Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#14826

2014-01-10 20:47

Semnez aceasta petitie pentru a arata ca romanii au avut dreptate atunci cand au votat prin referendum-ul din 2012 suspendarea presedintelui Traian Basescu! Inca de atunci intelesesem ca in Romania se faceau cele mai mari abuzuri asupra institutiilor statului, mai ales asupra justitiei pe care si-o subordonase pentru a o transforma in intrument de opresiune si de razbunare politica (impotriva tuturor adversarilor politici si impotriva poporului roman care nu il votase in 2009!), sociala (razbunare impotriva poporului roman care nu il mai voteaza)!
De asemnea, semnez aceasta petitie pentru ca astfel de situatii sa nu se repete! Dictatura comunista si folosirea serviciilor secrete impotriva poporului roman trebuie sa inceteze! IMi pare rau ca forurile internationale au fost induse in eroare de o propaganda care a incalcat orice legislatie in vigoare in Romania, inclusiv Constitutia Romaniei! Tot ceea ce imi doresc este restabilirea adevarului: statul de drept in Romania nu inseamna Traian Basescu si doar avantaje pentru familia acestuia! Statul de drept nu inseamna subordonarea institutiilor fundamentale ale statului intereselor "presedintelui" Traian Basescu si familiei acestuia! Perceptia mea asupra sintagmei "statul de drept" inseamna independenta justitiei (nu cea actuala subordonata in chip dictaorial lui Traian Basescu si cu executarea ordinelor acestuia!), inseamna functionarea independenta de politica si de vointa de moment a domnului Traian asescu! Nu degeaba opt milioane de romani au iesit la vot in iulie 2012, din care 7.400.000 au votat pentru demitere! Vot calcat in picioare de foruri internationale care au preferat sa umileasca si sa nu ia in seama vointa poporului roman! Acesta este motivul pentru care semnez aceasta petitie....fara prea multa speranta! Rusine pentru modul in care a fost tratat poporul roman!
Marean - EVZ

#14827 Re:

2014-01-10 20:48

#14807: Dana Grecu -

BOULE, Dana Grecu locuieste in Pitesti.. ce kkat de manipulare incercati sa faceti... sunteti jalnici mei basistilor, jalnici!!!

Jos Basescu!!!

 

sabrer

#14828

2014-01-10 20:48

Am convingerea ca acest.....basescu si regimul sau vor disparea. Trebuie sa dispara!!! Si va disparea. Abia atunci noi romanii vom putea din nou, cu adevarat, sa zambim, sa fim sinceri si deschisi si sa traim intr-o societate normala. Semnez aceasta petitie cu speranta ca acest demers grabeste sfarsitul acestui regim parsiv, mincinos si hot, care a provocat atata durere si suferinta poporului. Si totusi vom mai avea de suferit un timp deoarece mentinerea inca la putere a acestui personaj sinistru este interesul unor puteri asa zis "prietene-aliate" si care de fapt vor Romania o feuda a lor, iar pe noi sclavi.

Musafir

#14829 Re:

2014-01-10 20:48

Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2014-01-10 20:48


Studentii

#14831

2014-01-10 20:48

Si noi ne-am gandit la Radu Tudor ca ar fi cel mai bun Presedinte al Romaniei !
unul din bobor

#14832

2014-01-10 20:48

pana romanii nu vor avea curajul sa spuna "AJUNGE "si sa isi ia soarta in propriile maini vom merge in continuare sa batem pe la portile Europei si ale Americii sa ne cersim drepturile.Problema nu e "coada de topor Basescu ", problema e ca in tara asta din '89 incoace dicteaza altii din afara, iar noi suntem condusi de slugile lor.Si nu se vor opri pana nu vor secatui tara asta de resurse si nu vor transforma romanii intr-un popor de sclavi.Nesimtirea si indolenta "partenerilor si aliatilor ", manifestata in ultimii ani, ma duce cu gandul ca se simt stapani in tara asta si isi pot duce la final planul. Iar tacerea si lipsa de reactie a romanilor le face jocul. Ieri un referendum, azi niste alegeri, maine Rosia Montana, gazele de sist, Hidroelectrica si resursele Romaniei - incet si sigur altii dicteaza si isi insusesc in numele democratiei si a economiei de piata bruma de "libertate "pe care o mai are tara asta. Razboaiele se duc economic - lasa un stat fara resurse si l-ai ingenunchiat fara un foc de pusca.7,4 milioane au votat si nu a contat. Daca 1 milion ies in strada pot schimba regulile jocului.O multime de "formatori de opinie ", "lideri ", "analisti " se plimba pe le televiziuni si isi dau cu parerea prin talk-show-uri. E democratie, e libertate ( teoretic ) - chemati "prostimea in strada" daca tot aveti acces "pe sticla ". Daca taceti in continuare si va limitati la a va da cu parerea eu trag o concluzie : ori va complaceti in situatia asta, ori faceti joc dublu. Fara mobilizarea "prostimii " trancanitul pro si contra la TV e un spectacol ieftin. Suntem un popor de toata jena - ne-au adus intr-un stadiu de prosteala incat nu mai vedem realitatea.
Exemplu cazul de fata : 7,4 milioane ii spun lui Base "la revedere ", el ne prosteste cu o lege ( urasc chestia asta - asa spune legea - si daca asa spune legea ce-i ? am votat eu legea, am fost eu de acord cu vreo lege, m-a consultat pe mine cineva cand s-a votat vreo lege ? - ne dau si ne vor da cu legile in cap - votate de "alesii" nostri - pana vom ramane in izmene ), noi tacem din gura ca - tipic romanesc - "asta e ", iar acum mergem sa ne cersim dreptatea americanilor. Concluzie ? Americanii / UE ne conduc / sunt superiori daca noi pe plan local nu ne putem rezolva problemele "datorita legii ". Trist, dar daca rapid nu va spune cineva "AJUNGE " ... s-ar putea, cand ne trezim, sa fie prea tarziu ...
Dana Grecu
Bucuresti

#14833 Re:

2014-01-10 20:49

#14783: -

Nu ti se pare, prietene. Hidra basisto-colonialist-imperialista se zvarcoleste spasmodic. Impreuna cu Radu Tudor, lucram la un script care va vana basistii prin tot internetul. 

Radu. ma auzi?


Musafir

#14834 Re:

2014-01-10 20:49

#14816: Remus -

Categoric, i-a ramas asociatia de bloc fara presedinte ?

Fan Hitler

#14835 Re: Re: Re:

2014-01-10 20:49

#14813: Dana Grecu - Re: Re:

Si binenteles, alaturi de noi ca deobicei Radu. Radu pres(edinte)


Musafir

#14836

2014-01-10 20:49

Inițiativă excelentă.Va urmaresc zilnic. Sa fim uniti , pentru a ne recâștiga demnitatea ca neam si tara.Felicitari Domnilor.Cu respect Dr.Aurelia Dihelu.
Dana Grecu
Bucuresti

#14837 Re: Re:

2014-01-10 20:50

#14827: Marean - EVZ - Re:

Bai, pula, imi spui tu mie unde locuiesc?

Radu. treci pe receptie!

Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2014-01-10 20:50



Musafir

#14839

2014-01-10 20:50

Băsescu este cel mai perfid politician după anul 1989,care a făcut cel mai mult rău ţări noastre, atât pe plan intern cât şi extern, a întârziat cu cel puţin şapte ani dezvoltarea ţării.
Vitalu'

#14840 Re: Re: Re:

2014-01-10 20:50

#14813: Dana Grecu - Re: Re:

Basist cretin, ti-am scris mai sus, Dana Grecu sta in Pitesti, nu in Bucuresti, vai mama voastra de prosti... asta e manipulare de doi bani...prostule!!!

Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2014-01-10 20:51



Musafir

#14842 TRAIASCA LATRINELE !!!

2014-01-10 20:51

Semnez aceasta petitie pentru a arata ca romanii au avut dreptate atunci cand au votat prin referendum-ul din 2012 suspendarea presedintelui Traian Basescu! Inca de atunci intelesesem ca in Romania se faceau cele mai mari abuzuri asupra institutiilor statului, mai ales asupra justitiei pe care si-o subordonase pentru a o transforma in intrument de opresiune si de razbunare politica (impotriva tuturor adversarilor politici si impotriva poporului roman care nu il votase in 2009!), sociala (razbunare impotriva poporului roman care nu il mai voteaza)!
De asemnea, semnez aceasta petitie pentru ca astfel de situatii sa nu se repete! Dictatura comunista si folosirea serviciilor secrete impotriva poporului roman trebuie sa inceteze! IMi pare rau ca forurile internationale au fost induse in eroare de o propaganda care a incalcat orice legislatie in vigoare in Romania, inclusiv Constitutia Romaniei! Tot ceea ce imi doresc este restabilirea adevarului: statul de drept in Romania nu inseamna Traian Basescu si doar avantaje pentru familia acestuia! Statul de drept nu inseamna subordonarea institutiilor fundamentale ale statului intereselor "presedintelui" Traian Basescu si familiei acestuia! Perceptia mea asupra sintagmei "statul de drept" inseamna independenta justitiei (nu cea actuala subordonata in chip dictaorial lui Traian Basescu si cu executarea ordinelor acestuia!), inseamna functionarea independenta de politica si de vointa de moment a domnului Traian asescu! Nu degeaba opt milioane de romani au iesit la vot in iulie 2012, din care 7.400.000 au votat pentru demitere! Vot calcat in picioare de foruri internationale care au preferat sa umileasca si sa nu ia in seama vointa poporului roman! Acesta este motivul pentru care semnez aceasta petitie....fara prea multa speranta! Rusine pentru modul in care a fost tratat poporul roman!


Musafir

#14843

2014-01-10 20:51

afara mafia;;;;;;;;;;;

Musafir

#14844

2014-01-10 20:51

Mi-e sila de mine ca inca mai locuiesc in tara asta.As vrea sa-i lasam singuri pe politicieni in tara asta ,sa ramana numai ei.

Musafir

#14845

2014-01-10 20:51

Traim cu sperante.....de mai bine........?????

Musafir

#14846

2014-01-10 20:51

Pentru libertatea si bunastarea copiilor si nepotilor nostri ,pentru sacrificiul celor ce au pierit in 1989,e strict necesar sa luptam pentru biruinta adevarului,cinstei,corectitudinii,patriotismului.

Musafir

#14847 Re: Putini dar lacomi, nemernici si ticalosi, vanduti pentru putere si arginti

2014-01-10 20:51

Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2014-01-10 20:52



Musafir

#14849

2014-01-10 20:52

Eu in acest momento traiesc in Spania dar doresc din suflet ca si in tara mea de origine sa fie democratie macar ca in Spania unde oamenii sunt tratati ca oameni un ca animale.Toata stima pentru cei care doresc o Romanie cu adevarat democrática.

Musafir

#14850

2014-01-10 20:52

nu vrem o noua dictatura