Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#23826

2014-01-13 07:01

Aveti mare dreptate.Ne-am saturat pur si simplu de abuzuri.

Musafir

#23827

2014-01-13 07:02

marsh base si clica lui..
gabisson

#23828 Re:

2014-01-13 07:02

#25: Doctoru' Andy -

mai basist spurcat, tu o credibilizezi pe Macoveica tradatoare de tsara,  procuroare comunista, si pe animalul de Basescu care a lovit un copil si a jurat strimb pe biblie cu concursul lui Turcescu cel lingau? Ok, te-ai autodefinit. Deja am acordat prea multa atentie unui... nimic!


Musafir

#23829

2014-01-13 07:03

sunt atatea probleme care nu se pot enumara aici,dar fac parte din cei care l-au demis pe Basescu,nu inteleg de ce CCR poate fi mai puternica decat vointa poporului si in final,nici cei de acuma nu sunt mai buni decat guvernele anterioare!!!

Fan Hitler

#23830

2014-01-13 07:03

In 2004 majoritatea romanilor nu l-au vrut pe Basescu presedinte. Dar o si mai mare majoritate nu l-a vrut pe Nastase presedinte.
In 2009 majoritatea romanilor nu l-au vrut pe Basescu presedinte. Dar o si mai mare majoritate nu l-au vrut pe Geoana presedinte.
In 2014 majoritatea romanilor nu il mai vor pe Basescu presedinte. Dar e foarte probabil si posibil ca pe Ponta majoritatea romanilor sa nu il vrea presedinte.
Deci REFERENDUMUL DE DEMITERE A PRESEDINTELUI e IRELEVANT SI INUTIL. Stim ca pe un actual sau viitor presedinte majoritatea romanilor nu il vor presedinte. Ar trebui scoasa din viitoarea Constitutie aceasta Institutie.
Dar cum PROSTII in Romania sunt majoritari, majoritatea nu vor intelege ce am spus';

Musafir

#23831

2014-01-13 07:04

Aceasta petitie trebuia semnata imediat dupa referendum,atunci avea un impact mai puternic dar este bine venita si acum.Basescu a facut atat de mult rau noua acestor oameni de la tara care si asa napastuiti ne-a pus iar la plug ca odinioara.Semnez aceasta petitie cu speranta ca cei care vin in urma mea,desi pare ca sunt subiectiv,au terminat facultatea,mastere nu pot sa-si urmeze visul.sunt nevoiti sa-si paraseasca tara pt un trai decent.Dar cu ce pret?Pe cand ocolitii lui traiesc bine mersi pe functii pe care nu le merita beneficiind de protctie din partea acestui impostor.Nu-mi este frica sa semnez petitia,am curajul sa-i spun in fata toate aceste si mai multe,eu am trait si am indurat destule,atat in comunist cat si-n asa zisa democratie.Ce mi se poate intampla?Indem pe toti cei asupriti,ignorati,subapreciati sa semneze aceasta petitie poate poate se va sesiza cineva si sa fim si noi norodul in seama.As dori ca si liderii actuali sa fie mai incisivi,mai uniti daca tot au fost investiti pt nu a avea aceeas soarta.Luati aminte ca in istorie sunt destule evenimente purtate de "POSTIME" cum suntem asemuiti.BUZDUGAN
Gina Rotaru

#23832

2014-01-13 07:05

Sunt tare mirata ca dintre toti intelectualii acestei tari doar doamna Draga Olteanu a avut ceva de zis! Restul unde or fi? Doar nu le-o impletici limba renta viagera?

Musafir

#23833

2014-01-13 07:06

Este mult mai usor si convenabil ca in tarile mici sau subdezvoltate sa sprijiniti un dictator obedient decit o democratie.Este mai ieftin nu-i asa??

Musafir

#23834

2014-01-13 07:07

Pentru cate ne-a facut acest individ , certat cu legea trebuie nu numai demis ci arestat si condamnat pentru abuz,furt din averea statului, foloase necuvenite si innalta TRADARE !

Musafir

#23835

2014-01-13 07:10

va iubesc

Musafir

#23836

2014-01-13 07:10

Da, confirm ca am semnat petitia si va multumesc ca ati confirmat semnatura mea.
Fan Hitler

#23837 Re:

2014-01-13 07:10

#23829: -

Sa nu intelegi ca eu as face politica...si eu am semnat petitia, sunt de acord ca basescu a facut abuzuri (nu ca tabara lui voiculescu ar fi mai breaza). Dar CCR chiar nu avea ce sa faca in situatia aia. Daca la lege scria ca trebuie cvorum de 50%, nu putea sa treaca peste prevederea din lege. Se faceau de tot rasul si crede-ma ar fi fost criticati de toata lumea. Si-ar fi pierdut credibilitatea. Problema e ca ei au fost pusi sa judece o astfel de aberatie juridica Constitutionala cum e "Referendumul de demitere a presedintelui". De aceea trebuie scoasa din Constitutie o astfel de Institutie


Musafir

#23838

2014-01-13 07:11

TREZITI-VA ROMANI...CHIAR NU VA ESTE DESTUL CAT ATI RABDAT? SI CU O ZI INAINTE DE EXPIRAREA MANDATULUI DACA ESTE DEMIS SI TOT E UN CASTIG ENORM...VRETI CA ACEST OM SA MAI AIBA TOATA VIATA SI STATUT DE FOST PRESEDINTE??? SA-I SUSTINEM IN CONTINUARE DIN BUGETUL TARII TOATE PRIVILEGIILE??? ASTA VA DORITI ? "O RECUNOASTERE A MERITELOR LUI" ASTA NU!!!!

Musafir

#23839

2014-01-13 07:12

Cred ca parlamentul si guvernul ar trebui sa se implice mai mult in transparentizare masurilor propuse. Adoptarea lor pe sub masa nu este de bun augur.
Fan Hitler

#23840

2014-01-13 07:12

In 2004 majoritatea romanilor nu l-au vrut pe Basescu presedinte. Dar o si mai mare majoritate nu l-a vrut pe Nastase presedinte.
In 2009 majoritatea romanilor nu l-au vrut pe Basescu presedinte. Dar o si mai mare majoritate nu l-au vrut pe Geoana presedinte.
In 2014 majoritatea romanilor nu il mai vor pe Basescu presedinte. Dar e foarte probabil si posibil ca pe Ponta majoritatea romanilor sa nu il vrea presedinte.
Deci REFERENDUMUL DE DEMITERE A PRESEDINTELUI e IRELEVANT SI INUTIL. Stim ca pe un actual sau viitor presedinte majoritatea romanilor nu il vor presedinte. Ar trebui scoasa din viitoarea Constitutie aceasta Institutie.
Dar cum PROSTII in Romania sunt majoritari, majoritatea nu vor intelege ce am spus.,,.

Musafir

#23841

2014-01-13 07:15

De acord.Acest tiran a distrus ideia de respect si dreptate.A compromis(cu clica lui,DREA,BLAGA,PREDOIU ETC.) tot ce doream dupa revolutie.
Fan Hitler

#23842

2014-01-13 07:15

In 2004 majoritatea romanilor nu l-au vrut pe Basescu presedinte. Dar o si mai mare majoritate nu l-a vrut pe Nastase presedinte.
In 2009 majoritatea romanilor nu l-au vrut pe Basescu presedinte. Dar o si mai mare majoritate nu l-au vrut pe Geoana presedinte.
In 2014 majoritatea romanilor nu il mai vor pe Basescu presedinte. Dar e foarte probabil si posibil ca pe Ponta majoritatea romanilor sa nu il vrea presedinte.
Deci REFERENDUMUL DE DEMITERE A PRESEDINTELUI e IRELEVANT SI INUTIL. Stim ca pe un actual sau viitor presedinte majoritatea romanilor nu il vor presedinte. Ar trebui scoasa din viitoarea Constitutie aceasta Institutie.
Dar cum PROSTII in Romania sunt majoritari, majoritatea nu vor intelege ce am spus..,,,

Musafir

#23843

2014-01-13 07:17

Din cate interventii ale unor sefi de state am vazut si auzit nu pot sa accept ca Basescu (nu pot sa ii spun altfel) iese la microfon sa arunce invective la oricine nu este de acord cu el. Chiar si in mahalale se discuta mai asezat decat la microfonul lui. Imi este rusine ca avem un astfel de specimen care nu stie legile elementare ale bunilui simt fata de poporul lui. Asemanarea dintre el si HITLER este vizibila, cine nu este cu mine este impotriva mea atunci ascunel si distruge-l. Cred ca nu mai judeca (daca a judecat vreodata) ca ne face un mare deserviciu mai ales ca este un impostor, sta pe un scaun care nu ii mai apartine dar nici nu i se potriveste. De ce isi inoieste brevetul daca nu mai avem NAVE, le are ascunse pe undeva.

Musafir

#23844

2014-01-13 07:18

jos cu Basescu!!!
Fan Hitler

#23845

2014-01-13 07:18

In 2004 majoritatea romanilor nu l-au vrut pe Basescu presedinte. Dar o si mai mare majoritate nu l-a vrut pe Nastase presedinte.
In 2009 majoritatea romanilor nu l-au vrut pe Basescu presedinte. Dar o si mai mare majoritate nu l-au vrut pe Geoana presedinte.
In 2014 majoritatea romanilor nu il mai vor pe Basescu presedinte. Dar e foarte probabil si posibil ca pe Ponta majoritatea romanilor sa nu il vrea presedinte.
Deci REFERENDUMUL DE DEMITERE A PRESEDINTELUI e IRELEVANT SI INUTIL. Stim ca pe un actual sau viitor presedinte majoritatea romanilor nu il vor presedinte. Ar trebui scoasa din viitoarea Constitutie aceasta Institutie.
Dar cum PROSTII in Romania sunt majoritari, majoritatea nu vor intelege ce am spus.,.,.,.

Musafir

#23846

2014-01-13 07:19

Sa iti fie rusine Base...esti demis demult!

Musafir

#23847

2014-01-13 07:19

Dorim ca cei vinovati sa plateasca!
Iftimie gheorghe

#23848 Subiect

2014-01-13 07:19

Ce sa facut cu cei 20 miliarde de euro pensiile si salariile. Sa iasa in fata televiziunii sa spuna unde sunt banii? Dansul sa se duca la puscarie in locu lui Becalii.

Musafir

#23849

2014-01-13 07:19

suntem satui de tine basescule

Musafir

#23850

2014-01-13 07:20

Numaram zilele ,pina in decembrie,si trec atit de greu,asteptindu-ne la alte ninorociri,din partea ,acestui zbir !