Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul

Virgil:_Liviu
Musafir

#14226 Desteaptate Romane!!!!!!!!!!!!!!

2014-01-10 19:15

ROMANU a fost curva cu doua fete de cand lumea eu am plecat din tara acum 12 ani si nu am de gand sa ma mai intorc in tara.Am crezut ca intr-o buna zi ma voi intoarce acasa dar cate vad sunt foarte slabe sanse oare cat se mai poate fura in Romania ????? ....BASISTI si toti COMUNISTI merita bagati la inchisoare pe viata si pusi la munca silnica cate 14 ore pe zi.As dori ca o echipa a Antenei3 sa vina aici unde locuiesc eu in Italia sa faca un reportaj despre ceea ce le voi arata eu dupa care poate se va trezi si poporul asta blestemat de soarta tot ceea ce se intampla nu e din vina politicienilor ci chiar din vina noastra a tuturor si a celor care au acceptat compromisuri de toate felurile...pacat.In ATENTIA Antenei3 acesta e nr meu de tel.0039/3281383357 poate impreuna vom reusi sa scapam de acesti TERORISTI care ne-au facut sclavii Europei


Musafir

#14227

2014-01-10 19:16

- SA DEA DUMNEZEU SA NE AUDA CINEVA .IN REST SA AUZIM NUMAI DE BINE .NE-AM INVATAT SA AVEM LA CONDUCERE NUMAI NEMERNICI .AM AJUNS SCLAVIII LUMII.DESPRE VIZITA DOAMNEI ACESTEA , SA FIE SANATOASA ,I-AM ASTEPTAT PE AMERICANI SA VINA CU ALTE GANDURI. PACAT . DUMNEZEU E SUS SI VEDE .
26

#14228

2014-01-10 19:16

Pacat ca Romania e plina de oameni care nu vor sa gandeasca si isi pun semnatura pe orice, asa cum fac si la vot.................

Musafir

#14229

2014-01-10 19:17

suntem multi si nu ne-a auzit nimeniGATA!

Musafir

#14230

2014-01-10 19:17

Am votat pentru ca ceea ce se intampla in tara mea e infricosator.Din pacate,toti cei morti pentru liberta
te si pentru un trai mai bun,au murit degeaba!!!

Musafir

#14231

2014-01-10 19:17

Doresc din inima ca aceasta petitie sa fie semnata de cel putin tot atatia romani ,cati l-au alungat pe Basescu la referendul din 2012. Sa ne ajute Dumnezeu sa scapam de derbedeul acesta .
Concetateni TREZITI-VA !
maria

#14232 statul de drept

2014-01-10 19:17

justitie doar pt unii asa doreste domnul de la COTROCENI si asta ei numesc stat de drept...NR celor care au votat la parlamentare impotriva PDL ,denota cine traieste intr-o lume paralela.







Musafir

#14233

2014-01-10 19:17

Oameni buni,pentru numele lui Dumnezeu,cât mai poate suporta ţara asta? Când vom scăpa de blestemul ăsta,este un blestem, omul ăsta,TRAIAN BĂSESCU,este un blestem pentru ţara asta!Am votat ca să scăpăm odată de el, nu ne-a băgat nimeni în seamă,nici măcar cei pe care i-am votat,zi de zi s-au jucat cu focul şi cu mintea oamenilor cu gândire normală din ţara asta, câţi or mai fi,dar nu se mai poate!Eu văd foarte aproape un haos din care nu se va mai putea ieşi, nu cred că mai este cineva capabil să lupte cu adevărat pentru ţara asta, cu adevărat, nu prin compromisuri amăgitoare!Am aşteptat occidentul şi ne-au călcat în picioare ca pe nişte viermi,asta este realitatea,ne-a fost frică s-o spunem clar,ne este şi acum, s-o spunem ca să o simtă. Acum iar americanii,iar câinii latră, caravana trece şi se aşterne ceaţa.Eu mi-am dorit o Europă care să ne respecte pentru ce suntem,asta de acum, NU MAI VREAU SĂ AUD DE EA.N-am crezut vreodată că poate să mă doară atât de cumplit ce se întâmplă cu ţara mea, mă doare cumplit şi cred că nu sunt singurul!Cred, deşi n-are nimeni curajul s-o spună,că este una din cele mai decadente perioade din istoria acestui neam,dacă nu cea mai, nu sunt vorbe goale, din păcate,curând cred că se va vedea!

Musafir

#14234

2014-01-10 19:17

Bravo Antena 3

Musafir

#14235

2014-01-10 19:17

PACAT CA ACESTUI DICTATOR I-AU REUSIT APROAPE TOATE SMECHERIILE.NE-A CITIT CORECT.

Musafir

#14236

2014-01-10 19:17

Aceasta petitie demasca , intr-un fel sau altul, jocurile de culise periculoase si nocive pentru poporul roman, in care sunt implicate persoanele cu cele mai inalte functii in stat...desi au fost alesi prin vot de cetatenii acestei tari, mint cu nonsalanta la inceput de mandat, prezentand un program foarte ambitios, fara a-si respecta juramantul de credinta in respect pentru acest popor.
Va apreciez initiativa si va felicit !
Semneza aceasta petitie in semn de solidaritate, „UN CETATEAN DE RAND”

Musafir

#14237

2014-01-10 19:18

Va urmaresc emisiunile cu foarte mare interes!Va multumesc in numele multor cunostinte pt aceasta initiativa in ceea ce priveste petitia.Am avut o mare speranta in schimbarea guvernului dar totul s-a dovedit a fi o mare FARSA.Toti sunt o apa si-un pamant.Ar trebui sa le dam o mare lectie la urmatoarele alegeri si sa nu mai mergem sa le dam voturile.Prin indolenta si nepasarea noastra ei fac ce vor nu numai cu tara ci si cu noi ca cetateni!Daca nu facem ceva inseamna ca ne meritam SOARTA!As vrea sa intreb si eu un singur parlamentar din cei 588 cat timp poate sa supravietuiasca cu 850 lei(brut minim pe economie) si 636 net.Am spus sa supravietuiasca nu sa TRAIASCA!VA MULTUMESC

Musafir

#14238

2014-01-10 19:18

E UN DEMERS LEGITIM. VOCEA NOASTRA, CARE EXPRIMA REALITATEA DIN ROMANIA, TREBUIE SA SE FACA AUZITA !!
ASTEPT CA REPREZENTANTUL DEPARTAMENTULUI DE STAT SA ISI RETRAGA PUBLIC AFIRMATIILE NEFONDATE PRIVITOR LA FRAUDAREA"MAJORA" A VOTULUI DE LA REFERENDUMUL PENTRU DEMITEREA PRESEDINTELUI. SI ACESTA ASTEPTARE ESTE LEGITIMA...
Gadea

#14239 Pupincuristilor lui Voiculescu de la antene

2014-01-10 19:18

#14037: -

Atunci am sa va cred ca doriti binele neamului meu, cand am sa va aud strigand din toti rarunchii ca Varanul securist trebuie sa infunde puscaria pe viata! Sa va aud, derbedei antenisti si antenizati fara voia voastra, in cor, toti odata, ca sa se auda pana peste ocean!Strigati toti intr-un glas: Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii! Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii! Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii! Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii! Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Mai tare, ca tara nu va aude:

Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Haideti, Badea, Gadea, Chireac, Tudor, et comp., in cor cu totii, sa auda si varanul: Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii! Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii! Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Nu se aude... Nu vreti sa-i convingeti pe americani ca sunteti de buna credinta??? Stiu ei ce stiu! Ha,ha,ha,ha! Cred ca i s-a facut cam frigut lui Felix - motanul! Apucati-va sa preparati chiftelute, sa aveti ce-i zvarli cu prastia in curand! Nu va avea voie decat la 4 vizite pe luna, nu va poate primi pe toti odata, derbedei ce sunteti!


Musafir

#14240

2014-01-10 19:18

Vreau sa ai multumesc lui mihai gadea si lui adrian ursu pentru aceasta petitie pe care ati facuto ,ca sa o trimiteti in America la presedintele Obama, si sper s-a se schimbe multe in tara in care traim ,si sa nu se mai fure mult, si sa avem un presedinte mai bun decat aceesta care nu a facut altceva decat sa ne vanda tot din tara si s-a distruga tot ce avem mai bun aici la noi.

Musafir

#14241

2014-01-10 19:18

Ne-am saturat de abuzuile lui Basescu si a acolitilor lui!Oare cat sa-l mai suportam?
In 2012 am votat pentru demiterea lui 7,4 milioane de oameni. dar cu minciunile lui si ale acolitilor lui Basescu nu a plecat. Unde sunt cele 2 milioane de voturi fraudate cu care s-a laudat Monica Macovei? Nu sunt pentru ca romanii nu sunt prosti cum ne cred unii.

Musafir

#14242

2014-01-10 19:18

trebuie facut ceva si in tara asta ca deja a ajunsul cutitul la os.paote inca o revolutie ar fi buna.

Musafir

#14243 Re: JOS BASESCU !

2014-01-10 19:18

#14205: Musafir. - JOS BASESCU !

da ai bani de internet si pc. oare cum?


Musafir

#14244

2014-01-10 19:18

Ma bucur pentru aceasta initiativa,daca as putea m-as duce personal sa relatez toate nedreptatile
din tara noastra.
ospite

#14245 Băsescu, Go On Prison!

2014-01-10 19:18


Baconschi, Go Ahead In Prison ! : Good-for-nothing in prison. Vă spun, nenorociţilor, că asta va urma. Brontozaurul Baconschi de la externe ce zice? Dar lae chiorul, ce face? Se face că nu vede. Va vedea puşcăria, cât de curând.
p

#14246 Re: Rusine sa va fieeeeeeeeeeeee antenelor

2014-01-10 19:18


Musafir

#14247

2014-01-10 19:19

Cred ca nu ar fi rau ca aceasta petitie sa fie.facuta cunoscut si poporului american

Musafir

#14248

2014-01-10 19:19

Trebuie sa curatam aceasta tara de hoti, corupti, de acesti vampiri insetati de putere, odata pentru totdeauna.

Musafir

#14249

2014-01-10 19:19

cum pot fi asa de nedrepti cu tara si o tradeaza fara rusine, netinind cont de suferintele acestui popor atat deblind?

Musafir

#14250

2014-01-10 19:19

Mi-a fost jena sa dau si eu "raport" la "licurici" - dar am ales sa ma umilesc si sa semnez petitia. Sper sa aiba vreun sens !
Medic