Apel public către Daniel Morar

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Apel public către Daniel Morar

radoistelian

#101 Re: Sustin TOTAL numirea dlui Daniel Morar la functia de Procuror General al Romaniei !

2013-03-18 13:00


Musafir

#102 Re: Sustin TOTAL numirea dlui Daniel Morar la functia de Procuror General al Romaniei !

2013-03-18 21:57


Musafir

#103

2013-03-19 10:31

Va sustinem neconditionat domnule Morar!Lupta impotriva coruptiei sete cea mai grea si cea mai importanta pentru viitorul tarii!
neutru

#104

2013-03-19 19:20

Faceti-va datoria de onoare d-le interimar al interimatului detasarii......dati-va demisia si lasati-i pe magistrati sa-si faca treaba! Nu-i mai puneti palma chiorului, nu-i mai faceti pe plac lui si camarilei orange....

Musafir

#105

2013-03-23 17:41

NU S-A ÎNCHEIAT (TERMINAT)REVOLUȚIA !

Musafir

#106

2013-03-23 17:50

PE ORICE CALE TREBUIE SĂ LUPTĂ ÎMPOTRIVA NEADEVĂRULUI, FURTULUI, MITEI, NEPOTISMULUI, FAVORITISMULUI, TRASEISMULUI POLITIC, DEGRADĂRII MORALE A POPORULUI, ÎMBÂXIRII LUI CU EMISIUNI DEGRADANTE MORAL,CONDAMNĂRII LA INCULTURĂ, ETC.

Musafir

#107

2013-03-23 17:53

CU DUMNEZEU ÎN SUFLET ĂI ÎN GÂND !

Musafir

#108

2013-03-23 17:55

LUPTA - REVOLUȚIA - SU S-A ÎNCHEIAT !


Musafir

#109

2013-03-28 13:39

domnule morar mai inti multumesc lui dumnezeu ca mai sunt oameni care au mintea curata si o inima curata in tara noastra de aceia va dorim ca dumnezeu sa va bine cuvinteze in continoare sa va pazeasca de cei rai si sa cautati sa aparati dreptatea nui lasati suntem cu dumneavoastra nu lasati lucrurile ascunse cum vor cei ce au venit la putere sa nu se stiie ce fac ei ce sa publicati totul ca nule place sa fie descoperiti ci vor sa minta pina la nesfirsit rominiia si europa cind guvernu german lea statut in potriva sau ridicat sa atace cu minciunile lor si cu fost duzina de fabricanti de miciuni fosta securitate care ia luat in brate pe toti cei mai rai si di inie anul trecu pina acum 2012 2013 numai lovesc diferite guverne din europa sau altele din afara europei care le spun lucrurilor pe nume de aceia va dorim dumneavoastra si tuturor di rominia si din afara rominiei sa luptam cu totii spre binele celor ce mai au ochi i deschisi si urechile deschise si nu sau lasat operati da marii doctori securisti comunisti bolsevici ca nu tuata tara cum cred ei eo tara de prosti ci mai sunt oameni care nu sau lasat dusi cu minciuna si neadevaru de cei ce au ca tatal pe deavolu tatal minciunii care el afost un mincinos dela inceput si de aceia sa nu va temeti suntem cu dumneavoastra sai punem pe fuga in unitate toata tara sa ne trezim cu totii rominia pina nu ie prea tirziu vom reveni bine
ina

#110

2013-03-29 13:44

V-a sters creierele de puteti sustine asa ceva. Doamne, da romanului mintea cea de pe urma ca daca continuam sa sustinem asemenea personaje nu ne mai ridicam din mocirla in veci.

Musafir

#111

2013-03-30 07:56

va urez succes in demersul vostru!
dragneamc19@yahoo.com

#112 Nimeni nu este mai presus de LEGE.

2013-04-05 15:29

In conformitate cu art. 61 alin. (4) si art. 62 din Legea 47/1992 privind organizarea si functionarea Curtii Constitutionale, republicata, loialul ghiocel basist trebuie sa-si dea demisia din orice functie publica sau privata.
Art .61 alin (4). “Functia de judecator CC este incompatibila cu oricare alta functie publica sau privata, cu exceptia functiilor didactice din invatamantul juridic superior”.
Art. 62. “Numirea judecătorilor CC, în condiţiile prezentei legi, se poate face numai cu acordul prealabil, exprimat în scris, al candidatului. În cazul în care candidatul ocupă o funcţie incompatibilă cu aceea de judecător al Curţii Constituţionale sau face parte dintr-un partid politic, acordul trebuie să cuprindă angajamentul candidatului de a demisiona, LA DATA NUMIRII, din acea funcţie sau din partidul politic al cărui membru este”.
Cine se va sesiza si va instrumenta dosarul cu “INFRACŢIUNI DE SERVICIU SAU ÎN LEGĂTURĂ CU SERVICIUL” prevazute de Codul Penal, comise de inculpatul Daniel Marius Morar (n. 15 august 1966, orașul Luduș, județul Mureș)? Poate se va sesiza procurorul general al Parchetului de pe lângă ICCJ care intanplator si prin vointa lui Santaj Basescu, fost Traian, poarta numele de Daniel Marius Morar???!!! C.S.M. – Handeala si A.N.I. – Georgescu Horia alias Giumbix, partide politice basiste neanregistrate la Tribunal, au decretat ca Morar si Basescu poate sa incalce art 16 din Constitutia Romaniei care prevede ca: "(1) Cetăţenii sunt egali în faţa legii şi a autorităţilor publice, fără privilegii şi fără discriminări.
(2) Nimeni nu este mai presus de lege".
Membrii partidelor politice basiste din coalitia condusa de Monica Macovei – Alcool nu raspund civil, disciplinar si penal? Au imunitate si impunitate pe viata daca asa o sa hotarasca Curtea Constitutionala a Romaniei (Handicapat Zegrean si &)?
Biziniche Carmen Simona

#113 Si eu semnez petitia

2014-03-15 19:27

Mie mi-au facut inscenari, procurorii de la parchetul de pe langa tribunal, intr-un dosar. Inclusiv mi-au inscenat o acuzatie de luare de mita pe ce e ``logic`` sau ``ilogic`` desi nu am luat. Au incalcat si Constitutia si normele CEDO si drepturile mele de om, desi nu era vina mea ca in tara asta sunt lasati sa intre toti dubiosii si toti penalii si chiar sunt incurajati sa isi deschida afaceri. Asa ca, eu semnez in speranta ca astfel de incidente nu se vor repeta.