FOLOSIREA ECUSONULUI CU NR. DE IDENTIFICARE A JANDARMULUI

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția FOLOSIREA ECUSONULUI CU NR. DE IDENTIFICARE A JANDARMULUI

CRISTI

#1

2013-12-09 14:27

DORESC CA ACEASTA PETITIE SA FIE SEMNATA DE CAT MAI MULTE PERSOANE PENTRU CA JANDARMUL ROMAN SA RESPECTE LEGILE TARII ,CONSTITUTIA ROMANIEI SI MAI ALES JURAMANTUL MILITAR .ACEASTA MASURA ESTE DE NATURA SA OPREASCA VIOLENTA SI ABUZURILE GRAVE PE CARE LE EXERCITA IN ULTIMA PERIOADA JANDARMUL ROMAN .IDENTIFICAREA ACESTUIA DUCE LA TRAGEREA LA RASPUNDERE INDIVIDUALA A ABUZATORULUI.ASA SA NE AJUTE DUMNEZEU.

Musafir

#2

2013-12-09 15:25

SUNT NISTE CRIMINALII CU TOTI,TRADATORI DE TARA,PENTRU BANI.

Musafir

#3

2013-12-09 17:52

Asasini platiti !!!!!!!!!!!!

Musafir

#4

2013-12-09 20:19

este o idee frumoasa dar ca peste tot sint protejati prin nr.matricol si conform legilor fiecarui tari sint f.f. bine protejati.

Musafir

#5

2013-12-09 20:32

Doresc ca si jandarmeria sa poarte ca cei ce lupta in Afghanistan,Irak,etc.,gradul,nr.si numele sa stim si noi cine sunt aceste brute

Musafir

#6

2013-12-09 20:46

Ne-am saturat sa fim agreati de jandarmi care nu se legitimeaza si care nu au ecusoane de identificare!

Musafir

#7

2013-12-09 23:19

eu cred ca si la politia locala si alte organe ce exercita forta sau intra in direct cu cetateanu pentru stabilirea ordini publice si sigurantei nationale si nu numai ar trebui sa aibe un ecuson de indentificare , ca de exemplu : politie (care au deja) jandarmerie , politia comunitara locala,chiar si militarii si orce paznic indiferent de locu de munca care il are . ca sa dau un exemplu , am mers la un interviu pentru angajare si la intrarea casei tineretului din timisoara era un paznic in ebrietate iar cand lam intrebat unde se face interviu a devenit recalcitrant ,intreb era bine sa aiba un ecuson ?asa stiam si eu pt cine sa fac plangere dar daca nu are ecuson cum il indetific?

Musafir

#8

2013-12-10 06:55

Se cuvine ca Legea, să fie aplicată cu transparență și ASUMAT!

Musafir

#9

2013-12-10 08:29

Felicitari pentru spiritul civic. Numai daca suntem solidari mai putem spera ca politicul nu va sufoca, la un moment dat si nu prea indepartat, aceasta tara.

Musafir

#10

2013-12-10 16:20

Cand vor respecta legile democratiei?

Musafir

#11

2013-12-10 16:50

Legea ar trebui sa fice ca uniforma de jandarm fara purtarea numarului de autentificare se pedepseste cu ani de puscarie.

Musafir

#12

2013-12-10 18:10

Ati gandit inteligent, complimenti!

Musafir

#13

2013-12-10 19:25

abuzurile trebuie sa inceteze,iar vinovatii sa raspunda juridic pt faptele lor.

Musafir

#14

2013-12-12 07:01

O masina ne inmatriculata e caz penal. asa sa fie si la jandarmii.
Guvernu apara corporatia, si noi platim guvernu, transformandune in SCLAVII
Se va intoarce roata si o sa dispara mafia cu tot neamu lor de criminalii
Nr 1 e sa nu ne otraveasca...

Musafir

#15

2013-12-13 12:03

Nu mai avem incredere in cei pe care i-am votat sa ne reprezinte interesele,ne-au tradat si tot ce fac fac numai pentru ei.Sa plece ca ne-am convins ca sint lasi si tradatori.
un roman care s-a saturat de prosti

#16 despre aceasta petitie

2013-12-20 22:39

Cand a murit acel baietel muscat de caini maidanezi, acest lucru a devenit subiect national. Toata lumea isi dadea cu parerea. Acum a aparut un alt subiect..."jandarmii" si observ aceeasi atitudine la unii. Sunteti ca niste oi. Reactionati ca animalele. Cu ce puteti schimba voi tara asta voi cei 15 care ati scris pe aici? Cu nimic. Am rezolvat toate problemele tarii si a ramas chestia cu jandarmii. Eu zic mai bine sa muncim ca japonezii, in mod disciplinat si sa lasam betiile si circul din piete cu care ne-am invatat de la Revolutie incoace. Fiecare meserie are momente in care oamenii nu sunt de acord cu cei care o practica...aduceti-va aminte de pompierii care nu au ajuns la incendiu si au murit oameni dar nu din vina pompierilor sau de oameni care mor in spitale nu din vina doctorilor ci din vina sistemului. Dar suntem invatatt sa gasim vinovati si cu asta s-a rezolvat problema in opinia unora. Asa ca in concluzie ceea ce faceti aici e un mare FISSSS!!!

Musafir

#17

2013-12-28 15:20

si tu ? esti un part de jandarm ofticos !

Musafir

#18

2014-12-19 13:57

jandarmii sunt aroganti si incalca legile chiar si acasa, leg care chiar ei trebuie sa le aplice...mai rau ca in comunism

Musafir

#19 Re: cunosc jandarm arogant care merge fara asigurare

2014-12-19 13:58

#14: -