Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul

Fan Hitler

#16426

2014-01-11 10:44

Ave!!! Minune....Mein Fuhrer traieste. Si Eva , pana si Blondie (cainele). Au semnat si ei aceasta petitie...Sper sa nu fie mana lu Dragnea

Musafir

#16427 Re:

2014-01-11 10:45

#16344: -

DA' IMBECILII DE-AICI AU CITIT CONSTITUTIA DE VREI S-O CITEASCA EA?

Adrian al lui Nastase

#16428 Re: Furtul de identitate

2014-01-11 10:45

#16411: Eu - Furtul de identitate

io n-am furat nimic, manca-ti-as organu, sunt nevinovat, milioanele de euro pe care le am sunt de la matusa Tamara, nici acum nu stiti, 'ti-ai dracu de fraieri !


Musafir

#16429

2014-01-11 10:45

Astept adevarul despre flota Romaniei si atunci consider ca statul de drept exista. .

Musafir

#16430 felicitari

2014-01-11 10:46

tinetio tot asa ca guvrenu nu face nimic ,stie doar sa inparta afacerile intre ei 4 ani uni 4 ani alti si tot asa pina cind o sa esim in strada si sa le cerem sa ne lasa in pace sa vina tineret la conducere care nu au fost corupti .

Musafir

#16431

2014-01-11 10:46

rog sa ne tineti la curent cu efectul acestui demers .

Musafir

#16432

2014-01-11 10:47

ptr viitorul tarii , ptr generatia viitoare acest regim negru din istoria romaniei trebuie sa dispara ptr totdeauna ; au fost 10 ani de blocare a dezvoltarii tarii , nu e posibil sa cresti un copil cu 10 euro pe luna si un pensionar care a muncit 35 -40 de ani sa aiba o pensie cu care nu poate sa duca o viata linistita . unde este demnitatea umana , ne-a luat-o regimul basescu ,boc,udrea ,videanu,blaga,berceanu,macovei,ungureanu si toti acolitii lor --sa plateasca ptr tot raul facut acestei tarii ,sa li se confiste toate averile si conturile bancare pe care le au !!1.
tot eu

#16433 mocrobi

2014-01-11 10:47

aplicatie : mai nou s-au ingrosat :sint destepti si scriu cu caractere ingrosate .scuze ,cuvintului caracter de care cred ca nu au auzit .ii recunosti dupa cuvintele putine ,repetate obsesiv ,dupa lipsa de argumente logice ,si nu pronunta cuvintl BUBA ,ordin de serviciu pe unitate .

Musafir

#16434

2014-01-11 10:47

MA NUMESC FABIAN ELENA AM 61 SI DE ANI SUNT PENSIONARA DIN JUD.SIBIU SI VIN CU O RUGAMINTE LA DUMNEAVOASTRA SA MA AJUTATI SA-MI RECUPERZ PENSIA DE HANDICAP DEOARECE MI-A FOST TAIATA ANUL TRECUT ABUZIV EU FIIND CU HANDICAP DIN NASTERE AVND LIPSA CONGENITAL UN RINICHI IAR CELALAT CU TRATAMENT DIN ANUL 1984 INFECTII URNIRE SI INSUFICENTA RENALA GRADUL 2 , AVND HADICAP DIN ANUL 1992 VA MULTUMESC ANTICIPAT FABIAN ELENA

Musafir

#16435

2014-01-11 10:47

Bun! Oricum mai devreme sau mai tarziu va cadea Basescu dar ma intreb daca va merge la puscarie, el si adunatura lui de slugi josnice! Vor plati oare pentru toate abuzurile lor? E neaparat nevoie sa vina altii de afara ca sa ne faca ordine si curatenie in propria curte?
Fan Hitler

#16436 Re:

2014-01-11 10:47

#16429: -

Vezi tu , adevarurile astea e mai multe ca sa zic asa...depinde cine ti-l spune...e ca la Antena 3 sau B1


Musafir

#16437

2014-01-11 10:47

MULTUMESC ANTENEI 3 PENTRU INITIATIVA , CA CE DEMOCRATIE ESTE ACEEA IN CARE UN POST DE TELEVIZIUNE ESTE SINGURA INSTITUTIE DIN TARA CARE LUPTA PENTRU DEMOCRATIE ? CE DEMOCRATIE ESTE ACEEA IN CARE NOI, CEI 7,4 MILIOANE DE CETATENI, VOTAM DEMITEREA PRESEDINTELUI SI NU SE TINE SEAMA DE VOTUL NOSTRU? UNDE SUNT INSTITUTIILE STATULUI DE DREPT CAND SE DAU SENTINTE POLITICE PE CARE NU AVEEM DREPTUL SA LE COMENTAM ? CINE CREDE CA ACELE SENTINTE, DACA S-AR DA DUPA PRINCIPIILE DREPTULUI, NOI, CEI MULTI, LE-AM COMENTA IN VREUN FEL? CREDE CINEVA CA POPORUL ROMAN , AJUNS IN STARE DE SARACIE MAI MARE DECAT IN VREMEA COMUNISMULUI,S-AR INTERESA DE SENTINTELE JUDECATORESTI, MAI MULT DECAT DE SUPRAVIETUIRE, DACA ACELE SENTINTE AR FI DREPTE ? NU VEDE NIMENI CA ACELE SENTINTE SI MODUL DE LUCRU AL JUSTITIEI DE AZI ESTE MAI RAU SI MAI INJUST DECAT IN VREMEA COMUNISMULUI ? AM FOST BLAMATI CA PE VREMEA COMUNISMULUI NU NE-AM REVOLTAT CA SA SCAPAM MAI REPEDE DE ASUPRIREA REGIMULUI . DAR ACUM ? DACA A VOTA NU ESTE DE AJUNS PENTRU A SCHIMBA UN REGIM DESPOTIC, ATUNCI ESTE DEMOCRATIE IN TARA NOASTRA ? UNDE ESTE ACEA JUSTITIE, PE CARE NU AVEM VOIE SA O CRITICAM , CAND NU SE TINE SEAMA DE VOTUL NOSTRU ? UNDE SA NE MAI STRIGAM DREPTATEA, DACA NIMENI NU NE ASCULTA ? INTRO TARA DEMOCRATICA , ESTE NORMAL CA DOAR O TELEVIZIUNE SA NE RAMANA SINGURA SPERANTA IN DOBANDIREA MULT RAVNITEI DEMOCRATII ?UNDE SUNT INSTITUTIILE STATULUI DEMOCRATIC ? CA CELE CARE FIINTEAZA IN TARA NOASTRA SLUJESC TOATE DICTATORUL SI CAMARILA SA, MAI RAU CA PE VREMEA COMUNISMULUI ! MACAR ATUNCI SE STIA IN TOATA LUMEA CA AVEM O DICTATURA COMUNISTA, DAR ACUM , CEL MAI MARE RAU PE CARE IL TRAIM ZILNIC ESTE ACELA CA AVEM UN REGIM MAI RAU DECAT CEL DIN TRECUT, CARE TRECE ,IN OCHII LUMII INTREGI, DREPT DEMOCRATIC.CINE NE MAI FACE DREPTATE???


Musafir

#16438

2014-01-11 10:48

Din nefericire abuzurile exista in toate structurile politicii
romanesti, indiferent de culoare si orientare...probabil daca am avea o constiutie care sa le stopeze din fasa, s-ar schimba ceva !

Musafir

#16439

2014-01-11 10:50


Musafir

#16440 Re: Re: ORDIN DE SERVICIU

2014-01-11 10:50

#16399: - Re: ORDIN DE SERVICIU

ignorati aceste creaturi care s-au bagat in discutii inca de ieri si isi predau schimbul. nu sunt decit niste creaturi nascute din sperma obtinuta din masturbare pe care base si-a aruncat laptzii.


Musafir

#16441 Re:

2014-01-11 10:50

#16390: -

NU A FOST ABOLITA CA DOVADA A DEMOCRATIEI


Musafir

#16442

2014-01-11 10:50

Basistii trag sperante ca Romania sa fie condusa remote. Adica din afara, cu telecomanda, mai un ambasador care se baga in seama, mai un popular european care trage cu "domnia legii" si 'statul de drept", mai trimis de la Licurici, mai o Macovei, un Preda, ICR, Bachonsky, alea, alea. Folosesc orice jmen numai sa nu se respecte vointa majoritatii romanilor. Oricum macacul pentru pozitia dominanta de care se tine cu ghearele in disperare de cauza a cedat o mare parte din Suveranitatea Romaniei, ceea ce il pune automat in fruntea listei de Inalta Tradare. Fara sa mai amintesc faptul ca Basina (impreuna cu familia lui de mafioti) e tatucul penalilor care a jefuit Romania din 89 incoace, fara sa mai aduc in discutie dosarul "disparut" de fost mare securist si bolsevic sadea. Slugoii si propagandistii prosti vor sfarsi asemenea stapanului, aia jmecheri se vor 'lepada de Satana" suficient de devreme pentru a nu sfarsi asemeni celor prosti.

Musafir

#16443

2014-01-11 10:51

Datorita acestei petitii, mi-a revenit dorinta si puterea de-a lupta pentru o adevarata democratie.

Musafir

#16444

2014-01-11 10:52

Coruptie totala!
Coruptie in toate serviciile!
Politicul nu acorda atentie sigurantei cetateanului, nu garanteaza dreptul la proprietate al cetateanului roman!
- nu garanteaza dreptul la munca
- se incurajeaza munca la negru
- lipsa de seriozitate in invatamant, unde se produc tot felul de nereguli ( cazuri semnalate de parintii copiilor, si nu de organele competente )
- nu garanteaza dreptul la sanatate, la controlul alimentatiei, strecurandu-se in comert tot felul de alimente necontrolate
- incurajeaza specula intoate sectoarele de activitate
- incurajeaza omorurile, furturile, distrugerea bunurilor, toate astea prin tratarea cu indiferente, neaplicarea legilor corespunzatoare pentru fapta comisa, lasandu-se toate acestea in apararea si comportamentul fiecarui cetatean roman
, neputincios in aparare.
Toate aceste tolerante se fac cu un singur scop: omul politic de la cea mai inalta pana la cea mai mica functie sa nu-si piarda voturile in campania electorala!
Roman Suparat

#16445 Coruptii Basisti

2014-01-11 10:52

Nu va este rusine? Sa va fie! Basescu a Distrus Tara,mai rau ca turcii si tatarii si inca-l aparati? Educatie, sanatate, justitie,MORALA, totul este la pamant. Plecati cu el cu tot ,in FLOTA lui si Dispareti .Tara noastra este prea frumoasa pentru niste murdari ca voi.

Musafir

#16446

2014-01-11 10:52

Americani nu sunt siguri ca guvernul Ponta o sa acepte exploatarea gazului de sist de catre Ponta de aceea vine sa-l traga de urechi,? Gestul este de-o farnicie extrema, mai bine si-ar vedea de vortexul de la ei.
MIHAI GADEA

#16447 Re: MAMAIE

2014-01-11 10:52

#16434: -

BASESCU E DE VINA, TI-A LUAT PENSIA SI SI-A CUMPARAT TEREN AGRICOL, VINO LA TATA VOICULESCU SA TI-O DEA INAPOI. TE ASTEPTAM LA SEDIUL LATRINEI 3, COLT CU SPITALUL DE URGENTA.


Musafir

#16448 Re:

2014-01-11 10:52

#16393: -

DA TU CE DRAC FACI, CA DACA ESTI AICI INSEAMNA CA NU ESTI LA MUNCA, ASA CA... CIOCU MIC SI TRECI IN POZITIA CARE TE CARACTERIZEAZA: APLECAT... SI MAI APLECAT...


Musafir

#16449

2014-01-11 10:52

Aservirea justitiei de catre Basescu sunt vizibile cu ochiul liber si strigatoare la cer. Consider necesar ca in justitie ierarhia si numirea sefilor sa fie facuta de organizatii profesionale proprii. De asemenea, prin lege sa se stabileasca formr sau institutii specifice de control a justitiei si mai ales de responsabilizare si tragere la raspundere acelor care fac abuzuri in justitie
Cristian

#16450

2014-01-11 10:53

Ca toate imperiile ce s-au perindat pe planeta asta, SUA isi urmareste doar propriile interese. Iar acestea nu tin cont de starea popoarelor tinute in lesa imperiului. "Democratia", "statul de drept" sunt "fluturate" peste colonii doar atunci cand dictatorul sustinut de ei pana atunci nu mai raspunde la comenzi. Sahul Iranului a fost un "conducator progresist" cat timp pompa petrol ieftin spre Occident, dar i-au refuzat si azilul politic dupa ce a indraznit sa-l scumpeasca. Talibanii si Bin Laden au fost "luptatori pentru libertate" cat s-au batut cu rusii, dar acum sunt teroristi fiindca au "intors armele". Nenumarate dictaturi au fost si sunt sustinute de SUA daca servesc economic imperiul. Multe democratii sunt "sabotate" daca se vor independente. Nu va asteptati ca salvarea sa vina de acolo. Cat timp Basescu isi tine promisiunea de a sprijini cu prioritate orice interes american ei il vor sustine. Salvarea poate veni doar de la noi. Cat timp vor iesi in strada mai multi oameni pentru un concert decat pentru apararea drepturilor lor, nimic nu se va schimba.