. Le mai repet din cand in cand sa poata fi vizualizate de cat mai multi. Din pacate inca ma simt limitat in a putea intr-adevar "trezi" indeajuns de multa lume sa putem schimba ceva. Pur si simplu nu am bani, sa ii spun pe sleau, sa pot consolida o miscare civica, apolitica, o mediatizare abundenta...etc . Si nici asa nu sunt sigur ca as reusi ceva...din pacate..


Musafir

#26121

2014-01-15 12:46

Mult succes!
nickalk

#26122

2014-01-15 12:48

Apropo de 26118. Foarte pertinent! Trecand prin aceleasi framantari am identificat o varianta de actiune.
1. Prezentarea la orice actiune de tipul vot/referendum e.t.c.
2. Aplicarea a cate stampile sunt necesare care sa conduca la anularea buletinului pentru:
- exprimarea dispretului fata de actuala clasa politica
- eliminarea posibilitatii de furt al votului.
Poate daca min 50% procedam astfel, vor apare conditii pentru a scapa din postura de "penis captivus"

Musafir

#26123

2014-01-15 12:53

Numai impreuna vom reusi sa schimbam ceva pentru Romania,multumim antenei 3 pentru acest imbold dat cetatenilor.Mult succes si la cat mai multe semnaturi
musafir

#26124 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-15 13:01

#26120: Heil Hitler - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Tot la bani sa se rezume totul?!?!?!

Net!!! Avem net, poate incepe ceva pe aceasta cale! S-a dovedit ca, vreo zana, vreo cantareata la moda, vreun "careva", poate aduna milioane de "adeziuni". Nu vad de ce si niste idei, care privesc viitorul nostru, al catorva generatii inca in viata, "rastignite" si umilite, fara perspective, nu ar putea avea acelasi succes. Nu ar fi nevoie de milioane, cateva sute de mii ar fi un inceput promitator. Daca trece si anul acesta...