Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul

m.b.

#16826

2014-01-11 12:54

Abuzurile lui Traian Basescu au intrecut orice limita si de aceea vreau sa ma numar si eu printre aceia care sa ia atitudine impotriva acestui impostor care s-a reinstalat in postul de presedinte al Romaniei contrar votului a 75ooooo de cetateni romani cu drept de vot care s-au pronuntat pentru demiterea acestuia in vara anului 2013.Acest auto intitulat presedinte nu numai ca sfideaza votul acestui popor ,dar zilnic incalca Constitutia Romaniei eludand legea si comitand abuzuri care aduc prejudicii statului atat in plan politic cat si in plan economic,prejudicii care se repercuteaza si se va repercuta mult tmp de-acum inainte impotriva statului roman. Trambiteaza in toate partile respectarea statului de drept ,dar este cel care calca in picioare legea prevalandu-se de asa zisa imunitate care crede dansul ca il exonereaza de toate abuzurile pe care le face prin trafic de influienta ,amenintari si chiar antepronuntari in procese penale pe care chiar dansul le-a comandat.Participa la sedintele de alegeri in C.S.M,Procuror sef si adjunct si chiar al Inaltei Curti de justitie unde influienteaza alegerile prin aceea ca sugereaza ce persoana sa fie aleasa fara a avea acest drept, deci comite o incalcare flagranta a legii alegerilor acestor institutii mai susmentionate astfel ca in toate cazurile unde dansul a sugerat a fost aleasa persoana sugerata,urmand dupa aceea sa fie rasplatit de persoanele repective prin subordonare directa ceeace inseamna incalcarea statului de drept.


Musafir

#16827

2014-01-11 12:55

Ne-am saturat de dictatura interna si externa .Epoca "fanariota"a trecut.Drepturile omului trebuie recunoscute si in Romania.

Musafir

#16828

2014-01-11 12:55

As vrea sa ne câștigam onoarea si demnitatea acestui popor . Dorim eliminarea tuturor lichelelor si venirea la putere a unor oameni cinstiti si loiali poporului de unde au plecat ,dar nu știu de ce mi se pare f.f. Greu acest lucru ...

Fan Hitler

#16829

2014-01-11 12:56

Hopa ..Nasol...A murit Ariel Sharon. Cred ca Dl Doctor docent de renume mondial Viorel Ponta nu poate rata aceasta inmormantare. Iar o sa isi faca de cap baietii in Parlament cu legile pt puscariasi . Joss base

Musafir

#16830

2014-01-11 12:56

Totuși, se pare că Unchiul Sam are urechi doar pentru Băsescu. Americanii încep să îmi devină tot mai dragi... Peste puțin, o să-i ia pe sovietici la simpatia românilor.

Musafir

#16831

2014-01-11 12:56

Am vazut in comentarii o cerere de genul ,,Scapati-ne odata de Basescu"!. Eu cred ca nu vedem padurea din cauza copacilor(cei care o vad se tem sa nu creeze panica si tac). Nu uitati ca noi l-am bagat pe dracu in casa(Basescu este reprezentantul lui in teren). Ne-au aburit ca nu mai avem nevoie de armata. Ne-au determinat printr-un santaj inteligent si malefic(intrare in UE, NATO, bombonele etc. ceea ce au facut si cu alte state si voiau sa faca si Ucrainei) sa ne distrugem echipamentul militar cu promisiunea ca ne apara ei(de teroristi?). Si acum avem baze militare straine(cu ce s-or fi ocupand ei oare pe teritoriul tarii noastre?). Un lucru e sigur ca zilnic ne stropesc din avioane(e plina tara de ele) cu ,,cacao" in lungul si in latul tarii(prostii inca mai inghit chestia cu siajul cand de fapt se stie ca acesta dispare intr-un minut, doua). Va invit sa mai priviti si cerul(chiar era un tanar care scria si el pe garduri indemnand la aceasta). Multe lucruri se intampla acum pe sus. Chiar si ministrul Dusa a incercat subtil sa ne atraga atentia dar prostia si aroganta unora l-au facut sa-si vada de treaba.Intr-un cuvant am putea sa spunem ca suntem prizonieri in tara noastra(avem armata de ocupatie). Numai demascarea publica a parsiveniei acestora(sub masca asa zisei democratii ne executa asa cum vor ei) si mobilizarea generala fara violente etc(ei asta urmaresc, sa demonstreze ca suntem neguvernabili si sa-si mobilizeze fortele care ,,intamplator sunt in curtea noastra) putem sa schimbam ceva. Nu uitati ca exista si opusul raului(puteti sa-l numiti oricum) dar trebuie sa cerem ceea ce ne dorim fara frica si cu determinare. Sunt multe de spus(cei din presa care lupta in acest sens stiu aceste lucruri din pacate sunt putini si sunt haituiti). Asa ca ,,Romani fiti destepti si fara frica"!

Musafir

#16832

2014-01-11 12:56

Nu va lasati intimidati!
Fan Hitler

#16833 Re:

2014-01-11 12:57

#16827: -

Naiv. Ai uitat de rusi americani nemti francezi. Fanariotii sunt f vechi

CEL CARE NU UITA

#16834 ACTUALITATI

2014-01-11 12:57

DACA CEA MAI INALTA CURTE NU POATE FI PUSA IN MISCARE DE CEL MAI UMIL INDIVID,JUSTITIA ESTE O BATJOCURA (GEORGE BERNARD SHAW)
DOMNULE BASESCU AI ADUS ROMANIA LA STADIUL DE BODEGA PORTUARA, DOAR ATATA POTI, RAMAI IN ISTORIE CA CEL MAI AFUMAT SI MAI CORUPT PRESEDINTE, TI SE RASUCESC STRAMOSII IN MORMINTE NEAM DE TRAISTA CE ESTI

musafir

#16835 Semnaturi

2014-01-11 12:57

Inca multora le este frica sa-si arate numele.

Musafir

#16836

2014-01-11 12:57

Sper sa se remedieze totul spre mai bine in tara noastra, sa nu mai fim batjocoriti de straini, noi sintem un popor harnic, muncitor, dar guvernantii ne au adus in pragul disperarii....avem nevoie de un om din popor , unul ce isi iubeste tara cu adevarat, capabil , serios , un om ca Stefan cel Mare sau altii stramosi.....Ridica te romane! Lupta pentru tara ta! Treziti va , acum, unitiva, sintem toti un suflet, suflet de Roman!

Musafir

#16837

2014-01-11 12:58

Felicit din din tot sufletul pentru initiativa Antena3!!!!
Doris

#16838 Re:

2014-01-11 12:59

#16830: -

Oare se astepta cineva ca unchiul Sam sa aiba urechi si pentru altcineva? Cand si unde au intervenit americanii ca sa ajute fara interese mai mult sau mai putin ascunse?


Musafir

#16839

2014-01-11 12:59

Stimate Domnule Mihai Gadea!
Mai multe luni pe an sunt in Germania,si pana anul trecut in decembrie nu s-a vorbit deloc de Romania(la stiri ma refer)nici la radio,nici la televizor.S-a schimbat insa totul,pt.ca de la 1 ianuarie oricine poate veni legal in Germania(si oriunde)sa lucreze sau nu!A devenit un bau-bau,acest subiect!Chiar nu mai e nici un pic de mandrie in politicienii tineri din Romania,de a arata ca suntem si noi in stare sa ne ridicam macar putin din mizeria in care traim,ca putem munci in tara noastra,castigand atat cat sa traim fara atatea griji,care macina oamenii din tara.Cred ca dupa 23 de ani de la UCIDEREA lui Ceausescu(nu spun revolutie)putem(doar sa vrem)sa avem pretentia sa vedem o schimbare in bine si la noi!Cu respect Pipas Gyongyi
Fan Hitler

#16840 Re:

2014-01-11 12:59

#16837: -

Subscriu.. Gadea si Ursu Presedinti


Musafir

#16841

2014-01-11 13:00

Multumim.

Musafir

#16842

2014-01-11 13:00

Ne uitam la Antena 3 nu pentru ca ne spala creierii ci pentru ca ne reprezinta.

Musafir

#16843

2014-01-11 13:01

Regimul tradator Basescu este, prin comparatie si prin prisma consecintelor asupra poporului, cel mai distructiv val care a trecut peste Romania, de la navalirile turco-tatare incoace. Iar consecintele, vor fi platite de urmatoarele 2-3 generatii ale aceluiasi popor roman furat, jefuit, violat. Tot el a adus peste noi genocid, distrugere, mafie organizata, vanzare si amanetare a intereselor nationale, a prezentului si viitorului nostru. Toate astea tie se datoreaza Basescu!
Fan Hitler

#16844 Re:

2014-01-11 13:01

#16842: -

Corect...doar suntem o adunatura de hoti

Dante

#16845 Regim criminal, tradator, mafiot

2014-01-11 13:02

Regimul tradator Basescu este, prin comparatie si prin prisma consecintelor asupra poporului, cel mai distructiv val care a trecut peste Romania, de la navalirile turco-tatare incoace. Iar consecintele, vor fi platite de urmatoarele 2-3 generatii ale aceluiasi popor roman furat, jefuit, violat. Tot el a adus peste noi genocid, distrugere, mafie organizata, vanzare si amanetare a intereselor nationale, a prezentului si viitorului nostru. Toate astea tie se datoreaza Basescu!

Musafir

#16846 Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-11 13:02

#16598: - Re: Re: Re: Re:

Dar tu esti si mai prost ai pantalonii rupti in cur si ti cu basescu.Asta se imbogateste si voi va jigniti semenii pentru el parca va este tata sau mama.Vai de capul vostru .Voi l-ati tinut in brate pana acum de suntem cum suntem .El se imbogateste si vai de mama voastra o sa muriti tot cu pantalonii rupti in cur dar tineti-l in brate sa nu cumva sa saraceasca ca voi.


Musafir

#16847

2014-01-11 13:02

trebuia sa o faceti mai demult dar e ok si asa . jos basescu !!!
constantin un moldovean

#16848 petiție

2014-01-11 13:03

ce mi-i Băsescu, ce mi-i USL; toți sunt niște tâlhari disperați în a fura și a a-și acoperi urmele

Musafir

#16849 Re: Re:

2014-01-11 13:03

#16788: hahaha - Re:

SUNT MAI PARSIVI


Musafir

#16850

2014-01-11 13:03

Sunt curioasă ce ar face poporul american dacă ar păţi ce am păţit noi în ultimii 9 ani.