Spune NU eutanasierii cainilor comunitari - PROTECTIA ANIMALELOR


Musafir

#1426 Re:

2013-09-18 08:15

#1419: -


ATUNCI CE?

13 00 de semnaturi si abia 150 de adoptii! Asta arata gradul de responsabilitate pe care vi-l asumati! Click click si cam atat! Tari in gura!

N-aveti solutii? Atunci eutanasiere!

 

Iar daca va mai puneti de-a curmezisul legii, otrava ii asteapta. Hotarati-va! Ori Eutanasiere, ori moarte in chinuri!


Musafir

#1427 Re: Re: Re:

2013-09-18 08:16

#1416: - Re: Re:

Cum numesti tu cainii fara stapan? Noi ii numim fiare salbatice!


Musafir

#1428 Re: Re: Re: Re:

2013-09-18 09:22

#1427: - Re: Re: Re:

cainii fara stapan se numesc cainii strazilor sau  maidanezi  ca au fost lasati pe strada , doar nu au venit singuri de undeva. Dar sa fie fiare cum vreti voi.


Musafir

#1429 Re: Re: Re: Re: Re:

2013-09-18 09:23

#1428: - Re: Re: Re: Re:

Cainii aia n-au avut vreodata stapan! Deci sunt salbatici, domnisoara!


Musafir

#1430

2013-09-18 09:23

Eutanasiere, ori moarte in chinuri?

Musafir

#1431 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-09-18 09:30

#1429: - Re: Re: Re: Re: Re:

Fiecare are dreptul la  parerea sa  si sa ii numeasca cum vrea.

cristal

#1432 Re: Patriarhul Bisericii Ortodoxe Române,Preafericitul Parinte Daniel

2013-09-18 09:56

#1396: - Patriarhul Bisericii Ortodoxe Române,Preafericitul Parinte Daniel

Dumnezeu pune omul mai presus de animal, dar sa nu uitam, ca e pacat sa porti atata ura in suflet. Aratati-mi si mie citatul Biblic in care zice ca e in regula sa dam foc la animale, sa le torturam, sa le chinuim, pentru ca asta inseamna eutanasierea in Romania. Nu avem fonduri pentru injectiile letale, si chiar daca am avea nu s-ar folosi pentru asta. Oare Dumnezeu nu ne-a dat acest pamant pentru a ne bucuram de el si de a-l respecta? Cum respectam noi natura, animalele? Nu e prima oara cand slujitorii biserici instigheaza la faradelegi, sa nu uitam de perioada inchizitiei, de razboaiele care s-au dus. Rusine sa va fie. Si pana si acest citat biblic se refera la omorarea boului cu pricina, nu la toti boii de pe lume.
Sa nu uitam totusi de esenta crestinismului, e o religie a iubiri, nu a urii, si nici a violentei.

“Este pacat strigator la cer sa chinui animalele prin:foame,sete,frig,bataie si ucidere. Dumnezeu a creat animalele pentru hrana omului,altele pentru a-l ajuta pe om la munca,altele pentru a-l pazi pe om. Dumnezeu l-a pus pe om stapan peste animale si va da socoteala omul,pentru felul cum a avut grija de ele.”
Din cartea: “500 raspunsuri duhovnicesti la intrebarile credinciosilor, ale parintelui Ilarion Argatu, Ed. Mila Crestina 2011.

 

Al vostru fara constiinta

#1433 Re: Re: Re: Re: Re:

2013-09-18 10:25

#1423: Carina - Re: Re: Re: Re:

Hai ca imi place raspunsul trebuie sa fiu sincer. Sunt genul sa apreciez si ceva care nu e pro cea ce spun eu. Si ma bucur sa aud ca m-am contrat cu o persoane proactiva. Bafta la sustinerea cauzei, si eu o sa ma zbat pt sustinerea cauzei mele.

Un mic comentariu insa. Gramatica mea chiar lasa de dorit si pentru asta trebuie sa imi cer scuze ca e limba mea natala, dar fiind nevoit sa vorbesc 3 limbi diferite pe zi, am pierdut simtul gramaticii si incerc sa ma concentrez pe mesaj.

Oricum, mi-a placut sa ma distrez aici, acum inapoi la munca, pt ca eutanasiati sau nu cainii, nu ma ajuta cu nimic la dezvoltarea mea personala, si nici pe voi.


Musafir

#1434 Re: Re: Patriarhul Bisericii Ortodoxe Române,Preafericitul Parinte Daniel

2013-09-18 10:29


Musafir

#1435

2013-09-18 11:59

Nu sunt de accord cu eutanasierea cainilor, niciodata nu o sa fiu de accord, am sustinut si am ajutat cum am putut animalutele si o s-o fac in continuare.

Musafir

#1436 Re:

2013-09-18 12:06

#1435: -

Cum faci sa dispara 65 000 de caini salbatici?

Cand spui "Nu", vii cu solutii, altfel ciocu' mic!


Musafir

#1437

2013-09-18 14:43

150 de catei au fost adoptati in București in doar doua zile. Nu se stie care e situația in provincie, dar mai bine ați inceta cu comentariile destepte la adresa iubitorilor de animale. Noi facem tot ce putem si nu suntem atât de vocali precum cei care vad doar moarte in fata ochilor. Sunt orase in tara unde oamenilor nu li s-a permis sa adopte, deși au vrut. Găsiți lucruri mai inteligente de facut, "iubitorilor de oameni"! Din cauza voastra suferă fiinte nevinovate, oameni si animale deopotrivă!

Musafir

#1438 Re:

2013-09-18 15:11

#1437: -

150 de caini din 65 000! In ritmul asta ne mananca cainii, clar!

Din cauza VOASTRA!

Aveti pe maini sangele lui Ionut si cate alte victime! Acum si acesti caini ai nimanui! Totul pt ca preferati sa-i vedeti pe strazi, suferind de foame, frig, de purici si tot felul de boli. Preferati sa ii vedeti pe strada, preferati sa ii loviti cu masia, decat sa le dati dreptul la o moarte usoara prin eutanasie!


Musafir

#1439 Re 1438

2013-09-18 15:59

Poate nu stii cum se practica eutanasia in România? Mai e nevoie de explicatii suplimentare asupra modului in care ați acționat pana acum? Niciun om cu o farama de suflet sau constiinta nu ar rămâne imun in fata lucrurilor de-a dreptul satanice făcute de unii. Cat despre Ionuț, incep oamenii sa se sature. Sa se facă cercetări serioase asupra cauzelor decesului si a felului in care a ajuns pe terenul ăla. In România totul e vândut, inclusiv justiția. Păcat
ca nici măcar părinții lui nu sunt mai interesați sa afle adevarul. Dar deh, mersul la televiziuni nu lăsa timp de așa un fleac. Mai bine inghitim tot ce ne serveste pres a mincinoasa si aservita sistemului.

Musafir

#1440

2013-09-18 16:27

Nu cred in solutii hei rup iste, cu atat mai mult in una atat de dramatica. Nu sunt de acord cu sterilizarea cainelui meu care nu iese din curte si nu deranjeaza pe nimeni. Trebuie sa invatam ca marile realizari sunt facute din pasi marunti dar constanti si extrem de utin spectaculosi, chiar plictisitori: in cazul de fata sterilizarea constanta a maidanezilor, microciparea tuturor animalelor astfel incat abandonul sa poata fi pedepsit. Intr-o lume normala, incidentul tragic din Bucuresti s-ar fi soldat in primul rand cu anchetarea a 2 persoane : apartinatorul care era direct raspunzator de supravegherea copilului si stapanul care dupa adoptie l-a lasat liber pe caine. Dar intr-o lume normala probabil nu se intampla!

Musafir

#1441

2013-09-18 19:06

Si ei au dreptul la viata.Nu eutanasierii!!!!

Musafir

#1442

2013-09-18 19:26

impreuna putem reusi.

Musafir

#1443 Re:

2013-09-18 20:56

#1442: -

 

Reusiti sa faceti ce? Sa tineti cainii pe strazi? Nu, mersi!

SOLUTII AVETI? Daca nu, Eutanasierea!

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2013-09-19 07:17



Musafir

#1445 Re: Re: Re: Re: Re:

2013-09-19 07:23

#1428: - Re: Re: Re: Re:  

 Cainii de pe strada sunt caini aruncati acolo de catre oameni retardati !

Nu au ajuns in strada pentru ca le e drag sa stea pe strada nemancati, fara apa, in ploi si ger !

Povestile pe care le citesc pe site-ul asta cum ca ar fi "salbatici" sunt povesti pentru oamenii prosti si analfabeti, spuse de oamenii prosti si analfabeti ! Un om care spune ca va otravi cainii ca sa moara in chinuri este un om retardat ! Punct !

 


Musafir

#1446

2013-09-19 07:34

De 12 ani de zile trec de cateva ori pe zi prin haite de caini, si, ca mine sunt muuuuuuuuulti. De ce nu am fost omorata de caini pana acum sau macar muscata ? Cainii nu sar la oameni sau la copii aiurea ! Daca ii lasi in pace isi vad de viata lor si basta. Copii, unii dintre ei, dau cu bete in ei, dau cu pietre... de ce? pentru ca sunt invatati de acasa sa fie rai si sa nu le pese de oameni si animale. Punct.
Nu mai vindeti gogosi aiurea !
Si pana la urma, baba aia care-si schmba declaratiile de la o secunda la alta unde era ??? Cum de si-a lasat nepotii sa plece la mama dracu' ? Unde era? La radio-sant cu alte babe sau dupa pula ?

Musafir

#1447

2013-09-19 08:45

Toti cei de aici care pun in balanta viata unui om vs. viata unui caine sunt niste dobitoci!!Citez...Da-le dracu de javre!!Corect!!!

Musafir

#1448 Re:

2013-09-19 10:47

#1447: -

Analfabetul viitorului nu va mai fi cel care nu stie sa citeasca, ci acela care nu stie sa inteleaga.

Alvin Tofler

(daca stii macar cine  este)


Musafir

#1449 Re:

2013-09-19 11:20

#1446: -

Experienta ta e irelevanta. E ca si cum ai spune:  nu exista cancer, eu n-am avut niciodata! Idiotic, nu?

Unii oameni prefera sa se plimbe printre straturi cu flori, nu printre caini!

 

Deci: EUTANSIE sau OTRAVA?

 


Musafir

#1450

2013-09-19 11:45

Unde era bunica lui? http://tinyurl.com/okmw7gv