Spune NU eutanasierii cainilor comunitari - PROTECTIA ANIMALELOR


Musafir

#1026

2013-09-12 12:22

Siete ancora in dietro facendo cosi fate capira agli altri stati europei di non volervi integrare con noi e sopratutto la votazione non era così x qui la romania passa x uno stato dittatore e tiranno da me non avrete neanche 1 cent

Musafir

#1027

2013-09-12 12:25

Se pot gasi solutii alternative mai ieftine, ca acesti caini sa nu umble pe strazi, si sa fie integrati in viata multor oameni carora le pot imbunatati calitatea vietii. Un exemplu, ar fi sa aiba adoposturile, unde pot locui, si unde oamenii pot merge sa ii viziteze, sa ii plimbe, sa ii hraneasca, daca oamenii nu isi pot permite sa ii tina in apartament la bloc.


Musafir

#1028

2013-09-12 12:30

de ce nu se omoara cei ca re voteaza pt eutanasiere?

Musafir

#1029

2013-09-12 12:31

E cel mai mare genocid vazut,cea mai mare barbarie.Sunt alte metode de a rezolva problema,se pot steriliza,baga in adaposturi civilizate,dar cu conditia sa nu se mai fure banii care sunt pentru ciini.Suntem un popor de nimic,rusine sa ne fie.

Musafir

#1030

2013-09-12 12:33

In decembrie 1989 am strigat ,,fara violenta", acum ce facem?
Mike

#1031 Re: Re: Re: Re: Scurt si la obiect

2013-09-12 12:35

#1025: Eu - Re: Re: Re: Scurt si la obiect

Multumesc pentru raspuns. Eu chiar m-as bucura sa vad solutii alternative viabile la eutanasiere, din nou, pentru a aduce situatia sub control. Daca cineva imi explica logic cum putem face asta as fi foarte fericit sa-mi schimb opinia pro-eutanasiere. Vorbim despre mii de caini in tara si zeci de mii in Bucuresti.

 

 

 


Musafir

#1032

2013-09-12 12:35

Nu vreau sa fim numiti criminalii Europei!

Musafir

#1033

2013-09-12 12:38

Clasa politica incompetenta este de vina, daca nu pot rezolva problema civilizat sa plece!

Musafir

#1034

2013-09-12 12:40

Dreptate pentru necuvantatoate , nu suntem Dumnezeu!
Eu

#1035 Re: Re: Re: Re: Re: Scurt si la obiect

2013-09-12 12:56

#1031: Mike - Re: Re: Re: Re: Scurt si la obiect

Si eu va multumesc pentru  conversatia, care din pacate s-a desfasurat aici si inca pe o tema care mie imi strange inima cu atat mai mult cu cat dau ( chiar  fara voia mea) peste imagini recente odioase. Mama de catelusha in  balta de sange venind din jurul gatului( deci gat taiat) iar puiutii toti pe ea vrand sa suga. Si nu este photoshop. Este reala imaginea. Acum parca 1-2 ore am citit cererea sa se viziteze zona Selgros din Bucuresti pt poze ori video pt ca sunt caini otraviti culcati in iarba acolo.  Logic eu nu va pot  explica nimic, pentru ca situatia a scapat de sub control. Multumesc, pentru modul dumneavoastra civilizat de discutie si pentru bunatatea de care dati dovada spunand ca ati putea deveni anti-eutanasiere. Schopenhauer a spus : compasiunea fata de animale este intim legata cu bunatatea caracterului si se poate afirma cu siguranta ca cel crud fata de animale nu poate fi un om bun.  Cu consideratie, Eu.


Musafir

#1036

2013-09-12 13:08

firmele care trebuia sa stranga caini sau imbogatit pana in ziua de azi,si acuma gata cum a murit un copil gata se ia masuri,ce p**a mea au facut pana acuma?

Musafir

#1037

2013-09-12 13:20

Fiti oameni!

Musafir

#1038

2013-09-12 13:20

Am semnat aceasta petitie pentru ca eu cred ca noi oamenii putem mai mult decit sa hotarim eutanasierea unor animale care traiesc in vecinatatea noastra.Noi oamenii PUTEM rezolva situatiile care apar pe intreaga planeta fare sa intrerupem VIATA , indiferent sub ce forma s-ar afla , pe minunata noastra planeta albastra.

Musafir

#1039

2013-09-12 13:24

NU eutanasierii cainilor comunitari

Musafir

#1040

2013-09-12 13:35

Edilii incompetenti si iresponsabili au implicat locuitorii oraselor sa faca treaba in locul lor. Locuitorii au fost incitati sa rezolve ei problema in locul acestor iresponsabili. Eutanasierea o doresc doar pentru ei.Cainele a fost lasat de Dumnezeu sa nu poata trai fara om.. Dar oameni nu se gasesc pe aici prea multi.

Musafir

#1041

2013-09-12 13:54

incompetenta celor ce conduc aceasta tara condamna aceste fiinte nevinovate la moarte. RUSINE!
Alex

#1042 Nu GENOCID

2013-09-12 14:02

NU UITA !
Eutanasia fara diagnostic de stare terminala, este CRIMA.
CRIMA in masa, este GENOCID.

Musafir

#1043

2013-09-12 14:33

NU UCIDERII CAINILOR!

Musafir

#1044

2013-09-12 14:48

daca ajungrm la eutanasierea lor st mai animale noi un batran au tanar inainte a abandonati un animal ganditiva ca un maine i sar putea intampla ceva nepotiilor vostri si atunci sa nu mai dam vina pe caini e doar vina celor care abandoneaza va tin pumni stiu ca vom reusi cu ajutorul oameniilor si lui dumnezeu

Musafir

#1045

2013-09-12 15:11

intradevar trebuie facut ceva dar nu omorati....atunci oameni care omoara alti oameni..copii..cu buna stiinta k totusi au un creier cu care gandesc cu el cu ei ce sa facem sai eutanasiem atunci facem referendum si pt eutanasierea criminalilor

Musafir

#1046

2013-09-12 15:18

Vinovati pentru ceea ce se intampla sunt doar oamenii (si aici ma refer la toate categoriile sociale de la cel mai mare la cel mai mic). De 20 de ani Romania se confrunta cu aceasta problema si doar daca a aparut vreun caz alarmant s-a pus pe tapet problema cainilor vagabonzi. Bietele animale nu au nici o vina. Sunt subiecte de senzatie, amplificate de mass-media, pentru rating si pentru a arata ca avem atitudine. Ar trebui sa avem atitudine, in primul rand fata de noi, sa ne facem un proces de constiinta, sa nu actionam in societate ca niste animale si apoi sa judecam animalele...

Musafir

#1047

2013-09-12 15:43

Eu nu am sustinut si nici nu voi sustine vreodata eutanasierea cainilor!!!

Musafir

#1048

2013-09-12 16:06

nu stiu ce sa mai spun,m-am secat cit am scris pe alte pagini in apararea bietelor animale de bestiile umane care sint atit de crude si fara suflet si vor varsare de singe nevinovat,,singele ciinilor sa le stea pe suflet ca o piatra,,,

Musafir

#1049

2013-09-12 16:23

Singurii vinovati sunt oamenii, cei care ne conduc dar si noi ca nu ne-am revoltat mai devreme si am asteptat sa se intample asa o nenorocire care sa facem auziti, pro sau contra....nu conteaza, important este ca am tacut pana acum si i-am lasat sa faca ce au vrut ei cu banii nostri.
Sa invinovatesti un caine, este ca si cum ai invinovati un animal ca este animal, ca si cum ai invinovati leul ca este fiara. Plus ca acesti caini nu ar fi atacat daca ar fi fost ingrijiti, hraniti, etc. si nu lasati asa. Rusine celor ce ne conduc si rucine noua care nu am facut nimic pana acum. Macar acum sa incercam ca facem ceva serios si sa nu ne lasam inselati de aparente, manipulati de media si cel mai important sa nu ne patam sufletele cu sange nevinovat.

Musafir

#1050

2013-09-12 16:30

nu este normal ceea ce se face in tara asta imi este rusine ca traiesc in tara asta ce vina au saracii ciini au vina ca sint ai nimanui oamenii au vina ca dupa ce se plictisesc sa mai aiba grija de ei si le abandoneaza si stimati parlamentari cel mai usor sa aduci o lege sa omoriti in loc sa cautam o solutie favorabila cainilor toata europa si nu numai protesteaza impotriva eutanasierea lor va rog mai ginditiva inca nu este tarziu