Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#24451 PROPAGANDA BASISTA ORDINARA

2014-01-13 11:22

A se observa ce bine pregatiti sunt basistii, cu manipulari de presa, cu poze photoshopate, au intotdeauna ceva de spus in apararea clanului basescu, de facut acuzatii nefondate si bascalie prosteasca tocmai pentru a-l scoate pe imparatul luminat intr-o lumina favorabila si asta pe toate forumurile si peste tot in media. Bineinteles ca toate astea sunt mostenite de la regimul comunist, atunci cand totul era manipulat, de la peisaje, fotografii, filme, la articole de presa si informatii eronate.
Cristina S

#24452 Felicitări

2014-01-13 11:23

Stimate dle. Mihai Gâdea / Adrian Ursu,

Inițiativa acestei petiții mă bucură nespus și îmi dă încrederea și speranța că foarte curând acest regim abject, aflat în subordinea și la comanda numitului Băsescu Traian, se va sfârși. Sunt una dintre multele persoane care suferă din cauza abuzurilor făcute de slugile lui Băsescu. Sper ca plecarea, și de ce nu condamnarea penală, a acestui sinistru personaj (nu credeam că vom mai utiliza vreodată această expresie după dispariția familiei Ceaușescu),să ducă și să la plecarea și condamnarea, la fel de penală, a celor care-l slugăresc de 10 ani. Îmi desfășor activitatea în sistemul în care a lucrat și, sper viitorul inculpat Adrian Rădulescu, și mă confrunt cu niște abuzuri incredibile în fața cărora, din nefericire, nu prea am alături de cine să lupt. Am încercat să demasc unele dintre aceste abuzuri dar m-am lovit de un ”zid” de apărare a acestui clan mafiot greu de trecut de unul singur iar de atunci ”plătesc” pentru îndrăzneala mea prin sancțiuni disciplinare și presiuni la adresa mea. Așa încât sper ca rezultatele acestei petiții, inițiată de postul dvs., să se vadă cât mai curând posibil.
Aveți întreaga mea apreciere pentru toate demersurile pe care le întreprindeți și emisiunile pe care le faceți pentru ca Băsescu, împreună cu slugile lui, să plece acolo unde le este locul.

Cu stimă,
Cristina S


Musafir

#24453 Re:

2014-01-13 11:24

#24447: -

SA POTI TRAI BINE, TREBUIE SA FACI TU PENTRU TINE, NU ALTU' PENTRU CA ALTU' FA FACE SA TRAIASCA BINE EL. DE CE AS FACE EU CEVA SA TRAIESTI TU BINE? CE MA INTERESEAZA DE CUM TRAIESTI TU? DACA ESTI PROST, MORI PROST. OAMENII SUNT ANIMALE IAR IN VIATA SE APLICA LEGEA JUNGLEI. DAR MACAR DACA ATI FI DESTEPTI SA APLICATI LEGEA LUPILOR (HAITEI) ATI CASTIGA CEVA. APLICAND LEGEA GHEPARDULUI (VANEAZA SINGUR) MURITI DE FOAME. GHEPARD-ULUI AI IA MANCAREA MEREU CORBII SI RAMANE CU ALERGATURA


Musafir

#24454

2014-01-13 11:24

BASESCU SI CU CLICA LUI SA SE DUCA DRACULUI
CA NU SUNT BUNI DE NIMIOC NEA MINTIT TOT TIMPU
Nu te contrazic, scriitorule !!!

#24455 Re: Re: DEOCAMDATA CEREM CONFISCAREA AVERILOR BASISTILOR

2014-01-13 11:24

#24445: - Re: DEOCAMDATA CEREM CONFISCAREA AVERILOR BASISTILOR

Un pic de dreptate ai, dar vorbesti cam colorat !!!


Musafir

#24456

2014-01-13 11:26

Justitia curatata de basisti si securisti salveaza Romania!
BASAII SUNT EPUIZATI, DAR INCA NU SE LASA, PRECUM FIARA INCOLTITA

#24457 DESI INTERNETUL E BASIST, NU MAI AU SPOR BASAII !!!

2014-01-13 11:26

Se chinuie basaii sa arunce cu mocirla in continuare !!!

Musafir

#24458 mult succes si bravo initiatorilor

2014-01-13 11:26

Va felicit pentru initiativa , dar oamenii de rand vad la tot pasul abuzurile politicienilor ale autoritatilor si mai ales ale justitiei .In localitatea mea M.Kogalniceanu jud.Constanta un consilier local a fost exclus din partid ,a trecut un an si jumatate pana sa dea justitia o hotarare judecatoreasca definitiva si irevocabila pe care primarul nu vrea sa o puna in aplicare deoarece pierde majoritatea in Consiliul Local si nu mai poate cheltui banul public dupa bunul plac .Deci nu conteaza nici hotararile judecatoresti definitive si irevocabile dar sa nu uitam ca traim in Romania si totul e posibil .

Musafir

#24459

2014-01-13 11:27

SEMNAT!
Fan Hitler

#24460 Re:

2014-01-13 11:28

#24437: Toma necredinciosu' -

pai "picutul" ala conteaza f mult. si nimeni nu abuzeaza de asa ceva. Eu nu zic sa nu se suspende un presedinte, dar mi se pare mai corect sa se faca alegeri anticipate cu tur 1 si 2. Parerea mea...Un referendum care sa imi spuna ca presedintele nu e sustinut de 50% din votanti nu ma incalzeste, asta se stie...si apoi tot la alegeri se ajunge...asa ca mai bine se fac alegeri..Lui basescu asta nu i-ar mai folosi ca din cate stiu a terminat cu presedintia...eu zic pt viitorul nostru sa se faca


Musafir

#24461 Re:

2014-01-13 11:28

#24459: -

SEMNAT!

 

Fan Hitler

#24462

2014-01-13 11:28

In 2004 majoritatea romanilor nu l-au vrut pe Basescu presedinte. Dar o si mai mare majoritate nu l-a vrut pe Nastase presedinte.
In 2009 majoritatea romanilor nu l-au vrut pe Basescu presedinte. Dar o si mai mare majoritate nu l-au vrut pe Geoana presedinte.
In 2014 majoritatea romanilor nu il mai vor pe Basescu presedinte. Dar e foarte probabil si posibil ca pe Ponta majoritatea romanilor sa nu il vrea presedinte.
Deci REFERENDUMUL DE DEMITERE A PRESEDINTELUI e IRELEVANT SI INUTIL. Stim ca pe un actual sau viitor presedinte majoritatea romanilor nu il vor presedinte. Ar trebui scoasa din viitoarea Constitutie aceasta Institutie.
Dar cum PROSTII in Romania sunt majoritari, majoritatea nu vor intelege ce am spus;'''
E un idiot care comenteaza cu nickul meu...un plagiator...draq sa-l ia...zice mereu ca e basist
Deci eu nu sunt basist, am semnat petitia, cred ca basescu a facut abuzuri si hotii, si sunt sigur ca si voiculescu si ai lui au acelasi scop. politicienii nostri sunt doar pt ei[];..

Musafir

#24463 Petitie

2014-01-13 11:29

M-am saturat de atitia hoti in tara asta - politisti -hoti; magistrati si procurori -hoti; - o tara de hoti. RUSINEEEEE!

Musafir

#24464

2014-01-13 11:29

vrem si noi ce meritam.....

Musafir

#24465

2014-01-13 11:29

La Multi Ani si ...la cat mai multe semnaturi

Musafir

#24466

2014-01-13 11:31

rog parlamentu sa adopte rezolutia senatoruli ghise si astfel scapam mai repede de basescu si ai lui...

Musafir

#24467

2014-01-13 11:32

Doamne ajuta!

Musafir

#24468 Fanu' lu' Hitler

2014-01-13 11:32

E un singur pupi'n basau p'aci, dar sufera de personalitate multipla! E Fan Hitler, Musafir sau ce gura masii o mai fi.....

Musafir

#24469

2014-01-13 11:34

e inutil sa mai lasam comentarii in urma utimului referendum

Musafir

#24470

2014-01-13 11:34

Sunt una dintre persoanele satule de nedreptatile, minciunile, inselatoriile, furtisagurile cu care ne "delecteaza" Basescu de cativa ani incoace. Nici Ceausescu nu avea tupeul si nerusinarea sa ne trateze ca pe niste prosti, asa cum o face Basescu astazi. Astept ziua in care n-o sa-i mai vad zambetul fals la televizor in calitate de presedinte, ci in calitate de inculpat, platind pentru toate magariile facute fata de acest popor si fata de aceasta tara.
Fan Hitler

#24471 Re: Fanu' lu' Hitler

2014-01-13 11:34

#24468: - Fanu' lu' Hitler

In 2004 majoritatea romanilor nu l-au vrut pe Basescu presedinte. Dar o si mai mare majoritate nu l-a vrut pe Nastase presedinte.
In 2009 majoritatea romanilor nu l-au vrut pe Basescu presedinte. Dar o si mai mare majoritate nu l-au vrut pe Geoana presedinte.
In 2014 majoritatea romanilor nu il mai vor pe Basescu presedinte. Dar e foarte probabil si posibil ca pe Ponta majoritatea romanilor sa nu il vrea presedinte.
Deci REFERENDUMUL DE DEMITERE A PRESEDINTELUI e IRELEVANT SI INUTIL. Stim ca pe un actual sau viitor presedinte majoritatea romanilor nu il vor presedinte. Ar trebui scoasa din viitoarea Constitutie aceasta Institutie.
Dar cum PROSTII in Romania sunt majoritari, majoritatea nu vor intelege ce am spus;'''
E un idiot care comenteaza cu nickul meu...un plagiator...draq sa-l ia...zice mereu ca e basist
Deci eu nu sunt basist, am semnat petitia, cred ca basescu a facut abuzuri si hotii, si sunt sigur ca si voiculescu si ai lui au acelasi scop. politicienii nostri sunt doar pt ei{]]


Musafir

#24472 8154

2014-01-13 11:34


Musafir

#24473 Re: PROPAGANDA BASISTA ORDINARA

2014-01-13 11:35

#24451: - PROPAGANDA BASISTA ORDINARA

Sunt 3 speriati guralivi care polueaza orice nu convine indicatiilor Stapanului, aceeasi si aceeasi basisti ordinari. Atat stiu ei sa faca din 2004 incoace, acelesi ziare basiste, aceeasi retorica obosita, A3, Voiculescu, Nastase, Mineriadele, Statul da drept basist si Independenta Justitiei basiste. Nu-i baga in seama, oricum nu fac fata la nr mare de semnantari si comentarii. nu vezi ca dau mesaje cu copy/paste ca sa umpel paginile de mesaje tampite de la o singura tastatura. Sunt putini dar dobitoci.


Musafir

#24474

2014-01-13 11:35

Doresc sa ma intorc in tara ! O tara fara Basescu si clica lui !
domnisorud

#24475 Yahoo blocheaza petitieonline

2014-01-13 11:36

Cei cu adrese pe yahoo.com NU AU PRIMIT CONFIRMAREA SEMNATURII