Fara uniforme! Fara reguli de vestimentatie pentru elevi!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Fara uniforme! Fara reguli de vestimentatie pentru elevi!

decstar

#1 Fara uniforme

2012-11-19 17:25

Buna petitie !
crayven

#2

2012-11-28 00:21

"Orice elev ar trebui lasat sa-si exprime stilul prin vestimentatie accesorii fara ca nimeni sa obiecteze, deoarece cercei, pierce-uri si altfel de imbracaminte nu strica rezultatele copilului!"
In acelasi fel cum nici o uniforma frumoasa, standardizata nu strica rezultatele.
Deci nu vad rostul petitiei decat mod pentru bogatani de a se lauda cu toale noi si alte zorzoane. Elevii trebuie sa vina la scoala pt a invata, nu pt a face parada modei.
crina

#3 crina

2012-12-05 01:21

cum spunea si crayven, de ce sa vina copiii la scoala cu haine de nu stiu ce firma, fitze si alte chestii.....mai bine sa fie uniformele, asa macar nu se mai lauda cu haine de la Bucci, si etc
macar un pantalon de stofa, si un sacou....le este atat de greu sa le poarte? fac urticare?:P
anonim

#4 Re: ...

2012-12-17 19:21

#2: crayven -

eu ma simt mai bine imbracat dupa stilul meu :) pentru ca in hainele alea ma regasesc, lafel si in pierce.uri

anonim

#5 Re: crina

2012-12-17 19:23

#3: crina - crina

nu e vorba de haine de firme.. sau fite.. nici mie nu.mi plac, nu sunt de genul ala, doar ca nu vad de ce un elev ar trebui discriminat din cauza unor pierce.uri.. :) mai ales cand vad ca nu e voie cu cercei... DE CE?

 


Musafir

#6

2016-06-29 15:52

Pentru ca uniformele sunt niște prostii