Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#20626

2014-01-12 10:58

Băsescu a ajuns mai mult decât un dictator al tării.
Unde îi sunt promisiunile făcute către țară. Rușine.Mai târziu sau mai apoi o să plătească scump pentru tot răul făcut poporului.
Alege numele de user

#20627 Subiect

2014-01-12 10:59

Americanii,EU si alte institutiitrebuie sa tina cont ca Romania este o tara independenta care are un guvern si un parlament care sunt mai presus de acest Pinochio care se numeste basescu.Nimeni nu trebuie sa se implice in treburile interne din Tara mea.Eu triesc in Germania si vad si aud minciunile spuse de acest basescu.
fan Elser

#20628 Re:

2014-01-12 10:59

#20583: Fan Hitler -

Logica ta scapa ratiunii normale. Incearca cu Plegomazin poate incepi sa cugeti mai clar. Constitutional este tot ce este in constitutie, bun sau prost dar constitutional. Ca sa scoti "ceva" din constitutie trebuie tot un referendum. Facem si aici turul 2?


Musafir

#20629

2014-01-12 10:59

JOS BASESCU !!!BASESCU=CEAUSESCU !!!EL SE DISTREAZA PE BANII NOSTRI,LA MARE,LA MUNTE,CU CLICA LUI C-A SI CEAUSESCU SI DE POPOR NU-I PASA !!!CINE E VINOVAT SA SUPORTE CONSECINTELE LEGII,DAR SI BASESCU SA RASPUNDA PENTRU ILEGALITATILE,CHIAR SI PE TIMPUL MANDATULUI DE PRESEDINTE DEMIS DE MILIOANE DE ROMANI !!!

Musafir

#20630

2014-01-12 10:59

am luptat in 89 pentru libertate si democratie dar se pare ca numai,,unii'' au beneficiat din plin ,cei ce au fost atunci la ,,butoane '' sunt si acum si tot ei vor ramane!

Musafir

#20631

2014-01-12 10:59

Unde sunt vorbarerile USL cu justitie pina la capat?Dece Udrea cu Stolojean versus Alro zburda liberi si dau"binete"la tot poporul?De ce Videanu,Negoita sitoti acolitii PDL nu sunt la taiat sare in ocna?

Musafir

#20632

2014-01-12 11:00

stimati oameni de buna credinta din intreaga lume si dragii mei concetateni romani eu imi doresc o lume corecta din toate punctele de vedere fara lacomie furturi inselaciuni sclavie sau deposedari de orice fel etc si adevarul spus oricui sa nu procedam precum zicala afara vopsit gardul si inauntru leopardul cei vinovati trebuiesc pedepsiti aspru sdi ne milos

Musafir

#20633

2014-01-12 11:00

Zegrean, Aspazia, Macovei, Blejnar, Ungureanu, Blaga, Kovesi, Papici, Udrea, "generalii si coloneii", "cei numiti de mine" si toti finii "CU NASUL IN SUFLET" (ar trebui trecute toate numele pt. recompense) clica lui base, l-au tinut in functie.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-12 11:00


Toma necredinciosu'

#20635 Re: Re:

2014-01-12 11:00

#20628: fan Elser - Re:

Foarte adevarat. Subscriu.


Musafir

#20636

2014-01-12 11:02

A SOSIT VAPORUL CASA PLECE CHIORUL

Musafir

#20637

2014-01-12 11:02

Nu mai doresc sa vad nenorocirile lui Chioru',cum se inavuteste fii-sa si toti ai lui iar restul,chiar si cu scoli inalte e nevoit sa caute in alte tari o viata decenta,nu de umilinta si batjocura,ceea ce face Chioru' cu noi de atatia ani.

Musafir

#20638

2014-01-12 11:02

bravo pentru curajul vostru
crina

#20639

2014-01-12 11:02

poate veti face si o petitie ca judecatorii sa fie acuzati de malpraxis , nu doar medicii.

Musafir

#20640

2014-01-12 11:02

Controlul politic a ajuns la un nivel de neimaginat.Sunt multi oameni care daca ar fi sa fie evaluati corect ar putea sa fie la conducerea institutiilor din tara si prin deciziile profesioniste ar putea scoate tara din groapa in care se gaseste acum , Dar acesti oameni nu pot sa-si poata exprima priceperea din cauza gunoaielor politice care, cu dedicatie de la cel mai inalt nivel, au fost implantate in toate structurile sociale , politice , financiare si de alta natura din aceasta tara . Basescu a girat aceste nenorociri si stie de ce . Cred ca aceasta petitie este corecta si op sustin . Este punctul meu de vedere si nimeni nu este vinovat despre faptul ca eu gandersc astfel . Maine, poimaine am cincizeci de ani . Sper sa mai traiesc sa vad ca tara asta care are atat de mult potential de a fi una din cele mai influente tari din lume, va fi guvernata de o clasa politica rationala, bine intentionata si injectata cu acea doza de patriotism , ingredient care a cam disparut din profilul politicienilor romani de astazi .
Fan Hitler

#20641 Re: Re:

2014-01-12 11:02

#20628: fan Elser - Re:

Ai cacat in loc de creier?   una e referedum pt schimbarea Constitutiei sau alte teme sociale,economice si alta de demitere a presedintelui una politica. Ca idioato tot la alegeri se ajunge dupa referendum de demitere. Intelegi de ce e inutil si ar trebui sa se treaca peste?


Musafir

#20642

2014-01-12 11:03

Nimanui nu ii place ca imbatraneste....si totusi, as renunta la 11 luni din viata mea (si nu am 21 ci 51 de ani) daca m-as trezi maine, in ziua in cate voi putea, prin votul meu sa ajut la eliminarea din viata politic a a cuvantului " Basescu" , definitiv.

Musafir

#20643

2014-01-12 11:03

sistemul lui basescu a adus tot raul din ac. tara.Aceasta guvernare oricit am vrea sa o intoarcem a facut si lucruri bune numai ca ceata de pe ochii basistilor nu vrea sa le vada . Orice ar face acest guv. ei sunt un fel de "gigi contra" de aceia sustin ac. petitie

Musafir

#20644

2014-01-12 11:03

In sfarsit se intampla ceva. Good day!
Gadea Mihai

#20645 Gadea Mihai

2014-01-12 11:04

Manifestatie Anti-Basescu in Piata Constitutiei azi la ora 14.
Fiecare va primi bannere gratuite si o "mica" atentie din partea D-lui Voiculescu.
Va asteptam!

Musafir

#20646

2014-01-12 11:04

Ce îi va folosi lui Băsescu că a adunat cu 10 mîini dacă urmașii vor risipi cu 100 de mîini iar peste timp se va alege praful de tot neamul lor?

Musafir

#20647

2014-01-12 11:04

ABUZURILE DE PESTE OCEAN ALE ADMINISTRATIEI OBAMA INUNDA ROMANIA.... NU VA MAI PLECATI IN FATA GFUVERNULUI OBAMA! ESTE UN DEPASIT CARE CREA SA UCIDA DREPTURILE SI LIBERTATILE FUNDAMENTALE ALE OMULUI IN AMERICA SI USA.... ESTE CONSILIAT DE CHEVROM_AUCHVITZ SI ALTII... AMERICANII SI-AU PIERDUT DREPTURILE SI LIBERTATILE FUNDAMENTALE!
Fan Hitler

#20648

2014-01-12 11:04

Bai BOILOR, si acum ma refer la BASISTI. Sa va lamuresc cum stau lucrurile cu REFERENDUMUL DE DEMITERE AL PRESEDINTELUI. SA le explicati si ANTI-BASISTILOR care mananca CACAT in fiecare zi cu REFERENDUMUL lor.
Deci acest REFERENDUM este un SCRUTIN PROFUND INJUST, ABERANT SI TREBUIE SCOS DIN CONSTITUTIE fiindca:
Un presedinte nu trebuie sa aibe peste 50% din votanti in competitie cu toti ceilalti potentiali aspiranti la fct. de presedinte (asa cum este in cazul referendumului), ci el trebuie sa aibe peste 50% in competitie cu un singur alt potential aspirant la fct.(asa cum e cazul turului 2 al unui scrutin de alegeri normale)..
Un presedinte ales mai in toate tarile democratice, ca si in cazul nostru obtine in turul 1 de alegeri cam 30-35% din voturi, la noi venind cam 3 3 si ceva milioane de romani votanti. Restul de 65-70% (6-7 milioane romani votanti) revenind celorlalti candidati impreuna, prin acestia intelegandu-se absolut normal ca sunt contra celui care are 30-35% si care apoi devine presedintele ales
In al doilea tur de scrutin dupa cum am mai spus si mai sus presedintele ales obtine peste 50% din voturi ( cam 5 milioane la noi), dar aceste voturi sunt compuse pe langa cele 3 3 si ceva milioane din primul tur si din voturile candidatilor iesiti din competitie,ce nu mai au sansa la fct de presedinte, a celor care aleg "raul mai mic" etc...ceea ce nu e cazul referendumului, unde interesul tuturor celorlalti este cu totul invers si anume sa voteze contra presedintelui ales, si astfel sa participe din nou la alegeri....
In consecinta e absolut normal ca un presedinte ales sa aibe oricand mai multi votanti contra lui cand toti ceilalti aspiranti au o sansa...
Deci daca tot se ajunge la o suspendare a unui Presedinte (eu zicand cu dovezi indubitabile si grave) macar sa se treaca direct la alegeri normale cu tur 1 si 2, cu sanse egale si pt Presedintele suspendat,.,,,..,......

Musafir

#20649

2014-01-12 11:05

politicienii nostrii fac ,promisiuni electorale se tin de minciuni si fac intotdeauna ce vor - rusine lor-

Musafir

#20650

2014-01-12 11:05

Basescu este un nemernic care dispretuieste profund poporul roman, dar s-a servit de el pentru a-si atinge propriile teluri. Este usor de constatat de cate au beneficiat cei din familia lui si apropiatii.. Este halucinant cum a reusit sa prosteasca atata lume, cum a reusit sa abuzeze democratia in interiorul UE. Trebuie sa vina dreapta judecata.