Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#24026

2014-01-13 08:45

jos mafia................
IESI AFARA, JAVRA ORDINARA !

#24027 ORBETELE TREBUIE SA PLATEASCA

2014-01-13 08:45

LA JUDECATA, javra ordinara, chioara si urata ca dracu

Musafir

#24028

2014-01-13 08:45

NUMAI MONARHIA REZOLVA SITUATIA DEZASTROASA IN CARE SE AFLA AZI ROMANIA
Fan Hitler

#24029 Re: Re: Re: Re:

2014-01-13 08:46

#24008: - Re: Re: Re:

Pai eu sunt de mult unit contra hotilor de politicieni ce ne-au condus de 24 de ani. Dar sa nu uitam ei vin dintre noi. Asa cum suntem noi asa sunt si ei. Chestia aia cu acel referendum o comentez doar din punct de vedere juridic Constitutional...nu politic. Numai noi abuzam de astfel de referendumuri si chipurile alegeri. Si in Franta Holland nu e dorit presedinte si e acuzat ca face abuzuri, de aceea a plecat Depardieu cu averea in Rusia, dar nu se apuca sa faca Referendumuri de Demitere hopa topa...

jEGURILE BASSIET ATACA VIRULENT !!!

#24030 JEGURILE BASISTE

2014-01-13 08:47

Jegurile basiste-FIARE INCOLTITE !!!
basanaii-la judecata

#24031 Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-13 08:48

#24029: Fan Hitler - Re: Re: Re: Re:

ESTI BASANAU, trebuie sa platesti !!! Alte discutii nu mai au sens !!!

Fan Hitler

#24032 Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-13 08:48

#24029: Fan Hitler - Re: Re: Re: Re:

Asa sunt eu dobitoc sa-mi apar bravul presedinte. Nu ma intereseaza Constitutia.


Musafir

#24033

2014-01-13 08:48

asistam de ceva vreme neputinciosi la ororile clanuli "BASESCU",numai asa unundu-ne romani vom scapa de sleata.BROAVO d-le Gadea,BRAVO d-le Ursu ,BRAVO Antena 3.Romani uniti-va!!!!!!!!!!


Musafir

#24034

2014-01-13 08:48

Petitia trebuie sa contina lucruri concrete cum ar fi : declaratii ale presedintelui cum i-a numit pe Morar si Kovesi, amenintari directe, cum ancheta Papici, etc. Faptele trebuie detailate astfel : data, sursa declaratiei, situatia succinta si imprejurarile in care s-a facut declaratia, declaratia propriu-zisa si urmarile acesteia.
UN CETATEA MINTIT TOT TIMPUL DIN 1990 INCOACE

#24035

2014-01-13 08:49

Pentru corectitudine totala,cred ca cei 2 initiatori ai petitiei care se afla in tabara opusa lui Basescu,dar tot intr-o tabara,ar fi trebuit sa mentioneze in continutul petitiei mai multe alte aspecte:faptul ca televiziunile si ziarele,deci si Antena 3, sunt inregimentate politic uneia sau alteia dintre tabere,deci nu sunt unele mai bune decat altele,faptul ca politicienii nostri sunt in proportie de 90% corupti si inapti fizic si psihic pentru actul de legiferare si guvernare,singurul lor scop fiind umplerea buzunarelor proprii cu bani publici,deci nu este mare diferenta decat de nuanta intre PSD,PNL,PC,UNPR si PDL,intre Basescu,Ponta,Antonescu si ceilalti politicieni care pana acum ne-au demonstrat de ce sunt capabili,faptul ca justitia si nu Basescu judeca in functie de interese si probabil bani,dar nu da socoteala in fata nimanui,faptul ca antenele,intamplator aflate sub tutela lui Felix,ataca cu interes si rautate pe cei din tabara adversa si nu pentru un scop nobil,ca Ponta si Antonescu si-au facut un scop in viata din a-l distruge pe Basescu si nu de a guverna aceasta tara(NICI NU SE PRICEP),ca politicienii sunt adversari feroce cand e vorba de a fi la putere dar prieteni apropiati la impartirea osului si a avantajelor pentru ei,ca PSD-ul sustine pe fata infractorii si inca pe cei de calibru,ca politicienii si presedintii din 1990 incoace care au vandut,furat si distrus tara din interes sau prostie sunt invitati la tv unde dau lectii despre politica si guvernare cand ei ar trebui sa se uite la tv in puscarie,ca inamicul nr. 1, Miron Cozma,apare toata ziua pe sticla si da lectii depre puscariasi si drepturile lor(DESPRE DREPTURILE OAMENILOR SARMANI DIN ACEASTA TARA NU VORBESTE NIMENI),ca prin prisma asazisei democratii in asta tara nu mai exista etica si morala ci doar hotie, coruptie si destrabalare,ca din 4 in 4 ani ,voi,mass-media,alaturi de politicieni ne mintiti,ne santajati si ne manipulati fara rusine,ca tot voi ,in functie de interese manipulati opinia publica si va erijati in glasul si imaginea poporului aclamand impartialitatea si corectitudinea profesionala care va caracterizeaza.Si ar mai fi multe,dar nu se incadreaza in interesul vostru care e la fel de marsav ca al politicienilor.Sa va ia DRACUL PE TOTI.
Fan Hitler

#24036 Re: Re:

2014-01-13 08:50

#24014: JEGURILE BASISTE - ULTIMELE ZVACNIRI INAINTE DE MAREA JUDECATA - Re:

Imi pare rau ca faci parte din majoritate. Deci eu nu fac politica aici. Eu am semnalat o aberatie juridica Constitutionala ce ar trebui remediata. In alta ordine de idei Basescu nu mai poate "beneficia" de Referendum de demitere. Asta e pt. viitorul nostru sanatos. Sa nu mai rada altii de noi. Sunt contra abuzurilor si hotiilor facute de Basescu dar nici cu tabara lui voiculescu nu mi-e rusine. Acelasi lucru urmaresc


Musafir

#24037

2014-01-13 08:50

Vaide poporul care are astfel de CONDUCATOR

Musafir

#24038

2014-01-13 08:50

Semnez aceasta petitie fiidca m-am saturat de mitocaniile comise de acest personaj malefic,care a reusit sa distruga totul in calea sa si sa promoveze toate pramatiile,inclusiv pe inteligenta de fica sa care ne-a facut de ris in Parlamentul European.

Fan Hitler

#24039 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-13 08:51

#24032: Fan Hitler - Re: Re: Re: Re: Re:

Fake Fan Hitler, tocmai, ca ma intereseaza sa avem o constitutie sanatoasa. sa nu ne mai balacareasca aia de afara. Dar na...cum tu faci parte din majoritate nu ai inteles nik

SA VA FREC

#24040

2014-01-13 08:52

BAAAAAAAA!!!! MA CAC PE VOI BAAA!!! V-A SPALAT ANTENA 3 CREIERELE FUTU-VA MAMA DE DOBITOCI. ... TRAITI ACUM MAI BINE MA CACATILOR ??? CA SE FAC DOI ANI DE GUVERNARE USL SI NU SE VEDE NIMIC IN TARA ASTA .. .NUMAI DE BASESCU VA ARDE BAGA-V-AS PULE-N GAT. SA II SUGETI PULE LUI BASESCU, LUI BOC SI A CELORLALTI!
Fan Hitler

#24041 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-13 08:52

#24031: basanaii-la judecata - Re: Re: Re: Re: Re:

Imi pare rau ca faci parte din majoritate. Deci eu nu fac politica aici. Eu am semnalat o aberatie juridica Constitutionala ce ar trebui remediata. In alta ordine de idei Basescu nu mai poate "beneficia" de Referendum de demitere. Asta e pt. viitorul nostru sanatos. Sa nu mai rada altii de noi. Sunt contra abuzurilor si hotiilor facute de Basescu dar nici cu tabara lui voiculescu nu mi-e rusine. Acelasi lucru urmaresc

Fan Hitler

#24042

2014-01-13 08:54

Poate n-ati observat. Sunt un patriot si ma intereseaza ca viitorul presedinte, chiar daca o ia pe aratura, sa nu mai poata fi demis asa cum s-a intamplat cu minunatul basascu.
Fan Hitler

#24043

2014-01-13 08:54

In 2004 majoritatea romanilor nu l-au vrut pe Basescu presedinte. Dar o si mai mare majoritate nu l-a vrut pe Nastase presedinte.
In 2009 majoritatea romanilor nu l-au vrut pe Basescu presedinte. Dar o si mai mare majoritate nu l-au vrut pe Geoana presedinte.
In 2014 majoritatea romanilor nu il mai vor pe Basescu presedinte. Dar e foarte probabil si posibil ca pe Ponta majoritatea romanilor sa nu il vrea presedinte.
Deci REFERENDUMUL DE DEMITERE A PRESEDINTELUI e IRELEVANT SI INUTIL. Stim ca pe un actual sau viitor presedinte majoritatea romanilor nu il vor presedinte. Ar trebui scoasa din viitoarea Constitutie aceasta Institutie.
Dar cum PROSTII in Romania sunt majoritari, majoritatea nu vor intelege ce am spus;'''.,,,,


Musafir

#24044

2014-01-13 08:54

Primeaza incompetenta, mafia presedintelui BASESCU este in crestere, este mult mai rau decat in COMUNISM

Musafir

#24045

2014-01-13 08:55

Fan Hitler n-are rost.... aici te lupti cu spalaturi de creier .. cu o actiune de manipulare indelungata in timp. Astia merita scuipati, injurati si batuti!
Fan Hitler

#24046

2014-01-13 08:56

In 2004 majoritatea romanilor nu l-au vrut pe Basescu presedinte. Dar o si mai mare majoritate nu l-a vrut pe Nastase presedinte.
In 2009 majoritatea romanilor nu l-au vrut pe Basescu presedinte. Dar o si mai mare majoritate nu l-au vrut pe Geoana presedinte.
In 2014 majoritatea romanilor nu il mai vor pe Basescu presedinte. Dar e foarte probabil si posibil ca pe Ponta majoritatea romanilor sa nu il vrea presedinte.
Deci REFERENDUMUL DE DEMITERE A PRESEDINTELUI e IRELEVANT SI INUTIL. Stim ca pe un actual sau viitor presedinte majoritatea romanilor nu il vor presedinte. Ar trebui scoasa din viitoarea Constitutie aceasta Institutie.
Dar cum PROSTII in Romania sunt majoritari, majoritatea nu vor intelege ce am spus;''';;''

Musafir

#24047

2014-01-13 08:56

Chioru a tacut malc dupa vizita madamei licurici. Nu i-a lasat nici macar o propozitie de care sa se lege si pe care sa-si construiasca vre-un atac. Faceau clabuci la boturile imblanite (Orcanii, Marianii, Porele, Botii si Sorinele Matei) LabeUnu daca doar o virgula era interpretabila. Dar n-a fost sa fie. In realitate americanii s-au prins ca hotul striga hotii si i-au dat lui Basina un mare fleet lasandu-l in coltii carnivorelor locale. S-a dat dezlegare la halit carne de basist.

H

#24048 pt toti basistii...

2014-01-13 08:56

...care se kaka pe ei ca e manarit rezultatul petitiei: faceti voi un site cu petitii cu regulile voastre de votare (mai corecte ca aici), repetati aceeasi petitie pe site-ul vostru si faceti public site-ul. vedem atunci cata lume il vrea pe chior la 'brutarie'. problema e ca nu va urmareste nici dracu si n-o sa afle lumea de site-ul vostru.

Musafir

#24049

2014-01-13 08:56

Va admiram tenacitatea si curajul Dvs.Sa fim cat mai multi si Dzeu sa ne ajute impreuna

Musafir

#24050

2014-01-13 08:56

Daca America este ,,politia lumii" sa vina si cand poporul roman este umilit de unii conducatori.(ca din pacate se intimpla si aceasta).