Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul

Miftode Daniela
Musafir

#19151

2014-01-11 21:20

Este timpul ca ex presedintele Basescu caruia 7,5 milioane i-au semnat demisia ,sa aiba onoarea de a renunta la scaun si a lasa locul unui presedinte care sa fie pentru romani si sa reprezinte cu onoare Romania.


Musafir

#19152 Re:

2014-01-11 21:20

#19127: Fan Hitler -

Dă la măta muie.


Musafir

#19153

2014-01-11 21:21

suntem alaturi de voi si vedeti cum initiati
si pedepsirea celor vinovati din justitie pentru
sentintele incorecte pentru care poporul trebuie sa le plateasca in urma proceselor de la CEDO
Fan Hitler

#19154 Re: Re:

2014-01-11 21:21

#19142: - Re:

Am boala pe fraieri pe voiculescu pe basescu pe udrea pe gadea si le dau muie si ii fut in cur...si ii si platesc


Musafir

#19155

2014-01-11 21:22

nu inteleg, adica nu sunt de acord cu ideea precum ca eu, adica numai eu, trebuie sa respect legea, ca eu si numai eu trebuie sa platesc impozite si cat mai multe, iar cei ce se folosesc de acei bani nu numai ca nu ma apara si reprezinta, dar isi bat joc de mine, de ce eu si ca mine multi, am anticipat in '89 ca trebuie inceput cu sanatatea si invatamantul si vedeti unde s-a ajuns, de ce eu mergand in probleme de serviciu in alte tari vad lucruri frumoase si practice si spun celor ce ma asculta iar cei ce se plimba practic pe banii mei nu spun si nu fac nimic pentru mine, de ce pentru mine nu sunt bani ca' este criza, dar pentru ei exista sporuri suplimentare, de ce cand sunt muscat de un caine mi se spune - caz concret in constanta - sa merg la cel mai apropiat spital din alt oras caci ei nu mai au vaccinuri antirabice iar pentru ceilalti exista ca din intamplare cineva sa suporte spitalizarea si tratamentul civilizat in alte tari, de ce se tot mareste varsta de pensionare cica aliniati la ue, dar la conditiile de viata fiind numai ei aliniati, de ce nici la salarii nu ne aliniem , de ce se mareste salariul minim pe economie numai ptr cei ce au acest salariu minim ca ulterior sa mi se calculeze punctul de amenda si tot ce revine din marirea acestui salariu, de ce noi nu putem sa educam copiii in conditii cat de cat normale iar ei isi dau copiii pe banii nostri evident in alte tari ca reveniti de acolo sa ne fie noii nostri stapani chiar de dovedit fiind ca sunt mult mai slabi pregatiti, caci cei mai buni nu se intorc, caci intr-adevar cei cu adevarati buni din stradaniile uluitoare ale parintilor constientizeaza miza efortului si nu se mai intorc caci sunt repede asimilati de tarile dezvoltate, de ce pentru militieni exista fonduri materiale si pentru medici, profesori si alte categorii din care fac si eu parte : nu?
nu vreau sa va plictisesc cu toate nemultumirile mele
DAR TINETI CONT CACI ROMANIA ESTE SINGURA TARA DIN FOSTUL SI ACTUALUL LAGAR SECURIST IN CARE CETATENII CA MINE NU AU ACCES LA PROPRIUL DOSAR!!!!

Musafir

#19156

2014-01-11 21:22

Aceasta petitie este o mare prostie!

Musafir

#19157 Re: Re:

2014-01-11 21:22

#19142: - Re:

Nu are cum! Acesta este omul !

Fan Hitler

#19158 Re: Re:

2014-01-11 21:22

#19152: - Re:

de acord ..si lu mata muie

I. Maria

#19159

2014-01-11 21:22

Ma simt umilita de obedienta politicienilor, guvernelor, presei fata de diversele "Inalte Porti"- SUA, UE, Germania etc. Ma simt jignita de umilinta, de spinarea flasca, de capul vesnic plecat al politicienilor, guvernelor, presei in fata acelorasi"Inalte Porti". Ma simt umilita ca reprezentantii unei institutii, care se zice ca este independenta, este chemata si se prezinta la ordinul unui oarecare de la o ambasada care nu are ambasador! Ma simt umilita ca un numar neligitim de parlamentari stau in vesnice vacante si activitatea lor in parlament este sublima dar, lipseste cu desavarsire!

Musafir

#19160 Re: Re: Re:

2014-01-11 21:23

#19150: - Re: Re: Ecce homo! Iata calitatea celor care il sustin pe Basescu !

corect !Iata homosexualul,se pare ca are o predilectie pentru orificiul anal...la secu ii angajeaza oare pe acest criteriu?si cati sunt pasivi si cati activi?ar fi interesant de stiut...oricum pupatori de orificiu anal sunt toti :) altfel nu avanseaza in grad :)deh,meteahna veche....

Fan Hitler

#19161 Re: Re: Re:

2014-01-11 21:23

#19150: - Re: Re:

sa le dau muie celor care il sustin pe basescu

corneliu

#19162 basescu este las

2014-01-11 21:24

Mandatul acestui nemernic se termina la sfirsitul anului dar va mai incerca prin propriul partid si prin slugile credincioase Baconschi,Preda Papahagi Udrea sa faca valuri in politica romaneasca...Nu scapam de el, este mult prea nesimtit si va trebui umilit in continuare. Individul este las s-a vazut in situati extreme ca nu are caracter si va sfirsi cum merita de altfel. Un mare GUNOI !
Fan Hitler

#19163 Re: Re: Re: Re:

2014-01-11 21:25

#19160: - Re: Re: Re:

sa-i fut in cur pe homosexuali, pe cei de la secu si pe cei ce il sustin pe basescu si pe basescu

CorGas

#19164 Basescu trebuie demis !

2014-01-11 21:25

Ma ingrijoreaza faptul ca Basescu isi va termina mandatul in mod normal si prin urmare va beneficia de toate avantajele unui fost presedinte. PENTRU A NU SE INTAMPLA ASTA AR TREBUI DEMIS CHIAR SI CU O ZI INAINTE DE TERMINAREA MANDATULUI !!!. Deasemenea ma uimeste faptul ca nici USL-ul nu realizeaza ca raul pe care il face Basescu in acesta perioada justifica pe deplin efortul de a organiza o noua demitere, de data asta una fara cusur. Probabil insa ca nu sunt in stare de asa ceva asa ca se rezuma la VORBE. Atat timp cat nu functioneaza bine filtrul care permite unor persoane mizerabile sa ocupe functii inalte in stat nu se va schimba nimic altceva decat numele "celor de sus", pentru o astfel de schimbare este nevoie de EDUCATIE IN MASA iar in asa ceva nu se investeste deloc. Ne declaram un neam crestin dar asta numai in vorbe. Un crestin adevarat se cunoaste dupa fapte nu dupa vorbe. Urmariti asta si asa alegeti-va conducatorii. DUMNEZEU SA BINECUVANTEZE ROMANIA !
Fan Hitler

#19165

2014-01-11 21:26

Breaking news la Antena3: Aflam cine l-a omorat pe mihai eminescu...muie celui care l-a omorat pe eminescu

Musafir

#19166

2014-01-11 21:27

Aceasta tensiune se datoreste sistemului politic de a alege pe cei de la CCR ,CSM,si alte instante superioare.Cred car fi normal ca cei de la CCR sa fie alesi din cadrele universitare care predau dreptul constitutional iar la CMS cei care predau cele patru coduri.Cei care perd la CEDO sa vina pe o treapta inferioara.

Musafir

#19167

2014-01-11 21:27

Chiar si in SUA democratia este aparata , cu atat mai mult in Romania ea cere sacrificii

Musafir

#19168 Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-11 21:28

#19163: Fan Hitler - Re: Re: Re: Re:

lol lol lol lol ma omule ,daca ii faci treaba aia in anua la unul esti clar homosexual...deci cum naiba ,ai inebunit? e ca si cum un securist ar spune ca uraste delatiunea .....zau las-o mai moale....credeam ca esti lucrator nu un pusti de zece ani care face tolling aici :)

Mircea Groza

#19169 Alegeri

2014-01-11 21:28

Aceasta tensiune se datoreste sistemului politic de a alege pe cei de la CCR ,CSM,si alte instante superioare.Cred car fi normal ca cei de la CCR sa fie alesi din cadrele universitare care predau dreptul constitutional iar la CMS cei care predau cele patru coduri.Cei care perd la CEDO sa vina pe o treapta inferioara.
Fan Hitler

#19170

2014-01-11 21:29

Muie panarama oana stancilescu de la Antena3. nu mi-a citit nici o postare...sa o fut in cur

Musafir

#19171

2014-01-11 21:30

Sper sa traiesc clipa cand basescu asta va intra in puscarie, pe merit, ca ar trebuii sa aiba zeci de dosare. sper sa apuc clipa asta, in viata asta.
pletossos

#19172

2014-01-11 21:30

sa va fie rusine cu cacatitia voastra. iar tu prezentatoare frumoasa ca paula iacob...,, de ce nu citesti si comentariile ostile?!?!?

Musafir

#19173 Re:

2014-01-11 21:30

#19147: -

De acord cu dvs. Petitia trebuia insotita de un rechizitoriu bazat pe dovezi scrise, foto si video, dovezi care au fost prezentate cu sutele de catre media in timpul acestui prapad de guvernare. Fara aceste dovezi, va fi numai cuvantul nostru, contra cuvantului lor.

Fan Hitler

#19174 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-11 21:31

#19168: - Re: Re: Re: Re: Re:

sunt un homosexual care fute in cur toti fraieriii


Musafir

#19175 Re:

2014-01-11 21:31

#19170: Fan Hitler -

obsedatu-le ,incearca si o abordare clasica s-ar putea sa-ti placa :))