Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

www.eurovalcea.ro

#1701 asa e, spune-mi cu cine esti prieten…..

2013-03-07 13:09

“Totuşi, să fim corecţi, ziaristica lui Romeo se potriveşte de minune cu cârciuma unde se poate servi meniul zilei, pentru că e vorba de un gen pe care îl putem numi presa manelistă. Un pic de ţigăneală amestecată cu un pic de mahmureală, cu un pic de supărare, cu un pic de jale. Romeo însuşi e "hartistul" care îţi sparge urechile cu lementări de genul: să moară prefectul, să se usuce primarul, să piară duşmanii mei, io nu sunt ca ei... Ziaristul e bengos, e barosan, e cel mai tare, are valoare şi când moare, face la sicriu buzunare.
Romeo de la Vâlcea, manelistul presei locale, face bani cu texte greţoase, dar vrea să se dea mare. Dacă maneliştii autentici se plimbă cu BMW-ul şi poartă lanţuri de un kilogram la gât, manelistul presei vrea să fie intelectual şi dă citate latineşti, însă aşa cum stă aurul pe burta cocălarilor, aşa stau şi citatele lui snoabe printre vorbele de mahala.
Scriind cu televizorul deschis pe "Taraf", având un simţ estetic la nivelul "Răpirii din serai", Romeo manelistul şi-a botezat ziarul "Vocea", fiindcă în subconştient el asta şi-ar fi dorit, să aibă un microfon în mână şi să dea spectacole în baruri proaste.
Sunt conştient că în numele multiculturalismului trebuie să acceptăm şi presa manelistă, chiar dacă ne insultă şi ne calomniază grosolan... Ca atare, nu îmi pun mintea cu Romeo şi cu ziarul lui difuzat printre ciorbe şi mititei. Trebuie să respectăm dreptul la liberă exprimare al jurnaliştilor minoritari, dar asta nu ne opreşte ca, ţinând mâna discret, pe portofel, să-l rugăm frumos pe Romeo:
- Maistre, cântă pe la altă masă.”
neinteresant

#1702 Re: matrimoniale

2013-03-07 13:13

HASIMOTO

#1703

2013-03-07 13:22

1693,1694,1695,1696.Amaratilor as vrea sa traiti in JAPONIA. Si despre cultura ,istoria lor tot aceasi parere aveti ca ei sant mai pupaciosi de cururi decat noi.D-asta sant unde sant. Pensionari lor tot milogi ca ai nostri sant? Ei au decenta domnilor si chiar mor ptr. "FARAONUL" lor
Alain

#1704 asa....

2013-03-07 13:28

Baieti imi place ca aveti simtul umorului...

am stabilit ca ramane cum vreti voi, este insa o mica chestie, valabila pentru toti, eu sunt in stare sa demonstrez cu acte cele spuse de mine, adica, faptul ca nu sunt din conducere si ca am aproape 15 ani de Oltchim - dar o facem cum demisiile pe masa, am dreptate va dati demisia, nu am , imi dau eu demisia - de acord?

In rest am senzatia ca voi vreti balacareala, nimic altceva - nu-i problema, tin la tavaleala, dar e nasol ca se vede nivelul vostru, cam ce oameni sunt prin combinatul asta...

Asta e marea voastra problema si a lu' Roibu : ca s-a angajat nevasta lu' Cernev de la Designro la Oltchim si ca a facut Ghioca o figura de stil (pe care vad ca nu ati priceput-o)...

Deci, daca Roibu sta de mizerii din astea pe la TV inseamna ca a ajuns la un nivel sub demnitate... stie dumnealui ce vrem sa spunem....
b1 tv

#1705

2013-03-07 13:49

ACTELE,domnilor vorbesc restul este poezie. Soricarii securisti veni-ti din pustietati care cauta ca dobitoci sa dovedeasca marea furaciune de la OLTCHIM au reusit marea performanta sa transmita prin viu grai( aseara la VTV marele oratorist GHIOCA ).Astept dezbaterea in direct COCLET ,SPIRU + NEVASTA si PARNAU versus Dl. Dr.Ing. CONSTANTIN ROIBU ca sa ne edificam odata , restul e gargara.
HASIMOTO

#1706

2013-03-07 13:52

ALENE chiar esti tampit, atunci nu ma mira performanta lui GHIOCA
Alain

#1707 Re:

2013-03-07 14:00

#1706: HASIMOTO -

formezi o fraza care are un inceput si un alt sfasit - fara legatura - dar, ma gandesc ca ai si niste argumente ! Esti capabil sa le prezinti?

 

Iar in ceea ce-i priveste pe japonezii in discutie, ce sa zic, uiti un lucru: sunt demni, in primul rand - nu e cazul nostru, al romanilor!

b1 tv

#1708

2013-03-07 14:19

Nu ne ajuta ca recunosti du-te si cauta-ti alta troaca sa te scalzi ai ocazia du-te in direct invitatia a fost lansata. Sau umplem contul prin orice metode, moralistule .Nu esti in masura sa judeci nivelu nostru si chiar esti obrasnic. Daca nici dreptul la aparare nu este ceva normal indiferent unde, ce pretenti emiteti domnilor, in ce stat vreti sa traim.Voi acuzati si noi inghitim ,ba oligofrenilor nici pe vremea lui CEAUSESCU(iesea la vot cu 99,2%) nu a iesit unanimitate de vot ca la voi de103%.Mai sant si uni contra trebui sa v-a obijnuiti.
Alain

#1709 ia sa vedem....

2013-03-07 14:28

Mai domnule, trec din nou peste faptul ca habar nu ai de gramatica, deci halal pregatire - dar chiar nu esti coerent in ceea ce scrii. Deci, cine acuza? Nivelul vostru se vede din cele scrise pe aici de voi, colegi de zeci de ani - sa-ti fie rusine - ar trebui sa luptati cu totii, pentru toti!

70 de pagini va injurati unii pe altii ca la usa cortului - ce arata asta?

Te intreb si pe tine direct : tu cunosti firmele capusa in care Roibu este implicat direct?

Datoria de 800milioane eur cunosti cui se datoreaza?

insolventul

#1710

2013-03-07 14:35

Numai vorbe, vorbe si atit.
Toti membri

#1711 Asociatia SUDORILOR din Romania

2013-03-07 15:12

Noi Asociatia SUDORILOR din Romania ne lepadam de astfel de element precum GHIOCA EMIL si in unanimitate de voturi 205,9%(uni au votat de mai multe ori). AM VOTAT EXCLUDEREA organului ghioca emil DIN ASOCIATIE SI SODOMIZAREA DE INTREAGA BREASLA (ne pare rau si ne cerem scuze, dar s-au inscris si femeile)
EU

#1712 Re:

2013-03-07 16:00

#1705: b1 tv -

Și eu vreau o confruntare a ambelor tabere , ca să se termine circul ăsta odată .

Alain

#1713 conflict?

2013-03-07 16:06

Problema este ca, nu stiu de ce s-a ajuns la notiunea asta de confruntare; nu stiu de unde acest conflict Roibu vs Cernev!

Cel mai corect, daca se demonstreaza a fi ceva ilegal la mijloc, autoritatile in drept sa-si faca treaba! Nu Cernev, nu Diculoiu, nu Marian, nu Bica ! Cernev a indraznit sa aiba si alte pareri contrar politicii de pana acum....

Insa in primul rand sa vedem ce zice raportul...

BUREBISTA

#1714

2013-03-07 16:13

Ba libertatea presei este legiferata in Constitutie daca vrei sa citesti bine daca nu iar bine la fel se aplica si ziaristilor ce va plac numai uni? Daca nu abonativa la HUSTLER.
Alain

#1715 libertate...

2013-03-07 16:18

Nu stiu cu cine vorbesti da-ti raspund eu....

...libertatea de exprimare e una; sa injuri si sa adresezi tot felul de mizerii la adresa unor oameni, e alta;

daca te uiti pe aici, principalele voastre argumente sunt injuraturile... fara cap, fara coada - injraturi si atat !
lute

#1716 lasa-ne pensionare!

2013-03-07 17:22

#1693: pensionar - ?

Pensionare du-te si mancati in liniste pensia.Probabil din Oltchim ai iesit la pensie si in lipsa de activitate iti dai cu parerea.

Linisteste-te,ia-ti prostamolul si dute la culcare.

mita

#1717 Varza de PNL

2013-03-07 17:29

#1715: Alain - libertate...

Alaine vad ca singura ta preocupare este gramatica si nu chimia.

Poate te cheama Pruteanu la el.

mama lui Emil

#1718 Esti penibil EMILE

2013-03-07 17:32

Cum pot exista atati dobitoci care sa-l poata apara pe retardatul de GHIOCA.
Probabil ca este una si aceeasi persoana care semneaza cu alt nume.
Cat despre molusca de Emil numai de bine,clipele de tandrete sunt pe sfarsite.
pvc

#1719 Sudorului Emil

2013-03-07 17:39

Preastiutorule GHIOCA de te da faraonul in judecata iti vinzi si chilotii de pe tine ca sa te aperi.Ai merita lucrul asta.Cat pentru cei care te apara nu pot fi decat deseuri umane precum esti tu.Asteapta judecata celor multi,ea nu v-a intarzia sa vina.
Alain

#1720 Re: Varza de PNL

2013-03-07 17:55

#1717: mita - Varza de PNL

Preocuparea mea este bunul simt, mai este si obiectivitatea !

 

Pricepe romaneste ca daca stii chimie nu detii adevarul absolut! Cunoasterea domnului Roibu a costat statul pana acum -800milioane eur... sis speram sa se opreasca aici, sa nu ne coste mai mult!

Si nu inteleg ce vrei sa spui cu PNL !

acelasi

#1721 nu te mai repeta

2013-03-07 18:03

#1720: Alain - Re: Varza de PNL

Noi chimisti nu prea stim gramatica asa bine ca liderii politici.Am o rugaminte,sa nu te repeti ca esti obositor.Aceleasi fraze de lemn si aceeasi agresivitate tipic USL-ista.Pacat de tineretea ta contaminata politic.

virgil

#1722 lasilor

2013-03-07 18:06

Unde sunt liderii de la Victoria?
Stau ascunsi prin birouri dupa gafa de ieri a viceliderului GHIOCA.
Asa lideri asa sindicat.
petre

#1723 lipsa de caracter

2013-03-07 18:12

"""Pentru colegul inginerului Roibu Constantin-soferul GHIOCA EMIL."""""
Nesimtitule invata un lucru:"tu cu pregatirea ta -scoala profesionala- nu poti fi coleg cu un INGINER;invers este valabil"
Alain

#1724 Re: nu te mai repeta

2013-03-07 18:12

#1721: acelasi - nu te mai repeta

...deci, uite cum sta treaba, bati apa in piua - ai ambitie sa avem o confruntare fata-n fata bine, nu, stai jos! Ti-am explicat ca nu am treaba cu politica, nu am treaba cu conducerea si pot sa-ti demonstrez treaba asta ! Si eu vreau sa mearga Oltchim-ul asa cum banuiesc ca vrei si tu - mai departe, nu inteleg ce doresti!

 

Cand esti dispus, iti stau la dispozitie !

Eu

#1725 pt. Alain

2013-03-07 21:02

Pentru confruntare directa sa te prezinti in fata pavilionului Oltchim maine la ora 10 fix cu ziarul in mana drapta sa te pot recunoaste. Si pana atunci sa auzim numai de bine.