Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

MERGI LA VOT.

#29201 Re: AM FOST MINTITI TOTI, TREZITI-VA:

2014-11-16 11:49

#29200: MERGI LA VOT. - AM FOST MINTITI TOTI, TREZITI-VA: LA SECUNDA SINDICATELE SI STATUL ROMAN NE-AU PUS CRUCEA SI UCIS CU CONTRIBUTIA VOASTRA CARE ATI FOST CAPOSI SI INDOLENTI, SOMNOROSI SI PROST INFORMATI:

 

S.O.S. OLTCHIM !!!

#29202 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: JUSTITIA TREBUIE SA-SI FACA DATORIA, JOS LABELE DE PE OLTCHIM SI

2014-11-16 11:51

MERGI LA VOT.

#29203 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: STOP CENZURA !!!!!!!!!!! SINDICATELE SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA !

2014-11-16 11:52

MERGI LA VOT.

#29204 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: JUSTITIA TREBUIE SA-SI FACA DATORIA, JOS LABELE DE PE OLTCHIM SI ARPECHI

2014-11-16 13:19

#29178: MERGI LA VOT. - Re: Re: Re: Re: Re: Re: JUSTITIA TREBUIE SA-SI FACA DATORIA, JOS LABELE DE PE OLTCHIM SI ARPECHIM!!! 

 

JUSTITIA TREBUIE SA-SI FACA DATORIA, JOS LABELE DE PE OLTCHIM SI ARPECHIM!!!

 

MERGI LA VOT.

#29205 Re: Re: Re: Re: MERGEM LA VOT!

2014-11-16 13:20


Musafir

#29206

2014-11-16 13:40

29198.Re. Tu esti chiar capos la Oltchim nu este ca la alti. La alti, in insolventa, dupa 3 luni sau 90 de zile daca mai acumulezi datorii(nu ca Oltchimul ,inclusiv la bugetul de stat)Fiscul te obliga sa declari falimentul, asa ca argumentele tale nu au nici o valoare, vorba unuia are dreptate este prea mult politic.Degeaba ai dreptate daca la uni este alta masura.
SINDICATELE SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA !!!!!
Musafir

#29207 Re: S-A SCURS SECUNDA SI TIMPUL. AI FOST MINTIT LA SECUNDA DE CATRE SINDICATE SI STATUL ROMAN.

2014-11-16 14:02

#29206: -  VOI ATI DORMIT SI ATI CASCAT GURA LA PROSTII, SINDICATELE V-AU FOLOSIT SI STATUL ROMAN A DECIS.

 Prietene. Tu te citesti si asculti ceea ce ai spus???? "Oltchim nu este ca la altii"??? Dar ce este OLTCHIM??? Alt STAT, alta LEGE, asa ceva numai de la tine aud si la alti cati-va ca tine care habar nu au ce vorbesc. LEGEA INSOLVENTEI 85/2006 SE APLICA CHIAR SI ACUM LA OLTCHIM ESTE PROCES FALIMENT IN TRIBUNALUL RAMNICU VALCEA. Poate nu vrei tu si te ti capos, au taraganat sa creasca mai muuult creantele neachitate ACESTEA FIIND DATORII RESTANTE CREANTE, din simplul motiv de a cere, a face presiuni pe creditori sa ceara  FALIMENTUL PE CARE SE JUDECA ACUM IN INSOOLVENTA unu sau mai multi  din creditori care a asteptat doi ani redresarea, planul final de reorganizare, TABELUL DE CREANTE PLATI ACHITARE...etc. Tu esti foarte capos sa nu intelegi ca la SECUNDA NOI CASTIGAM BANI CEI CARE NU PRIMIM ACUM, DAR ACUM AVEM PAGUPA SI PIERDERI SI CREANTE NEACHITATE, LA TOTI DIN TABELUL DE CREANTE FINAL... PE DATA DE 19 NOIEMBRIE 2014, PIPEREA A ANUNTAT PE PAGINA SA DE FACEBOOK, URMEAZA EVENIMENTE DECISIVE SI FINALE. LA VALCEA A ANUNTAT CA DEPUNE TABELUL FINAL CREANTE SPRE ACHITARE PLATI SI PLANUL DE REORGANIZARE, URMAND SA-L ADUCA SI PE CEL FINAL DUPA AGA DIN 10 DECEMBRIE 2014, ORI TU ESTI PREA CAPOS, SAU NU INTELEGI CA URMEAZA FINALUL, DEOARCE PE 15 DECEMBRIE 2014 NU O SA FIE NIMIC.

VREI TU, NU VREI TU, VREAU EU, NU VREAU EU, VOR EI, NU VOE EI, TE VEI CONVINGE SINGUR CURAND.

 

Societate in insolventa,
in insolvency,
en procedure collective

SC OLTCHIM SA RM VALCEA

Sentinta nr. 617 din 30.01.2013 pronuntata de Tribunalul Valcea in dosarul 887/90/2013

Legea 85/2006 privind procedura insolventei, consolidata 2010 ABROGATA

#28378 CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA ( CCM )

http://portal.just.ro/

Portal  > Tribunalul VÂLCEA  > Informaţii dosar

Informaţii generale

Nr. unic (nr. format vechi) : 887/90/2013
Data inregistrarii 25.01.2013
Data ultimei modificari: 30.07.2014
Sectie: a II a CIVILA
Materie: Faliment
Obiect: cererea debitorului - L85/2006 art.27 alin.5
Stadiu procesual: Fond

 

SINDICATELE SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA !!!!!

#29208 Re:S-A SCURS SECUNDA SI TIMPUL. AI FOST MINTIT LA SECUNDA DE CATRE SINDICATE SI STATUL ROMAN.

2014-11-16 14:26

#29186: SINDICATE SI STATUL ROAMN SUNT IN CULPA. -  

 SINDICATELE TREBUIAU SA FIE CU  AVOCATI SI SA LUPTE LA BAIONETA CU STATUL ROMAN PE ACEST PROCES AL INLSOLVENTEI, INSA EI AU FACUT PACT CU EI SI DIVERSE HARTII SEMNATE INTRE EI, INTALNIRI DE TAINA LA PREFECTURA SAU MAI STI TU PE UNDE..., EVITAND PROCESUL IN CARE ESTE OLTCHIM.  SINDICATELE  AU FOST IN RAZBOI CU ANGAJATII SI FOSTII SALARIATI * PLATITI DE ACESTIA PRIN COTIZATII SI INCASAND BANI DE LA NOI * SI IMBARLIGATORI CONTINUU......., DETURNATORI DE FAPTE SI EVENIMENTE, INSTIGATORI, RAU VOITORI SI DIVERSIONISTI CONTINUU...

Societate in insolventa,
in insolvency,
en procedure collective

SC OLTCHIM SA RM VALCEA

Sentinta nr. 617 din 30.01.2013 pronuntata de Tribunalul Valcea in dosarul 887/90/2013

Legea 85/2006 privind procedura insolventei, consolidata 2010 ABROGATA

#28378 CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA ( CCM )

http://portal.just.ro/

Portal  > Tribunalul VÂLCEA  > Informaţii dosar

Informaţii generale

Nr. unic (nr. format vechi) : 887/90/2013
Data inregistrarii 25.01.2013
Data ultimei modificari: 30.07.2014
Sectie: a II a CIVILA
Materie: Faliment
Obiect: cererea debitorului - L85/2006 art.27 alin.5
Stadiu procesual: Fond

 

A FOST O COMPLICITATE SINDICATE SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.


Musafir

#29209

2014-11-16 14:46

Da parca acu ceva timp il ridicați pe piedestal si pe Romeo Rădulescu cel care încerca sa traga niste spuza pe turta lui si care il înjura pe pontalau de mama mama. Si acum, suprizaaaaaaa... :D

Si deci, sa se p...se pe tine douăjde ani DICULOIU pe o caruta de bani, sa își aranjeze toate neamurile prin OLTCHIM, sa umilească angajați si disponibilizați si tu inca să-l pupi in c..r si inca sa mai cotizezi pentru buzunarele lor, pai asta arata ca oile nu merita decât vizita măcelarului.


Musafir

#29210 Re:

2014-11-16 14:51

#29209: -  maimutoiule LASA-NE, LASA-NEE, LASA-NEEEEE...!!!!!!!!!

 N-are treaba Romeo Radulescu in discutiile noastre.

GUVERNUL ACTUAL A INCHIS SI OPRIT TOT, ARE VINA TOATA CLASA POLITICA !!!!!!!!!!!!!!

SUNT VINOVATI TOTI PARTICIPANTII LA DEZASTRUL SI INCHIDEREA OLTCHIM SI ESTE O LISTA IMENSA.

POATE TE VIZITEAZA MACELARUL PE TINE DACA MAI VI CU FABULE POLITICE AICI, POSTACUL PARTIDELOR POLITICE, POTI SA NE LASI SI PE NOI IN PACE, NUMAI RAU NE-ATI FACUT.

MERGI LA VOT.

#29211 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: JUSTITIA TREBUIE SA-SI FACA DATORIA, JOS LABELE DE PE OLTCHIM SI ARP

2014-11-16 14:53

#29204: MERGI LA VOT. - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: JUSTITIA TREBUIE SA-SI FACA DATORIA, JOS LABELE DE PE OLTCHIM SI ARPECHI 

 

JUSTITIA TREBUIE SA-SI FACA DATORIA, JOS LABELE DE PE OLTCHIM SI ARPECHIM!!!

 

MERGI LA VOT.

#29212 Re: Re: Re: Re: Re: MERGEM LA VOT!

2014-11-16 14:55


Musafir

#29213 Re: Re:

2014-11-16 15:10

#29210: - Re:  

 Ba are treaba si romeo, nu se dădea el cocos si apărător al OLTCHIM? Parca il cam pupai in fund acum ceva timp pe romeo.  Acum cum e treaba?

Aia cu răul pe care ti l-am făcut noi las-o ca măcăne si aluzii din alea să-i faci lu ma-ta pe acasă sau lu fie-ta prin Sibiu.


Musafir

#29214 Re: Re: Re:

2014-11-16 15:12

#29213: - Re: Re:  

Eu am multe cuie impotriva lui, dar acum nu-l implic in discutii care sunt muuult mai......., TOATA CLASA POLITICA NE-A PRODUS DEZASTRU, DAR NU BAGAM PE UNU IN CUSCA, AVEM LISTA SI E LUNGAAAA.....

BAAAA BAIATULE, PARTIDUL TAU POLITIC A UCIS VIATA PESTE TOT. POSTACII PARTIDELOR POLITICE SUNTETI IN CULPA SI NISTE EROI AI DISTRUGERII SI PAGUBEI LA CARE ATI PARTICIPAT. MATA NU STIE CA TE-A SCOS RETART SI PROST IAR TU NE DOVEDESTI AICI CU FAPTE. DACA AI CHEF DE INJURATURI, TE  FAC LA ORICE ORA, ASA NE-ATI TINUT ANI INTREGI, DU-TE UNDE A INTARCAT MUTU IAPA, SALBATICULE, MAIMUTARELILE VOASTRE DE BABUNI, O SA VA TRIMITA LA LADA DE GUNOI A ISTORIEI NEGRE.


Musafir

#29215

2014-11-16 15:22

Am observat pana acum ca la înjurături si instigări ești numărul unu, așa cum erai si la pupat funduri si linguseli prin OLTCHIM, altfel cum să-și cumpere omul brusc, peste noapte mașini de mașini?


Musafir

#29216 Re:

2014-11-16 15:22

#29215: -  mamutoiule, cauta-ti alta strada, aici ce se injura a fost sters si nu toleram instigarile la care tu si altii, incerci sa ne provoci.

 Culmea ca nu te-am injurat, te-am tratat cum esti si cum injuri. La fapta ta am descris comportamentul tau, asta nu e injuratura, ti se arata caracterul infect si jegul cu care te ocupi.

UITE DOVADA CA NU STI CU CINE STAI DE VORBA, EU NU SUNT CEL CARE TU FACI AFIRMATII, DE CARE EU NU LE CUNOSC, NU SUNT CEL CARE TU CREZI, VECHEA POVESTE, BATI CAMPIIII.....!!!!!


Musafir

#29217 Re: Re:

2014-11-16 15:31

#29216: - Re:  

 Ai dreptate, eu ma ocup de pus clepsidre si maimuțe pe site, sa jignesc si sa declar ca cine nu e cu noi aia buni e un nenorocit care vrea răul Oltchim., sa instig oamenii la violente si ura intre ei. In general mănânc rahat cat cuprinde!  In rest numai de bine si doamne ajuta!


Musafir

#29218

2014-11-16 15:34

Stam de vorba pe 19 noembrie, sunt curios sa vedem cine a avut dreptate.


Musafir

#29219

2014-11-16 15:38

Ba astora din PSD chiar le este frica de votul celor de afara,oare DE CE? Ce guvern isi poate injosi in asa hal propri cetateni sa stea in halul asta la coada,au ajuns uni din ei sa sune in tara, sa intrebe cu cine dracu au votat si daca au votat cu Ponta sa se duca dracului cu el cu tot,acum incepe ura.


Musafir

#29220

2014-11-16 15:55

Ce tara de cacat sub guvernarea lui Ponta, in CE sa faci apel la fortele de ordine sa vina la sectiile de votare ,oare de cei este frica acestui guvern, de propri cetateni ,oare Romania in situatia actuala mai poate sa ceara sa adere la schengen.Ba astora care mai credeti ca ne va fi mai bine mai ganditiva daca este normal sa-ti umilesti in halul astia propri cetateni.


Musafir

#29221 Re:

2014-11-16 16:00

#29220: -  

 SI CU TOATE ASTEA VOTEZA CU EI MAI BINE DE 40% ASTA E LEGATURA CU MATUSALEMICU DICULOIU PRICEPI??????


Musafir

#29222

2014-11-16 16:17

Ba tu esti prost ,DIXI e la ACL acum.Vezi ca te mananca Cilea.


Musafir

#29223

2014-11-16 16:20

Eu sunt in SLO si DIXI  ne indemna sa votam cu neamtu.Chiar esti prost bai 29221Re.


Musafir

#29224 Re:

2014-11-16 16:44

#29223: -  

 Da bai, se vede care e mai prost. hai sa-ti explic pe intelesul tau: dixi al tau care s-a gudurat pe dupa romeo acum ceva timp a facut misto de anjati, cotizanti, disponibilizati de vreo 20 ani si oamenii INCA il sustin prin cotizatie.

Prin analogie - comparativ, pe intelesul tau - pesedeul care ne face rau de prin 90 este INCA sustinut de aproape jumatate din tara (sper eu ca sub 49%)!

Deci astia suntem noi romanii, PRICEPI????!!!!!!

Si tu esti unul din ei care nu prea au priceput mare lucru din ce s-a intamplat in njurul lui!!!!! Dar daca dixi ti-a dat o masa la Supca si ceva bani de buzunar eu zic ca merita sa-ti vinzi colegii si merita sa-l mai sustii si pentru urmatorii 20 de ani.

Deci, despre ce vorbim?

Aia de afara pe care natia asta a noastra i-a renegat practic facandu-i sa plece din tara, ne-au dat o lectie de unitate!!!

Nu e cazul nostru mai ales la Oltchim!!!!!

Pricepi????

Iar daca o bagi pe aia cu dezbinarea incercand sa dai vina pe altii pentru impotenta noastra, inseamna ca esti la fel de tampit ca pontalau si cu aia de la antenatrei, care considera ca devina e diaspora ca i-a gasit acuma dorinta de vot!!!!!


Musafir

#29225

2014-11-16 19:11

Dumnezeu nu doarme,incepe declinul "Victor Ponta nici nu sti cat de mic incepi sa fi"