Profesorul din Balti

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Profesorul din Balti

Adriana

#26 Nu discriminarii!

2012-11-18 19:33

Profesorul a fost demis din cauza comportamentului pedagogic inadecvat. Fiece profesor e obligat sa respecte fiecare elev/student indiferent de nationalitatea acestuia. Daca ynvatatorul nu-si poate controla emotiile, atunci trebuie sa-si aleaga un alt loc de munca.
Sustin demisia acestui domn!

Vasile

#27

2012-11-18 23:23

Am cunoscut salbaticia patrihotzilor maldafani la Cahul, unde cu greu m'am putut feri de ouale si rosiile aruncate de rusnaci si mancurtii cu nume romanesti! Tupeul, marlania si prostia fac ravagii in creierii prespalati de KGB/GRU/FSB...Bravo domnului profesor, un salut prietenesc de dincolo de Prut va trimit, cu stima si pretuire!
Vasile

#28 Re: Nu discriminarii!

2012-11-18 23:27

#26: Adriana - Nu discriminarii!

Mda, repede te repezi, precum gaina la mooci! As vrea sa te vad pe tine, dehotztoloago, cum ai sta la catedra imperturbabila si pretioasa, atunci cand niste putzoy rad de tine si de poporul din care faci parte si -mai ales!- si ei ar trebui sa faca parte!! Deh, doar nu esti profesor si, dupa cum nu prea gandesti, nici n'o sa ajungi vreodata!

Vasile

#29 Re: Corect i s-a facut

2012-11-18 23:34

#14: - Corect i s-a facut

Bai musafire [de realitate :D], carticicaaia cu care te'au prostit alde lucinski iti pare ca iti da dreptate? Afla, mancurt mic si degrab' latratoriu, ca lb. "moldoveneasca" nu exista decat in capul vostru, al  tralalailor mancurtizati, NU e recunoscuta de NIMENI in lume, chiar si rusii rad de voi prin emisiunile lor culturale, referitoare la "patriotismul" mnaldafan! Aaaa, si inca ceva: sa nu'mi raspunzi la comentariu, pentru ca eu nu stiu maldafana, doar tu o sporovaiesti, eu sunt ROMÂn...;)

Nicolae

#30 SUSTIN TOTALMENTE

2012-11-19 02:18

Sustin totalmente demiterea profesorului in ghilimele din functie. Cu un asemenea discurs xenofob si agresiv nu ai ce cauta atit la scoala cit si in genere in lumea civilizata. "O sa va deportam!! o sa va nimicim!!! asta-i agonia voastra, porcilor!!!" ... Rusine mare, nici n-am cuvinte sa comentez, sincer vorbind. Ce fel de reclama ne-a facut acest roman pur singe pe nume Kravcenco??? Ce-o sa creada lumea despre basarabeni: ca suntem o tara de salbatici??! In state civilizate gen SUA ori Franta acest "pedagog" demult avea sa steie la duba, plus la asta platea si compensatii consistente pentru daune morale.
Basarab
Musafir

#31 Jos palaria !!

2012-11-19 11:00

"Nu e frumos oameni buni, sa spui adevarul curat in mod direct, fara a-l imbraca in metafore." - asta daca vorbesti in romana.
"Говорите со мной по человечески." - asta insa e admis, se permite si nu se pedepseste, pentru ca e o injurie, mult mai obraznica, facuta de un ocupant.
Iar ciobanasii nostri se tem sa ii reposeze ceva. De ce ? Pentru ca de interesele imperiale ale ocupantului se grijeste insasi Excelenta sa Primul ministru din gubernie.
Pazea !! Nu atat la ocupanti cant la tradatori. Sunt muuuult mai numerosi, si greu de identificat.

Respect batranului!

Si sa vedem cine este in stare sa ii ia apararea, sa ii ofere un mini, de securitate. Poate statul roman e chiar mult mai capabil de asta decat gubernia care umbla in branci.

scutaru

#32

2012-11-19 13:57

Acest profesor a dat dovadă de verticalitate, demnitate şi mandrie naţională. Poate nu a fost prea pedagogic, dar D-lui a fost provocat de cinismul şi obrăznicia ruşilor din Bălţi. Jos ocupanţii ruşi !!!! Basarabia-pămant romanesc, Bălţi-oraş romanesc !!!
olga82

#33

2012-11-19 14:14

Rusilor nu le convine ca adevarul sa li se spuna in fata!

Musafir

#34 #26

2012-11-19 15:25

nu merita el sa fie profesor nu pe naprasnik l-au alungat din serviciu - ka-i un prost si needukat, asta el folosinduse de autoritatea lui de profesor baga in capurile copiilor nationalismul- fashizmul acesta a lui - de a cui nevoi-??? ..... trebue tratat la costiujeni pentru ca pot ovserva ka are kam dereglari ku sistemul nervoz si kam nu se controleaza si are mishkari involuntare , pe linga toate e cam dus de peo faza..... mai nscur eu nustiu cum copii acestea al rabdau si askultau zi la zi atitea timpenii .......sa stiut ka -l filmeaza preciz ca nu avea sa cinte asa in gura mare da statea ca mutu si nu se mai klatina)))


Musafir

#35

2012-11-19 15:54

nu merita el sa fie profesor nu pe naprasnik l-au alungat din serviciu - ka-i un prost si needukat, asta el folosinduse de autoritatea lui de profesor baga in capurile copiilor nationalismul- fashizmul acesta a lui - de a cui nevoi-??? ..... trebue tratat la costiujeni pentru ca pot ovserva ka are kam dereglari ku sistemul nervoz si kam nu se controleaza si are mishkari involuntare , pe linga toate e cam dus de peo faza..... mai nscur eu nustiu cum copii acestea al rabdau si askultau zi la zi atitea timpenii .......sa stiut ka -l filmeaza preciz ca nu avea sa cinte asa in gura mare da statea ca mutu si nu se mai klatina
25

#36 Re:

2012-11-19 15:56

#25: -

nu merita el sa fie profesor nu pe naprasnik l-au alungat din serviciu - ka-i un prost si needukat, asta el folosinduse de autoritatea lui de profesor baga in capurile copiilor nationalismul- fashizmul acesta a lui - de a cui nevoi-??? ..... trebue tratat la costiujeni pentru ca pot ovserva ka are kam dereglari ku sistemul nervoz si kam nu se controleaza si are mishkari involuntare , pe linga toate e cam dus de peo faza..... mai nscur eu nustiu cum copii acestea al rabdau si askultau zi la zi atitea timpenii .......sa stiut ka -l filmeaza preciz ca nu avea sa cinte asa in gura mare da statea ca mutu si nu se mai klatina

Moldoveanka

#37 #27

2012-11-19 15:58

nu merita el sa fie profesor nu pe naprasnik l-au alungat din serviciu - ka-i un prost si needukat, asta el folosinduse de autoritatea lui de profesor baga in capurile copiilor nationalismul- fashizmul acesta a lui - de a cui nevoi-??? ..... trebue tratat la costiujeni pentru ca pot ovserva ka are kam dereglari ku sistemul nervoz si kam nu se controleaza si are mishkari involuntare , pe linga toate e cam dus de peo faza..... mai nscur eu nustiu cum copii acestea al rabdau si askultau zi la zi atitea timpenii .......sa stiut ka -l filmeaza preciz ca nu avea sa cinte asa in gura mare da statea ca mutu si nu se mai klatina
iubitor de patrie

#38 Re:

2012-11-19 21:00

#25: -

esti o persoana neinformata.cine a sa vina intr-o tara saraca? daca te crezi destept propune ceva tu,nu fi doar cu acuzatiile.se vede dupa tine ca esti un prost si debil de rus care nu stie nimic decit rusia,rusia,rusia.va place ducetiva nime no sa va opreasca.


Musafir

#39 Re: tina

2012-11-20 01:51

#12: tina - tina

da mie mi-a zis unul cu cuvinte murdare sa vorbesc in rusa...adica sa scriu comentariul in rusa nu in romina :)

Max

#41

2012-11-20 15:15

O rectionat adecvat la atmosfera eronica creata de elevii sai

Musafir

#42 promovare

2012-11-20 16:36

nu uitati sa promovati aceasta petitie peste tot unde va e cu putinta, lasa sa afle cit mai multa lume si sa stringem cit mai multe semnaturi intr-u sustinerea profului! hai sa fim solidari macar odata.
P.S. o sa dau un sfat tuturor celor ce cred ca a fost corecta demisia lor, in mod normal pentru asa ceva se presupune o pedeapsa disciplinara adica o amenda si nu alungarea din functie!!!
Bucur Liliana

#43 Doar stima shi respect :-/

2012-11-21 16:46

Ma bucur ca chiar shi putini dar au ramas asha oameni ca Profu , ca voi baieti/fete care au comentat aici. Shtiu ca nu sunt unica care ii venea a plinge privind video-ul postat. Tot ce a spus profu e adevarat orice cuvintel, poate prea ''pe de-a dreptu'' asha sa zic , dar adevarul. Obishnuiam sa cred ca invers cei in virsta ii sustzin pe rushi shi cei tineri mai au ceva minte. Chiar nu am cuvinte ma intristat faptu ca profu a fost concediat (din cite am inteles) iar rushii au ramas cu buni shi cuminti, parerea lor e mereu putin mai importanta ca a noastra.
Jora K

#44 Petitia

2012-11-21 18:06

unde'i obtiune "Ma cac in aceasta petitie"?

Musafir

#45

2012-11-22 18:19

drytuty
cristiano

#46

2012-11-22 18:21

eu,sunt deacord ku profu

Musafir

#47

2012-11-22 18:22

hahaha
Није Битно

#48 vai de capul tau

2012-11-23 00:32

cand a trait Mihai Viteazul? Unde a fost prima unire? Esti cam slabut la istorie mai pune mana pe carte. In  America se vorbeste Limba Engleza si nimeni nu zice nimic, in Brazilia limba Spaniola  si aproape in toata America de sud se vorbeste limba portugheza si nimeni nu zice nimic da voi v-ati gasit destepti si vorbiti o limba care este dialect si tare va mai frasuiti. Mai bine ati tacea decat va-ti da cu parerea faceti curent.........

 

Није Битно

#49 Re:

2012-11-23 00:39

#25: - 

da cand erau comunistii la conducere cate locuri de munca erau? ce au facut in 8 ani? mai bine ai tacea cu sfaturile tale si cu exclamatiile de 2 bani, esti slab pregatit ca sa nu spun altfel....