Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul

Fan Hitler

#20201 Re:

2014-01-12 09:03

#20195: -

Paunescule,  tu esti ma?


Musafir

#20202

2014-01-12 09:03

RUSINE PENTRU ATITUDINEA PRESEDINTELUI FATA DE POPORUL PE CARE L-A ASUPRIT ATITA AMAR DE ANI.

Musafir

#20203

2014-01-12 09:03

no comment
Fan Hitler

#20204

2014-01-12 09:04

haideti sa le demonstra ca astia multi care il injuram pe basescu nu suntem lingaii lui felix: , muie voiculescu, muie gadea, muie ursu, muie badea......

Musafir

#20205

2014-01-12 09:04

M...da! E clar. Americanca s-s văzut cu Băse, cu Kovesi, cu Mircea Marean,..ș.a. asemenea;
Petiția asta e degeaba. Sunteți chiar proști, sau vă prefaceți? Nu-nțelegeți că ne-au văndut? Uitați-vă la efortul ei de a-i zâmbi gunoiului de care îi e greață dar trbuie să-l protejeze.
Fan Hitler

#20206

2014-01-12 09:04

Bai BOILOR, si acum ma refer la BASISTI. Sa va lamuresc cum stau lucrurile cu REFERENDUMUL DE DEMITERE AL PRESEDINTELUI. SA le explicati si ANTI-BASISTILOR care mananca CACAT in fiecare zi cu REFERENDUMUL lor.
Deci acest REFERENDUM este un SCRUTIN PROFUND INJUST, ABERANT SI TREBUIE SCOS DIN CONSTITUTIE fiindca:
Un presedinte nu trebuie sa aibe peste 50% din votanti in competitie cu toti ceilalti potentiali aspiranti la fct. de presedinte (asa cum este in cazul referendumului), ci el trebuie sa aibe peste 50% in competitie cu un singur alt potential aspirant la fct.(asa cum e cazul turului 2 al unui scrutin de alegeri normale)
Un presedinte ales mai in toate tarile democratice, ca si in cazul nostru obtine in turul 1 de alegeri cam 30-35% din voturi, la noi venind cam 3 3 si ceva milioane de romani votanti. Restul de 65-70% (6-7 milioane romani votanti) revenind celorlalti candidati impreuna, prin acestia intelegandu-se absolut normal ca sunt contra celui care are 30-35% si care apoi devine presedintele ales
In al doilea tur de scrutin dupa cum am mai spus si mai sus presedintele ales obtine peste 50% din voturi ( cam 5 milioane la noi), dar aceste voturi sunt compuse pe langa cele 3 3 si ceva milioane din primul tur si din voturile candidatilor iesiti din competitie,ce nu mai au sansa la fct de presedinte, a celor care aleg "raul mai mic" etc...ceea ce nu e cazul referendumului, unde interesul tuturor celorlalti este cu totul invers si anume sa voteze contra presedintelui ales, si astfel sa participe din nou la alegeri..
In consecinta e absolut normal ca un presedinte ales sa aibe oricand mai multi votanti contra lui cand toti ceilalti aspiranti au o sansa...
Deci daca tot se ajunge la o suspendare a unui Presedinte (eu zicand cu dovezi indubitabile si grave) macar sa se treaca direct la alegeri normale cu tur 1 si 2, cu sanse egale si pt Presedintele suspendat,,,,.,..

Musafir

#20207 Re: Re: Pt Fan Hitler

2014-01-12 09:05

#20188: Fan Hitler - Re: Pt Fan Hitler

de esti asa dotat,poti sa faci yoga????

musafir1

#20208 Pt FANHITLER

2014-01-12 09:05

ti se pare normal limbajul nu am nimic cuceea ce vrei sa faci dar nu-ti exprimaplacerile tale intr-o chestiune politica nu cred ca e ok!!!
Fan Hitler

#20209

2014-01-12 09:05

Eu sunt liber fraierilor, nu am sef, nu ma poate manipula nimeni...ma fut pe ei si le dau muie...muie base, muie voiculescule, muie udrea, muie gadea, muie ursu, muie badea muie anastase, muie ponta, muie crine, muie DD, muie jiji, muie vadime...muie basisti..muie antenisti..muie manipulatilor si vandutilor....jos pacanelele....,...
Fan Hitler

#20210 Re: Re: Re: Pt Fan Hitler

2014-01-12 09:06

#20207: - Re: Re: Pt Fan Hitler

pai din pozitie yoga le dau muie


Musafir

#20211

2014-01-12 09:06

Dorim ca adevarul sa fie cunoscut, Basescu cu mafiotii lui denatureaza adevarul in Romania, este mult mai DUR decat N. Ceausescu
ORDIN DE LA PARTIDUL-STAT

#20212 Va ordon sa semnati

2014-01-12 09:06

Breaking News:
USL-isti au primit ordin pe linie de partid sa voteze aceasta petitie.
Fratilor, in ce lume traim ? Am scapat de PCR care dadea ordine si trebuia sa le executam si am dat de USL(urmasii PCR) CARE NE INDEAMNA sa facem ce ne spun. ei. Este strigator la cer.
Fan Hitler

#20213 Re: Pt FANHITLER

2014-01-12 09:07

#20208: musafir1 - Pt FANHITLER

trebuie sa pastram un echilibru...pe langa lingai de alde paunescu...mai trebuie si unii sa injure


Musafir

#20214

2014-01-12 09:07

Ar trebui sa va felicit ,dar nu o fac, aceasta atitudine trebuia sa se manifeste cu mult timp in urma, chiar dupa referendum. Acum este cam tarziu,vor sti americanii ce se petrece in Romania,dar nu vor zice nimic.

Musafir

#20215

2014-01-12 09:07

parca acest popor este blestemat, dar trebuie sa nu fim pasivi si sa facem ceva dar numai impreuna sa ne eliberam de regimul opresiv a lui basescu.acest popor merita mai mult, adica trebuie sa traiasca mai bine si in libertate deplina asa cum il merita si il doreste. doamne ajuta ! Dinu
Fan Hitler

#20216

2014-01-12 09:07

haideti sa le demonstra ca astia multi care il injuram pe basescu nu suntem lingaii lui felix: , muie voiculescu, muie gadea, muie ursu, muie badea......,.,

Musafir

#20217

2014-01-12 09:07

PRESEDINTELE A AFISAT MEREU DISPRET TOTAL FATA DE CEI CARE ISI PUSESERA SPERANTELE IN CORECTITUDINEA SA.RAZBUNAREA POLITICAESTE ARMA....

Musafir

#20218

2014-01-12 09:08

daca tot vrea basescu sa faca ordine si sa dea exemplu ca justitia a si face treaba mi se pare cinstit normal si moral sa anceapa cu cei pe care i are an iahtul sau de lux videanu, berceanu,tanti nuti,frate su,etc si dupa aceea cu amarati care au votat an favoarea demiterii lui,sau cei care nu l au sprijinit an scopul formarii unei dictaturi cat mai puternice si stbile nastase,becali....

Musafir

#20219

2014-01-12 09:08

Se intampla ceva la Antene ? Sigur. Iata petitia.
Fan Hitler

#20220

2014-01-12 09:08

Bai BOILOR, si acum ma refer la BASISTI. Sa va lamuresc cum stau lucrurile cu REFERENDUMUL DE DEMITERE AL PRESEDINTELUI. SA le explicati si ANTI-BASISTILOR care mananca CACAT in fiecare zi cu REFERENDUMUL lor.
Deci acest REFERENDUM este un SCRUTIN PROFUND INJUST, ABERANT SI TREBUIE SCOS DIN CONSTITUTIE fiindca:
Un presedinte nu trebuie sa aibe peste 50% din votanti in competitie cu toti ceilalti potentiali aspiranti la fct. de presedinte (asa cum este in cazul referendumului), ci el trebuie sa aibe peste 50% in competitie cu un singur alt potential aspirant la fct.(asa cum e cazul turului 2 al unui scrutin de alegeri normale)
Un presedinte ales mai in toate tarile democratice, ca si in cazul nostru obtine in turul 1 de alegeri cam 30-35% din voturi, la noi venind cam 3 3 si ceva milioane de romani votanti. Restul de 65-70% (6-7 milioane romani votanti) revenind celorlalti candidati impreuna, prin acestia intelegandu-se absolut normal ca sunt contra celui care are 30-35% si care apoi devine presedintele ales.
In al doilea tur de scrutin dupa cum am mai spus si mai sus presedintele ales obtine peste 50% din voturi ( cam 5 milioane la noi), dar aceste voturi sunt compuse pe langa cele 3 3 si ceva milioane din primul tur si din voturile candidatilor iesiti din competitie,ce nu mai au sansa la fct de presedinte, a celor care aleg "raul mai mic" etc...ceea ce nu e cazul referendumului, unde interesul tuturor celorlalti este cu totul invers si anume sa voteze contra presedintelui ales, si astfel sa participe din nou la alegeri..
In consecinta e absolut normal ca un presedinte ales sa aibe oricand mai multi votanti contra lui cand toti ceilalti aspiranti au o sansa...
Deci daca tot se ajunge la o suspendare a unui Presedinte (eu zicand cu dovezi indubitabile si grave) macar sa se treaca direct la alegeri normale cu tur 1 si 2, cu sanse egale si pt Presedintele suspendat,,,,.,..
Neamtu

#20221 Ce-a construit, presedintele?

2014-01-12 09:08

Ce-i a lui, e al lui - trebuie sa recunoastem: Tara dispune de un "parc de telegondole" si terenuri de sport cum nu sunt in lume (in panta).

Musafir

#20222

2014-01-12 09:08

Un barbat adevarat isi respecta cuvintul
unul fals nu

Musafir

#20223

2014-01-12 09:09

Se da de ceasul mortii Voiculescu si ai lui. Va imploram semnati petitia.
Fan Hitler

#20224

2014-01-12 09:09

Eu sunt liber fraierilor, nu am sef, nu ma poate manipula nimeni...ma fut pe ei si le dau muie...muie base, muie voiculescule, muie udrea, muie gadea, muie ursu, muie badea muie anastase, muie ponta, muie crine, muie DD, muie jiji, muie vadime...muie basisti..muie antenisti..muie manipulatilor si vandutilor....jos pacanelele....,......

Musafir

#20225

2014-01-12 09:09

Mai avem barbati adevarati in politica noastra ?