Sprijiniti-l pe Dr. Rusu Florin

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Sprijiniti-l pe Dr. Rusu Florin


Musafir

#101

2013-04-15 15:42

daca cineva crede ca prin campania impotriva medicilor si a cadrelor medicale in general, se pune ordine-n sistem, se eradicheaza coruptia , nu vor avea succes ptr ca suntem alaturi de cei care dau vietii o sansa. Daca nu avem incredere in ei, nu vom putea visa la o sansa... Iar " spaga" este rezultatul cultural al unui bloc de mentalitate....eu sunt mandra de medicii romani!
Alexandru Lapusneanu

#102

2013-04-15 15:44

LA BULAU!!!!!!
HUAAAA!!!!!!

Musafir

#103 Re: vlad

2013-04-15 15:56


Musafir

#104 Re:

2013-04-15 16:09

#96: Dr. Anastasiu -

Cand se va dovedi ca dr Rusu nu este vinovat, macar sa aveti bunul simt sa va cereti scuze. Nu cred nici macar ca sunteti medic. Aveti un vocabular care nu va face cinste......


Musafir

#105

2013-04-15 17:46

Nu lucrez in acest domeniu, dar sunt indignata de situatia creata.Cine are interes sa discrediteze si putinele valori ce ne-au mai ramas.

Musafir

#106

2013-04-15 19:45

Dr Rusu este un OM special
Nicoleta Vasile
Musafir

#107

2013-04-16 07:36

Stiti cum ii spune copilul meu de numai 3 anisori acestui domn considerat de autoritati "pericol public"? "Nenea bun". Stiti cum se poarta cu copiii? Exemplar! Vorbeste cu ei ducandu-i prin lumea basmelor, desenelor...acum e Spiderman...acum e magician... Si chiar cred ca e magician acolo in sectia de anestezie si terapie intensiva. Inca un lucru ... se poarta le fel cu toti copiii. Am avut in salonul de terapie un copil de la "casa copilului". A folosit aceleasi glume...aceleasi tehnici cu toti copiii, si nu cred sa ii fi oferit cineva ceva pentru acel copil. Mie nu o sa imi schimbe nimeni parerea despre el. Si sunt convinsa ca nu conditioneaza actul medical de vreun bun material. Pacat ca nu stim decat sa denigram... sa aruncam cu noroi... nu stim sa apreciem. Domnule Rusu Florin sigur pentru mine si pentru copilul meu veti ramane "nenea bun" intotdeauna!


Musafir

#108

2013-04-16 09:42

A spus cineva ca "Nenea Bun" nu ar fi foarte bun in ceea ce face? Nu ar fi un practician deosebit?
Sau ca ar fi doctor prost? Sunt convins ca este excelent in ceea ce face, insa nimeni nu a combatut aceasta ipostaza.
Aici nu se reuseste a se face diferenta: Daca ai un anumit talent si daruire, asta nu-ti da dreptul sa faci o infractiune!
Ba as spune, ca din punct de vedere moral, cel ce se foloseste de daruirea si talentul sau pentru a-si atrage bunuri materiale este un om de joasa speta, fara scrupule!
Se foloseste de fata aceea de inger pentru a-si creste veniturile!


Musafir

#109

2013-04-16 11:10

Astept cu nerabdare sa te intorci alaturi de noi sanatos. Cu drag si mult resp;ect irina davidescu
Gabriela

#110 Re:

2013-04-16 11:42

#96: Dr. Anastasiu -

Pai parca tocmai ati recunoscut ca si dumneavostra primiti "doctore". Deci sa ne dati detalii despre dumneavoastra ca sa stim sa va punem in fruntea listei.


Musafir

#111

2013-04-16 12:17

eu inca astept sa aud declaratiile parintilor ca le-a cerut dr Rusu ceva si sa vad inregistrarea care sa dovedeasca acest lucru.

Musafir

#112

2013-04-16 18:58

Mare atentie la felul in care ne purtam cu medicii nostri!!! Ar fi apocaliptic daca si ei ne-ar raspunde la fel!!!
Rares

#113

2013-04-16 21:41

Sunt unul dintre acei privilegiati care il pot vedea zilnic pe dr. Rusu la spital. Si de foarte multi ani. M-a mirat intotdeauna calmul si rabdarea cu care face o meserie in care stresul resimtit este enorm. Acest stres l-a tinut intotdeauna pentru sine insusi, nu l-a exteriorizat in momentele critice din sala de operatie sau din terapie intensiva. Pentru noi toti ceilalti: pacienti, apartinatori sau colaboratori de toate felurile, medici, asistenti, infirmiere etc, dansul a pastrat doar vorba buna spusa cu blandete, grija sa din fiecare clipa si prietenia unui OM.

Musafir

#114

2013-04-16 21:41

Ma intreab cate zeci de mii de euro iau spaga anual cei de la Urbanism, in marile orase unde se construiesc complexe rezidentiale..Are idee cineva despre ce sume vorbim? Si cine ii trage la raspundere?..Nimeni..De ce?Pt.ca asta e tara in care traim.:)
Gabriel Chirita
Musafir

#115

2013-04-17 06:05

A LA CLASSE POLITIQUE DE LA ROUMANIE:
honte A VOUS, VOUS DEVRIEZ PAYER VOUS MÉDECINS A LEUR VRAI VALEUR CAR ILS SONT COMPÉTENTS ET ILS SAUVENT DES VIES ET NON MOINS QU'UN POLICIER (AH OUI Ç'EST TRÈS DIFFICILE DE SIFFLER, DONNER DE CONTRAVENTIONS ETC) .
AU PARCHET: EN ARRÊTANT UN MÉDECIN RECONNU QUI APPAREMMENT A REÇU QUELQUES CENTS, VOUS AVEZ MIS FIN A LA CORRUPTION EN ROUMANIE MAIS OU SONT LES POLITICIENS CORROMPUS QUI ONT CASSE LE PAYS, QUI ONT VOLER, ARNAQUER ,MANIPULER LES GENS, POUR LE VENDRE A RABAIS MAIS SE REMPLIR LES POCHES? TROP GROS pour vous le parchet  N'EST PAS?
HONTE A VOUS. C'EST MON OPINION
.

musafir

#116 Re:re

2013-04-17 07:10

#96: Dr. Anastasiu -

Tu nu esti medic, esti un informator de la parchet. Credeam ca sinteti mai inteligenti!

Musafir

#117

2013-04-17 07:25

Dr. Anastasiu:  Doctor este un titlu greu de obtinut

Nici ca nume de utilisator nu aveti dreptul sa-l utilizati

cel putin in tarile civilizate.....se pare ca Romania nu face parte!=

informator parchet, daca nu, unde ati practicat, de unde aveti diplomele, In ce an obtinute domnule onoare? (se pare ca aveti mai multe printre care anestezist? ) si nr de telefon va rog? Cine sinteti? Cu adevarat domnule?

In Plus ,daca nu faceti dovada ca sinteti doctor inseamna ca ati uzurpat un titlu care nu va apartine.

Deci?


Musafir

#118 Dr. Rusu Florin

2013-04-17 07:54

Un profesionist de exceptie cum putini, din pacate,mai gasesti in Romania, un om modest , corect, rezervat, un exemplu de comportament in societate si la locul de munca .De ce Romania cu sistemul sau de sanatate ne obliga pe noi beneficiarii talentului si devotamentului unui astfel de profesionist sa consideram absolut normal a oferii o atentie pecuniara doctorului ? Raspuns : pentru ca astfel de profesionosti din sistemul sanitar sunt pe cale de disparitie ( cauzele sunt foarte bine cunoscute), iar daca mai sunt cativa pe ici pe colo s le dam la cap. Procuratura nu ii ancheteaza pe cei care au subminat intr-adevar economia nationala, pe cei care au blocat absorbtia fondurilor europene sau pe marii traficanti de droguri si retelele aferente acestora, pe marile si tot mai numeroasele clanuri tiganesti care ne-au facut de batjocura intregii lumi. NUUUUUUU, noi, PROCURATURA avem treaba sa anghetam pe Dr. Rusu ca sa "mimam" ca avem de lucru si cat de profesionisti suntem noi.

Musafir

#119

2013-04-17 10:59

SA REVINA LA SERVICIU CA SEF DE SECTIE
cronin in drumul lui

#120 Re:

2013-04-17 18:35

#29: -

Lipsa de respect a romanilor fata de oamenii de valoare in general, fie ca sint medici, ingineri, artisti,oameni de stiinta, etc este cred din cele mai vechi timpuri.Romanii de valoare au fost mai intii apreciati de cei din afara, ca mai apoi sa se bata cu pumnul in piept si ai nostri, ca vezi draga doamne sint romani si ne pasa.Societatea romaneasca merita in momentul de fata, medici dupa chipul si asemanarea ei.Medici precum a fost prof. Pesamosca,precum este dr Rusu,precum este prof. Leon Danaila si inca din pacate, nu prea multi altii, nu vor mai veni din urma niciodata.


Musafir

#121

2013-04-17 19:48

Faptul ca un doctor care salveaza oameni este tratat ca un raufacator, nu mai lasa loc decit de indignare...
UNUL SUPARAT

#122

2013-04-17 20:48

Oare daca viola un copil tot asa ati fi reactionat?
"E om bun. Practica bine medicina!"

BAI RETARDATILOR!!!! Treziti-va la realitate si iesiti din mizeria ce putrezeste in voi!

Vad ca aveti ceva cu Atanasiul care nu este pe aceeasi lungime de unda cu voi!
De ce? Ca are un bun simt si stie ca a fura nu e ok?
HOTILOR!

Un neam de ratati cu pretentii!
HUA FUNCTIONARILOR! CA TOT CE FACETI, FACETI CA EU VA PLATESC!

Spunea un destept pe aici:"Daca s-ar supara medicii ar fi anarhie"
Dar daca ma supar si eu o data, si ii rup teasta unui doctor, o bat pe nevasta-sa, ce e? Veselie?
Sunteti cu cutitul in mana pt ca din banii nostrii sunteti acolo, hahalelelor!
Vreti sa facem schimb de roluri? Sa vedem cine taie mai bine, sau cum?
Ce sunt amenintarile astea, rahatilor!
Vasile

#123

2013-04-18 18:52

Îl cunosc pe dl Dr. RUSU de mai bine de un deceniu. Mi-a salvat primul copil de la moarte iar pe cel de al doilea datorita faptului că s-a implicat profesional ,în prezent este sănătos.
Nu merită să fie târât prin atâta mizerie. Sau poate cine ştie, cineva trebuie să ajungă pe funcţia d-lui doctor.Probabil ceva interese. Multumim din suflet pentru ceea ce aţi făcut pentru Ana-Maria şi Mircea.Nu vă lăsaţi călcat în picoare.

Musafir

#124 Re: exista clinici private...deci duceti_va!

2013-04-19 14:07

Anisoara covali

#125 Dr. Rusu

2013-04-21 08:08

Il cunosc pe DR. Rusu de 35 de ani
Niciodata nu a conditionat actul medical pentru bani.
Intre bani si viata intodeauna a ales viata.
Nu stiu ce inscenare i s-a facut dar gasesc murdar ce i se intimpla.
Voi in Romania ar trebui sa va platiti doctorii la adevarata lor valoare
Si voi toti care credeti ca sint vampiri...duceti-va si studiati o viata intreaga
daca va da mina..asta pentru putori... ca sa salvezi o viata!

Voi cu gura mare, ce ati facut voi ca sa schimbati politica astfel incit
un doctor sa fie platit la adevarata lui valoare.^
Popor de plingaciosi..ar fi trebuit sa fiti primii sa va protejati doctorii, sa cereti sa fie recunoscuti si apreciati...in schimb ce faceti...ii considerati vampiri,..nu vedeti unde este adevarata problema..POLITICIENII
POLITICIENII..NVOR SA PLATEASCA DOCTORII, SANATATEA VOASTRA, DAR in schimb lupta impotriva coruptiei.Poate la un moment dat va treziti^