Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#15576 Re:

2014-01-11 01:25

#15571: Victoria Nuland -

MA CAC SI PE VOICULESCU SI PE PONTA SI VOI TOTI LA ORA ASTA ...TRAIASCA VINUL :))))))))

Wulfila Gotul

#15577 Re: Re: Re: Re:

2014-01-11 01:25

#15572: - Re: Re: Re:

Zi in latina, tarane

Victoria Nuland

#15578 Re: Re:

2014-01-11 01:26

#15576: - Re:

I agree. You are a wise man, sir


Musafir

#15579 Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-11 01:28

#15577: Wulfila Gotul - Re: Re: Re: Re: ?

SO CACAROS PEES  MAMATULOS   LATINULOS LINGULOS IN HANDELULOSSSSS  BASESCULOS ///AI CAPITO PEZO DI CACA???????????LI MORTACI TUA STRONZO CHI SEI :)


Musafir

#15580

2014-01-11 01:29

Sunt oameni care au i credere in voi jurnalistii.Macar voi mai aveti puterea si curajul de a atrage atentia asupra lucrurilor,, murdare " din societatea noastra.Faceti o retrospectiva a ultimilor ani , veti vedea milioane de oameni care nu mai ridica capul din pamint.Eu locuiesc intr-o zona de tara unde din mosi stramosi nu se incuiau portile , Acum in aceste vremuri grele oameni isi incuie portile.De ce? Din lipsa , de rusine de saracie.Ne-au transformat in ,, sclavi democratici"
Victoria Nuland

#15581 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-11 01:30

#15579: - Re: Re: Re: Re: Re:

You are a gentleman and a scholar, motherfucker

FORTA BERLUSCONI

#15582 Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-11 01:30

#15577: Wulfila Gotul - Re: Re: Re: Re:

SCAPATULOS IN CURULOS LA TINELOS :)))CAPITOLOSS?????ANDIAMOLOS LA MERIOTULOSSSSS   REZOLVAMOLOS LINGOLOS  ...SUBITOS

Victoria Nuland

#15583

2014-01-11 01:33

Oh, yes, I remember now that most of you are speaking English, you all are a very intelligent people, aren't you? It'll be easier to me to understand your wishes!

Musafir

#15584 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-11 01:33

#15581: Victoria Nuland - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

AND YOU ARE A BIG ASS FAGGET HO LIKE FUCKING IN THE ASS FOR FREE WITH EVERYBODY HO HAS BIG LARGE DICK   UITE TARANUL:___)))EU SI NOAPTEA SUNT PE VALPENTRU BASISTI:))))ATI BELITO BASISTILOR AJUNGEM LA 1 MILION CU VOI :))))))))))))))))))))))))))))))DESTEPTAREA ROAMNIA ACTIUNE ONLINE

Dan Voiculescu

#15585 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-11 01:35

#15584: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Asa, carlanii mei, bagati mersul piticului pe Internet pana dimineata. Vreau sa vad milionul de semnaturi, ca poate scap si eu de puscarie

UN ROMAN(Andrei)

#15586 TREZIREA!!!!!

2014-01-11 01:38

FRATILOR, NU MAI SUNTEM IN VREMEA COMUNISTILOR!!!INLATURAREA LUI BASESCU NU VA SCHIMBA NIMIC, O SA FIE POATE MAI RAU!!!!

SOLUTIA ESTE SA INDEPARTAM TOTI HOTII CARE ISI BAT JOC DE TARA SI DE POPOR. DE NOI!!! ASTA NU INSEAMNA CA II IAU APARAREA LUI BASESCU CA NU SPOT SA STIU EU DACA FURA SAU NU DE LA STAT, DE LA NOI, DAR CA SA TERMIN NU MAI SUNTEM PE VREMEA COMUNISTILOR CA PRESEDINTELE SA AIBA FORTA SUPREMA!!!
ROMANILOR, AJUNGE!!!!TREBUIE SA FACEM CEVA!!!!

Musafir

#15587 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-11 01:39

#15585: Dan Voiculescu - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

BAI ELEFANTULE SA ITI IAU PITICI IN PULA FELIX SI CU BASE ...AICI FERENTARIULLA APEL ..ASTEPTAM RACOVA JILAVA SI INCET INCET AJUNGEM PE CENTRU  ANUL ASTA DE AICI INCEPE REVOLUTIA ...ASA CA VA FI GROASA CAND TE FUGARESTE STOMACUL E JALE ASA CA VOI AJUNGE RAPID LA COTROCENI

PER SEMPRE

#15588 Re:DESTEPTAREA FERENTARI

2014-01-11 01:41

#15586: UN ROMAN(Andrei) - TREZIREA!!!!!

SOLUTIA SAII SCHINGIUIM PE TOTI ASTIA CARE AU BANI BASISTI PSDSTI CEAUSISTI  SI REZOLVAM PROB CU STOMACUL NOSTRU SI GATA GAME OVER FOR  EVER


Musafir

#15589

2014-01-11 01:42

Sper ca aceasta petitie sa fie inteleasa in profunzimea ei si-n sprijinul cetateanului roman care si-a pierdut drepturile legale (juridice) fiind doar CONSIDERAT si NUMARAT la un vot politic aranjat.

Musafir

#15590

2014-01-11 01:42

O intiativa cat se poate de inspirata care devine un barometru al starii de spirit ce domneste in societatea romaneasca.
In ciuda atator nerealizari USL, induse, incluse sau provocate, societatea civila, rejecteaza ce a creat regimul basescu ca pe un corp strain; sistemul ei imunitar functioneaza infailibil.

Musafir

#15591

2014-01-11 01:42

Basescu si acolitii lui, nu recunosc faptul ca basescu a subordonat justitia. Iata un exemplu, printre multe altele, care demonstreaza in mod evident ca basescu influenteaza si domina justitia:
Prin OUG 1 / 2011 prin care au fost recalcuate pensiile militare, unui numar mare de pensionari militari, le-au fost diminuate pensiile. Deci deciziile initiale de pensionare, le-au fost anulate si li s-au emis alte decizii, in care cuantumurile erau miscorate (dupa un bun numar de ani de la pensionare !!!).
Marea majoritate a acestor pensionari, au dat in judecata casele sectoriale de pensii, cu argumentul evident de aplicare retroactiva a legii, aplicata, culmea, unui segment de populatie care si-a programat cheltuielile in perspectiva, si care nu mai are sansa de a incepe o noua viata.
A urmat un val impresionant de procese, au iesit pensionarii in strada, la mitinguri repetate la Universitate, Guvern, Parlament, apoi marsul de la guvern la Cotoceni, etc...
La toate acestea, stiind clar ca n-are dreptate, cu maximul tupeu care-l caracterizeaza, Basescu, dupa ce a declarat ca legea e constitutionala (ca asa i-a cerut el Curtii Constitutionale sa decida), s-a adresat instantelor de judecata, IN MOD PUBLIC (da, la TV), cerandu-le ca, INAINTE DE A JUDECA, EI SA VADA DACA SE GASESC BANI !!! Cu alte cuvinte, MAI JUDECATORILOR, TERMINATI CU DREPTATEA ACTULUI DE JUSTITIE; VOI MAI INTAI, INTERESATI-VA DACA MIN. FINANTELOR ARE BANI SA-I DESPAGUBEASCA PE NENOROCITII ASTIA SI DUP-AIA....
Fara comentarii !!! Iata cine n-a subordonat CC si instantele de judecata. Iata !!!
Domnior din TV, CAUTATI IN ARHIVE decaratia de mai sus; n-a trecut mult timp. Pentru ca in mod sigur o gasiti.

[[[ Trecem peste faptul ca, dupa aceasta OUG1/2011 de recalculare a pensiior in timpul vietii oamenior conform ALTEI legi de calcul, cu scopul evident de a cheltui mai putin buget, s-a intampat ceva uluitor !!! S-a intamplat ca CHELTUIALA BUGETARA PENTRU PENSII A DEVENIT MAI MARE !!! Repet, MAI MARE ! Pentru ca, chiar daca unor pensionari le-au fost taiate pensiie, altora le-au crescut.
Ce a rezultat de aici?
Au rezutat mizeriile cu are ne-am obisnuit:
1. Modul HAOTIC si DESPOTIC al guvernarii basescu-boc.
2. Lehamitea de a avea rabdarea de a face o simulare in prealabil. Daca ar fi stiut ce iese, precis n-ar mai fi dat OUG1/2011.
3. Dezbinare intre pensionarii militari. Daca la inceput toti erau uniti, ingroziti ca li se vor taia retroactiv pensiile, in final cei care au iesit "in castig", s-au delimitat ....

Dar, ... cum ziceam... sa trecem peste balbe - gafe de felul asta ... ca au fost atatea ...!!!
Sa constatam doar cine este personajul care a subordonat cu adevarat justitia. ]]]




Victoria Nuland

#15592

2014-01-11 01:47

Sa conchidem deci: Voiculescu presedinte, Dragnea ? si el e bun de prim ministru, are lipici la popor! Nastase la finante. Fenechiu la transformatoare, pardon , la transporturi? Nu , la justitie! Diaconescu Dan la cultura sau Calimachi la cultura? Doamna aceea invatatoare, care a facut saraca greva foamei, la invatamant, la agricultura am auzit ca e bun unul Rusanu, are si mult teren, o sa mai cumpere inca pe atat si va fi un exemplu. La atragerea fondurilor de la EUROPA sa il punem pe ... va mai ganditi pana maine si imi transmiteti lista, va rog, trebuie sa fac guvernul!

Musafir

#15593

2014-01-11 01:47

Prosti, dar multi ! ( 80 319)

Musafir

#15594

2014-01-11 01:49

Să dea Dumnezeu ca această ţară atât de frumoasă, de bogată, cu oameni frumosi sa-şi regaseasca fala şi mândria, curajul,cinstea şi puterea de a nu mai fi strivita şi batjocorita, de a-şi înălţa culmile splendide şi puternice ale munţilor catre soare şi de a întari acest popor atat de umilit, prostit, ranit, care astepta să se întâmple o minune după caderea lui Ceauşescu....şi ce deziluzie....
Mare pacat .....Sa speram ca Dumnezeu va avea milă de noi şi o minune în sfârşit...... se va întâmpla. Doamne ajută!
CETATEAN DEZAMAGIT

#15595 Re: JOS ANTENA 3 GATA MUIE MULTA

2014-01-11 01:50

#15591: -

UITE CA SUNT SUPARAT ACUM ..NOI ASTIA MOLDOVENI SUNTEM MAI PROSTI INTELEGEM MAI GREU DAR INTELEGEM CLAR ...IN CONCLUZIE AM REALIZAT CA ACEASTA PETITIE ESTE O MANGLA IEFTINA ..DECI EU SINGUR IN 3 ORE AM SCRIS 100 DE COMENTURI ..SI CU ADRIAN NASTARE COMPANIA MEA DE SEARA :))DOAR CA A TRADAT SI ELSI AM RAMAS SINGUR SA LATRU CA UN MAIDANEZ REVOLTAT CONTRA LUI BASESCU ..DECI IN FINAL NIMENI NU LATRA DOAR CATIVA GADISTI DE LA ANTENA 3  ..EU CREDEAM CASATREZIT ROMANIA SI LATRA AICI DAR MAM CONVINS CA LATRU SINGUR:))))VA DORESC BARFA PLACUTA GRATIS FARA SPAGA...GADEA URSU ETC MAI HALESC CEVA SA  LATRE DAR EU LATRASI GRATIS:))))),MOARTE BUNA TUTUROR!!!!!!!!!!!!!!!!!

LABAdea

#15596 La MUIE lu gadea, LABA-dea, ursu si toatat LATRINA 3

2014-01-11 01:52

Ba daca voi considerati ca e normal sa poti vota o petitie doarte usor de mii de ori si sa induci in eroare pe prosti, atunci insemna ca aia chiar merita sa fie PROSTI. Deci iar s-a demonstrat ca spalati creiere la PROSTI, in cel mai mare hal. PUSCARIASILOR.

Musafir

#15597

2014-01-11 01:54

TREBUIE SA SEMNAM PANA SE FAC 7.000.000 DE SEMNATURI SA ARATAM LUMII CA IN ROMANIA ESTE O PARODIE DE DEMOCRATIE SUB ACEST PRESEDINTE CORUPT, TRADATOR SI DICTATOR

Musafir

#15598 Re:

2014-01-11 01:55

Victoria Nuland

#15599

2014-01-11 01:56

Pentru parlament faceti liste in care sa nu uitati pe niciunul din jurnalistii patrioti de la Antena3! Niciunul sa nu ramana nemultumit, vad ca toata lumea care a scris comentarii ii adora! Ei sa faca legile Romaniei. Cu celelalte, ne intelegem noi. Mai create niste agentii si puneti-va salarii mari de tot, ca sa nu fiti tentati sa primiti mita, eu zic sa la puneti cateva milioane de euro pe an, asa-i la noi, si ati vazut ce departe am ajuns. Pentru interne gasiti un dur, caruia sa nu-I fie mila sa dea cu tunul daca cineva mai zice ca e nemultumit, formula mai buna decat asta nu voi putea gasi!

Musafir

#15600 Re: La MUIE lu gadea, LABA-dea, ursu si toatat LATRINA 3

2014-01-11 01:57

#15596: LABAdea - La MUIE lu gadea, LABA-dea, ursu si toatat LATRINA 3

BAI BASISTULE MAI ZI CEVA CA ADORM AICI ...DAI IN MORTI LOR DE GADEA DE ANTENA 3 EU STIU CA TU ESTI LA SERVICI DE ASTA BUTONEZI DAR CREDEM CA NOI NU INCASAM BANILUI GADEA ASA CA HAI SA MAI VB CEVA DE NOI ....SPORT ITI PLACE ?ESTI DINAMOVIST?SA VB DE FOTBAL AR FI MAI PLACUT