Spune NU desfiintarii Spitalului de Ortopedie din Eforie

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Spune NU desfiintarii Spitalului de Ortopedie din Eforie


Musafir

#401

2014-01-10 16:46

Imi pun mereu intrebarea, de ce si cine a lasat sa se distruga totul in tara noastra. N-am aflat inca dar sper ca cineva intr-o zi sa plateasca pentru asta. M-as bucura sa aflu ca Spitalul NU s-a desfiintat ci a intrat in reparatii si bolnavii se vor bucura din nou de sanatate.

Musafir

#402

2014-01-12 11:25

Am fost internat in aceasta unitate spitaliceasca
unde am fost tratat si m-am vindecat.Este pacat sa se desfiinteze intrucit medicii de aici au dat intodeauna edovada de un inalt profesionalism si spirit civic si cinste.De ce trebuie sa se desfiinteze tot ce este bun in Romania? Oare trebuie sa disparem ca popor? Rusine sa le fie acelora care au astfel de intentii!!! Sa nu le ajute Dumnezeu si sa-i pedepseasca sa li se rupa din senin toate oasele!!!

Musafir

#403

2014-01-19 20:05

Nu desfiintarii SPITALULUI DE ORTOPEDIE EFORIE

Musafir

#404

2014-02-17 18:29

In 1987 am fost operat la ambele picioare de minunatii medici Popescu Mihai si Rubeli Eugen.Am stat internat 3 luni pana la recuperarea totala.M-am simtit ca in familie,m-au indrumat ,m-au incurajat,m-au urmarit zi de zi in evolutia recuperatorie.De aceeasi calitate si profesionalism a fost si echipa de asistente si infirmiere,profesori de gimnastica din baza de recuperare.Recunostinta maxima!
Irinel

#406 Jos mafia, jos PSD

2014-10-06 07:41

Jos cu mafia din tara asta, jos cu PSD, JOS COMUNISTII, care trag doar pentru ei, iti este rusine sa mai stai in tara asta.

Sunt foarte revolatat cand am auzit acest articol, fiind unul dintre cei care am fost operat si recuperat in acest spital cu mare traditie, si la care vin foarte multi pacienti din toate colturile tarii.


Musafir

#407

2015-11-07 16:41

Am semnat această petiție pentru că și eu am fost pacientul acestei instituții medicale de două ori cu problema gleznei luxate, o dată în 1980 la domnul dr. Crișan Emil și a doua oară prin 2008 la domnul dr.Cucu Toma dar cel mai important a fost pentru mama mea ce a locuit într-o rezervă a acestui spital 4 (patru) luni pentru a-i reface domnul dr.Crișan tibia distrusă în accidentul de mașină de la București. ZC
maria urziceanu

#408

2015-11-07 19:25

am fost operata in anul 1969 la spitalul eforie sud  de dl dr Crisan EMIL  cu dl dr Marian Olimpiu , au trecut de atunci 46 ani , am acelas cult pentru spitalul de ortopedie de  la efirie sud jud constanta , profesionalism , daruire  nu se poate spune in cuvinte . In sufletul meu  mi-am creat un cult pentru aceasta unitate sanitara si tot personalul de acolo de la director pana la ultimul angajat .Si de cate ori trec prin fata acelui edificiu de sanatate ma inclin cu respect.In noiembrie 2008 am cazut si am avut probleme la un genunchi , mi s-a pus o atela la constanta, dupa ce a inceput sa apara probleme , practic se invinetea laba piciorului ,m-am dus singura la eforie , m-au primit , mi-au pus ghips de catre profesionistii de acolo, moi-au facut procedurile necesare si in luna aprilie 2009 , puteam sa merg , iar acum sant bine .Multumiri si recunostinta. Luptati  va rog cei care a-ti preluat stafeta, sa mentineti traditia acestei  EMBLEME A ORTOPEDIEI ROMANESTI.   un fost pacient maria urziceanu


Musafir

#409

2015-11-08 07:03

Acum 13-14 ani, mama mea (Dumnezeu s-o odihneasca) a fost operata si tratata acolo. A fost extraordinar ce au putut sa faca avand la dispozitie dotarile de atunci...

Musafir

#410

2016-09-11 14:23

pENTRU CA ESTE MAI UTIL SA-L REPARE SI SA-L DOTEZE. VOR SA-L DESFIINTEZE CA SA PUNA MINA PE TEREN. AJUNGE CAT S-A DISTRUST IN ACEASTA TARA.
Denisa

#411 Re: Olimpiu Marian

2018-03-13 13:29

#408: maria urziceanu -  

Buna ziua, abia acum am auzit despre acest medic, dar din pacate nu reusesc sa dau de dansul. Aveti vreo idee? stiti poate unde profeseaza acum? As avea mare nevoie de dansul. Multumesc, o zi buna.