Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

TE SALUTA FOTA DANIELE SI MERGI INAINTE CU BORFASII,NU VA LASATIII..

#48151 Re: Chimistii Uniti pe facebook.AI GRIJA DANIELE,MARE GRIJA

2016-08-21 17:50

#48150: Chimistii Uniti pe facebook - Chimistii Uniti pe facebook 

 E GREU FRATILOR CIND NU SUNTETI UNITI SI VA MANINCA ESCROCII LUI CERNEV TAMBALAGIUL SI NEMERNICUL DE MARCU SORIN,KAKATII ASTIA PUPA IN KUR SEFIMEA[DIRECTORIMEA]SI MAI SUNT SUSTINUTI SI POLITIC DE NEMERNICII DE ADMINISTRATORI,O SA AVETI VIATA GREA CU ORDINARII SI TRADATORIII.


Musafir

#48152 Re: Re: Chimistii Uniti pe facebook.AI GRIJA DANIELE,MARE GRIJA

2016-08-21 18:40

#48151: TE SALUTA FOTA DANIELE SI MERGI INAINTE CU BORFASII,NU VA LASATIII.. - Re: Chimistii Uniti pe facebook.AI GRIJA DANIELE,MARE GRIJA 

 AM UITAT SA VA SPUN CA SUNT MULTI KAKATI SI LA BORFASUL DE MARCU S,,,TIGANUL DE FUMURU,COMANESCU,JIGODIA DE LA SODA FULGI,ALTI TRADATORI CERNEVISTII,ETC.


Musafir

#48153 Bogdan Stanescu - suberboy ... salariatii Oltchim - "superboi"?

2016-08-22 07:09

„Superbugetarul” rămâne fără una din funcțiile de la stat

Bugetarul cu cele mai multe funcţii la stat a pierdut una dintre ele. Săptămâna aceasta, mai precis, va înceta contractul lui Bogdan Stănescu la Ministerul Energiei.

 
Author: Cristina Popovici | Sursa: Money.ro | Publicat: 22.08.2016, 5:22 | Actualizat: 22.08.2016, 5:22


Instituţia nu a mai prelungit detaşarea acestuia de la Banca Naţională, din cauza unui posibil conflict de interese, analizat şi de Agenţia Naţională de Integritate.

Potrivit unui raport al Corpului de control al ministerului, Bogdan Stănescu este membru în consiliul de administraţie al Oil Terminal, dar şi administrator special al Oltchim. Asta, în condiţiile în care combinatul din Râmnicu Vâlcea, aflat în insolvenţă, are datorii către Oil Terminal.

Bogdan Stănescu a intrat în atenţia presei după ce, de-a lungul timpului, ar fi avut peste 25 de funcţii în companii şi instituţii ale statului, ocupând inclusiv un post de consilier al viceguvernatorului Băncii Naţionale, Bogdan Olteanu.

intreaba si picasso...

#48154 Re: Bogdan Stanescu - suberboy ... salariatii Oltchim - "superboi"?

2016-08-22 07:33

#48153: - Bogdan Stanescu - suberboy ... salariatii Oltchim - "superboi"? 

 pai borfasul asta de bogdan stanescu nu e prietenul lui kakatul de marcu sorin?

FOTO: Fostul director al CET Govora își construiește hotel pe litoral

#48155 FOTO: Fostul director al CET Govora își construiește hotel pe litoral

2016-08-22 11:55

Fostul director al CET Govora își construiește hotel pe litoral

Mihai Bălan, fostul director al CET Govora, din Râmnicu Vâlcea, care este trimis în judecată de procurorii DNA, alături de Dan Șova, fiind acuzat de abuz în serviciu, lasă în urmă plaiurile vâlcene și se mută la Constanța, acolo unde, alături de soția sa dezvoltă un important proiect imboliar, un hotel pe malul mării, care suntem siguri că va atrage mii de turiști.

Informația a fost făcută publică de soția fostului director, care a dorit să fie și o reacție la cele publicate în Vocea Vâlcii. Iată postarea Denisei Bălan.

”Dl Romeo Popescu stiu ca noi doi nu ne-am văzut de vreo 7-8 ani si nici cu Mihai de cel putin doi ani ,dar aveam impresia ca va documentați mai bine articolele .

In foarte putine cuvinte as dori sa va spun ca nicio proprietate de-a mea sau a soțului (apropo , Mihai deține doar doua apartamente deci nu vad cum ar putea vinde trei nu este de vânzare ! Avem simtul proprietații foarte dezvoltat ce sa zic...

Cat despre motivele mutării la Constanta ma bucur ca imi dați posibilitatea de a promova (chiar fără acceptul agențiilor care se ocupa de PR-ul proiectului )investiția pe care alături de Mihai o dezvoltam si sunt sigura ca va avea un impact deosebit asupra turismului estival . Sper ca am lămurit toate aspectele !

SEA PLAZA

Residence & Leisure”

Familia Mihai și Denisse Bălan dezvoltă cel mai mare proiect imobiliar de pe litoralul românesc! 

 

Fostul director de la CET Govora, Mihai Bălan, și soția – Denisse Bălan dezvoltă împreună un proiect imobiliar de anvergură la Mamaia – Constanța. Tocmai de aceea familia Bălan s-a mutat de aproape două luni la Constanța unde coordonează toate activitățile aferente acestui proiect – care se dorește a avea un impact deosebit asupra turismului estival de la Marea Neagră. Mihai și Denisse Bălan au o afacere de succes  în domeniul energiei, care poate asigura lejer fluxul de capital necesar investiției imobiliare de pe litoral. Le dorim succes!

 

Citiți aici postarea de pe facebook a Denissei Bălan, care a reacționat la un articol publicat de Vocea Vâlcii:

 

In foarte putine cuvinte as dori sa va spun ca nicio proprietate de-a mea sau a soțului (apropo , Mihai deține doar doua apartamente deci nu vad cum ar putea vinde trei) nu este de vânzare ! Avem simtul proprietații foarte dezvoltat ce sa zic Cat despre motivele mutării la Constanta ma bucur ca imi dați posibilitatea de a promova (chiar fără acceptul agențiilor care se ocupa de PR-ul proiectului ) investiția pe care alături de Mihai o dezvoltam si sunt sigura ca va avea un impact deosebit asupra turismului estival . Sper ca am lămurit toate aspectele !
SEA PLAZA
Residence & Leisure

 

deschide link sa vezi http://imgur.com/a/j1cTv

 

 

„Superbugetarul” rămâne fără una din funcțiile de la stat

#48156 „Superbugetarul” rămâne fără una din funcțiile de la stat

2016-08-22 12:51

„Superbugetarul” rămâne fără una din funcțiile de la stat

Bugetarul cu cele mai multe funcţii la stat a pierdut una dintre ele. Săptămâna aceasta, mai precis, va înceta contractul lui Bogdan Stănescu la Ministerul Energiei.

 
Author: Cristina Popovici | Sursa: Money.ro | Publicat: 22.08.2016, 5:22 | Actualizat: 22.08.2016, 5:22
 

Instituţia nu a mai prelungit detaşarea acestuia de la Banca Naţională, din cauza unui posibil conflict de interese, analizat şi de Agenţia Naţională de Integritate.

 

Potrivit unui raport al Corpului de control al ministerului, Bogdan Stănescu este membru în consiliul de administraţie al Oil Terminal, dar şi administrator special al Oltchim. Asta, în condiţiile în care combinatul din Râmnicu Vâlcea, aflat în insolvenţă, are datorii către Oil Terminal.

 

Bogdan Stănescu a intrat în atenţia presei după ce, de-a lungul timpului, ar fi avut peste 25 de funcţii în companii şi instituţii ale statului, ocupând inclusiv un post de consilier al viceguvernatorului Băncii Naţionale, Bogdan Olteanu.

Comanescu

#48157 Am si eu prosti mei in Oltchim

2016-08-22 12:57

Ba prostule pe cine faci ma borfasi eu sunt mai smecher decat Diculoiu cand a fost el in Sindicatul Liber au fost disponibilizati peste 900 de salariati acum cand eu cu Marcu suntem ;la putere'' au plecat doar 225-prostule eu sunt promotorul sindicatului galben,,CHIMISTUL.


Musafir

#48158 Re: Am si eu prosti mei in Oltchim

2016-08-22 15:01

#48157: Comanescu - Am si eu prosti mei in Oltchim 

 SA TI FOOOT PE MATA N GURA MAI GAOZARULE,CE ZICI MAI ALUP IGUS CU LARGA?

 

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM 30.01.2013: DNA S.O.S. OLTCHIM!!!!!!!!! UPDATE:NU SCAPA NIMENI OLTCHIM!

#48159 Re: Am si eu prosti mei in Oltchim

2016-08-22 15:16

#48157:  <= LIMBILE VOASTRE OTRAVITE SI PCR=PILE, CURVE SI RELATIII...!!!!!!! MAMAA VOASTRA DE IMBECILI SI MORTI VII!!!!! DU-TEEE-NNNN GROAPA DE GUNOI A ISTORIEI NEGRE OLTCHIM, OBOSITULE....

 Dobitocule ai stat la masa si ai liiinsooo tare si bine ai dat mana lauda  caaacata si imputita ta ca te lingeai cu ea la bot  de ai dat tu mana cu Ponta si hotiii huuuuuuuuuuuuuu jivinaaa mortaciune ca te pupai si mancai caaaacat dadeai limbi la cuuururi sa iti faci nesss, au plecat din Oltchim 1194 salariati handicapatule, mai sunteti sub 1900, nu te mai lauda atat borfasule ca sunteti la picior de plecare toti si scherlaiti ca jivinele alea uschite de peste tot. Esti un maimutoi lipsa creier babuinizat si scos din context borfas ordinar care o freci si esti un papagal infect si mort viu.


Musafir

#48160 Re: Re: Am si eu prosti mei in Oltchim

2016-08-22 15:19

#48159: CREANTELE SALARIALE OLTCHIM 30.01.2013: DNA S.O.S. OLTCHIM!!!!!!!!! UPDATE:NU SCAPA NIMENI OLTCHIM! - Re: Am si eu prosti mei in Oltchim 

 NU E FRATE COMANESCU E KAKATUL SI SOBOLANUL ALA JEGOS NUMIT GHIOCA EMUILUSI,COPILUL  LUI CRA CRA TAMBALAGIUL.

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM 30.01.2013: DNA S.O.S. OLTCHIM!!!!!!!!! UPDATE:NU SCAPA NIMENI OLTCHIM!

#48161 Re: Re: Re: Am si eu prosti mei in Oltchim

2016-08-22 15:21

#48160: - Re: Re: Am si eu prosti mei in Oltchim 

 Mancator de caaacaat si maimutoi suuugator de acadele si babuinizat lipsa creier. Asta este HANDEL LIGAU LA GUTAU SI TOTI PUSCARIASII, sa-i dam in clanta lui cu acadeleele si sa stea cu larga deschisa  ca ne caaacam in botul lui si altora ca ei, maimutoi babunizati care fac ness la de la cuuurul nostru cu limbutele lor.


Musafir

#48162 Re: Re: Re: Am si eu prosti mei in Oltchim

2016-08-22 15:24

#48160: - Re: Re: Am si eu prosti mei in Oltchim 

 NUMAI DE ASA CEVA S A OCUPAT NEMERNICUL DE GAOZAR RETARDAT EL CU TACSO CRA CRA TAMBALAGIUL,DE APROAPE 3 ANI NUMAI DE  INTRIGI SI DENIGRARI,,,,ZLOTII BAAA, FU..TU..VA N GURITE DE PRADUITORII.


Musafir

#48163 Re: Re: Re: Re: Am si eu prosti mei in Oltchim

2016-08-22 15:26

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM 30.01.2013: DNA S.O.S. OLTCHIM!!!!!!!!! UPDATE:NU SCAPA NIMENI OLTCHIM!

#48164 Re: Re: Re: Re: Am si eu prosti mei in Oltchim

2016-08-22 15:28

#48162: - Re: Re: Re: Am si eu prosti mei in Oltchim 

 Sunt mai multi ani ca astia au peste  4 ani DE SABOTAJ SI INCALCARI ALE LEGILOR ca ne-au sapat si ne-au mancat industria si locurile de munca de mai multi ani in complicitate cu hotii platformei chimice.  Zlotiii baaaa si toti banii pe care i-ati furat!!!!!!!!!! Sa-i fuuuutem in clante si sa le dam caaacat in clantele lor largi si mari si sa dea cu limbutele la nesss  frecangii la cuuururile noastre cu limbutele.


Musafir

#48165 Re: Re: Re: Re: Re: Am si eu prosti mei in Oltchim

2016-08-22 15:29

#48163: - Re: Re: Re: Re: Am si eu prosti mei in Oltchim 

 CA BINE ZICI,DOAMNE AJUTA LA BOTUL LUI SI A ALTOR CRONCANITORII.

Explozie la Petromidia Năvodari

#48166 Explozie la Petromidia Năvodari 22.08.2016

2016-08-22 15:30

Explozie la Petromidia Năvodari 22.08.2016

O explozie a izbugnit la Petromidia Năvodari. A fost activat planul roșu.În aceste momente patru ambulanțe plus o mașină de pompieri spre îndreptă înspre Petromidia. Până acum sunt patru persoane cu arsuri.

Raed Arafat a declarat la România TV că ar fi explodat două rezervoare de azot și de asemenea că nu sunt deocamdată date despre un posibil risc bacteriologic.

UPDATE 10, ora 21:55
Instalația de distilare în vid de pe platforma Petromidia, care a fost afectată de un incident luni după-amiază în jurul orei 18:00, a fost oprită, iar în acest moment orice pericol a fost îndepărtat, precizează reprezentanții Rompetrol Rafinare, într-o informare transmisă Agerpress.

UPDATE 9, ora 21:47
După primirea apelului prin numărul unic pentru apeluri de urgență 112, la locul indicat  s-au deplasat de urgență 37 de pompieri, cu 6 autospeciale de stingere cu apă și spumă, o ambulanță SMURD, o autospecială de transport personal și victime multiple, o autospecială CBRN și cinci ambulanțe SAJ.

Specialiștii CBRN, în colaborare cu cei ai operatorului economic, au efectuat măsurători ale emisiilor din aer, nefiind înregistrate valori care să pună în pericol viața comunităților din proximitate şi nici a celor din amplasament. Incendiul a fost lichidat în mai puțin de două ore.

UPDATE 8, ora 21:21

Reprezentanții Rompetrol au emis un comunicat în legătură cu incidentul care a avut loc la rafinăria Petromidia.

În cursul acestei zile, în jurul orei 18.00,pe platforma Petromidia a avut loc un incident înzona instalaţiei de distilare în vid.În acest moment, incendiul a fost neutralizat, iar zona incidentului a fost pusă însiguranţă. Pentru neutralizarea incendiului au intervenit echipajele de pompieri ale rafinariei Petromidia, alături de cele de la Inspectoratul de Urgenţă Dobrogea al judeţului Constanţa si de la Staţia de Pompieri Midia-Năvodari. În timpul incidentului au fost rănite 4 persoane. În acest moment cei patru se află la spital sub supraveghere medicală.La nivelul companiei s-a constituit o echipă formată din specialişti şi a fost demarată o anchetă oficială pentru determinarea cauzelor care au dus la acest incident. Reprezentaţii companiei sunt în legatură directă cu colegii afectaţi şi cu familiile  lor  şi le acordă tot strijinul necesar.În acest moment, orice pericol a fost îndepărtat. Instalaţia afectatăeste oprită, activitatea rafinăriei fiind redusă.Reprezentanţii Rompetrol Rafinare au luat toate măsurile necesare alături de autorităţile responsabile pentru operarea în siguranţă a rafinăriei.”




UPDATE 7, ora 21:07
Agenția Națională pentru Protecția Mediului a a trimis la Năvodari un laborator mobil pentru monitorizarea calității aerului. Conform romaniatv, vântul va determina o deplasate moderată a poluantului.

UPDATE 6, ora 20:56
Potrivit Ministerului Sănătății, doi răniți vor ajunge la Spitalul Bagdasar-Arseni, iar alți doi la Spitalul de Arși, scrie Agerpress.

La Spitalul Bagdasar-Arseni vor fi aduși: un bărbat de 35 de ani cu arsuri de gradul III pe 100% din suprafața corpului, care este stabil și intubat, precum și un altul, de 49 de ani, cu arsuri de gradele II — III pe 25% din suprafața corpului, stabil, cu leziuni ale căilor respiratorii, intubat.

La Spitalul de Arși vor fi transportați un bărbat de 34 de ani, cu arsuri de gradele II — III pe 20% din suprafața corpului, stabil, neintubat, fără leziuni pe căile respiratorii, și un altul de 58 de ani, cu arsuri de gradul II pe 24% din suprafața corpului, stabil, neintubat, fără leziuni pe căile respiratorii.

Conform purtătorului de cuvânt al SAJ Constanța, Claudia Tatarici, în urma incidentului sunt și doi doi bărbați, conștienti intoxicați cu fum.

MS precizează că Spitalul de Arși a primit autorizația de la DSP București pentru Unitatea de Transfuzii Sanguine și reia activitatea pe mai multe patologii, inclusiv arsuri în suprafață maximă de 25% și care nu presupun activitate în secția ATI. Comisia de Chirurgie Plastică a Ministerului Sănătății a aprobat această reluare de activitate.

UPDATE 5, ora 20:12

Din primele informații, unul dintre pacienți are arsuri de gradul 3-4  pe toată suprafața corpului iar medicii îi dau șanse minime de supraviețuire. Al doilea are arsuri pe 40-50% din suprafața corpului, al treilea pe 20% din suprafața corpului și cooperează iar al patrulea este în curs de evaluare.
Din declarațiile prefectului județului Constanța, reiese că nu este cunoscută cauza de la care a izbucnit incendiul și că se va afla în urma anchetei celor de la ISU.

UPDATE 4, ora 19:52
Raed Arafat a declarat că ceele patru victime vor fi transportate la București cu ajutorul unei aeronave  că va veni o aeronava Smurd și toți patru vor fi transportați la București.

UPDATE 3, ora 19:43
Pe lângă cei patru pacienți cu arsuri, este și un al cincilea pacient intoxicat cu fum. A fost transportat și el la spital.

UPDATE 2, ora 19:16
Incendiul a fost lichidat.

UPDATE 1, ora 19:07

Muncitorii fost preluați de trei ambulanțe pentru a fi transportați la spitalul județean Constanța . Cei 4 pacienti conștienti au arsuri  de peste 40 % pe corp. Potrivit purtătorului de cuvânt SAJ Constanța, în urma examinării pacienților se va stabili dacă vor fi transportați la București.

Potrivit purtătorului de cuvânt al Serviciului de Ambulanță Județean (SAJ) Constanța, Claudia Tatarici, la Constanța a fost activat planul roșu de intervenție și până în prezent sunt informații că s-au înregistrat patru cazuri de arsuri grave

 Purtătorul de cuvânt al ISU Dobrogea, Anca Chiriță, a declarat că la fața locului au ajuns mai multe echipaje de intervenție, dotate cu mașini cu spumă și apă.Incendiul a fost localizat și este în curs de lichidare.

Liderul de sindical de pe Platorma Rafinăriei Petromidia, Petre Tancău, a precizat, pentru AGERPRES, că incendiul a fost generat de o explozie la o pompă de alimentare DDV, din cadrul unei instalații de prerafinare.

Precizăm că ultima dată când s-a activat codul roşu la nivelul judeţului Constanţa a fost în data de 12 iunie, atunci când un apel la 112 a anunţat un teribil accident petrecut la ieşire din localitatea Mihai Viteazu. În urma accidentului au fost opt victime. La Pompieri s-a dat alarma, la Ambulanţă, la fel. În numai şase minute, s-a decretat Cod roşu, o procedură specială pentru accidente colective şi dezastre cu manifestări deosebit de rapide şi efecte limitate în timp.

video im limk http://www.ziuaconstanta.ro/diverse/stiri 

 


Musafir

#48167 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Am si eu prosti mei in Oltchim

2016-08-22 15:32

#48165: - Re: Re: Re: Re: Re: Am si eu prosti mei in Oltchim 

 O SA I ARAT CE INSEAMNA UMILINTA,CE A PATIT PRESEDINTELE IOHANIS CU MOSUL ACELA E FRECTIE LA PICIOR,CE V A PATI EL DE FATA CU LUMEA SI GUTA.U DE VL....

BAIAZID

#48168

2016-08-22 15:36

Bai nesimtitilor nu am auzit pe Dixi de disponibilizari, gaozarul ala de sudor, ca de sofer i-a fost rusine si C.acacernev era cu disponibilizarile in gura pe la toate televiziunile asa ca cernevistilor tot niste ordinari ramaneti cu gura plina de minciuni. 

PCR= PILE, CURVE SI RELATII...

#48169 Re: SINDICATELE SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA!!!

2016-08-22 15:43

#48168: BAIAZID -  <= JIVINA BABUINIZATA MAIMUTA OTRAVITA UMBLA CU LISTELE PRIN OLTCHIM SI MINISTERE LA BUCURESTI LA SEDINTE LA MESE INTINSE SI CAFELE CU NESSS-URILE LIMBUTELOR LOR OTRAVITE, ACEST CERNEV CU COMPLICII LUI LIPSA CREIER JAGARDELE JIVINE BABUINIZATE LIPSA CREIET SI  SCOASE DIN CONTEXT  CARE SUNT DEVALIZATORII SI HOTII OLTCHIMULUI.

 

SINDICATELE SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA!!!

 Ramane cum am stabilit ... nimic nu s-a modificat: culmea tupeului şi nesimţirii la Oltchim

DIGI 24 TV:

 

Liderul de sindicat Corneliu Cernev a spus că 1.020 de persoane îşi vor pierde locul de muncă.

 

URMARITI LINK SI IN JOS ARATA DECLARATIA LUI:

 video si audio  http://www.digi24.ro/

 

POZA ARATA EXACT CAND SE JURA, REPETITIV.....(SE OBSERVA SATISFACTIA SI BUCURIA....!!!)

 

 Pot sa-i postez si ce spunea Gerea (stia adevarul mai bine el decat Cernev), pentru ca era uluit un lider sindical sarea in aparea lui, in loc sa tina cu angajatii, conform CCM, atunci tot Diculoiu (SLO) a intervenit repede spunand realitatea pentru momentul respectiv insa a tacut cand a fost vorba de masa credala o ilegalitate pe lege..., probe sunt pe net si pe petitie suficente...

  

https://www.youtube.com/watch  min.5,53

APARE SI MINCIUNA SPUSA DE PARVU, AUZITA DE TOTI SI TOTI AU TACUT INCLUSIV SLO ( OARE CINE DEZINFORMA IN HALUL ASTA????), CU SALARIILE PLATILOR COMPENSATORII CARE NU SUNT LA MASA CREDALA DIN SIMPLUL MOTIV PENTRU CA DISPONIBILIZARILE S-AU INTAMPLAT LA 5 LUNI DE LA INTRAREA IN INSOLVENTA IANUARIE 2013 (LEGEA SPUNE FOARTE CLAR LA MASA CREDALA INTRA TOT CEEA CE A FOST INAINTE, NU SI DUPA DECLANSAREA INSOLVENTEI ) FIIND SUPUSE LEGII SI CARE SPUNE AGHITA CREANTELE, MASA CREDALA CUPRINZAND NUMAI CEEA CE ERA INAINTE DE INTRAREA IN INSOLVENTA ANUL PANA-N DECEMBRIE 2012 NU DIN IANUARIE  2013 ANUL DISPONIBILIZARILOR SI DECLANSARII INSOLVENTEI. ASTA DOVEDESTE MULTA DEZINFORMARE SI ILEGALITATE IN CEEA CE AU COMIS TOTI PRIN NEPLATA DREPTURILOR SALARIALE NICI PANA AZI  SFARSITUL ANULUI 2014. LEGEA 85/2006 SPUNE ACHITA...!!!!!!!!!

 

Corneliu Cernev - liderul sindicatului VICTORIA - OLTCHIM - 19 martie 2013

A VORBIT IN NUMELE DISPONIBILIZATILOR ESTE O ILEGALITATE PE CCM, SUNTEM 929 DISPONIBILIZATI, TU NU NE-AI CERUT DREPT DE REPREZENTARE IN PRESA SI PESTE TOT, TU AI DECLARAT SI AI MINTIT ODIOS DESPRE NOI:

youtube iar la intrebarea reporteritei a evitat raspunsul referidu-se la alte sume si FALS SI UZ DE FALS, LEGEA  85/2006 SPECIFICA ACHITA CREANTELE RESTANTE, NU PROFIT SI NICI CEEA CE MINTEA ACEST CERNEV IN  MEDIA.

N-A PRIMIT NICIUN DISPONIBILIZAT O HARTIE SAU ACT IN CARE SA SE JUSTIFICE INTELEGEREA STATULUI ROMAN CU SINDICATELE SA NI SE CEARA ACORDUL SCRIS SI MASA CREDALA, CEEA CE ESTE PENAL, UNDE SUNT BANII DISPONIBILIZATILOR?????

 

Sentinta nr. 617 din 30.01.2013 pronuntata de Tribunalul Valcea in dosarul 887/90/2013

Legea 85/2006 privind procedura insolventei, consolidata 2010ABROGATA

 

 

 

 

TE INTREABA PICASSO,,,

#48170 Re:

2016-08-22 15:43

#48168: BAIAZID -  

 DAR DE CE NU CU GURILE PLINE DE KAKAT MAI BAIAZID?

PCR= PILE, CURVE SI RELATII...

#48171 Re: Vrei exemple? Uite exemple! O palma pe obraz de la Francu pentru Cernev. Vrea auto la scara si c

2016-08-22 16:03

#25174: - Vrei exemple? Uite exemple! O palma pe obraz de la Francu pentru Cernev. Vrea auto la scara si ceva. 

 

       

  Primarul din Râmnicu Vâlcea, alături de greviştii de la Oltchim

Emilian Frâncu, primarul municipiului Râmnicu Vâlcea, a fost prezent pe Platforma Chimică unde, după discuţiile avute cu salariaţii de la Oltchim intraţi în greva foamei, a reuşit să aplaneze acest conflict de muncă şi să creeze premisele pentru ca acest protest extrem să se încheie (si uite asa se alege praful de sacrificiul si bunele intentii ale grevistilor).

Edilul-şef a susţinut, în dialogul avut cu toate părţile implicate, solicitările salariaţilor Oltchim, printre carereducerea numărului de directori, reducerea numărului de autovehicule utilizate exclusiv şi individual de conducerea societăţii, alocarea unui autoturism pentru activitatea sindicală (cei doare pe grevisti - lipsa unui autoturism pentru activitatea sindicala), achitarea unor obligaţii salariale restante şi altele (ceva, fara sa stie oamenii).

Primarul Frâncu a trimis premierului Ponta o scrisoare prin care solicită, în numele tuturor primarilor din zona metropolitană a Râmnicului, urgentarea privatizări Oltchim.

Cu aceeaşi ocazie, primarul Frâncu a discutat şi despre buna întreţinere a pasarelei de acces pe platforma industrială, în cel mai scurt timp şi în condiţii meteo favorabile această structură rutieră urmând să fie reabilitată de Direcţia Administrării Domeniului Public.

 

http://www.gds.ro/Actualitate/2013-12-


Musafir

#48172 Re: Re:NEMERNICII SI TRADATORIII,CITITII.

2016-08-22 16:17

#48171: PCR= PILE, CURVE SI RELATII... - Re: Vrei exemple? Uite exemple! O palma pe obraz de la Francu pentru Cernev. Vrea auto la scara si c 

 TOATE ACELE GREVE NESIMTITE S AU FACUT CU ZLOTII LUI ZAREMBA PT. CA TAMBALAGIUL NU MAI AVEA CREZARE IN FATA D LUI PIRVU SI A KAKATULUI DE TALPASANU,TAMBALAGIUL NEMAIFIIND CREZUT ISI FACEA MENDRELE CU SOOOGACII GEN GHIOCA ZIS GAOAZA,CAP DE MAGAR,SCUZE CAP DE CAL,BURDOAZA RETARDATU,ETC


Musafir

#48173 Re: Re: Re:NEMERNICII SI TRADATORIII,CITITII.

2016-08-22 16:32

#48172: - Re: Re:NEMERNICII SI TRADATORIII,CITITII. 

 AM UITAT SA L TREC PE MIZERABILUL ALA [PROSTOVANUL BUNESTIULUI]DE BIDINU,OF CIT MAI PUPA EL MINA LUI TACS O CRA CRA IN ACELE GREVE MIZERABILE,BA CHIAR II ZICEA TATICUTUL MEU,VA DATI SEAMA FRATILOR UNDE S A AJUNS PT. UN PUMN DE ZLOTII?

BAIAZID

#48174

2016-08-22 16:39

Doi rahati gaoaza si c. acacernev si sleahta de babuini analfabeti cei doi lindicilideri au vrut sa fie mareti si au ajuns sa fie de rahat(asa se intampla cu prosti)unu prins cu pijamaua in vine si sugaciusudor care nu era sofer a plecat pe usa din dos. Acum nu trebui sa-l acuzati ca s-a dus la lins dosuri ca doar el atat stie, sa linga rahat si asta pana la urma e tot o meserie ,asa ca gaoaza ba nu te da sudor cand tu esti lingau. 


Musafir

#48175 Re:

2016-08-22 16:43

#48174: BAIAZID -  

 LASA BAIAZID CA SI A BAGAT DESTUL PICASSO POLICICA IN GURITELE LOR,ACUM CRED CA SUGHITA.