Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul

Strainu'

#14301 CATRE CETATENII ROMANIEI

2014-01-10 19:26

Chiar daca petitia nu va avea efectul scontat, adica aceea de a sensibiliza administratia S.U.A. si de a-i face sa inteleaga care este realitatea in Romania,cel putin le putem demonstra ca nu santem un popor las si ca presedintele Basescu nu a reusit sa ne ingenuncheze chiar daca institutiile de forta pe care presedintele le controleaza si pe care le foloseste in interes personal si de grup fac eforturi sustinute de a ne intimida.Pe langa "adevarul" prezentat de catre d-l Basescu administratiei americane ,consider ca este de datoria noastra a romanilor sa reactionam si sa incercam ,la atat cat putem si santem ajutati, sa-i determinam pe americani sa accepte realitatea pe care le-o prezentam noi poporul roman si nu asa cum o prezinta propaganda lui Basescu.Chiar daca administratia S.U.A. va ignora adevarul prezentat de noi,nu trebuie sa ne descurajam si nu trebuie sa abandonam lupta.Fiind uniti aratam ca santem puternici si inteligenti chiar daca ei ne considera slabi.Administratia americana in frunte cu presedintele Obama se prefac a fi naivi acceptand informatiile primite de la Basescu ca fiind adevarate ignorand purul adevar.NU ABANDONATI LUPTA , ROMANI !
manipulatorul nr.1

#14302 manipulatorii antenei 3

2014-01-10 19:26

#13932: -

Sunteti o televiziune de rahat prin ceea ce incercati sa promovati. Nu va este rusine nesimtiti ce sunteti. Va aparati penalii in frunte cu Voiculescu pe care il aserviti, in loc sa priviti demni si cu dreptate societatea in care traim si sa criticati hotii, sa-i eliminati. Voi sunteti viitorul? Ce nesimtire va asumati. Bai gadea, (nu meriti sa fii scris cu majuscule) chiar refuzi sa vezi realitatea din aceasta tara? Te-a cumparat Voiculescu cu cativa galbeni si pentru asta mananci la rahat de nu-ti ajunge! Chiar nu vezi ce hotii la drumul mare se petrec in Romania? Incotro ne indreptam fratilor cu unul ca tine ce esti iresponsabil prin indemnul la ura si la nedreptate ce le faci prin televiziunea lui Voiculescu. Rusine, mare rusine sa-ti fie! Sa dea Dumnezeu odata sa fie condamnat acest mare HOT - Voiculescu si sa vedem atunci ce rahat o sa mai mananci. Si apoi poate o sa vina randul si al tau ca eu am timp sa astept.Traiasca ROMANIA SI SA ELIMINAM PENTRU TOTDEAUNA PE HOTI, PE MINCINOSI, PE ''DOCTORII'' CU COPY PASTE-CE AU OBTINUT DIPLOMELE TOT PRIN HOTIE.

roman

#14303 Re: Pupincuristilor lui Voiculescu de la antene

2014-01-10 19:26

#14239: Gadea - Pupincuristilor lui Voiculescu de la antene

Tu ar trebui să mergi la casa de nebuni.Jos impostorul ,hoţul şi mafotul Băsescu!


Musafir

#14304

2014-01-10 19:27

Astept de mult timp o oportunitate de a.mi exprima nemultumirea despre abuzurile petrecute in Romania...!!!!!!Mai cu seama ca ma pot adresa direct autoritatilor americane....!!!!!Autoritatile americane,daca vor vor sa afle purul adevar despre cum sta situatia in ssiRomania sa ne intrebe pe noi...!!!cetatenii civili care nu avem nici un interes politic sau institutional..!!!noi avem un snur scop ....acela de a ne fi bine in tara noastra !!!! Sa traiesc fara frica ca miine s.ar putea sa fim arestati pe motiv de culoare de ochi ...sau ca un vecin mai sus pus poate sa faca ce vrea cu persoana daca are pirghiile necesare ...!!!!!sa nu.mi fie frica pt viata mea cind am nevoie de spital ...de politie ...de tribunal ...de primarie ...de un mijloc de transport in comun ....de a circula liber pur si simplu pe strada atit la ore inaintate cit si ziua in amiaza mare .....!!!!!de ce spun toate astea ?????pt ca toate astea s.ar putea sa se intoarca impotriva mea....daca am curajul sa le fac .....peste tot

Musafir

#14305

2014-01-10 19:27

jos chiorul la puscarie

Musafir

#14306

2014-01-10 19:27

Bagati-l la puscarie pe marinar - mai repede...si la maxima siguranta, langa penalii ce ii protejeaza!
a

#14307 se stie

2014-01-10 19:27

tot basescu si in seara asta? pe protv e Rambo, a 100000 oara.

Musafir

#14308 x

2014-01-10 19:27

După 76000 de semnături au început să se dezmeticească din flatulațiile prezidențiale pupincuriștii.Târziu găozarilor.
Fan Hitler

#14309

2014-01-10 19:28

S-a blocat yahoo!!! toate babele s-au apucat sa faca cont yahoo ...si mortii isi fac cont yahoo...sa poata semna petitia

Musafir

#14310

2014-01-10 19:28

Ma bucur ca incepem sa ne trezim din amortire si luam tot mai mult pozitie fata de abuzurile si nedreptatile comise impotriva noastra.
Ma alatur cu convingere de acest demers al Antenei 3.
Fanica Ioica
rahatul nr.3

#14311 Un rahat de la antena 3

2014-01-10 19:28

#13855: -

Sunteti o televiziune de rahat prin ceea ce incercati sa promovati. Nu va este rusine nesimtiti ce sunteti. Va aparati penalii in frunte cu Voiculescu pe care il aserviti, in loc sa priviti demni si cu dreptate societatea in care traim si sa criticati hotii, sa-i eliminati. Voi sunteti viitorul? Ce nesimtire va asumati. Bai gadea, (nu meriti sa fii scris cu majuscule) chiar refuzi sa vezi realitatea din aceasta tara? Te-a cumparat Voiculescu cu cativa galbeni si pentru asta mananci la rahat de nu-ti ajunge! Chiar nu vezi ce hotii la drumul mare se petrec in Romania? Incotro ne indreptam fratilor cu unul ca tine ce esti iresponsabil prin indemnul la ura si la nedreptate ce le faci prin televiziunea lui Voiculescu. Rusine, mare rusine sa-ti fie! Sa dea Dumnezeu odata sa fie condamnat acest mare HOT - Voiculescu si sa vedem atunci ce rahat o sa mai mananci. Si apoi poate o sa vina randul si al tau ca eu am timp sa astept.Traiasca ROMANIA SI SA ELIMINAM PENTRU TOTDEAUNA PE HOTI, PE MINCINOSI, PE ''DOCTORII'' CU COPY PASTE-CE AU OBTINUT DIPLOMELE TOT PRIN HOTIE.

Paula

#14312

2014-01-10 19:28

Justitia in Romania este cea mai corupta.

Musafir

#14313

2014-01-10 19:28

Jos basescu!!!!!!!!
mișcarea p.o.p.o.n.a.r.i.l.o.r.

#14314 Disperare si prostie…

2014-01-10 19:29


Este pe deplin clar acum ca barca lui basescu ia apa… Ea are cel putin zece fisuri sau, mai bine zis, zece gauri mari… unele dintre ele provocate chiar de catre basescu…

Musafir

#14315

2014-01-10 19:29

eu am fost arestat in 2013 si tinut pe arest timisoara 6 saptamani.nici nu canditi ce se intampla pe aresturi.mancare la 3 dupamiaza si esra pe la 7.nici cainele me nu ar manca ce am primit acolo credetima.unde bei apa te si pisi te si caci si faci si dus in aceasi wc sa zicem.mucegai pe toti pereti ,nu lenjerie numai daca iti aduci de acsa,nu nimica de icena personala,nu mi-au facut nici macar analizele chiar daca le-am cerut eu,oameni bolnavi acolo cu to velul de boli transmisibile,nu stiu ce va ma mai zic ca i-mi este urat numai ca ma gandesc
suntem un popor de nimica
Cred ca nu ar fi rau ca aceasta petitie sa fie.facuta cunoscut si poporu lui american. -M.M.V.

#14316 Re:

2014-01-10 19:29


Musafir

#14317

2014-01-10 19:29

Bună seara,
Sunt Ristică Plopeanu, din Craiova.
Lipsa de atitudine fata de ANORMALITATE în societatea democratică inseamna acces la DICTATURĂ.
Majoritate populației(POPORUL) a decis in Democratie,Basescu este DEMIS.
Justitia prin aplicarea ABUZIVĂ a legii trimite în
ÎNCHISORI omenii de rand fara s-ăi pese cuiva sau la cineva.Procurorii,Judecătorii sunt micii DUMNEZEI ai societații românești și nu pot fii trași la răspundere,nici când există probe certe de NEVINOVAȚIE.(NOUA DICTATURĂ ?)
FURTUL,ȘPAGA,ÎNȘELĂTORIA,JMECHERIA,MINCIUNA sunt puncte forte a realitații din țara noastră.Pentru a intra în NORMALITATE, singura soluție este, altă REVOLUȚIE.
PS.vând teren agricol familiei BĂSESCU, accept INTERMEDIEREA CEC-BANK.
Să auzim de bine,
Ristică Plopeanu.


Musafir

#14318

2014-01-10 19:29

Chiar nu vedeti abuzurile dictatorului?.....Cascati larg urechile la Badea ....poate singurul corect in afirmatii....cand o sa rezonati cu el o sa avem normalitate

Musafir

#14319

2014-01-10 19:29

sa se duca dracului Basescu , Ponta , Antonescu si toti cei care se lauda cu 70% din parlament si nu fac nimic din ce au propus ca vor realiza , toti sunt o apa si un pamant , JIGODIIIIIIII !

Musafir

#14320

2014-01-10 19:30

Dl. Basescu m-a facut sa imi fie rusine in tara mea,si sa numai am incredere in ceea ce se voteaza sau nu. Daca 7.5 milioane voturi contra sunt sfiidate de cetateanul Basescu , actualul presedinte nedorit,inseamna ca traim intr-o tara in care nu exista notiunea de stat de drept.

Musafir

#14321

2014-01-10 19:30

domnul Traian Basescu a ingropat Romania accsind creditul FMI in intelegere cu sitemul bancar .Va amintesc de asigurarile date de Train Basescu ca dupa diminuarea rezervelor minime obligatorii nici un euro nu va pleca de pe piata bancara din Romania.Adevarul este ca a plecat toata suma cu stiinta lui Traian Basescu care in grava complicitate cu bancherii implicati au adus creditul FMI .Acesta este pretul platit de Romnia pentru ca Traian Basescu sa castige un al doilea mandat de presedinte cu sprijinul direct bancherilor straini profitori.

Musafir

#14322

2014-01-10 19:30

Jos cel mai hot dintre romani... Sau poate dintre rromani...

Musafir

#14323

2014-01-10 19:30

ma bucur enorm de initiativa dvs sunte ti
minunati, sa stie si sua ce se intimpla la noi
cit sa mai suportam acest regim nedrept
Musafir

#14324 Basescu - sinonim pentru coruptie,hotie,minciuna!

2014-01-10 19:30

De ce mereu se intampla ca hotul sa strige din toti rarunchii "...hotii!"?



Musafir

#14325

2014-01-10 19:30

cum BASE spunea SA TRAITI BINE curios din fire vom vedea cum va fii cum vom trai atunci,oricine va venii va culege si el la rindul lui ,laurii,de pe urma functie mult dobindite sint optimist de fel,daaaar la urma se va dovedii a fii scepticism