S.O.S. familia!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția S.O.S. familia!


Musafir

#226

2013-08-13 14:59

incet ,incet o sa patim si noi ca in occident,sa ne bage pe gat ideile lor referitor la familie si societate.sa nu uitam ca occidentul l-a omorat pe dumnezeu si a daramat o institutie importanta.FAMILIA.nu accept o astfel de educatie fara principii morale

Musafir

#227

2013-08-13 15:03

E rusinos, mai ales ca poporul roman crede ca e crestin si se considera crestin.

Musafir

#228 Re: oannalaury

2013-08-13 15:19

#222: oannalaury - oannalaury

...chiar că nu înțelegi. "Fiecare face ce vrea cu viata lui" (zici tu), însă cu cea socială,  NU...Aici nu se trasează problema personală,  ci socială. A face modificări sau adăugiri în Constituție, ține de social, la fel și emisiunile tv.


Musafir

#229

2013-08-13 15:24

Aceasta emisiune incurajeaza homoxesuali.Voi fi de acord cu ei atunci cand nu se va mai face o discriminare si vor fi incurajati si zoofili si necrofili.Macar sa stim una si buna , ca toti anormalii au drepturi egale!!!!

Musafir

#230

2013-08-13 15:35

Până şi mizeria de îndoctrinare ideologică a comuniştilor era mai de înţeles decât actuala politică de globalizare care care impune respectarea unor relaţii contra naturii şi a bunului simţ. Cât încă n-am luat-o razna cu toţii, cei care încă mai gândim suntem obligaţi să ne opunem degradării fiinţei umane.

Musafir

#231

2013-08-13 15:43

Si eu am 4 copii de virsta scolara pe care vreau sa-i cresc sanatos, sa-si iubeasca tara si neamul romanesc.
In istoria tarilor romane au fost multe necazuri si toti strainii au ravnit si ravnesc acest teritoriu pe care cu muuuulta jertfa l-am pastrat.
Ceea ce vor sa ne impuna acum Comunitatea Europeana nu ne defineste ca neam.
Ce-am primit noi de la inaintasii nostri, ce vom lasa copiilor nostri?
Capul pestelui nostru duhneste de ceva ani!
Nu va teme-ti dragilor de mania Lui Dumnezeu?....
Sper ca romanii sa se trezeasca pana nu e prea tarziu.

Musafir

#232

2013-08-13 17:06

Nu sunt de acord aceasta atitudine a homosexualilor de a acapara strada cu spectacole lor. Strada e s nostra nu e nmai a lor. nu ma intereseaza ce fac ei in dormitorul lor. Ma intereseaza daca aceasta devine public si imi afecteaza intrun fel sau altul viaţa mea. Libertatea lor se opreste aolo unde incepe libertatea mea.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-08-13 17:53



Musafir

#234

2013-08-13 18:30

Fiti crestini adevarati ! Sa va ajute Dumnezeu sa nu faceti asemenea fapte ce duc la iad !

Musafir

#235

2013-08-13 19:02

Doamne ajuta-ne!
Flavius

#236

2013-08-13 19:03

Prin aceasta petitie autoarea cere de fapt instaurarea cenzurii. Este vorba de o emisiune TV a unui post privat. Nu va place subiectul abordat, este foarte simplu: nu va uitati la respectiva emisiune. Daca intr-adevar subiectul ei va fi respingator pentru majoritatea oamenilor din Romania, atunci emisiunea nu va avea audienta si postul TV va pierde bani.
In rest, de ce credeti ca aveti dreptul sa impuneti altora credinta dvs. religioasa sau parerile politice? Exista oameni care gandesc altfel decat dvs. si au si ei drepturi egale la exprimarea propriilor optiuni.

Musafir

#237

2013-08-13 19:19

din fire avem sadita in noi senzatia de scarba si lehamite fata de spurcatii sodomiti. un om firesc nu poate sa-si suprime aceasta reactie. si atunci...cum ramane cu toleranta si cu acceptarea lor. care legi ma apara de greata sau discriminarea pe care ei mi-o produc? sa fiu om firesc sau normal nu deranjeaza dar sa iesi din normalitate sigur e degradant si dezgustator. atentionez doar la ceea ce vom vedea si trai:dictatura minoritatilor.

Musafir

#238

2013-08-13 19:20

APARAREA FAMILIEI, NEAMULUI SI A CREDINTEI CRESTIN ORTODOXE, RECLAMA DIN PARTEA NOASTRA A TUTUROR O LUARE DE POZITIE HOTARATA. A FI NEPASATORI SAU INDIFERENTI ECHIVALEAZA CU A NE CONDAMNA SINGURI LA PIEIRE!

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-08-13 19:20



Musafir

#240

2013-08-13 19:31

NU SUNTEM DE ACORD CU PROMOVAREA ANORMALITATII!

Musafir

#241

2013-08-13 19:35

Nu trebuie să stăm nepăsători!!!

Musafir

#242

2013-08-13 19:38

sa ne fereasca bunul Dumnezeu de asa ceva le-a pus ceata pe ochi necuratul,nu ar fii bine ca sa nu mai urmarim protv.sa inchidem televizorul asa nu au cinbe sa-i urmareasca

Musafir

#243

2013-08-13 20:03

sunt pentru traditia romaneasca in care familia crestina trebuie sa dainuiasca,nu sunt deacord cu homosexualii,acesti oameni consider ca-s bolnavi mintal(un rau pentru intreaga omenire ,nu doar pentru noi romanii)

Musafir

#244

2013-08-13 20:40

Felicitari pentru aceasta initiativa.
,,Mă crispez atunci când aud homosexuali vorbind despre iubiţii lor ca despre „soţi”, subminând astfel o instituţie solemnă creată pentru a oferi stabilitatea pentru creştere copiilor. În plus, mi se pare foarte pervers faptul că homosexualii luptă pentru eliberarea din legăturile moralităţii heterosexuale, ca apoi să se apuce să-i copieze pe opresorii lor, creând angajamente similare pentru ei înşişi.''(ZIUA ÎN CARE M-AM HOTĂRÂT SĂ NU MAI FIU HOMOSEXUAL Patrick Muirhead)
din MĂRTURII ŞI INTERVIURI CU FOŞTI HOMOSEXUALI
http://www.homosexualitate.ro/marturii.html
Zecile de marturii cu fosti homosexuali demonstreaza ca acesta perversiune e doar o boala ce se poate vindeca.

Musafir

#245

2013-08-13 20:41

Caramida societatii este erodata de acesti deviati de la cursul vietii firesti.

Musafir

#246

2013-08-13 20:44

Noi NU reinviam Sodoma si Gomora!

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-08-13 21:07



Musafir

#248

2013-08-13 21:34

Doamne iarta-ne!Toti suntem vinovati pentru halul in care a ajuns azi lumea. Suntem in cadere libera, dar mai putem face multe, daca ne trezim!

Musafir

#249

2013-08-13 22:18

Sint intrutotul de acord cu aceasta petitie si cred ca trebuie sa ne trezim pina nu este prea tirziu

Musafir

#250

2013-08-14 04:03

Lumea asta se duce de rapa oricum. Dar avem datoria sa incercam s-o oprim...



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...