Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#24576

2014-01-13 13:02

Trebuie sa ne simtim liberi in tara noastra .Copii nostri de asemenea sa nu fie nevoiti sa plece in tari straine .

Musafir

#24577

2014-01-13 13:04

e greu sa scri de un mizerabil ...... mi-ar tebui un 7 romane
un dezamagit

#24578 Re:

2014-01-13 13:04

#24551: un dezamagit -

In Romania, din 2012 avem dovada ca democratia a murit, cand presedintele a fost demis de 89% dintre votanti iar rezultatul final intors pe dos.Trebuie ca poporul sa fie constient de puterea pe care o are si sa rastoarne acest regim politic dictatorial, mai periculos decat cel al lui Ceausescu(care nu a furat resursele tarii).

Unde sunt zecile de miliarde de euro imprumutate in numele tarii de regimul basist?Nu au aparul fabrici noi, nici cele vechi reconstruite, nici infrastructura cailor ferate refacuta, nici flota romaniei refacuta,nu sanatate, nu educatie.Nimic.

ciucurelrebel

#24579

2014-01-13 13:04

INCREDIBIL !!! ... CATA PROSTIE IN TARA ASTA !!! ... HOTII STRIGA HOTUL SI CRETINII INGHIT CA PELICANU' GOGOSILE usl-iste !!! ... NU E DE AJUNS CA IDIOTII DE LA GUVERNARE SE CHINUIE SA INDESE PUMNUL IN GURA ADEVARULUI CARE ESTE EVIDENT SI NUMAI PROSTII NU-L VAD ... ACUM INCEARCA SA-L TREACA PRIN STOMAC SI INTESTINE , SA-L APUCE DE GAOAZA SI SA-L INTOARCA PA DOS ... SI UITE-ASA S-AU UMPLUT DA RAHAT PA MAINI DUPA CARE S-AU APUCAT SA INITIEZE PETITIA ASTA ... MIROASE URAT BAI IDIOTILOR , A AJUNS MIROSU' PANA IN AMERICA !!! ... DE NOI DEPINDE EPURAREA , DACA NU SUNTEM IN STARE SA PRODUCEM TEHNOLOGIA LA NOI IN TARA , ATUNCI TREBUIE S-O IMPORTAM ... INDICAT AR FI SA FIM IN STARE NOI , PRIN FORTE PROPRII ... NUMA CA E NEVOIE CA AIA NU STIU CATE MILIOANE DA ADORMITI usl SA SE TREZEASCA , SA PUNA MANA PE MATURA SI FARAS SI SA MATURE RAHATII ASTIA DE LA GUVERNARE ... TREZITI-VA BAI FERMECATILOR !!! ... NU CONFUNDATI MARFA CU AMBALAJUL !!! ... HAZNAUA 3 V-A VANDUT EXCREMENTE IN PUNGI DE CONDIMENTE SI-A IESIT O CIORBA DA TOT RAHATU' !!! ... O ALIANTA SI GUVERNARE GEN ANUS CONTRA NATURII ... CUI II PLACE , POFTA BUNA !!! ... MACAR AVETI DECENTA SI NU RAGAITI ... NOI CEILALTI N-AVEM INCOTRO , TREBUIE S-O VOMITAM ZILNIC SI AVEM DECENTA SA N-O FACEM IN PUBLIC .

Musafir

#24580 Re: Re: Ioana Floria

2014-01-13 13:05

#24569: - Re: Ioana Floria

LA CARE VOT MA? EU N-AM VOTAT NICIODATA PE BASESCU, DAR NICIODATA NU MI-A SPUS NIMENI PE CINE SA VOTEZ SI NICI PE PARINTII MEI NU I-AM AUZIT SA L-E FI SPUS CINEVA CU CINE SA VOTEZE (TINAND CONT DE FAPTUL CA-S BATRANI). VOI CARE SPUNETI CA NU V-AU LASAT SA VOTATI PE CINE A-TI VRUT, UNDE A-TI VOTAT, PE MARTE? EU AM VOTAT IN DIFERITE SECTII DE VOTARE DE FIECARE DATA (PT CA ASA A FOST CONJUNCTURA) DAR NIMENI, REPET NIMENI NU MI-A ZIS NICIODATA PE CINE SAU IMPOTRIVA CUI SA VOTEZ. ASA CA MAI LASATI MINCIUNILE ASTEA DE 2 LEI, CA DOAR LA PROSTI TIN


Musafir

#24581

2014-01-13 13:05

atat!

Musafir

#24582

2014-01-13 13:06

Toate institutiile statului (Inalta Curte de Casatie si Justitie, Directia Nationala Anticoruptie, Consiliul Superior al Magistraturii), sunt dominate de oamenii lui Basescu, astfel incat acestia iau hotararile dictate de acesta, nu conform legilor tarii. Nu cred ca mai exista undeva in Europa vreun stat condus prin dictatura procurorilor (care ar trebui sa fie functionari publici, ca in SUA, nu magistrati!)! Practic politicienii se tem sa nu li se insceneze dosare si procese, sa nu fie bagati la puscarie prin marturii false, inscenari, deoarece nu mai conteaza legea si dovezile reale, ci dispozitiile dictatorului de la Cotroceni. Daca isi permite sa spuna ca vointa poporului de la referendumul din 2012 (7,5 mil romani care au votat plecarea lui Base) a fost lovitura de stat, nu cred ca se jeneaza sa sustina orice alta enormitate care ii serveste lui si clicii lui de hoti.
Adrian Popescu


Musafir

#24583

2014-01-13 13:07

succes in demersul dvs.Va multumesc ca existati.

Musafir

#24584

2014-01-13 13:08

avem in familie numai un laptop,dar si alti membrii ai familiei,parintii de la tara,vecinii si alti cetateni din sat ar fi dorit sa semneze petitii,dar nu au mijloace tehnice,asa ca transmiteti pe post,trompetistilor basisti de la B1Tv,ca nr.celor ce au semnat petitia este infinit mai mic decat cei ce doresc sa o semneze din cauza ca acesti nu au mijl.tehnice!Va multumesc pt. initiativa,va doresc multa,multa sanatate! Am onoarea sa va salut!

Musafir

#24585 Re:

2014-01-13 13:08

Roman

#24586 Buna ziua

2014-01-13 13:09

E asa de penibila Antena 3 toata ziua fac acelasi lucru nu v-ati saturat? Sunteti niste sclavi fara initiativa care nu pot vorbi decat despre un cacat de ani de zile!!! Oamenii liberi vorbesc despre orice voi o faceti doar despre Basescu pentru ca doar asta aveti voie... Fiecare va fi judecat pentru ce face sau fura asa ca nu mai ramaneti asa obsedati si sclavi lui Voiculescu , iar retardatul de Badea mi-a blocat dreptul de a comenta la pagina lui. P.S. Sunteti penibili tara o sa mearga oricum inainte in jos cum meritam indiferent cat de mult muscati voi de cur pe nu stiu cine . Semnat un roman corect !!!

Musafir

#24587 Re:

2014-01-13 13:13

#24582: -

MA DA AL DRACU HARD ARE BASESCU ASTA SA POATA EL SA GESTIONEZE TOT: ''Toate institutiile statului (Inalta Curte de Casatie si Justitie, Directia Nationala Anticoruptie, Consiliul Superior al Magistraturii)''. ATUNCI E DESTEPT, DE CE NU-L VRETI? AR TREBUI APRECIAT CA VOI NU SUNTETI CAPABILI SA GESTIONATI PROPRIA FAMILIE (ALTFEL N-AR FI ATATIA HANDICAPATI LA BAC, N-AR FI ATATIA DROGATI PE STRAZI ETC) SUNT COPII VOSTRII, NU?


Musafir

#24588

2014-01-13 13:13

Sunt de acord cu aceasta petitie

Musafir

#24589 Re:

2014-01-13 13:14

#24584: -

''AM ONOAREA SA VA SALUT'' TOVARASE SECRETAR DE PARTID... HAHAHA... CE JALNIC DISCURS


Musafir

#24590

2014-01-13 13:15

Suntem alaturi de toti semnatarii scrisorii! Eugenia si Octavian Gligor
Florin

#24591 Suspendati-l pe Basescu!

2014-01-13 13:15

Puneti-l in celula cu Nastase!


Musafir

#24592 Re:

2014-01-13 13:16

#24579: ciucurelrebel -

ba da prost esti!!!

Fan Hitler

#24593

2014-01-13 13:16

In 2004 majoritatea romanilor nu l-au vrut pe Basescu presedinte. Dar o si mai mare majoritate nu l-a vrut pe Nastase presedinte.
In 2009 majoritatea romanilor nu l-au vrut pe Basescu presedinte. Dar o si mai mare majoritate nu l-au vrut pe Geoana presedinte.
In 2014 majoritatea romanilor nu il mai vor pe Basescu presedinte. Dar e foarte probabil si posibil ca pe Ponta majoritatea romanilor sa nu il vrea presedinte.
Deci REFERENDUMUL DE DEMITERE A PRESEDINTELUI e IRELEVANT SI INUTIL. Stim ca pe un actual sau viitor presedinte majoritatea romanilor nu il vor presedinte. Ar trebui scoasa din viitoarea Constitutie aceasta Institutie.
Dar cum PROSTII in Romania sunt majoritari, majoritatea nu vor intelege ce am spus;'''
E un idiot care comenteaza cu nickul meu...un plagiator...draq sa-l ia...zice mereu ca e basist
Deci eu nu sunt basist, am semnat petitia, cred ca basescu a facut abuzuri si hotii, si sunt sigur ca si voiculescu si ai lui au acelasi scop. politicienii nostri sunt doar pt ei.;;''

Musafir

#24594

2014-01-13 13:17

Rusine ,,tovarase,, Basescu....dute,dar nu oriunde,ci la inchisoare in locul lui Adrian Nastase pe care tu l-ai manipulat

Musafir

#24595

2014-01-13 13:17

Am suferit prea mult, dragi romani!Ajunge!Ca sa devenim cu adevarat o tara democratica trbuie, acum, sa ne recuperam VOTUL!Ne-au ucis pruncii, mamele,prietenii prin subfinantarea si subnormarea sistemului sanitar....Sa nu mai toleram si sa fim cu ochiipe EI!!!

Musafir

#24596 Re: Re:

2014-01-13 13:17

#24592: - Re:

DE CE-I PROST ? CA NU IMPARTASESTE IDEILE TALE? A SPUS OMU CE GANDESTE EL. ASA INTERPRETATI VOI DEMOCRATIA? DACA NU ESTI DE ACORD CU MINE ESTI PROST?


Musafir

#24597

2014-01-13 13:18

N-as vrea sa isi termine mandatul acest presedinte,... care este platit sa :
-nu minta
-nu jigneasca
-nu parvina
-nu fure
-nu sfideze cetatenii ...!

alexandru

#24598 Re:

2014-01-13 13:19

#24584: -

cu respect,dar prostilor degeaba le-am atrage atentia asupra unor lucruri evidente ,oricum nu au capacitatea de a intelege lucruri simple...ma mir ca inca mai reusesc sa inchege un limbaj articulat...chiar daca pocesc limba romana,succesuri,creerele este multi etc  :-)


Musafir

#24599 Re:

2014-01-13 13:20

#24597: -

EU AS VREA CA TOTI CEI CARE NU RESPECTA CELE 10 PORUNCI DIN BIBLIE SA NU MAI EXISTE, DAR NU ''MA-MBAT CU APA RECE'' CA DACA AR FI DUPA DORINTA MEA, N-AM FI NICI MACAR UNUL LA SEMNAT PETITII


Musafir

#24600 Re: Re: Re:

2014-01-13 13:21

#24596: - Re: Re:

deci daca eu am ideea sa ma cac in mijlocul casei tale ,asta inseamana ca tu trebuie sa ma lasi doar ca sa respecti democratia ? hai mars cu dialectica ta comunisto-securista ca sunt satul de ea de ope vremea raposatului ceausescu....