Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#21151

2014-01-12 13:11

Dragi antenisti, nu credeți ca sunteti manipulati si ca va folosesc astia jegosii ca sa ii apare curu' varanului? Asta-i manipularea latrinei 3.

Ascultati cu atentie.

http://www.vplay.ro/watch/nb5x6hd6/

Musafir

#21152

2014-01-12 13:12

Incă o dejecţie portocalie… Monica Macurvei…
Monica macurvei are o bubă.... nu ştiu unde este... dar, ca trimisă a lui băsescu, ea trebuie să propună ceva ca să dizloce... ca să compromită... pentru a resuscita mișcarea p.o.p.u.l.a.r.ă.... aceasta este misiunea ei reformatoare... de... 20.000 de euro pe lună....Nu ştiu...aş fi vrut să văd un mic gest... un minim gest, din partea ei, de colegialitate europeană...cu ceilalți europarlamentari, de sprijinire a româniei... Dar... nimic... Apoi, de ce n-a spus nimic monica macurvei când a furat roberta anastase în mod evident, nu trucat, nu înscenat… pe legea pensiilor… A tăcut mâlc… şi a răsuflat uşurată ...că legea a trecut... O tăcere...ocrotitoare... o tăcere complice... Să-i spunem doamnei macovei cum se enunţă acest principiu în dreptul roman: Qui malis parcit, bonis nocet! (Cel care cruţă pe cei răi, vatămă pe cei buni!). Învăţaţi, madam macoorvei, să aplicaţi nişte principii, nu să vă aliaţi într-o gaşcă portocalie...întru binele vostru... N-a schiţat atunci niciun gest de revoltă… de ce este acum atât de revoltată… cu independența justiției... n-am înţeles…ne crede pe toţi fraieri…această dejecţie portocalie… Aici se vede moralitatea ei, sau mai bine spus imoralitatea ei… O face acum pe moralista… c.u.r.v.e.l.e. întotdeauna duc prescuri la biserică…. după ce se regulează pe săturate… De ce n-a iesit atunci in presa, de ce n-a ridicat problema in parlamentul romaniei sau in parlamentul european sa spuna… sa demaste… sa ceara demisii, pentru roberta lu’ tanase si pentru cotoiul voinescu… si sa zica: domnilor este inacceptabil ca in cel mai inalt for legislativ al tarii sa se fure… Sa i-o traga si lui voinescu, cu care vrea sa faca… reforma in pd-l… reforma fraudarii voturilor… Dar ti-ai gasit… cand ea este o matracuca portocalie… Vehemenţa ei actuala creează suspiciuni… De ce a tăcut cu vămile… da, pentru că euro se cărau cu sacii şi găleţile la pd-l… aşa era corect din punctul de vedere al justiţiarului macurvei… Se vede doamnă că proveniţi din aceeaşi mocirlă portocalie… şi nu vă mai spală nimeni… Chiar dacă prin absurd ar fi aşa, este totuşi vorba de românia... pe care monica macurvei o îngenunchiază, doar pentru că are de îndeplinit o misiune compromiţătoare...

Musafir

#21153 PENTICOSTALII

2014-01-12 13:12

Antenistilor, presimtiti ce il asteapta pe Felix Motanul. Nici pentru voi nu va fi deloc bine. Ai grija pastore adventisto-penticostal.

Musafir

#21154

2014-01-12 13:12

Ne-am dorit libertate, crezand ca v-a veni zile mai bune, dar ne-am pacalit, a venit un regim mai rau decat cel comunist. Sunteti singurul post care prezentati toate neregulile din aceasta tara, dar nimeni nu face nimic. Jos reginul basist.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-12 13:12



Musafir

#21157

2014-01-12 13:12

sA O PUPATI IN CUR PE MACOVEI.

Musafir

#21158

2014-01-12 13:13

Auzi la basist," petitie fara acoperire", "basina pe cai mari la anu" ... etc. Mai basistule care esti tu basist, da-ti singur curaj ca-ti va veni vremea mai repede decat crezi...
Fan Hitler

#21159

2014-01-12 13:13

Bai BOILOR, si acum ma refer la BASISTI. Sa va lamuresc cum stau lucrurile cu REFERENDUMUL DE DEMITERE AL PRESEDINTELUI. SA le explicati si ANTI-BASISTILOR care mananca CACAT in fiecare zi cu REFERENDUMUL lor.
Deci acest REFERENDUM este un SCRUTIN PROFUND INJUST, ABERANT SI TREBUIE SCOS DIN CONSTITUTIE fiindca:
Un presedinte nu trebuie sa aibe peste 50% din votanti in competitie cu toti ceilalti potentiali aspiranti la fct. de presedinte (asa cum este in cazul referendumului), ci el trebuie sa aibe peste 50% in competitie cu un singur alt potential aspirant la fct.(asa cum e cazul turului 2 al unui scrutin de alegeri normale)..
Un presedinte ales mai in toate tarile democratice, ca si in cazul nostru obtine in turul 1 de alegeri cam 30-35% din voturi, la noi venind cam 3 3 si ceva milioane de romani votanti. Restul de 65-70% (6-7 milioane romani votanti) revenind celorlalti candidati impreuna, prin acestia intelegandu-se absolut normal ca sunt contra celui care are 30-35% si care apoi devine presedintele ales
In al doilea tur de scrutin dupa cum am mai spus si mai sus presedintele ales obtine peste 50% din voturi ( cam 5 milioane la noi), dar aceste voturi sunt compuse pe langa cele 3 3 si ceva milioane din primul tur si din voturile candidatilor iesiti din competitie,ce nu mai au sansa la fct de presedinte, a celor care aleg "raul mai mic" etc...ceea ce nu e cazul referendumului, unde interesul tuturor celorlalti este cu totul invers si anume sa voteze contra presedintelui ales, si astfel sa participe din nou la alegeri....
In consecinta e absolut normal ca un presedinte ales sa aibe oricand mai multi votanti contra lui cand toti ceilalti aspiranti au o sansa...
Deci daca tot se ajunge la o suspendare a unui Presedinte (eu zicand cu dovezi indubitabile si grave) macar sa se treaca direct la alegeri normale cu tur 1 si 2, cu sanse egale si pt Presedintele suspendat,

Mai pe limba celor fara de neuroni. Daca s-ar face un referendum cu intrebarea "Steaua este cea mai iubita echipa de fotbal din Romania?" Garantat dinamovistii, rapidistii, craiovenii, petrolistii etc..ar vota ca nu, astfel Steaua nu ar obtine 50% din voturi. Asta nu inseamna ca nu e cea mai iubita echipa de fotbal din Romania. Steaua pt a putea fi catalogata ca cea mai iubita echipa trebuie sa fie doar mai iubita decat Dinamo care ar fi probabil pe locul 2.

Daca acest referendum nu se scoate din Constitutie ca deobicei se va intoarce impotriva lor si va pati asta probabil viitorul presedinte Ponta...,,,
RROOMANUL

#21160 PENTRU USA

2014-01-12 13:14

Americanii vin peste noi deoarece nu avem '' kalasnikov'' la liber...tate!!!!!! ca sa putem lupta ca si ei sa aparam democratia ,statul de DREPT si independenta justitiei nu DEMAGOGIA,PROPAGANDA SI DEMOCRAHOTIA REGIMULUI BA-SS-IST IMPUS ROMANILOR DE ASAZISI ''PRETINI'(de la ceausescu zicere) .UNU PESTE OPT MILIOANE
Indignat

#21162 Lui Firstgeo

2014-01-12 13:15

Pai atunci hai sa"l aducem inapoi pe Boc ca nu mai are pres Basescu la usa. Numai asa vom salva democratia, cu ei si numai cu ei carmaci. La afaceri de 6 milioane de euro acum 12 ani, numai din dobanzi ati putea sa traiti fara prea mari griji. Cati din tara asta isi traiesc viata doar cu 600 lei lunar? Cred si eu ca iti este usor sa incepi comentariul asa. Iti sugerez sa renunti la prima propozitie. Nu de alta, dar nu te face credibil.

Musafir

#21163

2014-01-12 13:15

SUNT UN COPIL CU VARSTA DE 14 ANI . DORESC SA TRAIESC INTR-O TARA LIBERA SI SA AM SIGURANTA ZILEI DE MAINE. CAND VOI FII MARE SA AM ASIGURAT UN LOC DE MUNCA SI SA TRAIESC FERICITA IN ACEASTA TARA. EU ACUM SUNT UN COPIL FERICIT CA PARINTII IMI ASIGURA EXISTENTA ZILEI DE MAINE SI UN TRAI FERICIT INSA DACA LUCRURILE MERG ASA CA IN ZIUA DE AZI CE VOI FACE EU CAND VOI FII MARE ??!
un cetatean

#21164 Ha ! Ha ! Ha !

2014-01-12 13:15

#21151: -

Basist mic , mai bine te duci dincolo si votezi unde-s " peste" 6000 voturi ,decat sa ne deranjezi p-aci ! Dumnezeu cu mila! :-)

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-12 13:16



Musafir

#21167 MANCATORII DE RAHT 24/24 ORE

2014-01-12 13:16

Singurul post care mananca rahat toata ziua nu cu lingura ci cu poloniculo. Rusine sa le fie. De acea tara nu isi gaseste uh echilibru din cauza acestor nenorociti. Cum se intampla ceva doar Basescu este de vina. Mai autistilor sunteti deja pierduti. Nici nu stiti ce va astepta. Se va urina in toaleta Casa Alba pe petitia de rahat pe care voi ati intiat-o si vad ca voi si ai vostri o semnati de zeci de ori in aceriasi zi. Sa va fie rusine ! Daca stiti ce mai inseamna rusinea in ziua de zi.

Musafir

#21168

2014-01-12 13:17

Bravo antena 3 sunteţi cei mai tari

Musafir

#21170

2014-01-12 13:17

Sa plece si sa raspunda pentru tot raul facut acestei tari si acestui popor.
Daca mai ramane la Cotroceni ne va distruge si Constitutia actuala, unde sunt doua camere parlamentare, asa ca in orice stat civilizat de
peste 10 milioane de locuitori...

Musafir

#21171

2014-01-12 13:18

nu vreau sa mai aud de basescu in veci ,numai rau a putut sa faca,este un personaj malefic,sa fie blestemat in veci vecilor atit el cit si tot neamul lui.amin.

Musafir

#21172

2014-01-12 13:18

VAD CA AICI ANTENISTII MANIPULEAZA SI COPII SA POSTEZE DACA NU POSTEAZA CHIAR EI AROGANDU-SI NUME DE COPIL. jENANT.

Musafir

#21174

2014-01-12 13:19

Atenta 3 o fabrica de manipulare a celor mai creduli romani. O latrina plina in care se vor scufunda cu totii.
Dixit

#21175 Împărăția noastră

2014-01-12 13:19