Spune NU eutanasierii cainilor comunitari - PROTECTIA ANIMALELOR

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Spune NU eutanasierii cainilor comunitari - PROTECTIA ANIMALELOR


Musafir

#201

2013-09-06 07:05

NU NU NU EUTANASIEI

Musafir

#202

2013-09-06 07:05


Musafir

#203

2013-09-06 07:06

UCIDEREA CAINILOR ESTE O MASURA BARBARA SI INUTILA..!

Musafir

#204

2013-09-06 07:07

AS DORI SA STIU, DE CE NU SE COMENTEAZA FAPTUL CA TRAGEDIA COPILULUI UCIS S-A PETRECUT PE UN MAIDAN SI NU IN PARC!!!!!!!!!!!!1

Musafir

#205

2013-09-06 07:23

sa crape basescu si oprescu

Musafir

#206

2013-09-06 07:24

Autoritatile vor sa ucida cainii fara stapan ca sa astupe gura lumii si sa ascunda astfel in continuare lucrurile necurate pe care le fac!NU POT SA FIU DE ACORD cu crima in masa a cainilor fara stapan si fara VINA! Desi, uneori ajungi sa te intrebi: in lumea in care traim, oare MOARTEA este cea mai rea solutie? Of, Doamne...


Musafir

#207 Re: Re: Cine sunt Iubitorii de cainii TERORISTI si UCIGASI, ce se autodenumesc "iubitori de animale"

2013-09-06 07:40

#196: Musafir - Re: Cine sunt Iubitorii de cainii TERORISTI si UCIGASI, ce se autodenumesc "iubitori de animale"???

... oricum mai mult ca tine. Si in plus, AICI, nu ACOLO, de dupa paravanul de protectie!

X

#208 Solutie ?

2013-09-06 07:42

Fara patima si patetism, care este solutia VIABILA in ACEST moment, in aceasta situatie ?

Musafir

#209

2013-09-06 07:42

Cainii cu patru picioare pot astepta la rand. Intai sa rezolvam problema cainilor cu doua picioare !

Musafir

#210

2013-09-06 07:45

Sa fim umani! Aceste suflete n-au ales sa fie in strada asa cum nici noi n-am ales locul in care ne-am nascut! Se poate si altfel decat eutanasiati si daca se ajunge acolo din cauza comoditatii celor care iau asemenea decizii stiu ca o lume intreaga va arata cu degetul spre tara noastra si nu ne vom mai spala obrazul in veci!

Musafir

#211

2013-09-06 07:50

je dis non sos NON euthanasie des chiens errants - Protection des animaux svp

Musafir

#212 X

2013-09-06 07:52

Mai oameni buni, chiar nu intelegeti ca incidentul nefericit cu Ionut este doar factorul declansator al reactiei , dar ca situatii similare se intampla aproape zilnic si ca se vor mai intampla din ce in ce mai des ? Trebuie sa cantarim REALIST avantajele si dezavantajele eutanasierii (sau nu)ACUM, si nu ca practica permanenta.
Hannibal

#213 ASTA INSEMNA SA FI CIVILIZAT - DA EUTANASIERII MAIDANEZILOR

2013-09-06 07:52

"In SUA sau Marea Britanie, cainii fara stapan prinsi pe strada si nerevendicati in 3-5 zile sunt eutanasiati."

Barbarilor voi vreti sa trimiteti cainii in strada in mizerie, in frig, fara hrana si apa. Zice-ti ca sunt suflete si "copii vostri" (unii dintre voi) asa va tratati copii ii trimiteti pe strazi sa doarma noaptea?.

Musafir

#214

2013-09-06 08:00

Suntem in sec.XXI, se presupune ca civilizatia exista si in aceasta tara, lucrurile nu se fac de azi pe maine dar daca avem rabdare, daca se va steriliza toata populatia canina din Romania mai ales femelele, vom vedea care sunt rezultatele. Acest lucru e posibil numai daca banii alocati spre acest domeniu se folosesc numai pentru aceasta cauza, care este una umanitara si de bun simt si nu spre bunul plac al unora.Trebuie responsabilitate pentru tot ceea ce inseamna viata.
Andrei

#215 Halal viata vreti pt. ei

2013-09-06 08:01

Cainii nu sunt oameni. Nu-si fac atatea griji despre viata si moarte ca si noi. Credeti ca odata morti le va mai pasa ca au murit? Nu este pe cat de mare nedreptatea pe cat aveti impresia. Daca ar putea rationa si alege credeti ca ar alege sa traiasca in halul asta? Eu in locul lor as prefera sa mor, ar fi mai simplu.

Musafir

#216

2013-09-06 08:01

Sterilizare si grija fata de animale si de copii.

Musafir

#217 VIATA

2013-09-06 08:02

Viata inseamna si gandacii de bucatarie si sobolanii si porcii si gainile si varza si cartofii si bacteriile si virusii etc. Le sustineti drepturile ???

Musafir

#218 Re: ii ajuti pe aia

2013-09-06 08:05


Musafir

#219

2013-09-06 08:07

Sterilizare si returnare, numai cei agresivi sa fie retinuti in adaposturi .

Musafir

#220

2013-09-06 08:07

Eutanasierea cainilor nu trebuie sa se faca, nu ei sunt de vina, sunt de vina cei care ii iau cat sunt mici, ii tin o vreme pana se plictisesc apoi ii abandoneaza, iar de agresivitatea lor, ma indoiesc eu am 5 caini, am aceste animale de mult timp si am reusit sa le inteleg comportamentul, nu sunt agresivi decat atunci cand se simt amenintati, batuti sau maltratai, de altfel orice animal reactioneaza asa cand este amenintat, ce s-ar intampla in tara asta, daca si pedofili si mamele care isi omoara copii ar trebui ucise, suntem jalnici, demni de mila, daca se recurge la asemenea gest, este intolerabil, sa ii omoram pt ca asa vor uni guvernanti pt campania lor politica asta le vine ca o mana cereasca, haideti domnilor guvernati sa ii omoram pe totii atunci sa fim o tara de criminali, si asa suntem vazuti peste tot ca niste cersetori si hoti, haideti sa fim si criminali. Gasiti alta solutie, bani sunt, dar de ce sa alocati fonduri, e prea mult, nu le dati nici saracilor, daramite cainilor, asa este mult mai repede sa scapati de ei. Sa va fie rusine, gasiti solutii, dar nu asa de radicale precum un genocid in masa

Musafir

#221

2013-09-06 08:08

DA eutanasierii!!

Musafir

#223

2013-09-06 08:12

daca in locul acelui copil ar fi fost un apropiat de'al vostru eu cred ca nu mai aveati aceasi reactie!

Musafir

#224

2013-09-06 08:20

Drept comentariu, postez un citat semnat de Mimi Bacila pe Facebook, o mama ca si mine cu gandire rationala, care nu se lasa ghidata de ura.

"si eu sunt mama, si-mi iubesc copii cum numai o mama poate iubi, dar iubesc si cainii mult de tot, poate ca si eu aveam asemenea reactie pe moment, dar daca stam si ne gandim, nu cainele este vinovat ci omul care l-a avut in grija si nu s-a ocupat de el, eu cred ca nu s-a spus tot adevarul, cum putea copilasul ala sa fie mancat cu sute de muscaturi pe el daca era supravegheat de bunica? ramane un semn de intrebare daca era supravegheat? si ce cauta el acolo ? era spatiu de joaca? si eu am trecut printr-o trauma asemanatoare, fiica mea a murit din cauza unui medic incompetent, ce trebuia sa fac? sa-i cer eutanasierea? este dureros, dar, nu este o solutie, daca eutanasiem cainii, oamenilor care violeaza copii si ii omoara de ce le platim din banii nostrii " relaxarea " in puscarie, pe ei de ce nu-i eutanasiem??????? de ce nu facem ceea ce au facut si celelalte tari in privinta asta ? problema nu sunt cainii, suntem tot noi, oamenii ....."
Arta

#225 Re:

2013-09-06 08:24

#223: -

Copiii nu trebuie invatati sa urasca animalele si nu e vina animalelor pentru ca oamenii sunt cruzi, ii baga pe toti in aceeasi oala de parca toti cainii ar fi agresivi si ar musca. Acei caini din Tei erau in responsabilitatea unui OM care a semnat pentru ei, dar care nu a avut grija de ei, asa cum fac stapanii de animale care sunt OAMENI si isi lasa cainii sa isi faca nevoile pe trotuar. Unde e educatia? Tot cainele e de vina si in acest caz?

Intelegeti, oamenii sunt de vina. Dvs. daca nu ati avea mancare, cum ati proceda? Ati fi calm? Cei care dau in cap, jefuiesc, violeaza, sunt pedofili, aia de ce nu sunt omorati? Doar pentru ca se numesc OAMENI si nu CAINI?