Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul

Heil Hitler

#25851 Re: Re:

2014-01-14 16:28

#25843: BASHILA - Re:

Imi pare rau ca esti in eroare. Iti zic din start ca REFERENDUM DE DEMITERE A PRESEDINTELUI nu il mai poate viza pe Basescu. Eu am scris pt viitorii Presedinti, pentru sanatatea legislatiei viitoare, sa nu ne mai tiganim ca muierile, ca papuasii, uite cvorumu, nu e cvorumu, CCR basist, CCR ca draq etc..citeste urmatorul post  atent si sper sa intelegi

 

Heil Hitler

#25852

2014-01-14 16:28

In 2004 majoritatea romanilor nu l-au vrut pe Basescu presedinte. Dar o si mai mare majoritate nu l-a vrut pe Nastase presedinte.
In 2009 majoritatea romanilor nu l-au vrut pe Basescu presedinte. Dar o si mai mare majoritate nu l-au vrut pe Geoana presedinte.
In 2014 majoritatea romanilor nu il mai vor pe Basescu presedinte. Dar e foarte probabil si posibil ca pe Ponta majoritatea romanilor sa nu il vrea presedinte.
Deci REFERENDUMUL DE DEMITERE A PRESEDINTELUI e IRELEVANT SI INUTIL. Stim ca pe un actual sau viitor presedinte majoritatea romanilor nu il vor presedinte. Doar in cazul in care unul ar obtine peste 50% din primul tur de Alegeri.Ar trebui scoasa din viitoarea Constitutie aceasta Institutie.

Sa va mai zic o chestie. Stiti ca daca maine s-ar organiza si acest Referendum de Demitere si Alegeri pt Presedinte cu tur 1 si 2, in ipoteza ca sa zicem Basescu ar mai avea voie sa participe la Alegeri, Basescu ar putea sa fie Demis prin Referendum, dar totodata sa fie ales Presedinte in Alegeri?
Si altfel. Maine daca, ipotetic sa zicem Ponta ar fi Presedinte, si s-ar organiza Referendum De Demitere, Ponta ar fi demis. El are in jur de 35% in sondaje. Dar daca tot maine s-ar organiza Alegeri pt Presedintie ar fi ales Presedinte sigur

Dar cum PROSTII in Romania sunt majoritari, majoritatea nu vor intelege ce am spus;'''
Deci eu nu sunt basist, am semnat petitia, cred ca basescu a facut abuzuri si hotii, si sunt sigur ca si voiculescu si ai lui au acelasi scop. politicienii nostri sunt doar pt ei'...

Musafir

#25855

2014-01-14 16:31

javrele de pedeliști la pușcărie
Heil Hitler

#25856 Re:

2014-01-14 16:31

#25842: -

Mhhh...Nu prea m-as arunca la asa ceva...Totusi judecatorii impart dreptatea. Aceasta dreptate sa devina ideala ar trebui sa fie facuta de cel care detine adevarul absolut. Si din cate stiu eu acesta este Dumnezeu. Cineva ar trebui sa faca dreptate si daca cel care ar sanctiona un judecator are dreptate. Si intram intr-un cerc vicios.

Astfel eu cred ca nimeni nu si-ar mai dori sa devina judecator. Nu contest ca un judecator fura, e corupt. Daca e prins el oricum e tras la raspundere de justitie. Dar mai e si cazul in care el nu este detinatorul adevarului absolut si poate gresi. Nu mai zic ca e asa de complexa situatia, cum pledeaza procurori, cum se apara judecatorii. El trebuie sa faca dreptate in functie de ce ii spun aia. E complicata situatia

Ce ar fi daca am face o petitie pt. raspunderea patrimoniala a politicienilor care mint si in campania electorala si cand sunt alesi?  mhh?...nu prea merge a?


Musafir

#25857

2014-01-14 16:33

muie lui elena udrea cel suge pe băse
GHERD

#25859 Re: HERR FURRER...

2014-01-14 16:37

#25849: Heil Hitler -

Eu am mai scris ca problema este groasa, BASE nu mai are nici un Partid care sa-l sprijine,iar daca se

bazeaza pe ,,Consilieri si alti linge Blide ,va fi rau de el. CINE VREA CA UN SINGUR PARTID SA CONDUCA RO ,E NAIF.


Musafir

#25861

2014-01-14 16:38

#25857
2014-01-14 17:33

"muie lui elena udrea cel suge pe băse"
ca sa ii dai u muie lui udrea tre sa te mai nasti odata fraiere
si poate sa mai si stai de vreo 1000 de ori capra pina sa ajungi a faci asta boule :)

Heil Hitler

#25862 Re: Re: HERR FURRER...

2014-01-14 16:41

#25859: GHERD - Re: HERR FURRER...

Daca lucrurile raman asa cum sunt acum, cu aliantele politice actuale, Basescu si ai lui sunt mancati de vii de la anu. Dar draq stie ce ne rezerva viitorul, daca nu se schimba aliantele...


Musafir

#25863

2014-01-14 16:41

Bese este beat sau drogat , la ora iesirii cucului ??? Eu ma tem ca e dus de tot si e irecuperabil...si asa un discurs dobitoc nu am mai ascultat niciodata !!!
Amir

#25864 Re: Re:

2014-01-14 16:46

#25854: - Re:

se  pare  ca  asta   halesti  de  la  bese  chiorul , idolul  tau ...

ha , ha , ha !!!!

 


Musafir

#25865 Re:

2014-01-14 16:46

#25863: -

Right. S-a lansat la apă. Cine dracu' să-l mai creadă?

Bate câmpiile Nanei.

Pacepa

#25866 Ce penibil!

2014-01-14 16:52

Atât de jos să cobori? Acesta e Președintele nostru, Traian Băsescu. E într-o groaznică pierdere de logică. Numai zombii băsiști îl pot crede. E deja un looser.

Musafir

#25867

2014-01-14 16:53

Care este problema cu confirmarea? Cand am semnat am dat toate datele de identificare.Sau lucrurile se dilueaza din nou pana nu mai au importanta?

Musafir

#25868

2014-01-14 16:58

Merita petitionat orice din ce face abuziv un presedinte
Heil Hitler

#25869

2014-01-14 17:00

In 2004 majoritatea romanilor nu l-au vrut pe Basescu presedinte. Dar o si mai mare majoritate nu l-a vrut pe Nastase presedinte.
In 2009 majoritatea romanilor nu l-au vrut pe Basescu presedinte. Dar o si mai mare majoritate nu l-au vrut pe Geoana presedinte.
In 2014 majoritatea romanilor nu il mai vor pe Basescu presedinte. Dar e foarte probabil si posibil ca pe Ponta majoritatea romanilor sa nu il vrea presedinte.
Deci REFERENDUMUL DE DEMITERE A PRESEDINTELUI e IRELEVANT SI INUTIL. Stim ca pe un actual sau viitor presedinte majoritatea romanilor nu il vor presedinte. Doar in cazul in care unul ar obtine peste 50% din primul tur de Alegeri.Ar trebui scoasa din viitoarea Constitutie aceasta Institutie.

O solutie logica: Parlamentul - Suspendare. Apoi direct Alegerea Presedintelui anticipat cu tur 1 si 2, unde sa poata participa inclusiv Presedintele suspendat, cu rigorile de semnaturi..etc. Optional ca metoda de responsabilizare a Parlamentului sa nu mai poata abuza de Suspendare ar putea fi Dizolvarea lui in caz ca se va alege Presedintele suspendat.

Sa va mai zic o chestie. Stiti ca daca maine s-ar organiza si acest Referendum de Demitere si Alegeri pt Presedinte cu tur 1 si 2, in ipoteza ca sa zicem Basescu ar mai avea voie sa participe la Alegeri, Basescu ar putea sa fie Demis prin Referendum, dar totodata sa fie ales Presedinte in Alegeri?
Si altfel. Maine daca, ipotetic sa zicem Ponta ar fi Presedinte, si s-ar organiza Referendum De Demitere, Ponta ar fi demis. El are in jur de 35% in sondaje. Dar daca tot maine s-ar organiza Alegeri pt Presedintie ar fi ales Presedinte sigur

Dar cum PROSTII in Romania sunt majoritari, majoritatea nu vor intelege ce am spus;'''
Deci eu nu sunt basist, am semnat petitia, cred ca basescu a facut abuzuri si hotii, si sunt sigur ca si voiculescu si ai lui au acelasi scop. politicienii nostri sunt doar pt ei
LEANA PETRESCU

#25870 ALO ALOOOO,Tovarasi stati la locurile.........ALOOOOOOO

2014-01-14 17:01

Vorbeste BASE si voi ce naiba faceti. EU VA BASESC .........
MAI NOU rolul lui BASE (caci el nu mai reprezinta pe nimeni) este sa faca RAZBOI CIVIL ?
Cred ca Blaga I-l iubeste pe Base sa-l sprijine la LOVITURA DE STAT.

Musafir

#25871 Re:

2014-01-14 17:04

#25867: -

Petiția s-a încheiat. vezi mai sus!


Musafir

#25872

2014-01-14 17:09

Este o actiune exceptionala si dupa cum am mai spus ea trebuie continuata si la alte nivele

Musafir

#25873

2014-01-14 17:15

Sunaţi la 112, e urgenţă la Cotroceni!

Heil Hitler

#25874

2014-01-14 17:23

Declaratia de presa a lu basescu:
Niste politica, niste turnatorii, bla bla-uri
Ceva interesant si mi se pare corect a zis legat de vanzarea terenurilor strainilor:
Sa poata cumpara terenuri doar strainii care la randul lor ne lasa pe noi romanii sa cumparam la ei in tzara
Heil Hitler

#25875

2014-01-14 17:27

Sa mai imi dau cu parerea ca tot e la liber. Spun din start ca nu am dovezi, sau ca detin Adevarul Absolut si pot fi contrazis. E parerea mea nemanipulat de Antena3, B1 sau RTV.
Discutia ar fi despre Justie; in ce maini este sau in ce maini nu este.
Parerea mea e ca Basescu ar vrea el o justitie independenta de influenta politica. In primul rand ca nu ar avea cum sa controleze sau sa influenteze in toata tara aceasta independenta. La Vascauti e greu sa vezi daca vreun politician a corupt vreun procuror saujudecator.
Sa zicem ca el ar putea controla sau influenta independenta fata de politicieni la DNA si ICCJ, unde deobicei ajung politicienii la judecata.
Avand un sistem de numire in functiile de conducere ale acestor institutii la propunearea Ministrului Justitiei si cu numirea Presedintelui, intalnim urmatoarea paradigma:
Imoralitatea lui Basescu consta in faptul ca el ii da in gat, chiar public (privat chiar ma indoiesc ca ar face, ca daca tot poti semnala abuzurile si hotiile public nu mai e nevoie), doar pe anti-basisti. Eu pot intelege asta, fiind destul de greu sa iti dai in gat apropiatii. Nu cred ca multi din voi ar face asa ceva. Cei din DNA SI ICCJ, fiind numiti de Basescu, la fel ii pot intelege....ca na...e greu sa refuzi pe "sefu" si sa nu ii dovedesti spusele cumva. Parerea mea e ca atunci cand se va schimba "sefu" si va ramane acest sistem de numire al sefilor DNA si ICCJ se va intra in aceeasi paradigma...si probabil daca "sefu" va fi de la USL, si daca vor ramane actualele tabere de basisti si anti basisti, vor avea probleme basistii cu justitia. Astfel ca macar asa si tot e bine...sa dea pe rand socoteala, numai sa dea.
O alta problema care o semnalez e ca "Grangurii" mari si aici ma refer la liderii politi, ministri, ei greu vor fi dovediti de justitie ( avem cazul Nastase "Trofeul Calitatii"sau Udrea "Gala Bute"), unde ei doar prin abuz ar putea fi condamnati, ei nelasand dovezi, punandu-si slugile sa semneze actele, alde Jianu sau nush ce directori de prin ministere. Va dati seama ca ei doar ridica spranceana cand fac o furaciune.