Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#13376

2014-01-10 17:53

Eu o semnez de aici de departe caci ma numar printre cei pe care Presedintele Romaniei Traian Basescu ia scos afara cu suturi in dos lasandu-ma fara mincare pt copii cu cei 25%(34% mai corect)luati din salar.
asi

#13377 Bascalie

2014-01-10 17:53

Procuroru Ponta e un on neserios
Numai la misto vorbeste

Musafir

#13378

2014-01-10 17:53

ar trebui sa i se bata obrazul si sa i se aplice exact vorba lui; nu este frumos domnule traian basescu. nu este deloc frumos !; daca nu ne inselam cetateni ai romaniei v-au ales in primul mandat fara sa-si dea seama ca pe al doilea o sa vi-l insusiti in mod incorect.

Musafir

#13379

2014-01-10 17:53

nu se poate ,sa ne intoarcem senini si inocenti la teroarea anilor 50,eroarea istorica de distrugere a intelectualilor sau de izgonirea lor din tara trebuie sa se opreasca CE DORITI SA DARUITI ACEASTA TARA CU TOT SANGELE COPIILOR NOSTRI CELOR MAI DIBACI DUSMANI CARE NU AU REUSIT PANA ACUM ?!

Musafir

#13380

2014-01-10 17:53

eu zic sa intram peste el la cotroceni.sunt sigur ca-l gasim in costum de baie si paharelul in mana.jigodia securista



Musafir

#13381

2014-01-10 17:53

recomandari pentru Guvernatorul Romaniei
statiune de tratament si refacere Jilava,Rahova ,Poarta ...............
bihoreanul

#13382

2014-01-10 17:53

Sigur scrisoarea va avea un rasunet. Eu prezentam si cateva PICANTERII care devoala caracterul profund imoral, contrar interesului general, national, ne uzual la nivelul functiei de Presedinte de Republica acela de para, de para mincinoasa spre cancelariile europene in special spre cancelarul germaniei, d-a MERKEL „ neconstitutionalitatea institutiei SUSPENDAREA PRESEDINTELUI”urmata de furtul masiv al voturilor la referendun si multe altele.

Musafir

#13383

2014-01-10 17:53

vrem sa fim liberi
Marius – Alin BRĂTULESCU

#13384 “justiţia” din România a ajuns o “damă venerică de consumaţie” la cheremul lui încă PONTA “4 case” V

2014-01-10 17:54

Ref: procuror DIICOT hoţ de case “băsist dar şi prieten cu Premierul Ponta, vechi coleg la Parchetul General, tel secret acasă 642.57.38 şi 093.283.502” – un gangster “cu pile la toate instanţele” dat afară în 2010 de la Parchetul General de bun ce este v cazurile “rezolvate” de prietenii săi avocaţi veroşi adică mijloace efectiv piratereşti deprinse de la încă Băsescu Traian “piratul” resp de la “Ponta Premierul Şpăgii” – ajută o băsistă informatoare SRI ca să-mi fure casa plătită 100% cu pensia mea de orfan de tată v anexa şi dosar 1515/2001/CNSAS ref la asasinarea tatălui meu dr. Virgiliu – Stelian Brătulescu… un asemenea Premier, procuror-plagiator care în plus coabitează cu un Preşedinte-pirat, nu are interesul ca România să aibă altceva decât justiţie “de partid/cumetrie” adică “Sunteţi prea corupţi pentru Schengen” cum a spus Ministrul finlandez de Interne Päivi Räsänen în Martie 2013 despre “Republica procurorilor” sau “România – ţara corupţiei instituţionalizate, cea mai coruptă ţară din UE”:

Ieşirea din indiviziune solicitată de tutorele-informator SRI cu dosarul 8135/2005/Jud Sect 3 este o simplă contestare frauduloasă a unui partaj verbal făcut în 1982 care este cert şi admisibil v Decizia 884/12.05.1992/CSJ-Secţia Civilă şi cutuma, căci promisiunile tutorelui BN nu au fost contrazise, timp de 23 ani(!), de nicio (in)acţiune: “Cu pensia ta plătesc apartamentul 78 care va fi 100% al tău” iar pensia mea valorează oricum mai mult decât tot apartamentul 78 supus acestui partaj INADMISIBIL

Magistraţii “de partid/închiriat” au trecut direct la furat casele oamenilor sau pervertirea justiţiei de către ÎCCJ prin procuror securisto-ceauşist STANCIU Livia Doina! FIAT JUSTITIA PEREAT MUNDUS, să audă şi “prietenul” Dan LUPAŞCU care a pretins absurd (vineri 29.06.2012) că îl “dezgropăm şi pe împăratul Traian” dacă scăpăm de JUSTIŢIA LOR INTERLOPĂ “DE CUMETRIE/PARTID” care este “DAMĂ VENERICĂ DE CONSUMAŢIE” v cazul descris în prezenta: PROCURORII FURĂ CASELE celor fără “pile” INDIFERENT DE PARTID CU AJUTOR DE LA MAGISTRAŢII MASONI care sunt obligaţi să-şi declare apartenenţa la asemenea organizaţii v decizia plenului CSM din 20.08.2013:

Este mare nevoie de un miracol în “ciuruita” Românie, “miracol” care ar consta din arestarea unor magistraţi “de partid” pentru infracţiuni grave care se văd hăt de la Bruxelles dar care fapte nu sunt percepute aici, în “România – ţara corupţiei instituţionalizate, cea mai coruptă ţară din UE”: mătuşa băsistă STANCIU Livia Doina, încă Preşedinta ÎCCJ dar şi arestarea celuilalt hoţ de case, procurorul mason MIHAILIUC Alexandru de la Parchetul General-DIICOT care vrea să-mi fure casa cu tertipuri staliniste “Judecătoria sector 3 dă ordine ÎCCJ şi judecă cu Adrese emise de chiar procurorul băsist Mihailiuc şi de avocaţii lui veroşi” – după modelul oferit de încă Băsescu care primar fiind, şi-a dat lui însuşi vila din str. Mihăileanu plus dosare ca FLOTA, ALRO, MIHĂILEANU, “66 vile din patrimoniul PMB date unui inexistent”, TELEPATIA şi mai ales REFERENDUM 2012 şi decizia aspazică a CCR şi multe altele v şi cazul relatat pe scurt în prezenta:

Masoana-turnătoare SRI Brătulescu Natalia BN dă meditaţii fără bani la Lb. Franceză masonului MIHAILIUC „Alex” (“n: 26.02.1973”) procuror-mason la Parchetul General şi fost elev al ei la “Matei Basarab”, Mihailiuc îi „recomandă” avocatul FLOREA Vlademir „bun negociator, fost jurist MApN”, apoi procurorul Mihailiuc de la Parchetul General îi masoanei BN dă bilet cu “tel secret acasă 642.57.38 şi 093.283.502” v copiile la dosar şi de-atunci, ea câştigă procese “pe bandă rulantă”, mai ales în penal deşi ea a comis infracţiuni grave – GESTIUNE FRAUDULOASĂ…plus ASASINAREA soţului ei şi a tatălui meu dr. Virgiliu-Stelian Brătulescu pe care l-a turnat la securitate, BN fiind protejata generalului de Securitate NISTOR Casian (n:27.11.1927, str Lugoj (ex Turda) 38, sect 1) fost judecător la ÎCCJ între 1975-1990 v dosar 1515/15.03.2001/CNSAS – cu fals intelectual comis de judecătorii prieteni cu procurorul mason Mihailiuc Alexandru dar şi cu Hotca-Lupaşcu adică MASONII FURĂ CASELE NEMASONILOR indiferent de partid CU AJUTOR DE LA MAGISTRAŢII MASONI…Mai rău ca-n URSS
http://www.juridice.ro/172025/nefericita-coabitare-intre-procurori-si-judecatori.html

Justiţia lor interlopă “de cumetrie/partid” este “DAMĂ VENERICĂ DE CONSUMAŢIE” v prezentul caz: magistraţii de la ÎCCJ-CAB-TMB ajută pe procurorul gangster MIHAILIUC Alex de la Parchetul General-DIICOT “tel secret acasă 642.57.38 şi 093.283.502” v copiile la dosar 989/1/2012/C5Jud (T:19.03.2012, CCcivil 2 care a dat decizie penală!) ca să-mi fure casa plătită integral de mine, cu pensia mea de orfan, procuror “de partid” care îşi judecă practic propriul dosar v dosar 10295/301/2005/Jud sector 3 şi memoriul 57489/15.06.2012/MJLC: masonii fură casele nemasonilor indiferent de partid cu ajutor de la magistraţii masoni…Mai rău ca-n URSS!

Procuror DIICOT hoţ de case ca Băsescu sau alianţa “Băsescu=Ponta” în plină “strategie anticorupţie” a MJ! Este ca şi cum procurorul interlop Mihailiuc “Alex” M.A. de la Parchetul General-DIICOT şi-ar da lui însuşi casa mea, după modelul oferit de încă Băsescu Traian care, Primar General fiind, şi-a dat lui însuşi casa din str. Mihăileanu… Judecătoria refuză să trimită dosarul de fond la instanţele superioare pentru judecarea recursului…Judecătoria interlopă a sectorului 3 ţine soluţia secretă şi dă ordine Tribunalului ierarhic superior(!) şi vrea să judece cu “Adrese”(!) spre a fura casa unui nemason în contradictoriu cu hoţul de case MIHAILIUC “Alex” procuror mason de la Parchetul General-DIICOT, v dosar civil nr. 10295/301/2005, v şi răspunsul CSM nr.“1/1367/1154” din 23.01.2012 şi recursul depus cu acea ocazie împ încheierii din 05.12.2012 prin care netemeinic şi nelegal Judecătoria dă ordine Tribunalului superior ierarhic superior (!) şi vrea să judece cu “Adrese” – eventual emise de chiar procurorul gangster MIHAILIUC Alex de la DIICOT care o “ajută” pe nemernica Brătulescu Natalia ca să-mi fure casa plătită integral de mine, cu pensia mea de orfan v anexa!

Justiţia lor interlopă “de cumetrie/partid” este aşadar “damă venerică de consumaţie”, Tribunalul Bucureşti ajută procuror DIICOT-hoţ de case, v cazul descris în prezenta: magistraţii de la ÎCCJ-CAB-TMB comit infracţiuni grave pt a-l ajuta pe procurorul gangster MIHAILIUC Alex de la Parchetul General-DIICOT “tel secret acasă 642.57.38 şi 093.283.502” v copiile la dosar 989/1/2012/C5Jud (T:19.03.2012, CCcivil 2 care a dat decizie penală!) ca să-mi fure casa plătită integral de mine, cu pensia mea de orfan, Procuror “de partid PSD=PDL”, procuror interlop de-al lui Băsescu-Ponta care ÎŞI JUDECĂ PRACTIC PROPRIUL DOSAR, SPEŢA SE JUDECĂ EFECTIV AVÂND LA TÂMPLĂ PISTOLUL PROCURORULUI băsist MIHAILIUC Alexandru şi al PSD-istului său tată (încă în SRI) v dosar 10295/301/2005/Jud sector 3 şi memoriul 57489/15.06.2012/MJLC şi dosar 6644/2/2012/ÎCCJ Secţia CA

Infracţiuni grave sunt comise “pe bandă rulantă” de magistraţi, la instigarea procurorului mason Mihailiuc “Alex” de la DIICOT care vrea să îmi fure casa – ceea ce face ca doar ÎCCJ să fie competentă! Dacă nu ÎCCJ atunci cine? Dumnezeu? Drept dovadă a partajului încheiat verbal – care este cert şi admisibil în cazuri ca cel de faţă “Mamă-tutore cu frate-curator” contrar prev art 128 C.fam! v Decizia Curţii Supreme 884/12.05.1992/CSJ-Secţia Civilă – mama-tutore, mi-a dat originalele tuturor actelor relevante-v dosarul de fond şi art 9 mai jos

Este ca şi cum jud. Stanciu Livia Doina sau oricare altă mamă ipotetică i-ar promite fiului ei cf cutumei “Eu încasez pensia ta şi plătesc cu ea ratele la casă iar casa va fi a ta” şi după 23 ani jud. Vlădescu de la Jud. Sect 3 sau jud. Stanciu de la ÎCCJ şi-ar da fiul în judecată pentru a-i fura casa şi a o da unui procuror mason veros şi “de partid” scuzaţi toate pleonasmele adică justiţie “de partid/cumetrie”, o “damă venerică de consumaţie” aservită lui încă BĂSESCU “piratul” Traian care coabitează cu “Ponta Premierul Şpăgii” procuror doctor plagiator PDP:

http://www.juridice.ro/294979/managementul-calitatii-este-incompatibil-cu-instantele-din-romania.html

Din moment ce este implicată o decizie a ÎCCJ această speţă este de competenţa exclusivă a ÎCCJ v Decizia Curţii Supreme 884/12.05.1992/CSJ-Secţia Civilă, v dosarul de fond 10295/301/2005 (8135/2005/Jud sect 3), v şi mesajul e-mail din 05.11.2013 cu anexa sa:

De ce mai avem art. 304 alin 8, 9 C.pr.civ decât pentru a curma infracţiunile grave ale magistraţilor ca cele comise în prezentul dosar? Întrebare retorică, v dosarul:

Am atacat decizia în integralitatea ei şi nu doar împ respingerii vreunui capăt de cerere decizia fiind complet “putredă” – netemeinică şi nelegală în integralitatea ei, fiind rezultatul unor infracţiuni grave comise de magistraţi, prin care mi-a fost cauzat un prejudiciu direct şi delictual de 600.000 EUR (şase-sute-mii-euro) reprezentând pensia mea furată de tutorele Brătulescu Natalia în complicitate cu Statul român, plus dobânzi şi mă constitui parte civilă pentru această sumă

Masoana Brătulescu Natalia dă meditaţii fără bani la Lb. Franceză masonului MIHAILIUC „Alex” (“n: 26.02.1973”) procuror la Parchetul General, el îi „recomandă” avocatul FLOREA Vlademir „bun negociator, fost jurist MApN”, apoi procurorul Mihailiuc de la Parchetul General îi masoanei BN dă bilet cu “tel secret acasă 642.57.38 şi 093.283.502” v copiile la dosar şi de-atunci, ea câştigă procese “pe bandă rulantă”, mai ales în penal deşi ea a comis infracţiuni grave – GESTIUNE FRAUDULOASĂ…plus ASASINAREA soţului ei şi a tatălui meu dr. Virgiliu-Stelian Brătulescu pe care l-a turnat la securitate, BN fiind protejata generalului de Securitate NISTOR Casian (n:27.11.1927, str Lugoj (ex Turda) 38, sect 1) fost judecător la ÎCCJ între 1975-1990 v dosar 1515/15.03.2001/CNSAS – cu fals intelectual comis de judecătorii prieteni cu procurorul mason Mihailiuc…Mai rău ca-n URSS…dacă nu ÎCCJ atunci cine?

Pe scurt:
• Brătulescu Natalia B.N. numită tutore deşi eu avem 16 ani împliniţi(!) şi fratele ei curator(!) ambele decizii fiind secrete-necomunicate mie deci lovite de nulitate absolută chiar dacă cei doi tâlhari erau “masoni şi informatori ai securităţii-SRI”;
• pensia mea de urmaş este pe numele ei chiar şi după majoratul meu(!); tot salariul tutorelui BN este depus la CEC şi pierdut stupid la devalorizarea din 1990 deci numai cu pensia mea se mai puteau plăti ratele pt apartamentul 78 care trebuie să fie al meu fie şi numai în virtutea cutumei “Părinţii lasă bunurile copiilor şi ei nu fură de la copii”;
• apare în final procurorul mason Mihailiuc Alex de la Parchetul General, fost elev (la Matei Basarab) al hoaţei B.N. şi meditat de ea fără bani, care îi dă numărul său secret, îi recomandă avocaţii veroşi Florea Hotca…v actele la dosar
• adică “MIJLOACE DOLOSIVE” care fac să fie lovite de nulitate absolută orice act gândit de tutorele BN şi orice pretenţie a ei asupra ap. 78 prin fraudarea dispoziţiilor legii art 1200 C.civ şi art 712, 714, 992, 1154, 1155 C.civ.

De ce nu a făcut reclamanta-tutore ieşirea din indiviziune în 1982, pentru a nu mai amesteca bunurile ei cu ale mele??? De ce nu mi-a prezentat descărcarea de gestiune???...
Toate întrebările care se pot pune sunt RETORICE iar răspunsul este unul singur: acţiunea reclamantei-tutore este vădit INADMISIBILĂ căci partajul s-a făcut verbal în 1982 şi acest partaj este cert şi admisibil!
Ieşirea din indiviziune solicitată de reclamanta-tutore Brătulescu Natalia BN cu dosarul 8135/2005/Jud. Sect 3 este vădit INADMISIBILĂ, o simplă contestare frauduloasă a unui PARTAJ VERBAL făcut în 1982 care este CERT şi ADMISIBIL v Decizia 884/12.05.1992/CSJ-Secţia Civilă şi cutuma, căci promisiunile ei nu au fost contrazise, timp de 23 ani(!), de nicio (in)acţiune: “Cu pensia ta plătesc ratele CEC pentru apartamentul 78 care va fi 100% al tău” FAPT CONFIRMAT ŞI DE URMĂTOARELE – care NU ar fi fost posibile în absenţa partajului verbal:

1. BN numită nelegal tutore, deşi eu avem 16 ani împliniţi(!), şi fratele ei este curator(!!), ambele decizii fiind secrete-necomunicate mie(!!!) deci lovite de nulitate absolută chiar dacă cei doi tâlhari erau “masoni şi informatori ai securităţii-SRI” ambii CU INTERESE POTRIVNICE MIE-ORFANUL TUTELAT: art 1175 C.civ ACT ADITIONAL SECRET de trecere a pensiei mele pe numele tutorelui după majoratul meu;
2. pensia mea de urmaş este pe numele tutorelui BN chiar şi după majoratul meu(!), de la 16 ani şi până când am împlinit 25 ani!
3. Tutorele Brătulescu Natalia nu mi-a dat cota mea din vânzarea autoturismului Volga
4. Tutorele Brătulescu Natalia nu mi-a prezentat descărcarea de gestiune! 3
5. Tutorele Brătulescu Natalia nu mi-a dat nici cota mea din celelalte bunuri menţionate în Certificatul de moştenitor nr 156/1983 pe care Brătulescu Natalia îl omite acum cu rea-credinţă, ea nu s-a achitat nici de obligaţia de întreţinere faţă de mine, pe scurt, ea m-a furat “ca-n codru” iar cum vrea să-mi fure chiar şi casa mea apartamentul 78
6. Autoritatea Tutelară NU A FĂCUT NICIUN CONTROL al administrării bunurilor mele tocmai pentru că STATUL ŞTIA CĂ PARTAJUL FUSESE FĂCUT VERBAL şi că apartamentul 78 era 100% al meu!!! Numai pensia mea de urmaş-orfan de tată, încasată de reclamanta-tutore BN chiar şi după majoratul meu, valorează mult mai mult decât întreg apartamentul 78 v actele la dosar şi scriptele chemaţilor în garanţie!
7. tot salariul reclamantei-tutore BN este depus la CEC şi pierdut stupid la devalorizarea din 1990 v actele la dosar şi anexele la prezenta(!) şi prin urmare numai cu pensia mea se mai puteau plăti ratele pentru apartamentul 78 care este 100% al meu! Apartamentul 78 este al meu fie şi numai în virtutea CUTUMEI “Părinţii lasă bunurile copiilor şi ei nu fură de la copii” – în calitate de tutore(!) cu fratele curator(!) şi cu ajutor de la procurori veroşi
8. apare în final procurorul mason MIHAILIUC Alexandru de la Parchetul General (DIICOT din 2010), fost elev (la Matei Basarab) al hoaţei BN şi meditat de ea fără bani la Lb Franceză, care îi dă numărul său secret şi care îi recomandă avocaţii veroşi cu care ea încheie pact DE QUOTA LITIS v actele la dosar…adică
9. “MIJLOACE DOLOSIVE” care fac să fie lovite de nulitate absolută orice act gândit de ea şi orice pretenţie a ei asupra apartamentului 78 prin fraudarea dispoziţiilor legii art 1200 C.civ resp art 712, 714, 1154, 1155, 1175 C.civ v şi anexa 6-verso ref la tatăl meu asasinat de poliţia politică securitatea – la care a fost turnat de căţeaua masonică Brătulescu Natalia: Numai pensia mea de orfan, încasată de reclamanta-tutore Brătulescu Natalia chiar şi după majoratul meu, valorează mult mai mult decât întreg apartamentul 78!!!


Este ca şi cum jud. Stanciu Livia Doina sau oricare altă mamă ipotetică i-ar promite fiului ei cf cutumei “Eu încasez pensia ta şi plătesc cu ea ratele la casă iar casa va fi a ta” şi după 23 ani jud. Vlădescu sau jud. Stanciu de la ÎCCJ şi-ar da fiul în judecată pentru a-i fura casa şi a o da unui procuror mason veros şi “de partid” scuzaţi toate pleonasmele

Apartamentul 78 este singura mea proprietate, l-am posedat netulburat timp de 23 ani, în timp ce tutorele veros BN are o vastă proprietate în Dăeşti-Vâlcea, casă boierească 6 camere, moştenită, supr construită 600 m2 unde are în proprietate şi 12,5 ha de teren (livezi, vie, păşuni, pădure) cu o valoare de min 10.000.000 EUR!

Întreb din nou, retoric desigur:
din ce “indiviziune” vrea să iasă tutorele-hoţ Brătulescu Natalia B.N?

Contribuţia mea la acumularea patrimonială supusă partajului este de 100% şi contribuţia masoanei-tutore B.N. este 0(zero) v actele la dosar iar un judecător mason nu poate judeca speţa între un nemason ca mine şi masonii veroşi, scuzaţi pleonasmul, reprezentaţi de tutorele B.N. Numai o căţea turbată fură pensia de orfan a fiului ei – în calitate de TUTORE şi în cârdăşie cu fratele ei POPESCU Mihail, masonul pe care l-a pus curator ca să-l poată fura mai bine pe orfan – iar pe urmă vrea să-i fure orfanului şi casa plătită 100% tot cu pensia lui de orfan, cu ajutor de la magistraţii corupţi de procurorul M.A.

Este o speţă RARISIMĂ iar ÎCCJ – instanţa de contencios administrativ este UNICA competentă respectiv un lung şir de abuzuri comise de Statul “mafiot” împotriva mea!

Tutorele B.N. ştie că cererea ei de ieşire din indiviziune este INADMISIBILĂ, DOLOSIVĂ căci PARTAJUL A FOST FĂCUT ÎN 1982
:
a. 1780 lei/lună pensia mea, cu care am plătit 713 lei/lună rata CEC pentru ap. 78, întreţinerea mea 573 lei/lună cf INS şi tot mai rămân 494 lei/lună, sulta pe care BN şi-a încasat-o singură pentru cota ei minoritară, in conditiile in care apartamentul 78 este plătit 100% de mine deci trebuie să fie 100% al meu şi numai al meu!

b. actele la dosar arată că întreg salariul tutorelui B.N. a fost depus la CEC şi pierdut la devalorizarea din 1990(!) deci numai cu pensia mea de urmaş putea fi plătit apartamentul 78 care este 100% al meu dar pe care B.N. îl revendică în totalitate într-un act de finalizare a gestiunii frauduloase al cărei complice este procurorul interlop Mihailiuc Alex de la Parchetul General ceea ce face ca doar ÎCCJ să fie competentă!


ÎNTREBĂRI RETORICE PENTRU TUTORELE-HOŢ Brătulescu Natalia:

1. De ce l-a pus curator pe fratele ei, fără acordul meu? Ca să mă fure mai bine
2. De ce nu mi-a prezentat descărcarea de gestiune?
3. De ce nu mi-a dat partea mea din auto VOLGA şi de ce a depus cei 70.000 lei la CEC pe numele ei?
4. De ce a scos-o din mormânt pe mama tatălui meu şi de ce i-a vândut locul?
5. DE CE A ÎNCASAT PENSIA MEA DUPĂ MAJORATUL MEU??? Unde sunt banii???!!!

Drept dovadă a partajului încheiat verbal – care este cert şi admisibil în cazuri ca cel de faţă “Mamă-tutore cu frate-curator” contrar prev art 128 C.fam! v Decizia Curţii Supreme nr. 884/12.05.1992/CSJ-Secţia Civilă – mama-tutore BN, mi-a dat originalele tuturor actelor relevante, v dosarul – actul de proprietate (“Contract de construire nr. 1158/9 din 06.08.1979”) emis de fostul ICRAL în 1979, contractul CEC de împrumut (tot din 1979) şi Adeverinţa de dare în folosinţă (din 31.05.1980) împreună cu schiţa apartamentului 78, în timp ce ea a prezentat un banal duplicat al actului de proprietate, emis în…2004!

Atunci când încasa pensia mea de urmaş, tutorele-hoţ Brătulescu Natalia BN, decedată demult şi înlocuită cu o impostoare, mi-a promis ferm: “Eu încasez pensia ta de urmaş şi plătesc ratele la ap. 78 care va fi 100% al tău” şi era de NEIMAGINAT să mă îndoiesc de cuvântul ei şi de actele originale pe care ea mi le-a dat drept dovadă, v dosarul!

“Mamă” doar cu numele, tutore veros şi criminal-mason în fapt, scuzaţi toate pleonasmele, care nu poate primi câştig de cauză de la niciun judecător care el însuşi nu ar comite asemenea fapte: Art. 75(a,d), 175(2), 193, 194, 213, 214, 215, 246, 254, 255, 260, 261, 263(2), 288-292, 323 C.pen

ÎCCJ-justiţie interlopă “de cumetrie/partid” adică aservită lui încă “Ponta Premierul Şpăgii” şi lui încă BĂSESCU “piratul” Traian dar şi interlopilor SRI-MAI scuzaţi pleonasmele – v prezenta speţă adică mai rău ca în RSR!
Numai văzând prezenta speţă este evident că “justiţia” din România a ajuns o “damă venerică de consumaţie” la cheremul lui încă PONTA “4 case” Victor Viorel procuror doctor plagiator PDP şi al lui încă BĂSESCU “piratul” Traian!
“Sunteţi prea corupţi pentru Schengen” cum a spus Ministrul finlandez de Interne Päivi Räsänen în Martie 2013 despre “REPUBLICA PROCURORILOR” sau “România – ţara corupţiei instituţionalizate, cea mai coruptă ţară din UE”:
Dacă fostul Premier Năstase a fost condamnat la 4 ani cu executare pentru mită primită sub forma unor bancnote USD care nici nu erau tipărite la data la care DNA pretinde că Năstase ar fi primit acei dolari, atunci cu atât mai mult trebuie să primească puşcărie pe viaţă încă BĂSESCU “piratul” Traian, vreo 400 ani numai pentru fraudele uriaşe comise în timpul mandatului său de Primar general al Bucureştiului, plus vreo 4000 de ani pentru restul dosarelor grele ca Flota, Alro, EBA europarlamentar, Mihăileanu, … plus cele 66 vile retrocedate într-o singură zi unui inexistent!!!


V cele 20 anexe la plângerea trimisă cu scrisoarea deschisă cu valoare declarată VA09991206562/OP15 confirmată de primire la Judecătoria sector 3 pe ”12.12.2013” ştampila Poştei la care am anexat 20 file certificate “Conform cu originalul”:


ANEXA 1: Decizie nr 92619 din 03.06.1982 prin care pensia mea a fost dată tutorelui Brătulescu Natalia, decizie care nu-mi este adresată mie şi care nici nu mi-a fost comunicată tocmai pentru că autorităţile Statului român ştiau că partajul fusese făcut verbal şi că apartamentul 78 era 100% al meu: “Cu pensia ta plătesc ratele CEC pentru apartamentul 78 care va fi 100% al tău”

ANEXA 2: Certificat de moştenitor nr. 156/1983/Notariat de Stat sector 3 (notar Popper Constanţa) din care rezultă că tutorele Brătulescu Natalia „uită” art. 260, 261, 289. 292 c.p. autoturismul Volga, vândut de ea fără expertiză cu 85.000 lei deşi a trecut fals în acte doar 37.000 lei şi locurile de veci de la Bellu Ortodox şi Sfânta Vineri acesta din urmă vândut de ea în secret v anexa 5.

ANEXA 3: Act de proprietate “Contract de construire nr. 1158/9 din 06.08.1979” emis de fostul ICRAL în 1979 pe care tutorele Brătulescu Natalia BN mi l-a dat drept dovadă a partajului verbal în timp ce ea a prezentat un banal duplicat emis în anul…2004! Acest act conţine salariul reclamantei-tutore “2640 lei” pe care ea îl depunea integral la CEC deci ea nu avea contribuţie egală cu tatăl meu, al cărui salariu era oricum dublu! Meditaţii ea nu dădea decât copiilor de miliţieni-securişti-procurori care nu o plăteau cu bani ci cu favoruri, Franceza ei nici nu avea căutare, doar Engleza şi Germana aveau căutare. Acest act indică şi salariul de medic-director al tatălui meu “5260 lei” (plus gărzi şi sporuri de conducere de cca 50%!) adică cel puţin dublu şi investit integral în apartamentul 78 faţă de criminala BN care avea salariul pe jumătate şi doar pe numele ei la CEC!

EU AM ADUS ÎMBUNĂTĂŢIRI MAJORE apartamentului 78: în 15.11.2009 am finalizat de remediat una din erorile constructive grave (care afecta toate ap. de pe verticala mea) respectiv zid şi uşă metalică antiefracţie la vestibulul prin care se intră în apartamentul 78 ceea ce m-a costat cca 10.000RON
Ap. 78 are o suprafaţă de 93,79 mp fără vestibulul de 5,21 mp – lăsat fără uşă de muncitorii PCR-işti, eroare constructivă care a fost remediată de absolut toţi proprietarii de pe verticala mea (ap. 66…); terasă (8,01 mp); logii (2 x 3,92 mp) adică o suprafaţă totală 114,85 mp sau 117,1 mp cu balcon la bucătărie, balcon pe care muncitorii PCR-işti conduşi de tov RĂFĂILĂ Marcel Filip iar au “uitat” să îl mai pună şi la noi, la et. 7 ap. 78… Nu poţi să „defilezi” prin vestibulul îngust din faţa uşii mele ca să ocoleşti 3 metri pentru a ajunge la lift! Acest vestibul sau antreu este exact ca şi terasa sau ca logiile mele şi acest vestibul eronat nu a fost închis cu uşă de muncitorii PCR-işti şi toţi locatarii au reparat ei înşişi, mai puţin tutorele Brătulescu Natalia BN care a preferat să piardă banii de reparaţii la CEC, la devalorizarea galopantă care a început în 1990 şi pe care au văzut-o toţi oamenii normali la cap…dar ea nu a văzut-o! Iar acum vrea să-mi “toace” şi casa mea!
Prin 2006 am aflat că tutorele BN a recunoscut în scris în faţa procurorilor că înainte de 1989, ea a instigat la abuz psihiatric cu scopul de a-mi fura apartamentul 78 dar nu a reuşit în acest demers secret al ei deoarece chiar şi atunci, în vremea dictaturii, pretenţiile ei erau absurde, ca şi acum v dosar 1515/15.03.2001/CNSAS

ANEXA 4: Adresa 37141/07.07.2005/ Institutul Naţional de Statistică INS conţinând rata inflaţiei în perioada 1990-2004 respectiv 237404,5% şi pe verso Copie ştampilată de INS a paginilor 126,127 – subcap. 53. Numărul mediu al pensionarilor şi pensia medie lunară – din Anuarul statistic al României pe 1990, care conţine datele pentru anul 1989. De la pct. C), aflăm că pensia medie de urmaş era de 573 lei / lună, bani cu care un copil putea trăi decent. Pensia mea era una de excepţie 1780 lei/lună

ANEXA 5: Act concesiune la Cimitirul Bellu Ortodox nr. 12331/1990 din 13.02.1992, figura 123, loc 3580 unde este înmormântat tatăl meu dr. Virgiliu Stelian Brătulescu şi pe verso extras de cont CEC seria C nr. 042302 pentru 70.000 lei (din Volga vândută cu 85.000 lei dar 37.000 lei în acte!) depuşi de tutorele Brătulescu Natalia pentru automobil Dacia din care eu nu am primit minic v anexa 2

ANEXA 6: Taloanele pensiei mele de urmaş dosar nr. 49395/1982 – care sunt tot pe numele tutorelui Brătulescu Natalia BN chiar şi după majoratul meu (03.03.1984), Talonul ei de pensie, dosar nr. 82567, Chitanţa 411218/17.03.2005/DITL sector 3, care arată că impozitul pe clădire pentru ap. 78 este tot pe numele tatălui meu, tot el figurează pe rolul fiscal, tutorele Brătulescu Natalia n-a îndrăznit să-l scoată şi pe verso Adresa strict secret nr. 16435/02.03.1972 a Securităţii Jud. Ilfov, prin care tatăl meu primeşte aprobarea lor pentru o anumită funcţie – ceea ce dovedeşte că el avea dosar de persoană urmărită. Securitatea nu dădea aprobări fără a avea dosar, Bilet scris de procurorul MIHAILIUC Alexandru, cel cu care BN mă ameninţa „te dau afară din casă” şi cartea de vizită a tov. MIHALACHE V. Sergiu, şef al PSD sector 3, alt „dezinteresat”. Brătulescu Natalia a încasat aşadar pensia mea de urmaş chiar şi DUPĂ majoratul meu, timp de 7 (şapte) ani, în calitate de tutore-informatoare a “fostei” poliţii politice – SRI acum! 2

ANEXA 7: copia deciziei 852/06.07.1983 prin care POPESCU Mihail (fratele tutorelui Brătulescu Natalia) a cerut să fie numit curatorul meu contrar prev C.fam! Pe verso copie a uneia din reclamaţiile cu scop de şantaj prin care tutorele Brătulescu Natalia l-a „convins” pe cumpărătorul autoturismului Volga să mai scoată încă 5.000 lei, peste preţul de 80.000 lei plătit iniţial iar în acte tutorele Brătulescu Natalia a trecut fals doar 37.000 lei dar mie nu mi-a dat nimic v anexele 2 şi 5


ANEXA 8: Adresa 301/17.03.2005 emisă de Primăria sector 3 care trebuie să răspundă pentru mandatul de tutore exercitat de Brătulescu Natalia BN chiar şi după ce eu am împlinit 18 ani, şi pe verso copii 800 coroane RS Cehoslovacă care au fost tezaurizate de tutorele BN deşi eu i-am spus să schimbe banii dar ea a preferat să îi piardă!
V şi anexa 11 total 433.000 lei la valoarea din 1989 pe care i-a pierdut efectiv ca o dementă, am găsit carnetele CEC după plecarea ei şi le păstrez, iat acum vrea să piardă şi casa mea în acelaşi mod!

ANEXA 9: Act de donaţie prin care Popescu Mihail donează sorei sale SELTEA (acum Brătulescu) Natalia un apartment şi pe verso PV semnat de prietenii tutorelui BN: procuror TOMESCU (Bebe) Ion (securist tot din Rm Vâlcea) şi maior miliţie KAITĂR Ilie. Mai avea ea şi alţi prieteni, mai sus de miliţie

ANEXA 10: Certificat de moştenitor nr. 704/1977/Notariat de Stat sector 4 (notar Rusu Florica): tutorele Brătulescu Natalia posedă o casă în Dăeşti cu cca 3.000 mp deci are deja cel puţin o locuinţă plus terenuri în intravilanul municipiului Râmnicu Vâlcea în valoare de minim 10.000.000 EUR!!! Şi tot mai vrea să fure! De la mine!

ANEXA 11: Copii carnete CEC în total 10 coli fizice tipărite recto-verso numerotate 11-19, v la dosar şi alte copii, total 433.000 lei la valoarea din 1989 pe care i-a pierdut efectiv ca o dementă!


V şi cererea de recuzare a jud. Vlădescu care a pretins fals că ar fi imposibil partajul verbal deşi există o decizie a Curţii Supreme nr 884/12.05.1992/CSJ-Secţia Civilă care spune că este admisibil partajul verbal între rude de gradul I:

pensia mea de urmaş este pe numele tutorelui BN chiar şi după majoratul meu(!), tot salariul ei este depus la CEC şi pierdut stupid la devalorizarea din 1990 deci numai cu pensia mea se mai puteau plăti ratele pt apartamentul 78 care trebuie să fie al meu fie şi numai în virtutea cutumei “Părinţii lasă bunurile copiilor şi ei nu fură de la copii”adică “MIJLOACE DOLOSIVE” care fac să fie lovite de nulitate absolută orice act gândit de hoaţa B.N. şi orice pretenţie a ei asupra apartamentului 78 prin fraudarea dispoziţiilor legii art 1200 C.civ resp art 712, 714, 1154, 1155, 1175 C.civ…corupţie mai rău ca-n RSR în ţară care se vrea în Schengen şi se miră că UE nu o vrea căci nu a realizat “progrese durabile si ireversibile in lupta impotriva coruptiei”

Completul trebuie sa fie cel de 9 judecători şi nu cel “de partid” cu 5 judecători din care unul este mereu mătuşa băsistă STANCIU Livia Doina, cea la care are mare trecere procurorul mason MIHAILIUC Alexandru de la Parchetul General-DIICOT care vrea să-mi fure casa:

Invoc EXCEPŢIA DE NECONSTITUŢIONALITATE a prev art. 282 alin. 2, art. 299 alin. 1, art. 377 alin. 2, art. 312 alin. 1 C.pr.civ. şi îmi menţin toate solicitările de asigurare a unui proces corect, la standardele UE:

în loc să aplice legea, MJLC-justitia interlopă de cumetrie a dat cu banu’ şi pe faţa “cap” a ieşit imaginea procurorului care vrea să-mi fure casa – MIHAILIUC Alex de la Parchetul General iar pe faţa “pajură” au ieşit POPESCU Iuliana+Corneliu (vecinii din str. Ion Nistor 6, ap. 61) magistraţi la ÎCCJ, toţi trei fiind prieteni şi foşti elevi ai masoanei BN cu care mă judec – ceea ce este prea de tot chiar şi în “România, ţara corupţiei instituţionalizate, cea mai coruptă din UE”!

CSM = avocatul magistraţilor “de partid” v prezenta speţă!
ÎCCJ-justiţie interlopă “de cumetrie/partid” adică aservită lui încă “Ponta Premierul Şpăgii” şi lui încă BĂSESCU “piratul” Traian dar şi interlopilor SRI-MAI scuzaţi pleonasmele – v prezenta speţă adică mai rău ca în RSR! Numai văzând prezenta speţă este evident că “justiţia” din România a ajuns o “damă venerică de consumaţie” la cheremul lui încă PONTA “4 case” Victor Viorel procuror doctor plagiator PDP şi al lui încă BĂSESCU “piratul” Traian!
“Sunteţi prea corupţi pentru Schengen” cum a spus Ministrul finlandez de Interne Päivi Räsänen în Martie 2013 despre “REPUBLICA PROCURORILOR” sau “România – ţara corupţiei instituţionalizate, cea mai coruptă ţară din UE”:
Dacă fostul Premier Năstase a fost condamnat la 4 ani cu executare pentru mită primită sub forma unor bancnote USD care nici nu erau tipărite la data la care DNA pretinde că Năstase ar fi primit acei dolari, atunci cu atât mai mult trebuie să primească puşcărie pe viaţă încă BĂSESCU “piratul” Traian, vreo 400 ani numai pentru fraudele uriaşe comise în timpul mandatului său de Primar general al Bucureştiului, plus vreo 4000 de ani pentru restul dosarelor grele ca Flota, Alro, EBA europarlamentar, Mihăileanu, … plus cele 66 vile retrocedate într-o singură zi unui inexistent!!!


Atac decizia în integralitatea ei şi nu doar împ respingerii vreunui capăt de cerere decizia fiind complet “putredă”, netemeinică şi nelegală în integralitatea ei, fiind rezultatul unor infracţiuni grave comise de magistraţi, prin care mi-a fost cauzat un prejudiciu direct şi delictual de 600.000 EUR (şase-sute-mii-euro) reprezentând pensia mea furată de tutorele Brătulescu Natalia în complicitate cu Statul român, plus dobânzi şi mă constitui parte civilă pentru această sumă:

V decizia 21/1968/Trib. Braşov publicată în Revista română de drept nr. 6/1968 care arată că un tutore a fost condamnat pentru gestiune frauduloasă deoarece a sustras doar o parte din pensia celui tutelat. MASOANA Brătulescu Natalia B.N. a furat-o pe toată şi mai vrea şi casa mea iar MASOANA prim proc. ZUBCU Monica o scoate basma curată pe BN deoarece masoana BN este protejata masonului NISTOR Casian (n. 27.11.1927, str. Turda 38, sector 1) fost judecător la CSJ între 1975-1990 şi general de securitate, cel care a semnat ordinul de asasinare a tatălui meu, dr. Virgiliu Stelian Brătulescu – v. dosar 1515/2001/CNSAS

Este ca şi cum jud. Vlădescu/Stanciu sau orice altă mamă ipotetică i-ar promite fiului ei cf cutumei “Eu încasez pensia ta şi plătesc cu ea ratele la casă iar casa va fi a ta” şi după 23 ani jud. Vlădescu şi-ar da fiul în judecată pentru a-i fura casa şi a o da unui procuror mason veros şi “de partid P(S)D=PCR” scuzaţi toate pleonasmele:


Oricum, reclamata-tutore are o avere de minim 10.000.000 EUR adică 10 milioane euro v la dosar Certificatul de moştenitor nr. 704/1977/Notariat de Stat sector 4 (notar Rusu Florica): Brătulescu Natalia posedă o casă în Dăeşti cu cca 3.000 mp deci are deja o locuinţă! Ea încă mai are de recuperat păduri şi terenuri în intravilanul Municipiului Râmnicu Vâlcea, care sunt ale ei, dar ea nu angajează avocat pentru (alte) terenuri de milioane de euro ci doar pentru apartamentul 78 care este 100% al meu, pe acesta vrea ea să mi-l fure deşi apartamentul 78 este unica mea avere adică un act dement de răzbunare “DACĂ N-AI VRUT SĂ FII MASON”…este ca şi cum te-ai pune cu ciocanul pe un ceas de mână ca să-l obligi să arate ora pe care o doreşti tu şi nu ora reală v şi “mason-inteligent-onest nu pot fi toate trei adevărate simultan, adică dacă eşti mason şi inteligent sigur nu eşti onest, dacă eşti inteligent şi onest sigur nu poţi fi mason etc”

Dacă nu ar fi avut la tâmplă pistolul procurorului băsisto-pontist (MIHAILIUC Alexandru, masonul infiltrat tocmai la DIICOT v “tel secret acasă 642.57.38 şi 093.283.502” la dosar!), Judecătoria/Tribunalul/CAB ar fi observat din start că acţiunea reclamantei-tutore este INADMISIBILĂ căci apartamentul 78 a fost plătit 100% cu pensia mea de orfan iar reclamanta-tutore îmi mai datorează în plus foarte mulţi bani în urma tutelei frauduloase v pct a-e, v copiile la dosar, v şi anexele la prezenta:

Nu este posibil ca un proces care se desfăşoară în UE să fie câştigat de tutorele-hoţ B.N. care a încălcat grosolan chiar şi regulile valabile înainte de Revoluţia din Decembrie 1989: apartamentul 78 este 100% ale meu iar BN îmi datorează cel puţin 60297RON!

Judecătorul trebuie să apere Statul român din UE şi din Mileniul III şi nu Statul mafiot al “P(S)D=PCR” care mi-a furat pensia şi care o ajută pe criminala Brătulescu Natalia BN, Tutorele informator SRI, ca să-mi fure şi casa plătită 100% cu pensia mea de urmaş.

Îmi menţin toate observaţiile şi apărările formulate anterior, SOLICIT UNIREA EXCEPŢIILOR CU FONDUL şi invoc EXCEPŢIA DE NECONSTITUŢIONALITATE a prev art. 282 alin. 2, art. 299 alin. 1, art. 377 alin. 2, art. 312 alin. 1 C.pr.civ. şi îmi menţin toate solicitările de asigurare a unui proces corect, la standardele UE:

în loc să aplice legea, ICCJ-justitia interlopă de cumetrie a dat cu banu’ şi pe faţa “cap” a ieşit imaginea procurorului care vrea să-mi fure casa – MIHAILIUC Alex de la Parchetul General iar pe faţa “pajură” au ieşit POPESCU Iuliana+Corneliu (vecinii din str. Ion Nistor 6, ap. 61) magistraţi la ÎCCJ, toţi trei fiind prieteni şi foşti elevi ai masoanei BN cu care mă judec – ceea ce este prea de tot chiar şi în “România, ţara corupţiei instituţionalizate, cea mai coruptă din UE”

În drept: art. 25, 94, 105, art. 106, art. 108, art. 114, art. 121, 124, 127, art. 128, art. 129, art. 131, art. 134-136, art. 138, 140. 141, 153-155 Codul familiei – art. 480, 481, 655 alin. 3 şi art. 656 (ref. la dosar 1515/2001/CNSAS), 673, art. 684 alin. 2, 691, art. 694, 696, 697, 703-706, art. 712-716, art. 726, art. 731, art. 734, art. 735, art. 742, art. 780, art. 790, art. 948, 953, 955, 956, 960, 961, 966, 968, 970 (Lg. 7/1996), 992, 995, 996, art. 998-1000, 1003, 1008, 1143-1147, art. 1154, 1155, 1200, 1337, 1853 Cod civil – art. 89, 137, 235-238, 6732, 6735 alin. 2, art. 242, 244 alin. 1, art 281, art. 304 alin. 8, 9 C.pr.civ – art. 378, 380, 381, 382, 383 Cod comercial.
– art. 75(a,d), 175(2), 193, 194, 213-215, 246, 254, 255, 260, 261, 263(2), 288-292, 323 C.pen


Ec. Ing. Marius – Alin BRĂTULESCU

Musafir

#13385

2014-01-10 17:54

o ultima incercare de a scapa de basescu!
Un democrat spre perfectiune

#13386 Re: Demers democratic ???

2014-01-10 17:54

#13351: gghas - Demers democratic ???

Nu mai vrem demersul vostru dictatorial.

ATAT.


Musafir

#13387

2014-01-10 17:54

"Sa nu dea Dumnezeu cel Sfant,
Sa vrem noi sange, nu pamant,
Hristosi sa fiti
Nu veti scapa, nici in mormant."
.........................
Nu mai este nevoie de cuvinte

Musafir

#13388

2014-01-10 17:54

LA MULTI ANI MIHAI
JOS BASESCU.....

Musafir

#13389

2014-01-10 17:54

bine faceti!

Musafir

#13390

2014-01-10 17:54

doresc schimbarea lui Traian Băsescu, schimbarea sistemelor pentru un trai mai bun, grija faţă de bunul ţării, al resurselor pământului românesc. să fim mult mai patrioţi pentru ţara românescă.AVEŢI GRIJĂ STIMAŢI CONDUCĂTORI AI TĂRII, CĂ VEŢI DA SEAMĂ DE TOATE CÂNDVA!

Musafir

#13391 Re: Bravo!

2014-01-10 17:54

#22: Ioana Dumitru - Bravo! 

 ce de limbi mai dai varanului


Musafir

#13392

2014-01-10 17:54

Justitiarii BASISTI fac ce vor in Romania !

Musafir

#13393

2014-01-10 17:54

...

Musafir

#13394

2014-01-10 17:54

In caz ca o va citi vreodata vreun "oficial" american... aia de obicei citesc rapoartele basiste si cam atat. Oricum, stiu ei foarte bine ce se intampla aici, ba chiar incurajeaza derapajele basiste fara numar. Mi-e scarba.

Musafir

#13395 UN ROMAN

2014-01-10 17:54

SINTEM MULT MAI MULTI DECIT CREDETI D-LE BASESCU ,SI PREA INNALTA CURTE CONSTITUTIONALA ;SA NU CUMVA SA EXPLODEZE IAR MAMALIGA.SINTETI TARI ANTENA 3.TRAIASCA ROMANIA .LA MULTI ANI ROMANI .


Musafir

#13396

2014-01-10 17:54

Daca toti am vrea binele acestei tari frumoase, am dovedi ca raiul este ROMANIA.

Musafir

#13397

2014-01-10 17:54

Suntem alături de voi de la început, dorim LIBERTATE în adevaratul sens al cuvântului. V-am urmărit zi de zi în ultimii 5 ani, din care 2 ani din străinătate.Acum că suntem acasă ne d-aţi speranţă că vom înlătura ultimul obstacol pentru o DEMOCRAŢIE reală.

Musafir

#13398

2014-01-10 17:54

Incercati sa va faceti ordine juridica in propia d-voastra mosie apoi sa dati lectii altora

Musafir

#13399

2014-01-10 17:54

P0zitia lui basescu este intarita si de foarte slaba calitate a politicienilor din USL.Caracterul conflictual este intretinut si de nestiinta adversarilor politici.Ma asteptat la o prestatie,politica,pe masura adversarului politic.Toate actiunile lui Basescu sunt pentru a se imbogatii cit mai mult.Nu are nici o farama de patriotism (ce pretentii mari am).El cit si p0liticienii nu se gindesc(aproape pot generaliza)la epuizarea natiunii.
Sunt multe de spus. Sunt foarte dezamagit.Trebuie adusa in frutea Romaniei casa Regala ca sa nu mai vina in fruntea tarii neaveniti,needucati ,marlani etc.

Musafir

#13400

2014-01-10 17:55

am votat la referendum-ul din 2012,votez si sunt de acord oricand si cu orice, impotriva abuzurilor privind statul de drept.